Prvo slovensko leglo novoškotskih prinašalcev

barbara10 · 36740

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #30 : 26 Avgust 2012, 14:02:40
Jaz ko sem omenila ekstreme sem imela v mislih predvsem Geo (samca itak ne poznam), ki je 2 cm pod standardno visino, na kratkih tacah, dolga in masivna v trupu (ekstrem v kontra smer standarda ane). Pac ni proporcionalna (in ne govorim na pamet, sem jo ze videla v zivo).

In kot so ze punce napisale, pri pasmah, katere so redke, in niso zastopane na razstavah ni problem sampionata narediti. Mnogo sodnikov niti standardov dobro ne poznajo in rade volje potalajo odlicne ocene.

Drugace se pa strinjam, lepo je prebrati opise obeh, tudi karakterja, samo ni karakter+delovne sposobnosti vse, kar je pomembno pri vzreji. Pomemben je tudi izgled.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 26 Avgust 2012, 17:01:42
Ne samo pri redkih pasmah, tudi sicer razstave niti slučajno ne dajo realne ocene psa. Vsaj večinoma ne. So pač kar so, show, kjer je bolj od dejanske kvalitete psa pomembna priprava in nastop. posebej so sodniki slepi za napake v zgradbi. Ampak zelo slabi psi tudi tam ne pridejo skozi.
Bolj realna je telesna ocena + vzrejni pregled, kjer se dejansko ocenjuje pse in ne nastop lastnika (oziroma naj bi se, pri vzrejnih komisijah, ki jih poznam se). So lastniki razstavno uspešnih psov tudi že hoteli premlatit sodnika, ko so videli vzrejno oceno....
Gea ima pač napako, ki je vidna takoj. Za vzrejo so taki psi veliko boljši od tistih, ki imajo vse polno manjših težko opaznih napak, po možnosti takih, ki se v naslednjih generacijah stopnjujejo. Se pač med mladiči za vzrejo izbere tiste, ki so krajši, predolgi gredo za ljubljenčke.
Zunanjost sicer nikakor ni nepomembna, vendar bi sama veliko raje vzela goldna kakršni so bili nekdanji, (ki so bili btw tudi večinoma predolgi) in  so bili navdušeni in neutrudni delavci, od današnjih masivnih, ki se utrudijo ali naveličajo po parih prinašanjih in niti ne marajo prav preveč vode.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #32 : 26 Avgust 2012, 17:42:29
Jst bi dodala samo to.. Želim ti vse srečo pri leglu in iskanju lastnikov.
Vsekakor pa en nasvet. Fit in suhe psice naj bi lažje kotile in je manj zapletov  ;)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #33 : 27 Avgust 2012, 11:35:30
Gea je vidno in na tehtnici v zadnjih mesecih shujsala. Se vedno pa ni hrt ;) (Kala in Drobizek sta se pa poredila, sta pa sedaj zato na vecerji iz zelenjave...)

Debela so bila misljena usesa. Morda ni dober izraz, boljsega ne poznam. Morda kompaktna?
Kar nisem napisala med njenimi plusi, pa je, da ima dober front, kar je plus pri delu.

In, ja, Gea je dolga, kar sem tudi napisala. In ta dolzina je negativna zadeva pri delu in tudi zato ne gres pariti z dolgim psom ;)

Morda pogoji (socializacija, vzgoja, solanje - za dobrobit psov, pasme, nasih psov in tudi kupca (dolgorocno) ter okolice - ne razumem, zakaj bi kdo rinil v solo, kjer se pse maltretira, obesa na gole, da padejo skupaj, zateguje in cuka, ceprav sploh ne razumejo, kaj lastnik od njih hoce?; takih psov, vzgojenih..., kupci ne vracajo/oddajajo/prodajajo brez tehtnih razlogov (od vseh tistih, ki jih oddajajo, je le pescica s pravim razlogom)), priporocila in korencki niso razumljivi: s psom dobis zraven se moje znanje, ce si ga sam ne zelis pridobiti ali ga nimas ;)


Morda imate drugi drugacno prakso, a solastnik dobi psa zastonj, ker se bo od njega dejansko pricakovalo, da bo iz psa kaj naredil. Od ostalih se pa pricakuje, da se bodo vsaj trudili za tisto minimalno osnovo, ki je osnova za sobivanje s psom, da ni motec za okolico... In ce iz kakrsnegakoli razloga ne zeli v pasjo solo (ker tudi taki obstajajo, pa ce jih razumem ali ne, to je njihova izbira), jim bomo pa mi pomagali do srecnega sobivanja s psom (ce so blizu, potem osebno, ce so dalec (bencin in cas staneta), kako drugace). Vse je odvisno od kupca: ali (ne gres v solo s psom) - ali (gres v solo psom za vsaj tisti minimum) - ali (imas vizijo, kaj bos delal s psom in si po moznosti ze katerega izsolal do te in te stopnje - pri tem cloveku nimas kaj zraven delati, razen s kaksnim nasvetom, ce se kje ustavi zaradi pasemskih znacilnosti) ;)

