Krvavitev iz nosu

suzica · 16511

suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
: 13 Avgust 2012, 10:31:51
Danes moj ljubček praznuje 16. rojstni dan. Praznovali ga bomo z grenkim priokusom ker že nekaj dni po malem krvavi iz ene nosnice. Kakšna ideja kaj bi bilo: tumor, erlehija,..
Drugače ima dober apetit in je za svojo starost normalno živahen, ne kaže bolečine.
Danes popoldan smo naročeni pri vet. Katere preiskave bi naredili ker je vseeno 16 let lepa starost in se čudežev ne more delat?

lp Nevenka



suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 13 Avgust 2012, 10:33:29
še ena slikca



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 13 Avgust 2012, 14:53:18
Morda kaj pomaga, ko je bratova psica tako krvavela iz nosu se je izkazalo, da gre za travo v nosni votlini. Lahko pri veterinarju omenis, da poznas tak primer.

Srecno in vse najboljse :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 13 Avgust 2012, 15:26:21
Tudi ena psička iz našega legla je imela tako težavo in je prav tako šlo za seme trave, ki je zašlo v nosno votlino kar je povzročilo krvavitev iz nosnice.

Upam, da ni nič hujšega :-* in dobro opravita

Lp, nina



suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 Avgust 2012, 19:25:04
Pa smo nazaj, naredili osnovno krvno sliko, kri se normalno strjuje, zaradi krvavitve je malo slabokrven, zobje so ok, torej je edina možnost tumor ali polip v nosu. Slikali nismo ker je potrebna narkoza katere pa tak starček (16 let ) verjetno nebi prensel.
Imamo medrol in antibiotik in upanje da ustavimo krvavitev.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #5 : 13 Avgust 2012, 19:49:32
To da 16 letni pes, ki je v normalni kondiciji in brez večjih zdravstvenih težav ne prenese narkoze je navadna traparija >:( in ne morem da se ne bi oglasila. Če je narejena varno, z monitoringom in če jo dela izkušen anestezist ni načeloma prav noben problem! Sploh pa za CT ali rinoskopijo ni potrebna neka dolgotrajna in globoka narkoza... ::) In ja-lahko je tudi kak tujek med drugim...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 13 Avgust 2012, 20:57:50
Narkozo bi verjetno prenesel, vprašanje pa je, kakšne bi imel posledice. Tudi sama bi prej poskusila z zdravili, pa šla šele potem, če ne bi prav nič pomagalo kot zadnjo možnost mogoče res delat preiskave. Če. Ker tumorja odstranjevat itak ne bi šla, še za polip je veliko vprašanje. Zelo stare pse se pač skuša zdraviti s čimmanj invazivnimi metodami, tudi če so manj učinkovite.


suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 13 Avgust 2012, 21:07:38
Se strinjam Lanabela,
tudi če bi ga slikala kaj pa bi imela od tega, tumor bi bil še vedno tam in glavo odpirat mu ne mislim, vesela sem da vsaj približno vem kaj bi lahko bilo in da mu  bomo poskušali podaljšati življenje še za "nekaj" lepih dni brez bolečin. Ko ga bo začelo beleti in ne bo več jedel bo pa tako čas za slovo.



suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 14 Avgust 2012, 00:56:14
Našla kalvarijo Urške (Bambi) in Samba.

Trenutno v solzah, mislim pa da glede na spodaj napisano sem se prav odločila.

Ne vem kako se prenašajo citati iz teme v temo, pa sem kar kopirala!

"Točno mesec po njegovem rojstnem dnevu, torej sredi septembra, sem prišla domov in ko sva se počohala in 'izljubila' sem videla, da imam krvave rokave. Pregledala sem mu gobec, pa ni bilo nič, nakar na tleh zagledam več velikih krvavih flekov. In pri vhodnih vratih še več  . Spet sem ga pregledala in videla, da mu kri teče iz desne nosnice. Tekla mu je celo popoldne in pol noči - ker sem nekaj ur prebila na kolenih in brisala krvave fleke po hiši sva gas fantom dala v boks v dnevno, jaz pa sem 'spala' na kavču in sredi noči mu je kri še tekla. Do jutra je ponehalo, a smo vseeno šli k vetu, ker smo itak nameravali septembra na pregled krvi, kri je bila ok, je pa rekel vet, da če se ponovi, naj gremo čimprej na CT. Prišli smo domov, po slabi uri mu je kri spet začela teči in tako smo leteli v Postojno (samo oni in Matko imajo CT). Tam so mu naredili CT in biopsijo (vzorce pošljejo na Nizozemsko), na CTju je bila vidna siva tvorba, izvidi pa so prišli nazaj negativni (v polovici primerov so lažno negativni); sklenili smo ponoviti CT čez dva meseca, po vseh planiranih letošnjih aktivnostih (toliko bolj, ker ga je prvi CT totalno zdelal, tako slabo še ni prenesel narkoze, je bil 3 dni koma   ). Po enem mesecu je spet začel krvaveti, a znatno manj in le za nekaj ur, tako da smo naslednji dan ponovili CT, ki je pokazal minimalno povečanje sivine, ponovna bipsija pa je potrdila prisotnost rakavih celic.

