Zaščita pred drugimi psi

rooxye · 15309

rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
: 17 Avgust 2012, 23:45:28
Na sprehodu večkrat srečam agresivne pse, ki mojemu ne dajo miru. Moj pa žal ni tak, da bi stvar ignoriral - ko se spuščen pes preveč približa moj zarenči(le v primeru da renči tudi tujec) in tako se začne.


Obstaja kakšen solzivec za pse al pa kakšen tak sprej, ki ni pregrob do kužkov, ustavi pa jih?

Gledal sem tole: http://www.bolha.com/lov/obrambni-sprej-antihund-solzilec--oglas1275878267 .
Je kdo že preizkusil?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 18 Avgust 2012, 08:42:22
Ja, deluje. Rabila sem ga za tečnega mešanca med NO in AM - sprej ga je zadržal par metrov stran; manj zoprne pse pa odvrne že sam šum spreja.
Ni nevaren; če ti pride v dihala, sili na kašelj, ne sme pa priti v stik s sluznicami. Sicer je tudi res, da se je moj starejši pes počutil dosti bolj varnega, če je videl, da imam sprej v roki (njega ni prav nič motil pri dihanju ali na sluznicah), torej je tudi njegovo obnašanje kazalo na to, da mu ni do pretepa, da se pa zna postavit zase, če bi bilo treba.
Sicer zdaj, ko sprehajam dva psa, ne nosim več spreja s sabo, ker se zna mlajši samec vedno sam zmenit, da je igra boljša od česa drugega, in ima zdrave sklepe, da drugega potegne v dir, če je tečen; tistega mešanca AM-NO pa tudi zdaj že vedno primejo, ko se opazimo.
Če izgleda situacija kritična, se pa še veteran postavi v pozo med mlajšega in tečneža, in do zdaj si je še vsak premislil, da bi težil dvem psom, ki stojita v mirni opozorilni drži, eden pa še vabi k igri.

lp ž & l & h


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 18 Avgust 2012, 09:23:19
Jaz ga imam s sabo na vsakem sprehodu. Do zdaj sem ga uporabila samo 1x in deluje  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #3 : 18 Avgust 2012, 09:31:17
Jaz bom verjetno uporabil vsak dan na sprehodu.

Je res neverjetno kako imajo spuščene agresivne pse. >:(

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 18 Avgust 2012, 09:57:12
Standard. Najslabše je, ko sta dva (ali več) taka psa skupaj, ker se pumpata med sabo, lastnik pa ju ama niti približno ne obvlada. Če so na fleksijih je isti šmorn, ne poznajo gumba za pobremzat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 18 Avgust 2012, 10:15:38
Meni zmagajo ta mali agresivci...sej me ne moti, če spuščen pes pride zraven, dokler je prijazen... Ampak pri nas so sami miniaturci napadalni in seveda obvezno spuščeni, z razlago "če je spuščen, ni tako problematičen". WTF?! Če bi se moj tako obnašal, pri njegovi velikosti, bi verjetno že padla prijava :-\
En višavec ga je ugriznil direktno v ustnice in na smrček, nek terier pa v rep (v obeh primerih je bil moj pes privezan in sta druga dva prišla zraven). Še dobro, da Wai ni konflikten in je samo zacvilil ter šel nesrečen stran, ker ga ne marajo  ::) :)
Z večino psov pa se sam sporazume, vedno vabi k igri in ni problemov, niti s tistimi, ki naj bi bili bolj tečni. Ti manjši očitno napadejo iz preventive ali kaj ??? Brez povoda.
Očitno bom še jaz kupila tak sprej, da namočim te male nadloge >:D


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 18 Avgust 2012, 10:51:18
Še dobro, da Wai ni konflikten in je samo zacvilil ter šel nesrečen stran, ker ga ne marajo  ::) :)

Ko odraste, se bo to mogoče spremenilo, vsaj pri Roxy se je. Včasih je reagirala tako kot Wai (prav zgrožen obrazek "zakaj me ne mara?"), se je celo trudila z miritvenimi signali, zdaj pa do malih tečnob nima več potrpljenja in jih takoj povalja (če jih jaz ne ustavim). Se ne mara kregat, ampak po glavi si pa tudi ne pusti skakat...