Sicer hvala za zelje, nasvete.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #34 : 27 Avgust 2012, 11:42:52
Stevilo maldicev v leglu je razlicno. Pri nekaterih je le 1, 2 (?), druge imajo po 10. Geina mama, polsestra sta obe imeli po 10. In to ze prvic.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 27 Avgust 2012, 11:47:46

- ne razumem, zakaj bi kdo rinil v solo, kjer se pse maltretira, obesa na gole, da padejo skupaj, zateguje in cuka, ceprav sploh ne razumejo, kaj lastnik od njih hoce?;

Oprosti,samo v kakšne šole si pa ti hodila s svojim psom? Mi hodimo v malo šolo od 10tedna, in se ne počne nič od omenjenega, prav tako sta kmalu pokapirala kaj želimo od njiju...

Once you go boxer, you never go back :)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 27 Avgust 2012, 13:55:02
Potem je to "rekla-kazala"?

Once you go boxer, you never go back :)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #38 : 27 Avgust 2012, 14:01:12
Nope. Je bilo tudi na sodiscu tole in tale.

Ce moji psi tega niso videli, to ne pomeni, da jaz tega nisem videla.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #39 : 27 Avgust 2012, 14:03:11
Bi pa prosila administratorja, da prestavi poste, ki pravzaprav nimajo nobene veze z leglom v drugo temo, kjer na kaksno stvar lahko odgovorim javno, na drugo ne.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #41 : 11 September 2012, 10:50:24
Take šole sicer še obstajajo....Vendar večini ljudi se veliko bolj privlačno prebere- SVETUJEMO pri izbiri pasje šole ali pa daš preprosto klavzulo šolanje obvezno brez cukanja, rukanja, bodečke, zatezne, kričanja....

Kakrokoli že, srečno z leglom.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #43 : 20 September 2012, 20:24:13
Čestitke ( za male Berence, ha, ha  >:D )!!!!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 21 September 2012, 15:13:16
Super, čestitke! :o



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #45 : 21 September 2012, 17:27:13
Ooo, to jih bo. ponavadi jih je precej več, kot pokaže UZ. Čestitam.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #48 : 04 Oktober 2012, 23:12:53
Jih pa bo, izgleda :)
Kdaj je rok?

lp ž & l & h


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #49 : 05 Oktober 2012, 10:31:56
Rok je okoli 20. 10. 2012.

Je Geica bila danes ponovno na ultrazvoku, kjer se tokrat ni videlo le bitje srckov, temvec tudi repki, bracjoce nogic, kimajoce velike glavice... Eden izmed mladickov je na veliko zehal. Izgleda, da jim postaja tam ze pravi "dolgcajt".

Se fb stran: http://www.facebook.com/PraetoriumLatobicorums


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #50 : 07 Oktober 2012, 19:09:28
hej

Zanimivo ime psarne.. Lahko se zgodbo v ozadju, kako ste do njega prisli, kaj pomeni?

Pa se eno vprasanje. Prej sem na FB zasledila fotke iz vcerajsnjega TP-R, pa me zanima, je bila tisto Pretty ali Gea (samo predvidevam da Pretty)? In, kako vama je slo?


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #51 : 23 Oktober 2012, 17:39:43
Vceraj se je rodilo 7 novih slovenskih tollerckov, 4 punce in 3 fantje. Vsi oranzni z belinami na pravih mestih, 3 celo irski hibridi, z rjavimi (roza) noski:


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #52 : 23 Oktober 2012, 18:07:44
Čestitke! Čedna mladina :)

lp ž & l & h


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 23 Oktober 2012, 18:22:50
Prisrčna dobrodošlica novim malim "velikanom"... ;D

Številka 7 - pravljično število.. In pravljice imajo srečen konec..

barbara10, tebi pa želim eno nepozabno "porodniško"...



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 23 Oktober 2012, 19:00:18
Čestitke..naj bodo zdravi..tebi pa veliko sreče pri izbiri lastnikov :)

Once you go boxer, you never go back :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #55 : 23 Oktober 2012, 19:09:10
Čestitke! :o


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 23 Oktober 2012, 19:15:37
Čestitke! :*



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #57 : 23 Oktober 2012, 19:19:37
Čestitke!  :o :o     In kot je napisala diva1 nepozabno porodniško!!!!  :D :D :D
 


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #58 : 23 Oktober 2012, 19:27:27
Čestitke!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #59 : 23 Oktober 2012, 20:16:29
Cestitke!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album