In to je nekako to. Po prvem CTju sem jokala več dni skupaj, še toliko bolj, ker je bil Sambo res totalno sesut, Petra se ga najbrž še spomni; ko sem izvedela, da mora za vsako obsevanje it pod narkozo, sem bila čisto obupana, za drugi CT sem jih pa opozorila (3x, ne samo 1x, kot prvič...) in je bil še isti večer v normalni formi. Prvič sem ga iz ordinacije napol nesla oz. podpirala, drugič pa je punco prišlepal za sabo na štriku, pa še narenčal jo je, ko mu je kanilo ven vzela - prav ji bodi  . V glavnem, trenutno zbiram informacije, ampak načeloma sem že odločena - diagnozo in potek zdravljenja sem preverila še pri Tozonovi v Mestnem Logu, pa je potrdila, da lahko z obsevanjem tumor dokončno odpravimo, tako da najbrž se bomo odločili za to. Potem pa samo še kupca najdem za svojo ledvico, da si lahko zdravljenje privoščim, pa sem na konju  ."




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 14 Avgust 2012, 11:19:17
In Sambo je bil pes na višku moči. Sta pa bila oba silna borca in sta  uspela priboriti  kar precej mesecev dobrega počutja.
Poleg tega pa sploh ni rečeno, da gre tudi v tvojem primeru za tumor.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 15 Avgust 2012, 09:41:00
Ko je naš pokojni pes tulil od bolečin sem tudi jaz vse možne sklepe kar sama naredila (popolnoma napačne, do tumurja na osrčniku). RTG pa je pokazal, da je za vse kriva stara poškodba, posledica pa obsežno premaknjeno vretence v ledvenem delu hrbtenice.

Tako, da se ne splača ustvarjat scenarije sam doma, v končni fazi je res lahko samo tujek v nosnici.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #11 : 17 Avgust 2012, 12:00:56
čara, pes je bil pogledan pri veterinarju, niso mu sami doma diagnoze postavljali ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 17 Avgust 2012, 12:35:36
Kako je kuža?  :)



suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 17 Avgust 2012, 13:07:20
Terapija z zdravili je pomagala, že drugi dan po začetku ni več krvavel iz nosu. Upam da čim dlje ostane tako.
Hvala še tukaj dr. Božič-u iz Klinike Lesce za vse nasvete in trud. Mojega starčka ste že drugič vrnili med žive.

Samo na pisanje zgoraj,  da bi 16 letni pes moral brez problemov prenesti slikanje oz narkozo. Naš Baron je v takem stanju da so mi veterinarji odsvetovali narkozo,  ker bi bila rizična zanj. Pred enim letom je bil tri dni na infuziji ker je bil "preveč" zaljubljen in je ošvohnel. Zaradi tega tudi po nasvetu vet. lansko leto ni bil cepljen za  steklino. Torej ni v najboljši kondiciji.

Zdaj pa uživamo in se crklamo kot da je vsak dan zadnji!
Na sliki je danes na sprehodu  s svojo 5 let mlajšo " ženo"



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14 : 17 Avgust 2012, 13:32:43
Nima veze s temo, ampak na sliki ne kaže svojih let. Krasen je  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 17 Avgust 2012, 13:40:58
Joj, Suzica, kako sem vesela.  Kako lepo je bilo prebrati novico, da je Baronu dobro... ;D

Sem pa istega mnenja kot Andreja. Naravnost čudovit je ta "veteran". In niti slučajno ni podoben starčku.

Baron, če prav razumem: 2:0 zate :P :P :P  In naj tako tudi ostane.

Lep pozdrav.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 17 Avgust 2012, 13:42:34
Res fantastično izgleda za svoja leta!Bodimo malo bolj optimistični!Tudi 16 letni psi imajo starostne tegobe!



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 22 Avgust 2012, 02:04:00
Zelim vam da bi bili se dolgo skupaj in s cim manj tezav :-*

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.