Kje v avtu se peljejo vaši psi?

rooxye · 11204

rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
: 17 Avgust 2012, 13:49:43
Kje so med vožnjo vaši psi? :P
Je to zakonsko določeno? :-\

Naš je vedno pri mojih nogah na sovoznikovi strani.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 17 Avgust 2012, 14:18:05
Naš se pelje privezan na zadnjem sedežu, zaradi njegove in naše varnosti. Za box žal ni prostora.
Mislim, da če te ustavi policaj noben kaj veliko ne komplicira, če je pes samo privezan.



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #2 : 17 Avgust 2012, 14:23:36
naš je kokr kdaj. če sama vozim, sedi na sovoznikovem sedežu in gleda čez okno, ali se uleže pod noge pri sovozniku ali pa gre ležat v zadnji del avta.
če sva s fantom oba v avtu, potem je ista zgodba, samo da pri meni sedi v naročju in gleda ven.
smo ga navajali na box, pa ga nikakor ni sprejel.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #3 : 17 Avgust 2012, 14:43:19
Na zadnjem sedežu v boxu!



rovena

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 17 Avgust 2012, 15:06:06
Naš je ali spredaj pri meni v naročju (kadar kdo drug vozi), obvezno mora videti kaj se v okolici dogaja  :D Čeprav vedno bolj pogosto prakticiramo, da je na zadnji klopi zvezan s tistim pasom za v avto  ;D Smo ga poskušali par krat v boksu peljat in nam nikoli ni uspelo.  :)

Lp :)


Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 17 Avgust 2012, 16:19:32
Pa se tisti, ki psa vozite neprivezanega spredaj v naročju ali na tleh, zavedate nevarnosti v primeru zelo hitrega ustavljanja, če že ne prometne nesreče?



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 17 Avgust 2012, 16:59:57
Naš je privezan na zadnji klopi, ko bomo imeli večji avto bo pa v boksu, razen na res kratkih razdaljah  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 17 Avgust 2012, 17:18:10
Hmmm psa se na boks navadi takole http://www.youtube.com/watch?v=L8HNO79bZMY, vsekakor pa pomaga kaka nedrseča podlaga v boksu. Plastične se da tudi razstaviti, da je najprej samo dno, potem pa še vrh in na koncu mreža...korak za korakom in z vztrajnostjo, če porabiš ves pasji obrok, se da vsakega psa navaditi na boks.

Potem je v avtu treba še boks fiksirat, da se ne premetava in pa voznik mora tekoče voziti, posebno v ovinkih. Sunkovita vožnja še nikomur ni dobro dela, psom se še bolj upira kot ljudem.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #8 : 17 Avgust 2012, 19:35:10
Pa se tisti, ki psa vozite neprivezanega spredaj v naročju ali na tleh, zavedate nevarnosti v primeru zelo hitrega ustavljanja, če že ne prometne nesreče?

gre za kratke razdalje, vsaj pri nas. Pri tem ima oprsnico - vedno in psa držim za oprsnico, ter pod rebri, da on lahko gleda čez okno. če je pri nogah se tako nasloni da da glavno na moje noge in je med sedežem in nogami.
če je pa zadaj, pa spi ali na sedežu ali za sedežem.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 17 Avgust 2012, 19:50:01
Ni pametno imeti psa v naročju, pri sebi. Ko bo prišlo do trka bo postal pašteta ti pa mogoče še popraskana in pogrižena zaradi bolečin, ko boš stisnila psa in bo odreagiral.  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 17 Avgust 2012, 20:47:41
Ko enkrat na kratki razdalji zletiš s ceste in se obračaš v avtu in so s tabo v avtu trije psi - dva v boksih, eden na zadnjem sedeži - in sta tista dva v boksih nepoškodovana, tretji, ki je bil na zadnjem sedežu pa umre, se ne hecaš več. Takšna je moja izkušnja. Vse bi dala, da bi bil tisti tretji danes živ, pa četudi mene ne bi bilo več.

Pazite nanje.



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #11 : 17 Avgust 2012, 21:18:02
Citiraj
gre za kratke razdalje
tudi pri kratkih razdaljah je lahko velika hitrost, pa tudi, če voziš samo 50 KM/uro (piše v zloženki z navodili za provezovanje majhnih otrok:trčenje pri hitrosti50 km/h ima enake posledice kot padec z višine 10 m. Verjetno pa nobeden ne bi vrgel psa čez balkon?
Naš se vozi v boksu, za kratke razdalje pa uporabimo pas. Še prehitro se kaj zgodi.



