Pasji mladič požrl najlonke

Noir · 12790

Noir

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 31 Avgust 2012, 23:55:52
Pozdravljeni!
Strašno me skrbi, gladkodlaki prinašalec, star 3 mesece in pol, je v igri pojedel moje nogavice iz najlona. Kaj storiti??? Naj čakam, da jih pokaka, je to sploh možno pri mladiču? Za odraslega psa že vem, da gredo ponavadi ven, kako pa je pri mladičih? Ali mi svetujete, da grem takoj jutri zjutraj k veterinarju?
Prosim za pomoč, hvala lepa.



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #1 : 01 September 2012, 08:21:15
Jaz ne bi čakal in bi takoj poklical veterinarja. Naš je prav super in sprejema v takih nujnih primerih tudi ob vikendih. Dobiš na zs veterinarja pa pokliči.  :) :)

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 September 2012, 08:25:51
Čimprej na veterino. Najlonke niso ravno prebavljive (ok če je tok mala da se nima kam zaplesti še morda) sploh če je šla v celem kosu dol  :-\  Žal poznam primer odraslega psa, ki ni pokakal najlonke.
Srečno pa povejte kako ste rešili.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #3 : 01 September 2012, 08:28:12
Evo mogla bi imeti moj ZS s številko veterinarja, ki ga takoj pokliči.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 01 September 2012, 10:11:26
Bom povedala svojo zgodbo. Letos je tale moja polarska mrcinca pojedla par pešk od suhih sliv (ki so strupene za pse) >:( Sem pvo poklicala par vetererinarskih postaj.  V dveh takoj pripeljati, v eni pa, da naj jo še kakšen dan ali dva opazujem in naj dobiva samo rižek z piščančjm meskom sedaj. Da ponavadi gre samo ven, če pa ne bi se to zgodilo, potem pa brž naj jo pripeljam, da ji slikajo želodček in pač ukrepajo. Sem upoštevala ta zadnji predlog in nisem takoj je peljala. Čeprav mi je veliko ljudi svetovalo, da takoj peljati k vetijem. Ko je pojedla jih, je parkrat tuzdi bruhala, že tam sem zasledila koščico - koščke. Na srečo je šlo vse ven z blatom v dve dneh in mi ni bilo potrebno. Samo najlonke so spet druga reč. Pa se pasja mircinca kaj drugače obnaša kot prej, daj ji sedaj samo piščančka z rižem in prav nič drugega. Piščančka skuhaš v sami vodi (brez dodatka soli se ve) in enako riž. Moja je še po tem, ko je dala vse ven, par dni bila še za vsak slučaj na tej hrani. Vsekakor pa pomojem vseeno bi bil boljši kar obisk takoj vetija, ker gre le za najlonke. Poročajte kako bo.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 01 September 2012, 10:18:04
No, ja. Jaz bi psa opazovala. Če bo cel dan bruhal kar bo pojedel-pomeni, da mu je zablokiralo črevesje. V takem primeru greš k veterinarju, ker bo potrebna operacija.

Če pa pes poje obroke in ne zbruha, hodi na potrebo-potem ni razloga za preplah. Bodo že šle te najlonke ven. Samo kak veterinar bi ti znal za nasvet zaračunati skoraj 30eur.

Pri koščicah od sliv in češpljev-moja jih vsako leto požre še in še (smo omejili na cca 5 češpljev dnevno) in poje jih cele. Do sedaj ni težav. Se pa zna zgoditi, da se kaka koščica zapiči v črevesje (ostre so!) in je potrebna operacija...Nam se še ni zgodilo. Enemu psu pa se je.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6 : 01 September 2012, 11:17:12
Meni so na vseh treh vet. postajah povedali,da so slivove peške nevarne in strupene za pse. Je moja prvi dan ful bruhala. Naslednji dan nič več. In v mojem primeru sem na srečo upoštevala nasvet od ene izmed teh treh vet. postaj in se je srečno končalo. Pri ostalih dveh sploh na VF pa takoj ko povedala kaj je pojedla, da nujno takoj pripeljati.

