kako postati...

Gost · 2832

ChoCo_Cookie

  • Gost
: 09 Marec 2012, 15:18:18
Jaz OBOŽUJEM PSE, zato bi tudi rada delala z njimi v prihodnosti. ;D Najraje bi bila pasja psihologinja (saj sem brala veliko o tem in se mi zdi zabavno)....
 Zanima me kako bi lahko to postala?? ???  prebrala sem že veliko takih člankov , a še vedno ne vem kako priti do tega  :-[
Prosim če mi lahko pomagatee!!  Hvalaa!!

....



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 Marec 2012, 11:44:40
V Sloveniji zaenkrat še ne obstaja študij, s katerim bi si pridobila naziv pasjega psihologa.

Na študiju psihologije se lahko pridobi veliko znanj s področja procesov in tehnik učenja živih bitij. Spozna se terapevtske tehnike za delo z ljudmi. Izbirni predmet je lahko tudi komparativna psihologija, katere cilj je razumeti različne živalske vrste in njihovo vedenje. Psiholog se lahko po študiju ali že tekom študiju dodatno usposablja iz vedenjsko-kognitivne terapije, ki je zelo praktična in se jo lahko s pridom uporablja pri delu s psi in njihovimi lastniki.

Študij veterine po drugi strani omogoča pridobitev številnih znanj s področja biologije, fiziologije, genetike itd. O samem študiju veterine bi ti verjetno največ znal povedati kakšen veterinar, pozanimaj se.

V tujini pa obstajajo številni študiji, ki omogočajo pridobitev tega poklica. Pozanimaj se na spletnih straneh tujih univerz. Nekateri študiji so večletni, potrebno je redno obiskovati predavanja, vaje. Obstajajo pa tudi številni kvalitetni študiji na daljavo. Sama se izobražujem preko Compass Education:  http://www.compass-education.co.uk/

Priporočljivo je tudi, da se povežeš in sodeluješ s katerim izmed kinoloških društev, ki jih je pri nas veliko. Mogoče se najprej vključiš v pasje šolanje, sprva opazuješ, morda sodeluješ kot pomočnica, kasneje pa vidiš ali ti to ustreza. Obstaja tudi ogromno literature na temo psihologije psov, predvsem v angleščini. Tudi seminarje na te teme lahko najdeš.

Naj poudarim, da je zmotno mišljenje, da dela pasji psiholog predvsem s psi. Zagotovo je večinski del, mogoče celo 90% dela, ukvarjanje s človekom in manjši del ukvarjanje s psom. Zato tega ne bi priporočala nekomu, ki o tem poklicu razmišlja izključno iz ljubezni in želje po delu s psi.

Srečno!  :)

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 25 Avgust 2012, 09:55:53
O tole pa prvič vidim in mi je mega zanimiv šolski program sicer ne za psihologa psov ampak za zdravilca :d in če ni odveč sonček_1, kako pa poteka študij? Preko spleta in koliko časa traja malo sem gledala nekako ne najdem podatkov. Cena za tisto kar zanima mene piše da je 300 funtov in še nekaj ali je to celotna šolnina, pritegnilo je moje zanimanje ZELO :D hvala lepa! :D



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 27 Avgust 2012, 07:04:36
Tako ja, preko spleta. Za vsak modul dobiš gradivo in velik kup vprašanj, na katera odgovoriš. Večine odgovorov ni v literaturi, ki jo pošljejo, zato moraš sam raziskovati. Pri mojem je pogoj da imaš že diplomo iz psihologije, veterine ipd, ne zadoščajo dolgoletne izkušnje s psi npr, pri večini drugih mislim, da ni nekih pogojev.
So pa vsi ti tečaji self-paced, se pravi da delaš v svojem tempu.



PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si