LacenS

  • Gost
Odgovori #12 : 17 Avgust 2012, 21:52:33
Koliko pa je kaj varna/nevarna vožnja psa v prtljažniku(z mrežo)?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 17 Avgust 2012, 23:52:35
Kreš testi http://www.youtube.com/watch?v=ZnTFgfbl0tk
http://www.youtube.com/watch?v=Wwanm5QFqBc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=jYms1d6oyz8
http://www.youtube.com/watch?v=MyEZbcF-iVE
http://www.youtube.com/watch?v=CrTQ0qsJGRw

Je že xy povedano (v različnih nitih foruma). Najvarneje je prevažanje v prtljažniku v boksih z IATA certifikatom ali po meri narejenim ALU boksem ter narejeni kovinski (nezložljivi) boksi. Fajn je imeti še vgrajeno kovinsko mrežo pred prtljažnimi vrati in zadaj za zadnjimi sedeži. Če ti avto butne in se prtljažnik odpre-imaš eno varovalo, da pes ne bo zletel na cesto. Zložljive  kletke, pa lahko psa naredijo v pašteto ali pa se odprejo in pes pobegne paničen na cesto, tudi v smrt. Mreže iz blaga tudi niso najbolj trpežne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kelly 097

  • Gost
Odgovori #14 : 18 Avgust 2012, 10:56:29
Jaz jo peljem na zadnjih sedežih v sredini (med otrokoma), vedno je privezana z oprsnico za v avto, ki se lahko pripne v zatič v avtu.

Lp  :)



vellamo

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 18 Avgust 2012, 11:33:49
Kalsang, je bil tretji pes pripet s pasom? Če je bil, potem bom morala zelo razmišljati v smeri boksa.



sanch

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 18 Avgust 2012, 12:18:02
Najvarneje je prevažanje v prtljažniku v boksih z IATA certifikatom ali po meri narejenim ALU boksem ter narejeni kovinski (nezložljivi) boksi.

Da je boks s certifikatom najboljša varianta se strinjam, ampak glede vožnje v prtljažniku pa imam kar pomisleke. Crash testi se, kolikor vem, delajo s testom čelnega trčenja. Ali mogoče veš, če se testira tudi nalet od zadaj? V tem primeru se mi zdi pes v prtljažniku zelo izpostavljen pa se takšne stvari tudi ne dogajajo tako redko.

Saj ne rečem, boks v prtljažniku je res praktičen, pa če imaš več psov ali se v avtu vozi več ljudi verjetno tudi edina pametna varianta, ampak jaz glede na svoje izkušnje tega ne bi več prakticirala. Sem prišla do zaključka, da je še najbolj varno, če je boks fiksiran na zadnjem sedežu, ali še bolje, če je dovolj majhen, na tleh med sprednjim in zadnjim sedežem.

If it's not a Border Collie it's just a dog ;)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 18 Avgust 2012, 12:21:14
Vellamo, ni bil, pa mu tudi ne bi pomagalo. Bil je velik, težak 64 kil. Noben pas ne bi zadržal njegove teže. Edini razlog, zakaj je bil na zadnjem sedežu nezaščiten je bila njegova velikost. Težko najdeš tako velik boks, po meri ga pa (še) nismo dali delat. Največja napaka v mojem življenju. Hudo si je poškodoval hrbtenico, umrl je zaradi komplikacij po operaciji.

Tudi drugače si po tej izkušnji ne predstavljam psa, privezanega s pasom v avtu, ki se obrača. Je vseeno zelo nezaščiten, stvari frčijo v avtu, med drugim je v avtu premetavalo tudi druga dva boksa (za majhna psa, ki sta kljub premetavanju v boksu ostala nepoškodovana, še prestrašila se nista). Če se pas ne bi strgal, bi manjši pes v takšni nesreči v najboljšem primeru obvisel v zraku. Vseeno bi ga butalo... Ne vem, če je tako varno.

Naslednica pokojnega psa (mešanka z labradorcem, težka ca 25 kg) ima po meri narejen alu boks v prtljažniku. Tamali se še vedno vozita v svojih boksih.



malinca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 18 Avgust 2012, 15:27:57
Da je boks s certifikatom najboljša varianta se strinjam, ampak glede vožnje v prtljažniku pa imam kar pomisleke. Crash testi se, kolikor vem, delajo s testom čelnega trčenja. Ali mogoče veš, če se testira tudi nalet od zadaj? V tem primeru se mi zdi pes v prtljažniku zelo izpostavljen pa se takšne stvari tudi ne dogajajo tako redko.

Saj ne rečem, boks v prtljažniku je res praktičen, pa če imaš več psov ali se v avtu vozi več ljudi verjetno tudi edina pametna varianta, ampak jaz glede na svoje izkušnje tega ne bi več prakticirala. Sem prišla do zaključka, da je še najbolj varno, če je boks fiksiran na zadnjem sedežu, ali še bolje, če je dovolj majhen, na tleh med sprednjim in zadnjim sedežem.


