Mini pasji čevlji - kje jih dobit?

Magnolia · 4687

Magnolia

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 16 Avgust 2012, 21:30:44
Pozdrav!

Naletela sem na manjsi problem, upam, da se lahko obrnem na vas :)

Imam malo italijansko hrtico, ki ne mara slabega vremena. Dez je ''no go'', zima in sneg pa je one BIG ''no go''. Njo prevec zebe v tacke in se preden se dotakne snega, bi sla takoj nazaj v hiso. Sicer vem, da smo se v poletju, pa vseeno tuhtam moznosti kaj narediti, drugace bo spet celo zimo preždela na kavcu, meni pa se bo mesalo od njenega viska energije, ki ga seveda potem porablja v stanovanju namesto zunaj.

Lansko leto sem ji kupila troje različnih čevljev, seveda najmanjsih moznih, pa so ji bili vsi preveliki. So kar padali dol iz tack, ceprav sem ji poskusila dobro zategnit (seveda prevec pa spet ne).

Gledala sem Ruffwear-ove cevlje, sploh one ''tavisoke'', ki bi moji psicki, ki ima noge dolge kot hodulje, bile OK, če bi se dali taki cevlji dobit manjsi. Moja psicka ima sapo cca. 3cm-3,5cm siroko, njihova XXS pa je 5,1cm :(
Me pa zanima, ce ima kdo izkusnje s Karlie-vimi tappies copati, ki so iz neoprena? Kako velika je S velikost? Ti copatki naj ne bi premocli pa precej mehki in prozni izgledajo na sliki...

No ja, vsekakor sem odprta za vse mozne predloge in bom hvalezna za vsak nasvet. Drugace bom morala za cez zimo v najem vzet ogrevano halo :)))))) hehehe

LP



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #1 : 16 Avgust 2012, 22:49:56
Jaz imam en komplet miniaturnih (premer 3,5cm) viška. Če si iz LJ ali okolice, jih lahko pridete pomerit ;)

Takšni, le da so temno modri:

You can't manufacture a miracle


Magnolia

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 Avgust 2012, 08:25:16
Tocno taksne smo imeli doma in niso bili OK. So kr padali dol. Rabimo cevlje, ki so malo visji (recimo kot skornji). Imam obcutek da bi visje cevlje lazje dobro zapela na nogo da ne bi padli dol, ko bi psicka stresla z nogk.




Magnolia

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 17 Avgust 2012, 10:15:09
Sem bolj razmisljala o teh http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_157&products_id=858
Ampak me skrbi da ji bodo tudi XXS preveliki...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 17 Avgust 2012, 10:24:04
Sem bolj razmisljala o teh http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_157&products_id=858
Ampak me skrbi da ji bodo tudi XXS preveliki...

Polar trex bodo za tvojo psičko sigurno preveliki. Skyliner bi pogojno bili ok. Problem takih mini pasem je ker nimajo izrazitih šap ampak je širina "šape" in noge praktično enaka.
So pa Skyliner iz Goretexa tako da tudi dobro  ščitijo pred snegom, soljo in vlago in bi za normalno zimsko uporabo morali biti ok.

Lp, nina



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #6 : 17 Avgust 2012, 14:53:47
tamali kupi še nogavičke in potem v čevlje :) bo takoj vzelo nekaj prostora :)

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul