Zastrupitev psa

Nelly · 18945

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 21 Marec 2006, 13:49:56
Lep pozdrav!

Se 1,5 ure imamo do veterinarja. Nasa psicka je bila zunaj v vrtu, tako kot vsak dan do sedaj. Sama je bila 10 min oz. jaz v kleti, tamala pa malo pri meni, pa spet en krog okrog vrta in tako.. pridemo notri in mala zacne bruhati, ok pac.... cez 5 min pa se enkrat... in tako naprej. Non stop bruha pa kar trese jo. A ima kdo podobno izkusnjo? Kaj naj  storim?

Cez eno uro gremo tako ali tako k vetu ( prej mi ne dela...grrrrrr) ampak kaj naj naredim do takrat?

Zmesalo se mi bo... :'( :'(


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 21 Marec 2006, 14:05:29
Kaj bi lahko pojedla? Kaj potencialno strupenega imate na vrtu? Pri tako močnem bruhanju in tresenju jaz ne bi čakala - ampak bi šla takoj h veterinarju (dežurni)? Kaj pa bruha? Hrano, sluz (kakšne barve?)?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 21 Marec 2006, 14:08:39
Nelly, ce je zastrupitev, takoj k vetu :-\ nimate dezurnega?

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 21 Marec 2006, 14:11:25
Če resnično ne moreš h vetu (če res ni dežurnega) - potem ji še za vsak slučaj izmeri temperaturo.
Mogoče imaš doma kaj aktivnega medicinskega oglja (le tega lahko raztopiš v vodi, ki jo naj pes popije), ker nase veže strupe?
Če noče piti, ji po flaški ali pa z injekcijo vbrizgaj vodo v usta, da slučajno ne pride do dehidracije. Drugače pa ne ponujaj psu hrane.


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #4 : 21 Marec 2006, 14:39:11
Lp!

Na vrtu nimamo nobenih strupenih rastlin ali cesa podobnega...pri 3 psih si tega ne morem privoscit. Je samo trava, itak je pa vecinoma se z snegom prekrito. V kleti pa tudi nic takega, ce bi slucajno tam kaj pojedla... raznih strupov za misi in podgane pri nas nimamo od takrat naprej ko je po nesreci macek malo pojedel (ca. 10 let nazaj...ampak se je izmazal).

To se je zgodilo ca. pol ure prej, no takrat je prvic bruhala. Najprej je izbruhala brikete (Ki jih je pred pojedla) sedaj pa samo neke bele pene bruha. Kot spenjena slina. Vodo sem ji zlivala v gobcek, oglja pa nimam. na zalost.

Veterinar pa zacne sele malo pred 15 delati, obstaja tudi kao dezurni, ki pa pride na delovno mesto samo po potrebi... in se to ponavadi traja vec kot 1 uro, tako da je vseeno ali dezurnega cakam ali pa pocakam se 15 vec da se drugace ambulanta odpre. Tako da zdajle sibamo k vetu... cez 5 min.

Razmisljam pa ze malo v tej smeri da ni kaksna cloveska zloba...glede na to, da so tle pri nas ze vsi zdaj zmesani glede tistih napadov v ljubljani in me malo postrani gledajo zarad 3 psov (ceprav 2 se skupaj nimata 10 kg) in so vsi cisto panicni. Tamala je pa taka da ce bi ji kdo namignil pridi k meni (do ograje) bi takoj sla, ker nikomer nic noce..samo crkljala bi se skozi. Pozeruh pa tudi najvecji... ne vem, samo upam lahko da bo vse ok. Ceprav ne vem zakaj bi se kdo spravljal na psa, ki se v zivljenju ni zalajal kaj sele kaj drugega. Vrt sem pa tudi pregledala ce bi slucajno kje kaj bilo pa ni nic.

Upam, da je kdo razumel kaj sem hotela...ker se mi mudi pa se cisto raztresena sem, ne vem kje se me glava drzi. In z tamalo v narocju poste sem gor pisem.

Aja se temperatura... sem ji jo merila pa ima temperaturo 37,5

Sibam k vetu... potem porocam



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5 : 21 Marec 2006, 14:43:52
Držimo pesti in tačke za malčico!!!

N&R

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6 : 21 Marec 2006, 14:51:00
hm... o tem sem že parkrat razmišljala... In to resno!

to da bi imeli psi nagobčnik (še na lastnem vrtu) bi bil to varnostni ukrep za psa ne pa za ljudi!  >:(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #7 : 21 Marec 2006, 14:51:19
Hm, pri nas se je že tudi zgodilo, da je soseda vrgla piščančjo kost na naš vrt, pa smo jo na srečo opazili pred Naro in jo odstranili...

Nelly, mogoče pa je tvoja psička nekaj požrla na sprehodu, ker ponavadi psi ne izbruhajo takoj stvari, ki so jo požrli. V tem primeru, da je kaj strupenega požrla, je dobro, da izbruha, lahko bi še pospešila bruhanje s slano vodo.

Pa upam, da bo vse v redu s psičko, povej, ko prideš nazaj.

Lp



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #8 : 21 Marec 2006, 16:01:01
Smo prisle od veta. Tamala je takoj ko je zagledala svojo ljubo veterinarko ozivela in bila cisto normalna. 15 min prej pa se napol mrtva. Ko pa je zagledala se enega psa v cakalnici pa je bilo veselje sploh nepopisno.

Dobile smo 2 inekciji proti zastrupitvi in ce ne bo boljse moramo jutri nazaj. Je pa psica takoj ko je prisla domov sla piti ter prositi za hrano...ampak jo trenutno se ne sme dobiti, dokler se ji zelodcek ne pomiri.

Sem pa razmisljala, da mogoce bi pa obstajala moznost da mi je kaj lizala kurilno olje ( sem ga iz cisterne nalivala) in potem par kaplic ponavadi se izkaplja iz pipice. In bi bilo mozno da je tamala, glede na to kaksen firbec je sla ravno tisto polizati. Je tudi veterinar tudi potrdil, da bi bilo to mozno. Zdaj samo upamo, glede na to da je nazaj zivahna da ne bo kaksnih hujsih posledic. Vem, da je moja napaka ampak res mi ni padlo na pamet, da bi bilo mozno da bi to pozrla..ker nafta je se vedno nafta. Mozno je pa tudi, da je kaj drugega...samo ce bi kdo kaj vrgel psom, je cudno da bi samo tamala pojedla glede na to da so bili vsi 3 zunaj.

Hvala vsem za pomoc, upam na najboljse...ceprav zaenkrat kaze veliko boljse kot pa je.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #9 : 21 Marec 2006, 18:29:42
Nelly: lepo slišati, da je z malo kosmatinko vse v redu (oz. da bo vse v redu).  :-*


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 21 Marec 2006, 19:08:40
Me veseli, da he vse uredu :)

battito animale


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #11 : 21 Marec 2006, 21:30:39
Ja Nelly... nafta je lahko hud problem ... vendar jo ponavadi psi ne zaužijejo več kot kak požirek, ker je pač ogabna ... vendar je pasji organizem še bolj občutljiv kot človeški ... tako da previdnost z vsemi možnimi nevarnimi substancami je na mestu ... je pa logično da če se malo polije pri nataknju... da težko čisto počistiš ...

Lp, Črt

P.s.: upam da bo mala vredu ... previdno jo opazujte



doody

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 1
  • Rona
Odgovori #12 : 30 November 2006, 19:36:22
Ne vem,če ta tema sodi v tole rubriko.Če ne,naj jo moderator enostavno prestavi.
Zelo hud strup za psa  je'POLŽIN'(modra zrnca).Ta strup neverjetno privlači pse,zato bodite zelo pozorni ko vaš pes voha po vrtovih.
Moja psička ga je požrla in bilo je resnično hudo.Je sicer preživela po čudežu.Več o tem dogodku,si lahko preberete na tem naslovu:
http://www.davorin.net/rona/tretjastran.html
Opisano je slikovito,saj  so te strani namenjene predvsem otrokom,pa vendar v dobri meri predstavi učinkovitost tega hudega strupa.

Pasje življenje je nebeško.

www.davorin.net


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #13 : 30 November 2006, 20:08:10
Zelo lepo napisano in hvala za opozorilo.  ;)



doody

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 1
  • Rona
Odgovori #14 : 30 November 2006, 20:13:14
Zelo lepo napisano in hvala za opozorilo.  ;)
tnx

Pasje življenje je nebeško.

www.davorin.net


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #15 : 30 November 2006, 23:27:04
Doody - hvalabogu, da je z vašo psičko vse v redu! Kajti žal slišim vse več žalostnih zgodb o psih, ki so se zastrupili s polžjimi strupi.  :'(
Zanima pa me kako si izzval bruhanje pri vaši psici? Če lahko malo bolj točen opis postopka, ker nikoli ne veš kdaj ti lahko prav pride.  :-\


Lp,
Mojca


doody

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 1
  • Rona
Odgovori #16 : 01 December 2006, 06:31:56
Doody - hvalabogu, da je z vašo psičko vse v redu! Kajti žal slišim vse več žalostnih zgodb o psih, ki so se zastrupili s polžjimi strupi.  :'(
Zanima pa me kako si izzval bruhanje pri vaši psici? Če lahko malo bolj točen opis postopka, ker nikoli ne veš kdaj ti lahko prav pride.  :-\


Lp,
Mojca

Mojca,upam da boš na tem naslovu dobila  izčrpen odgovor.http://www.davorin.net/rona/tretjastran.html
Opisan je cel postopek dokaj natančno.Če ne boš zadovoljna z razlago mi povej in skušal ti bom odgovoriti drugače.

Pasje življenje je nebeško.

www.davorin.net


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #17 : 01 December 2006, 09:27:26
Sem si prebrala zgodbo na vaši spletni strani, pa moram reči, da ne razumem čisto dobro.  :-[ Oziroma ne vem ali je psička sama bruhala (vi ste jo zgolj spodbujali h temu z masiranjem) ali ste ji vi izzvali bruhanje?

LP,
M


doody

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 1
  • Rona
Odgovori #18 : 01 December 2006, 13:01:12
Sem si prebrala zgodbo na vaši spletni strani, pa moram reči, da ne razumem čisto dobro.  :-[ Oziroma ne vem ali je psička sama bruhala (vi ste jo zgolj spodbujali h temu z masiranjem) ali ste ji vi izzvali bruhanje?

LP,
M
To je ta strup.
         


Ne psička ne more sama izbubruhat strupa,ker prej umre.(odvisno od količine zaužitega strupa)
Bruhanje izzovem s posebnim načinom zdravljenja ,pri katerem uporabljam svoje znanje  'reiki'.To je alternativno zdravljenje tako za ljudi kot živali.Polaganje rok imenujejo tudi.
S posebnimi   znaki usmerim energijo  na dadločeno mesto živali(v tem primeru abdomen.)Seveda je potrebno  celo tetlo prežarčiti z energijami,toda najmočenjše naj bo na obolelem mestu.To izzove bruhanje.Masiranje samo pospeši in nič drugega.Če bi jo samo masiral,bi se strup hitrje razširl in bi zagotovo umrla.
Seveda mora žival tudi odvajati blato,kar se da hitro.Navadno v obliki driske.
Vse to izzovem  s tem načinom zdravljenja.
Tekočine v tem preimeru ne dajemo živali,dokler ne izločimo strupa iz telesa.Zato je po vsem tem potreben obisk še pri veterinarju(infuzija,protistrup če je še potreben)
Upam,da sem ti odgovoril dovolj izčrpno.

lp

Doody

Pasje življenje je nebeško.

www.davorin.net


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #19 : 01 December 2006, 13:13:47
Doody - hvala za odgovor!  :)


Lp,
Mojca


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #20 : 01 December 2006, 15:49:02
Doody: pozdravljen "rejkijaš"  :). Po mojih izkušnjah (sicer sama ne prakticiram, jih pa nekaj poznam) se reiki in bioterapija zelo dobro obneseta pri živalih. Če sem odkrita, mislim da brez reikija tvoja Rona nebi preživela.
Najbolj zanimivo je, da živali kar same nastavljajo obolele dele telesa, ko enkrat začutijo energijo.
lp
T.
p.s.: Lahko vprašam katera stopnja? Se opravičujem za off topic.

8)


doody

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 1
  • Rona
Odgovori #21 : 01 December 2006, 18:10:05
Doody: pozdravljen "rejkijaš"  :). Po mojih izkušnjah (sicer sama ne prakticiram, jih pa nekaj poznam) se reiki in bioterapija zelo dobro obneseta pri živalih. Če sem odkrita, mislim da brez reikija tvoja Rona nebi preživela.
Najbolj zanimivo je, da živali kar same nastavljajo obolele dele telesa, ko enkrat začutijo energijo.
lp
T.
p.s.: Lahko vprašam katera stopnja? Se opravičujem za off topic.

Da,seveda imaš prav.Če je žival poplnoma zdrava navadno ne prenese dodajanja energije.Se raje umakne. Tudi veterinar mi jepotrdil ,da brez rekija in bioenergije moja Rona ne bi preživela.Taisti veterinar pozna te alternativne zadeve in jih tudi priznava.
p.s.:
Uradno  9 let prakse.O stopnjah pa ne bi tukaj.ok?Neuradno pa še kaj več.hihihi

Pasje življenje je nebeško.

www.davorin.net


*~tixtara~*

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 10 November 2007, 12:20:42
meni so prejšjno psičko zastrupili z mesom
seveda je nos taknila povsod in ko je najdla meso tako kot druge živali (predvidevam) povohala polizala
nato je zaradi zastrupitve čez mesec dni poginila