Se strinjam s tvojimi pomisleki. Kolikor je meni znano je najboljše če je boks med zadnjimi in sprednjimi sedeži. Ali ni tako? Sem skoraj prepričana, da sem tole brala nekje na forumu. Je pa res, da je to izvedljivo samo za lastnike manjših psov, katerih boksi pašejo tja noter.



malinca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 18 Avgust 2012, 15:31:44
Sem popolnoma pozabila dodat odgovor. Naša se vozi v boksu med sedeži, kadar pa se odpravimo na pot s tamanjšim avtom, kjer ni prostora med sedeži in v prtljažniku, pa dam boks na zadnje sedeže. Problem je, ker ga ne morem normalno zapasat, zato jo dosti raje pripnem na varnostni pas, iskreno ne vem, kaj je boljše v tem primeru, pustit boks nezapasan ali psičko pripeti na varnostni?



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #20 : 18 Avgust 2012, 15:41:17
Mi imamo same take avtomobile, da vožnja v prtljažniku ne pride v poštev, ampak samo med sedeži, s tem,da pritisnemo sopotnikov sedež čisto nazaj, tako, da se box ne more premikati. Imamo pa Atlas car 80.
Mislim, da je pri psu kot pri majhnem otroku - od začetka ga moraš navajati na varen način vožnje in pri tem vztrajati, četudi mu na začetku mogoče ni čisto všeč.  Naš kuža se je že pri vzrediteljici vozil v boksu, pa ni bilo problemov. Tudi drugih težav z vožnjo nima (bruhanje...), delno verjetno zato, ker je pri miru in večino poti prespi.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 18 Avgust 2012, 19:48:36
Mi imamo same take avtomobile, da vožnja v prtljažniku ne pride v poštev, ampak samo med sedeži, s tem,da pritisnemo sopotnikov sedež čisto nazaj, tako, da se box ne more premikati. Imamo pa Atlas car 80.


Tako jo tudi jaz vozim, samo, da imam Atlas 60. Je pa treba res dobro pritisniti sedež nazaj, ker se zna boks v ostrem ovinku odpeljat...



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #22 : 19 Avgust 2012, 00:24:43
Za voznikovim sedežem je privezan z oprsnico ... zaenkrat še ni bilo problemov, boks je prevelik za moj avto hehe



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 19 Avgust 2012, 10:19:38
Midva imava Atlas 80 - srednji sedež sva vrgla ven (xsara picasso) in box paše v milimeter not, se lepo usede in je fiksiran že sam po sebi, dodatno pa seveda še od sprednjih sedežev...če lahko pogrešite en sedež (in če box paše not ;)), je to dobra rešitev :).



katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 20 Avgust 2012, 09:54:09
Če jo peljem sama ne grem nikoli kam daleč,za to sedi na zadnjih sedežih brez problema.Rada se vozi,sem jo že takoj ko sem jo dobila navajala na avto.Ko odprem vrata hoče kar v avto.Če pa pelje moj in gremo kam dlje,pa je v prtljažniku in je prav tako pridna.S policaji pa se še nismo srečali in niti ne vem ali kaj komplicirajo.

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 20 Avgust 2012, 10:22:30
Ko je bila mala se je vozila na zadnjih sedežih, poleg mene, sedaj ko je pa velika pa se pelje v prtljažniku. Vozi se pa itak samo k veterinarju, ker vožnjo sovraži. Če pa jo bomo začeli bolj pogosto kam vozit (v primetu pasje šole npr.) pa bomo kupili boks.  :)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #26 : 20 Avgust 2012, 11:36:09
Pri nas je problem količina psov.Če gre en sam na po je običajno v Vari Kannel boxu v prtljažniku,pa še zadnje sedeže imam podrte.Če se vozijo vsi štirje boksi odpadejo,ker bi potrebovala avtobus.Tako so za mrežo,zadnji boksi so podrti.Sicer pa najmlajšega itak več ne uspem stlačiti v noben box :P,je že prevelik.



micika23

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 12 Oktober 2012, 14:29:20
Tamali se še vedno vozita v svojih boksih.

Če boste slučajno še pokukali na to temo, me zanima kateri box uporabljate za svoji psički - znamka in dimenzija.

Hvala in lp



momokika

  • Gost
Odgovori #28 : 12 Oktober 2012, 21:37:22
Jaz sem zdaj svojo cavalirko mela nekaj časa odzadi v naročju zdaj pa je že v boxu in moram reči, da sem pozitivno presenečena, ker drugače boxa noče niti povohati zdajle pa je zelo rada v njem. ;D



fbShark

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 05 Februar 2013, 17:15:01
Na zadnjih sedežih v box-u, že od prve vožnje, ko sem šla po njega k vzreditelju.

*Amor Vincit Omnia*