Kakšne so pravice lastnika ukradenega psa?

tejca · 61339

tejca

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
: 02 September 2012, 23:12:32

Na Hrvaškem mi je 8 mesečni psiček zvečer pobegnil pod ograjo. Ko smo to ugotovili, sem ga odšla iskat. Naslednja dva dneva smo ga iskali po kempih, mestu,... :( Tretji dan sem poklicala na domačo veterino in jih prosila za kak nasvet kako najti kužka. Veterinar mi je predlagal naj se obrnem na najbližjo veterinarsko postajo, kjer so si zapisali na listek podatke o meni in kužku, kontakt,... in povedali, da je zelo majhna verjetnost za vrnitev kužka k nam, saj je ta pasma draga in zelo iskana.
Ker mi je zmanjkalo idej kako še iskati kužka, sem se udala v usodo, da ga pač ne bomo več videli. Po slabih dveh tednih so me poklicali po telefonu, da so našli mojega kužka v Italiji. Našla ga je neka Italijanka, si ga prisvojila in ilegalno odpeljala čez mejo. Preko sms-a sem kontaktirala z njo in jo vprašala kdaj in kje bi lahko prevzela kužka. Odgovorila je, da kadarkoli v njenem mestu, pod pogojem, da ji plačam zdravljenje ušes, podhranjenost, dehidracijo  ??? v vrednosti 200€!
Kako naj dokažem, da je bil kužek pod mojo oskrbo zdrav in pravilno negovan?
Sem ji dolžna plačati ta znesek, pa čeprav mi ga je takorekoč ukradla?
Je moja dolžnost se peljati 360 km daleč po psička?
Kaj naj naredim, na koga naj se obrnem, kakšne so moje pravice???
Prosim, če kdo pozna točne odgovore, naj mi sporoči.
Hvala!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1 : 02 September 2012, 23:37:31
Ce je kuza cipiran, kar je dokaz lastnistva, se lahko obrnes na policijo in prijavis krajo psa (ce tega se nisi storila). Poves tudi celo zgodbo, kje se pes nahaja, itd., pa bo policija naprej ukrepala (sicer kako je glede tega, ker je pes v Italiji ne vem).

Po slovenskih zakonih se pes obravnava kot predmet, katerega kraja je seveda nezakonita.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 September 2012, 23:44:51
Če je ona plačala veterinarske storitve za tvojega psa in ima za to dokaze (račune itd) potem je jasno da ji ta denar vrneš. Pes je navsezadnje tvoj in si ti odgovorna za njegovo zdravje.

Ni mi jasno kako ji ga je uspelo spraviti čez mejo brez vseh papirjev. Jaz bi jo na tvojem prijavila policiji in psa zahtevala nazaj in ja to pomeni da se pelješ 360 km po psa. Nihče ti ga ne bo na dom dostavil.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


tejca

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 03 September 2012, 00:51:00
Ovcka:
Danes sem odšla na policijo in hotela prijavit krajo psa, pa so me odslovili, da je bil odtujen na hrvaškem in moram tam prijaviti krajo.
BlackDevil:
Meni je kvečjemu logično, da ga ona pripelje tja kjer ga je odvzela in odpeljala. Glede zdravniške oskrbe pa mislim, da ga ona ni znala pravilno negovati in mu ponudila hrano katero je zavračal, saj sem se tudi sama ubadala kar nekaj časa s tem, kateri briketi mu ustrezajo, ker vsakih ni hotel jesti, pa čeprav so bili kupljeni pri veterinarju. Zdaj sem ga hranila z briketi Royal Canin, izdelane prav za to pasmo.



SmoothFox

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 03 September 2012, 02:58:41
Tukaj je glede tega pripetljaja žal tako da kjer se je kaznivo dejanje naredilo tam moraš pač sprožit postopek, iz svojih izkušenj ti govorim, že da si npr v ljubljani in da ti  ukradejo na viču, pa greš na trdinovo v centru prijavit, te bodo sami policaji napotili na pristojno policijo, to je npr. PP Vič Tbilisijska,res žal da je tako, torej v tojem primeru moraš iti prijavit izginotje tja kjer si letovala, potem bo pa nastal naslednji problem ,....zakaj tega nisi že prej prijavila???? Pač policaji znajo komplicirat glede malenkosti in jih ne zanima da tega pač nisi vedel.

Svetujem da greš dol pač po psa rečeš tej ženski naj ti izstavi račune poleg nekoga vzameš ki obvlada italijanščino da preveriš račune in plačaš ter greš z svojim ljubljenčkom nazaj v Slovenijo.