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 18 Avgust 2012, 10:56:42
Mene pa moti če pridejo k Dinotu odvezani psi, pa čeprav prijazni in igrivi. Ker čeprav mogoče oni ne bojo nič, ampak moj pa do večine psov reagira agresivno :-X in če bi koga ugriznil bi bila jaz kriva verjetno, čeprav ga imam vedno na povodcu ??? ??? Tako da vedno prosim lastnike če lahko privežejo psa, ampak večinoma itak govorijo da že ne bo nič naredil (jaz pa odgovorim da moj pa bo) in jih potem moram sama odganjati. :-\



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 18 Avgust 2012, 11:22:50
Če ga imaš na povodcu nisi ti kriva. Kriv bo tisti, ki se prištuli zraven.
Znanka je to rešila tako, da je nehala odganjati druge cucke stran. Njen pes je znorel, če je drug prišel na 2-3m blizu (ni se npr. povohal in potem hotel napasti, ampak že na daleč). Kot si napisala, odgovor je vedno bil, saj nič ne bo. Čeprav je razlagala, da je njen napadalen, se niso kaj prida obremenjevali. Ji ni preostalo nič drugega, kot prikazati kako bi zgledalo, če bi... Psa je imela na kratko, opozorila lastnike, standardni odgovor, ona nadaljevala pot (mogoče so pa pričakovali, da bo itak ona poskrbela za njihovega psa). Ko se je cucek približal je njen znorel.
Ko so videli 30kg renčečega, lajajočega, penastega, poskakujočega bitja so hiteli privezati svojega. 2x prikaz in zdaj ima mir. Pri nas novice hitro potujejo. Že ko vidijo njun obris, pripnejo pse in jih ponovno spustijo ko gre mimo  :D
Naj povem, da je točno vedela kdaj njen znori, koliko manevrskega prostora potrebuje in da drug pes ne bo poškodovan. 



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 18 Avgust 2012, 11:28:04
Sej on isto, ponavadi znori že na določeno razdaljo (saj delam na tem da ne bi in gre vedno boljše - ampak to lahko pri tistih ki so na povodcih). Ampak je razlika, ker je jazbečar in se ga itak ne prestrašijo... :/



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 18 Avgust 2012, 12:09:15
Ko odraste, se bo to mogoče spremenilo, vsaj pri Roxy se je. Včasih je reagirala tako kot Wai (prav zgrožen obrazek "zakaj me ne mara?"), se je celo trudila z miritvenimi signali, zdaj pa do malih tečnob nima več potrpljenja in jih takoj povalja (če jih jaz ne ustavim). Se ne mara kregat, ampak po glavi si pa tudi ne pusti skakat...

Ja, to bomo videli. Upam sicer, da jih bo ignoriral, kot moj prejšnji. Zaenkrat je tako, da so mu še extra všeč ta mali, sploh beli ??? Mimo teh greva najtežje, če so prijazni ali ne... Imaš pa res razna srečanja takole na sprehodih. Sploh tisti s flexiji so ponavadi neverjetni.
Zadnjič  greva midva ob reki, po spodnji poti, po nasipu (zgornja pot, cca 5m stran) pa se nama je približeval moški z ZP na flexiju. Wai je šel ravno na potrebo in ga sploh ni videl, oni pa psa popusti na flexiju, da je od zadaj prišel k mojemu. In začne oni drugi renčat in še šopirit (Wai se umika in gleda, ker mu itak ni bilo nič jasno od kje zdaj ta, niti dokončat ni mogel začetega ;))...pa lastnik reče "se malo rangirata, a ne? moj je še mlad, eno leto ima, pa se morata malo pomerit". Skoraj mi je film počil, njegov pes nadleguje mojega, renči, se vzpenja nanj, potem ga je že hotel zagrabit na tilniku, tip pa meni, da sta oba nekaj "pametna". Da ne omenjam, da sem morala spustit povodec, ker se je tisti flexi v šusu zavil okrog psov in mojega povodca :-X Res super, da je drugega psa še bolj razdražilo. Kar nisem vedela kaj bi mu sploh rekla.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 18 Avgust 2012, 12:39:46
Da ne omenjam, da sem morala spustit povodec, ker se je tisti flexi v šusu zavil okrog psov in mojega povodca :-X Res super, da je drugega psa še bolj razdražilo. Kar nisem vedela kaj bi mu sploh rekla.

Jaz se v takih primerih nič ne menim z lastnikom, ampak po hitrem postopku tečnega psa odstranim. Najslabše kar se lahko zgodi je, da se psa skupaj zavozljata in ne moreta narazen. V takem primeru se bosta sklofala tudi taka, ki bi se sicer drugače res samo malo pomenila... Če imaš pa na drugi strani še lastnika, ki se mu fino zdi, da se njegov pes postavlja, je pa vsako pregovarjanje itak brez veze  :-X .



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #12 : 18 Avgust 2012, 13:52:03
Na sprehodu večkrat srečam agresivne pse...

jaz še nisem srečala takšnega psa, me je pa strah kaj v tem primeru narediti. Sem tudi že razmišljala o čem podobnem.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13 : 18 Avgust 2012, 15:02:35
Znanka je to rešila tako, da je nehala odganjati druge cucke stran. Njen pes je znorel, če je drug prišel na 2-3m blizu (ni se npr. povohal in potem hotel napasti, ampak že na daleč). Kot si napisala, odgovor je vedno bil, saj nič ne bo. Čeprav je razlagala, da je njen napadalen, se niso kaj prida obremenjevali. Ji ni preostalo nič drugega, kot prikazati kako bi zgledalo, če bi... Psa je imela na kratko, opozorila lastnike, standardni odgovor, ona nadaljevala pot (mogoče so pa pričakovali, da bo itak ona poskrbela za njihovega psa). Ko se je cucek približal je njen znorel.
Ko so videli 30kg renčečega, lajajočega, penastega, poskakujočega bitja so hiteli privezati svojega. 2x prikaz in zdaj ima mir. Pri nas novice hitro potujejo. Že ko vidijo njun obris, pripnejo pse in jih ponovno spustijo ko gre mimo  :D
Naj povem, da je točno vedela kdaj njen znori, koliko manevrskega prostora potrebuje in da drug pes ne bo poškodovan.

Tocno to sem zacela jaz delat ;) sploh se ne sekiram vec za spuscene pse in ne vpijem vec na dalec, naj jih privezejo. Ce pridejo na par m moj znori in zaenkrat so jih se vsi lastniki prisli iskat, ali pa se psi sami umaknejo. Imam se poper sprej za vsak slucaj v zepu, ampak mi ga ni bilo treba se nikoli uporabit (vsaj zaenkrat ne :))

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 18 Avgust 2012, 15:07:02
Pri nekaterih lastnikih konstantno opažam, da slepo verjamejo, da bom jaz že poskrbela, da njihovo tečnobasto, bevskajoče ščene ostane brez poškodb in da moja itak uboga. ::) Še posebno ena ženska s 3 pekinezi na fleksih (TERORISTI!). Imam novo taktiko, nič ne dajem na poleg, nič na sedi, maširam strumno in pogumno, psica pa ima na voljo celoten 2M povodec, pa naj oni svoje teroriste začnejo vzgajat in mirkat! Če so blizu drugi ljudje in še kaki otroci, pa vseeno dam svojo blizu mene in bom raje kar sprej in noge uporabila.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 18 Avgust 2012, 15:28:21
Pri nekaterih lastnikih konstantno opažam, da slepo verjamejo, da bom jaz že poskrbela, da njihovo tečnobasto, bevskajoče ščene ostane brez poškodb in da moja itak uboga. ::)

Jaz zelo jasno nakažem kako bom poskrbela za njihovega psa, če pride blizu in hitro zmigajo svoje riti... Nakazana brca ali groba fizična odstranitev psa jih hitro strezneta. Se mi sploh ne da več ukvarjat s takimi. Moja sicer ne rohni že na daleč niti na napadalce, oglasi se šele, če pride do kontakta s strani agresivca. Če se le da, kontakt preprečim, ker po mojih izkušnjah ti lastniki nimajo pojma kako obvladati svojega psa med pretepom...



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #16 : 18 Avgust 2012, 15:32:57
Pri nekaterih lastnikih konstantno opažam, da slepo verjamejo, da bom jaz že poskrbela, da njihovo tečnobasto, bevskajoče ščene ostane brez poškodb in da moja itak uboga. ::) Še posebno ena ženska s 3 pekinezi na fleksih (TERORISTI!). Imam novo taktiko, nič ne dajem na poleg, nič na sedi, maširam strumno in pogumno, psica pa ima na voljo celoten 2M povodec, pa naj oni svoje teroriste začnejo vzgajat in mirkat! Če so blizu drugi ljudje in še kaki otroci, pa vseeno dam svojo blizu mene in bom raje kar sprej in noge uporabila.