čara, res ne priporočam,da ji ne pustiš, da cele poje, peške daj ven, potem pa lahko to je. Si imela srečo dosedaj, a lahko pa kdaj te ne bo. Res slivove peške so strup za pse.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 01 September 2012, 12:37:37
Ja, a le v enormnih količinah (približno za čajno šalco). Zaradi cianida sprašuješ, a ne? Cianid vsebujejo skoraj vse peške v sadju (jabolka, hruške, češnje...), ampak smrtno nevarno je le v večjih količinah. ;)

Mnogi veterinarji radi strašijo, da jim € nakapajo v blagajno.

Letost je letina tako uboga, da jih skorajda ni.  :( Pri vseh sadnih drevjih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #8 : 01 September 2012, 14:30:39
Javljam se s svežo (dva tedna staro) izkušnjo, kar se tiče tujkov. Naš kuža (beagle) je iz svoje igračke iztrgal piskača, in ko sem mu ponudila košček salame, da bi "zamenjal" z mano, je istočasno požrl oboje. Piskač je taka okrogla ploščata plastična zadeva s kako centimeter in pol dolgo cevčico,skozi katero gre zrak  :(   To je bilo v petek zvečer. Naslednje jutro je malo bruhnil, drugače je bil ok in je tudi normalno jedel. Seveda sem že navsezgodaj klicala našega veterinarja, kjer so mi svetovali, da naj poskusimo to dobiti ven z endoskopom. Vendar nikjer, kamor sem klicala in endoskop imajo, tega ne opravljajo (ali niso dovolj opremljeni ali ne znajo-ne vem), naš veterinar tega žal nima :( . So mi svetovali, naj počakam do ponedeljka, če ne bo šlo samo ven.
V ponedeljek je bil kuža po pegledu operiran, mislim, da ni verjetno, da bi to stvar na kakršenkoli način spravil sam ven (po naravni poti), oz. če bi piskač prišel v črevesje, bi obstajala še nevarnost perforacije.
Kar se pa najlonke tiče, ssmo bili v pasji šoli skupaj s psičko, katere lastnica je povedala, da je psička najlonko pokakala. Jaz bi v tem primeru vsekakor poklicala veterinarja in opazovala psa.
Vse dobro želim. :)



wayra

  • Gost
Odgovori #9 : 04 September 2012, 14:15:40
Naša samojedka je lani pojedla več večjih in manjših koščkov vilede. Ker sem imela že prej probleme, ko je pojedla plastičen ovitek od salame in smo jo en teden klistiral in se komaj izognili operaciji, sem takoj klicala na veterino. Rekli so mi naj jo pripeljem in veterinarka ji je dala v oči kapljice, po katerih je bruhala in izbruhala koščke tiste vilede, vse je bilo v roku pol ure, veterinarka je rekla, da lahko kapljice dozira v dveh urah po zaužitju. Računala mi je samo kapljice - 3 eure. To je bila dr.vet. Drobnič, ki je delala v 300 kosmatih, sedaj pa ne vem kje dela.
Upam, da bo nasvet komu pomagal.
L.p.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 04 September 2012, 14:23:02
Drobničeva je zdaj na VET-MED. Dobro vedeti tole, jaz imam do te ambulante manj kot 10 minut...
Pa ji je bilo potem še čez dan slabo zaradi teh kapljic ali hitro popusti?



wayra

  • Gost
Odgovori #11 : 04 September 2012, 14:45:14
Naši je bilo slabo kaki dve uri, hvala, da vem zdaj kje je dr.Drobničeva, sem jo že iskala :)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 04 September 2012, 15:58:00
wayra odprti so pa od pon-pet od 9-19h ;)

Midve sva tudi navdušeni nad dr. Drobničevo in sva ji hitro sledili s 300k na Vet-Med :D