Obstaja pa druga verzija greš dol se narediš neumno malo zakompliciraš , pokličeš policijo da ti je ženska ukradla psa in da si sedaj prišla ponj in da ženska zahteva nek denar da ti vrne psa, ena je ziher : pes 100% ni zbežal sam tja, 2.:policaji bodo uredili da boš 100% dobila nazaj psa ker si lastnik, 3: ženska ne bo ostala nekaznovana v kolikor sumiš da ti jo je ona ukradla psa, če ne zaradi drugega , jo bodo zaradi prepovedanega prehoda čez državno mejo  usekal po denarnici.
In nazadnje upam da imaš psa cepljenega proti steklini, ni kak mladiček kajti potem ratajo double trouble, glede na to da pa si bila na hrvaški pa predvidevam da je cepljen.



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 03 September 2012, 07:18:18
Tejca,

to o prijavah, policiji, prepovedi  prehoda državne meje in posledično sanckijam, ki naj bi jih ta ženska "pokasirala!....
Kikiriki Tejca.  Eno je teorija, drugo pa "praksa"...

Če ti je kuža drag, se boste vsedli v avto, peljali v Italijo, plačali tistih 200 EUR ter se vrnili domov... Morda z malce grenkim priokusom, ampak bo naslednji dan že vse pozabljeno...

P.s.

Tako, mimogrede, preveri pa, če gre res za tvojega kužka.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 03 September 2012, 10:50:28
No, jaz bom podala še drugačno mnenje.
Pes ti je ušel, kar je tvoja odgovornost, neka dobra duša je psa našla, ko je bil že v slabšem stanju in ga je peljala k veterinarju, da ga je oskrbel in tam ugotovila kdo je lastnik. In zdaj želi povrnitev stroškov, naj pokaže račune, plačaj in se zahvali, da je nekdo oskrbel tvojega psa.

Vse lepo in prav z mojega vidika. Bodi hvaležna, namesto da udrihaš. Psa bi ti lahko zbil avto ali pa zmrcvarili kaki drugi prosti psi. Jeziš se lahko samo nase, ker ti je pes sploh ušel.  ::)

p.s. RC tudi ni neka bajna kvaliteta, je pa solidna hrana srednje kvalitete (čeprav bi za tako ceno lahko bil drugačne, boljše sestave). Pri veterinarjih tudi nimajo ravno veliko izbire Eukanubo in Hills marsikateri pes ne mara.

Pravice imaš, so pa tudi dolžnosti. In ena od teh je, da tvoj pes ne šeta sam naokoli in če se že zgodi-javiš na veterino, daš oglase, plakate, sprašuješ in iščeš in ko najdeš, se lepo zahvališ.

Kje pa imaš dokaz, da ti je psa dejansko ukradla? Čeprav mi je malo smešna izjava, ker pes sploh ni bil doma, ampak se je sam potikal naokrog.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #7 : 03 September 2012, 11:07:19
tako je, greš po psa in plačaš ter bodi  srečna da imaš psa doma, je tvoja dolžnost kot lastnik psa da za njega odgovarjaš (ušel ti je), ne spet tle iskati luknje kako se temu ogniti  ::)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #8 : 03 September 2012, 11:13:29
Jaz bi bila vesela, da je nekdo poskrbel za mojega psa in zeli od mene le povrnitev stroskov za veterinarja.
Jaz bi bila ze takoj, ko bi ozvedela kje je, v avtu in na poti po psa.


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 03 September 2012, 11:16:55
Tudi jaz bi se usedla v avto, ga šla iskat in plačala za stroške.
Da je nekdo ukradel psa, če ti uide, je to težko rečt. Če ga je peljala k veterinarju in nahranila, pa hvala bogu.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #10 : 03 September 2012, 11:25:06
Res je, da je lastnik sam kriv, ce mu pes uide, ampak verjetno pes ni usel iz Hrvaske v Italijo, ane? Verjetno ga je zenska nasla na Hrvaskem, ce ga je takoj peljala do veterinarja kjer so preverili cip so takoj videli kdo je lastnik. Zakaj so cakali 14 dni, da so kontaktirali originalne lastnike in med tem casom se "svercali" psa cez dve drzavi?  ??? Aja, pa ce komu ni jasno, kako ga je lahko pripeljala cez mejo naj samo povem, v sestih letih odkar imam psa so me na meji ustavili ravno 1x in hoteli videti knjizico s cepljenji. Pa se to samo zato, ker je bil zenski na carini vsec pes, pa zanimalo jo je ce sva bila na kaksni razstavi, ker je bil tisti dan povecan promet psov cez njihovo mejo.