če bi bili na FB bi dala temu LIKE :)

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 29 Avgust 2012, 15:45:26
prigoda pred časom... je kamen letel proti spuščenemu psu ki se je vidno grozeče približeval našim...ampak samo letel proti psu (nikakor ne v psa!)...prva reakcija lastnice je bla to da je čist pošizila, ker kamenjamo pse. Mi pa mirno mimo. Naslednjič me je videla samo in me ''spuca'' še enkrat...no takrat sem ji v mirnem tonu razložla, da ga je kamen sam prestrašu, če bi prišel pa v doseg mojega samca bi bil pa zmlet v pašteto, tako da za drugič je bolje če ga priveže  >:D Pes je danes vedno na povodcu  >:D
Drugače pa tudi jaz uporabljam taktiko ''gremo mimo pa naj drugi rihtajo svoje probleme''. Pse imam dovolj na kratko da niso nevarni pri normalen srečanju, če se pa komu ''pokvari'' gumb na flexu...mu pa to še prijazno povem ''o joj a se vam je flexi pokvaru?''  ;)

Kakor koli želim vam čim manj nevarnih srečanj  :) Obnese se hladna glava z vaše strani.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #18 : 26 Oktober 2012, 23:00:38
Zivimo na vasi kar za nekatere pomeni, da smo primitivci in imamo pse za to, da pojedo ostanke kosila. In vsi taki imajo spuscene mocno agresivne pse.

Zadnjic ko se je cca. 55kg samec zapodil v mojega 15kg mi ni preostalo drugega, kot da posezem med psa in tvegam svojo roko. Lastnica - sicer starejsa zenska pa je vse le nemo opazovala.


http://www.bolha.com/rekreacija-sport/lov/obrambni-sprej-antihund-solzilec--1275878267.html
Se nekaj pomislekom imam pri tem spreju. Ze nekaj casa ga imam doma pa ga ne upam uporabiti.
Zdaj me pa zanima:
1. Ce psa ze na par metrov opozorim s sprejom, povecam moznosti, da se bo spravil na mene?
2. Ce se mi agresiven pes pribliza ponavadi izgubim razum in bi v primeru, da se ne odmakne porabil tudi cel sprej. Mu s pretirano uporabo lahko povzrocim kakrsnekoli trajajoce posledice?
3. Ce se slucajno ze stepeta in jaz zacnem spricati s tem sprejom, ju bom se bolj razdrazil?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 27 Oktober 2012, 09:05:22
Psa špricneš enkrat, ne pa da ga sprejaš, kot bi na sebe dajal deodorant.
Ko se pa dva stepeta, pa ju daš narazen oz. rabita biti dva, takrat ko pes preprime, ga stran potegneš in OBA sta kaznovana. Napadalec tako in tako, ta drugi pa zato, ker na prvo besedo ni nehal in prepustil tebi, da psa spraviš stran.

Psa posprejaš, predno napade, ko je kak meter stran. Glede na to, da videl kaj preveč ne bo in da ga bodo bolele oči-kdo ve.

Jaz imam več izkušenj, da so majhni psi (spuščeni) prileteli do naju.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #20 : 27 Oktober 2012, 09:38:13
Napadalec tako in tako, ta drugi pa zato, ker na prvo besedo ni nehal in prepustil tebi, da psa spraviš stran.

Moj se niti stepel ne bi, sam mu nekak ni da bi pustil kak ga tadrug grize. Tud neha na prvo besedo, sam kaj če ga tadrug še kar grize. Tak da se nič ni kregama, je že sam fajt zadost velika kazen.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 27 Oktober 2012, 12:40:21
Poleg tega imej v mislih, da lahko s sprejem pošpricaš tudi svojega psa, če si ravno dovolj neroden, piha v napačno smer ali pustiš napadalca, da pride preblizu.... Če boš sprejal psa, ko sta že skupaj lahko pridelaš še več ugrizov iz same panike, ker psa ne bosta videla in bosta sekala na vse strani... V glavnem, jaz tega ne bi uporabljala tako zlahka. Samo v primeru, da res velik pes leti proti meni (mojemu psu) in imam dovolj časa, da ga na neki razdalji s sprejem ustavim.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 27 Oktober 2012, 13:07:46
Mal direktna, pa pazit je treba, da ne pokasiraš sam in tvoj pes... Med napadalcem in tabo (tvoj pes ne sme sikat zraven ampak bit zadaj) vihtiš karabin od povodca (pridejo fajn prav uni povodci na dva karabina). Paziš, da ta del povodca ni daljši od razdalije od tvoje dlani do komolca (da ti slučajno ne prileti v glavo). V večini primerov ne pridejo na doseg...če pa že ...rahli problem nasprotnega lastnika, ker ima psa brez nadzora. Pravzaprav je karabin še najmanjši problem v primerjavi s tem da jim ga bo enkrat avto butnu.
Aja...ne se ustavljat pa čakat kaj bo. Sam it naprej. V večini primerov že samo s tem rešiš konflikt, da greš svojo pot.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 27 Oktober 2012, 14:34:09
Meni pa spreji ne bi prišli v poštev. Sosedova psica je precej nora na našega psa. Če je na dvorišču brez ograje seveda in če ni nobenega šefa zraven ona napade iz zasede. V sekundi je na našem. Preden bi jaz sprej iz žepa potegnila bi bilo po našem. V dobre pol leta, kar imamo psa je bil deležen treh napadov. K sreči niso pustili ne psihičnih in ne fizičnih posledic. Priznam pa, da noge ne bremzam, ko se sproži proti psici. Bolje da boli njo kot našega.

