moja kužka hoče lulat/kakat pa ne more

Wulfgarr · 1651

Wulfgarr

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 10 Avgust 2012, 21:22:43
Lep pozdrav vsem.

Imam nek problem in upam da mi lahko mogoče nekdo pomaga.
Sicer bom jutri takoj zjutraj poklical veterinarja ampak mogoče, je kdo prisoten, ki mogoče ve ali pa mi malo omili skrbi.
Danes sem bil namreč cel dan v službi zato sem soseda prosil naj mi malo pomerkata kuža. Tudi sama imata psa in znata z njimi.

Ko pa sem prišel zvečer domov, me namesto veselega laježa ter poskakovanja sprejme iz hiške brez besed. Ko sem jo spustil je hotela lulat a je šla zelo malo, nato sem opazil da se je hotela psotavitit kot za kakanje, vendar je bil rep pokončen in trd in in upognjen kot ponavadi. vendar ni nič prišlo ven. to je naredila kar nekajkrat.

Ali je mogoče kakšna rekacija na cepljenje, namreč 2 dni nazaj sem jo cepil proti steklini. Hrana dobiva brikete, ter občasne makarone, ali kaj drugega kuhano za pse. nič drugače kot vedno.
Ne vem kako zgleda ko se kuža prehladi, ali je možno tudi to? Pa, a je možno da se je pretirano razgibala? ( kar sicer dvomim da bi vplivalo na to, ker je danes kar veliko tekla, poleg 2 kužov; mešanček labradorc ter čistokrvni labradorc, prvi kastriran, drugi ne- od drugega soseda )
Stara je 5 mesecev in je novofundlandka.

Prosim za kakršno koli pomoč. Hvala lepa ter lep pozdrav vsem.

P.s. se opravičujem če je ta tema že odprta

Wulfgarr



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1 : 11 Avgust 2012, 00:01:23
hej

Pomoje cepljenje tu nima veze, ce je ze dva dni preteklo. Ce bi bila reakcija bi bila prej.. Kar se tice lulanja/kakanja: a je mozno, da je sla cez dan kar velikokrat, ko je divjala s sosedovimi psi, in enostavno ni bilo vec za ven dat? Drugace malo/tezko lulanje je lahko znak problemov z ledvicami (kamni), vzrok za zaprtje je pa lahko kaksna blokada v crevesju (tujek, itd), ce kuza kaksno stvar poje, se mu lahko zatakne v crevesju, ne gre ne naprej ne nazaj.. Brez energije je pa lahko ali od utrujenosti (od divjanja) ali pa je tudi to znak bolezni. Vsekakor (ce zjutraj ne bo sla) priporocam obisk veterinarja..

Upam, da bo vse uredu (napisala sem pac najslabse mozne scenarije, drzim pesti, da ni nic od tega).

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Wulfgarr

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 11 Avgust 2012, 09:05:41
Zdravo,

Najlepša hvala. Danes je že boljša, vendar še vedno počepa zelo pogosto ker zgleda kot da bi šla potem pa nič. Je pa že zalajala za dobrojutro ter malo poskakala po ograji. Tako da mislim, da bo uredu. Vseeno pa bom sedaj poklical veterinarja.
In pa ni važno če so slabi scenariji, bolje imeti tudi slab scenarij v mislih kot pa improliga :)

Hvala še enkrat za odgovor.

Lp