No, po vsem napisanem je potem res se najbolje, da se sama odpravis po psa, placas zahtevani znesek in to je to.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 03 September 2012, 11:28:27
Ovcka:
Danes sem odšla na policijo in hotela prijavit krajo psa, pa so me odslovili, da je bil odtujen na hrvaškem in moram tam prijaviti krajo.
BlackDevil:
Meni je kvečjemu logično, da ga ona pripelje tja kjer ga je odvzela in odpeljala. Glede zdravniške oskrbe pa mislim, da ga ona ni znala pravilno negovati in mu ponudila hrano katero je zavračal...
Ne ni logično, da ti ga ona pripelje. Ti si ga izgubila! Gospa ga je našla in poskrbela zanj! Negovala pa ga je, kakor je vedela in znala! Namesto, da se ji zahvališ in sama ponudiš, da kriješ stroške oskrbe... ti iščeš načine, kako se temu izogniti in bi še rada, da ti dostavijo psa?!
 ::)

V glavnem, preberi še enkrat kar je Čara napisala!

Ovčka, kaj če so ga našli, ko so se že spravljali domov (mogoče je kdo moral drug dan že v službo) in ga niso hoteli pustiti samega na cesti? Ne vem, ena možna razlaga...So ga spakirali v avto in potem iskali lastnika.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #12 : 03 September 2012, 11:32:13
Citiraj
Zakaj so cakali 14 dni, da so kontaktirali originalne lastnike in med tem casom se 

nepomembno, ženska bi enostavno lahko obdržala psa in tejca se bi " udala v usodo, da ga pač ne bo več videla", vendar koliko razumem tega ni, zahteva pa le plačilo za stroške; vprašanje kaj bi bilo z psom če ga ona ne bi našla; en tank bencina in 200 evrov je dokaj majhno plačil ob vseh drugih alternativah

Mislim resno, tole sploh ni stvar za debato, v avto pa brez komentarjev  po psa ampak raje po naravi tega foruma še išče načine kako se ognoti odgovornosti
živa žalost


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13 : 03 September 2012, 11:34:40
Ovčka, kaj če so ga našli, ko so se že spravljali domov (mogoče je kdo moral drug dan že v službo) in ga niso hoteli pustiti samega na cesti? Ne vem, ena možna razlaga...So ga spakirali v avto in potem iskali lastnika.

Jah, ce bi jaz recimo nasla psa na Hrvaskem ga nebi sla vozit v Slovenijo, ker lahko predvidevam, da so lastniki na Hrvaskem. Pac ce je vprasanje casa se odpeljes do prve veterinarske postaje in ga pustis tam, poves da je najden, in se potem oni naprej s tem ukvarjajo. Recimo.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #14 : 03 September 2012, 11:38:38
meni osebno bi bilo popolnoma vuršt kje je pes, ker je moj in bi šel kjer se je "našel"in bil prekleto hvaležen da v celem kosu- Že vprašanje ali mora po psa sama ponj, zame tule pove dosti

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 03 September 2012, 11:44:35
Davor podpis!

Ovčka, ja recimo. Oni so pač naredili drugače.

Jaz bi bila definitivno vesela, če bi me poklicali in rekli, da imajo mojega psa, da je živ in zdrav.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 03 September 2012, 11:49:03
Ne vem, no. Niti slučajno ni normalno, da v tujini najdeš psa in ga kar odpelješ s sabo domov... Halo?!? Potem pa še zahtevaš od lastnika, da ti plača stroške???  Pa še jako dober naj bi bil, ker si psa, ki si ga ukradel, peljal k veterinarju... Slučajno si pozabil malo pogledati naokoli, če ga kdo slučajno išče, ane...

Ampak kakorkoli obračamo, vsesti se boš mogla v avto in odpeljati po psa. Drugega ti ne preostane, ne glede na vse krivice... Pa za vnaprej veš, da moraš bolje paziti na psa. Pes je bil sam zunaj in pobegnil (ali pa so ga ukradli, načeloma vseeno, ker ste pogrešili psa kdove koliko časa po dogodku-v vsakem primeru prepozno), šele tretji dan ste klicali veterinarja za nasvet kaj storiti.... Tako se ne dela!