O malih bevskačih pa samo toliko: Vse lastnike le-teh bi zaprla v mali prostor in not spustila vse njihove nenevarne psičke. Bi bilo zelo krvavo. Včasih sem jih prav sita. Obojih.



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #24 : 27 Oktober 2012, 16:08:55
Problem je, da lastniki tu nic ne ukrepajo. Vcasih imam opravka z tremi psi naenkrat. Navadno se postavim pred svojega psa in se posavim v tako pozo, da izgledam mocnejsi. Ponavadi pa nic ne pomaga. Ce bi se mi to dogajalo v vecjem naselju bi brezpogojno VSAKIC klical policija, tako pa se vsi poznamo in ne morem...

Res ne vem, kako bi ukrepal.

P.S. Pogovor z lastniki ne pomaga.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #25 : 28 Oktober 2012, 18:15:56
Načeloma se da rešit... Če ne gre zlepa pa zgrda. Če dovolj burno reagiraš in mahneš pse, da zatulijo in potem še orng napoveš lastniku...jih navadno potem pazijo. Če jim ni vseeno za njihove pse. Mora biti pa tvoj nastop proti psom res odločen in eksploziven, da se te pravzaprav ustrašijo oni in ljudje okoli.

Obstaja tudi 113 in prijava zaradi neprivezanega psa na javni površini-če je to in pa prijava napada, ti si se psa ustrašil, vsaj sitnosti s policijo bodo imeli, če ne dejanske kazni.

Glede tistega stavka- se vsi poznamo in ne morem. KLINC! Potem pa ne jamraj in jih prenašaj! Da se ne bo zgodilo kot na naši vasi! Kjer sta zaradi dveh norih psic izgubila življenje yorki mix in samojedka. (ob različnih "priložnostnih")...To pa je ta "saj smo sosedje" "saj se poznamo" in ne želite prijavljati klicat policajev.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 28 Oktober 2012, 18:23:02
Mnja, naša Črnuha je načeloma prijateljsko razpoložena do vseh psov in tako doživlja največkrat tudi podoben odziv. Parkrat sva sicer srečala nekaj "krvolokov", ki pa so se vključno z lastniki premislili, da bi se še spuščali v naju, potem ko sem se nanje živalsko zadrl s svojim kar močnim glasom.  ;)


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #27 : 28 Oktober 2012, 18:31:12
Saj dejanko cisto pop!"%im na psa in se derem na njega ko nor. Vecinoma se obrne, problem je tisti VCASIH, ko se dejansko ne obrne in napade mojega psa.

So pa to starejsi ljudje(70+) in ne izpade, da jih napiz** 14-letnik. Pri vrstnikih(do 20 let) se pa prav gotovo ne zadrzim.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 28 Oktober 2012, 19:56:14
Zakričim izključno na napadalnega psa in doslej se je še vsak obrnil ali pa počepnil.


roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 29 Oktober 2012, 23:15:52
Meni pa spreji ne bi prišli v poštev. Sosedova psica je precej nora na našega psa. Če je na dvorišču brez ograje seveda in če ni nobenega šefa zraven ona napade iz zasede. V sekundi je na našem. Preden bi jaz sprej iz žepa potegnila bi bilo po našem. V dobre pol leta, kar imamo psa je bil deležen treh napadov. K sreči niso pustili ne psihičnih in ne fizičnih posledic. Priznam pa, da noge ne bremzam, ko se sproži proti psici. Bolje da boli njo kot našega.
prijavi. jaz bi takoj. slej ko prej se ti lahko pojavijo še posledice. našemu so se. to je šele garaško delo s psom, da začne zaupati psom ::) ne dovoli, da ti napada psa kakršenkoli pes, kjerkoli.

Citiraj
O malih bevskačih pa samo toliko: Vse lastnike le-teh bi zaprla v mali prostor in not spustila vse njihove nenevarne psičke. Bi bilo zelo krvavo. Včasih sem jih prav sita. Obojih.
;D ;D ;D ;D