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 03 September 2012, 11:52:39
Se strinjam z Davorjem, Sago in Čaro. Vsedeš se v avto in se odpelješ po psa. Jaz osebno bi bila zelo vesela, če bi ga kdo našel in poskrbel zanj. Dejstvo, da želi samo povračilo stroško (kar 200 evr očitno je, saj ni nek astronomski znesek) meni pove, da ženska ne laže in ne izsiljuje. Poleg tega je moral tavati kar nekaj časa, saj je bil dehidriran in shujšan. Torej ga ni "ukradla" temveč res našla po nekaj dnevih. Zakaj ni šla na veterino na Hrvaškem, je druga zgodba. Marsikdo se raje odloči žival odpeljati k "svojemu" veterinarju. Ženska te je kontaktirala. Če bi ga ukradla, te ne bi. Skratka, nekdo je našel in poskrbel za tvojega psa. To, da mu povrneš stroške in se odpelješ po psa je še najmanj, kar lahko storiš.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 03 September 2012, 12:01:01
No ja, jaz bi bila vsekakor vesela, če bi  nekdo za mojega pobeglega psa poskrbel. Šla bi ponj, plačala in se zelo lepo zahvalila. Znesek, ki ga zahteva sploh ni visok, celo če bi si veterinarja izmislila - nagrada za najdenega psa je običajno precej večja.  Tudi če bi ga kdo odpeljal v zavetišče, bi te nekaj stalo. Pa poglej si kolikšna je kazen za psa brez nadzora. Pes ti je ušel - niste dobro pazili nanj - kdo je zdaj tagrd?


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 03 September 2012, 13:08:38
Dejstvo je, da prav italijanski državljani zelo radi vzamejo "lepega" psa v avto, žal  :(. Na Obali se to zelo rado dogaja, že več let pa tudi lepši psi izginjajo neznano kam, neuradno gredo vsi v prodajo v Italijo, kjer so cene psov višje kot pri nas. Pred kratkim je na bencinski črpalki v Kopru italijanski avto odpeljal kužka, lastniki ga še iščejo.  Nihče nima pravice vzeti neznanega psa in ga kar tako odpeljati domov, brez da bi to prijavil bližji veterinarski ustanovi ali zavetišču, ker je to kraja. Še posebno, če so psa pretihotapili iz Hrvaške, preko Slovenije v Italijo. Dobrih namenov prav gotovo niso imeli.
Jaz bi odšla v Italijo (ne glede na prevožene kilometre), ustavila bi se na policiji v njihovem kraju, dokazala lastništvo psa z dokumenti in prijavila krajo. Nato bi se odpravila k njim, če bi policija bila voljna nuditi spremstvo, toliko bolje, prosila za račun veterinarja, ga tudi poravnala, nato pa psa odpeljala domov.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 03 September 2012, 13:32:29
To sicer ne sodi sem..Ampak kako zavraga so pa vzeli psa na bencinski? Je bil prost ali je bil v avtu zaprt? To mi je pa tako čudno. Da kakorkoli obrnem je šlamparija lastnikov.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 03 September 2012, 14:12:28
Ne glede na šlamparijo lastnikov (o tem ne teče debata), psa ne moreš naložiti v avto in ga odpeljati domov, v drugo državo, ker je to KRAJA PREDMETA!



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 03 September 2012, 14:43:12
To sicer ne sodi sem..Ampak kako zavraga so pa vzeli psa na bencinski? Je bil prost ali je bil v avtu zaprt? To mi je pa tako čudno. Da kakorkoli obrnem je šlamparija lastnikov.

Evo takšnih primerov je polno. Še pred kratkim so na tem forumu ponujali nagrado za psičko ki jo so ukradli in dali v avto z Lj tablicami. Psičko so vrnili, lastniki pa so objavili slike vrnjene psičke - zopet na prostem brez povodca. Potem se pa jokajo, ko psa ni nikjer.   :-X

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #23 : 03 September 2012, 15:58:03
Saj ce ste komaj tretji dan javili na veterino, da je kuza pogresan, so mogoce ti Italijani ze takoj, ko so nasli psa, sli vprasat na policijo/veterino in ni noben nic vedel...
Jaz bi tudi na tvojem mestu sla po psa in potem v zivo ugotavljala, kdo je cesa kriv. Mogoce ste se pa samo narobe razumeli.

battito animale


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 03 September 2012, 16:03:44
Evo takšnih primerov je polno. Še pred kratkim so na tem forumu ponujali nagrado za psičko ki jo so ukradli in dali v avto z Lj tablicami. Psičko so vrnili, lastniki pa so objavili slike vrnjene psičke - zopet na prostem brez povodca. Potem se pa jokajo, ko psa ni nikjer.   :-X

Je OT samo preprosto moram...
Točno tole sem jaz razmišljala. Kako so lahko odpeljali psičko? Očitno je sama lutala okoli brez lastnikov, ker če ti pa lahko psa s povodca ukradejo, medtem ko ga držiš (povodec) pa tudi nevem  :-X Prav imelo me je, da bi jim vrgla pod nos.

Drugače pa ja, se strinjam s predhodniki. Jaz bi se takoj vsedla v avto in po psa, plačala tisto in mir.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #25 : 03 September 2012, 16:12:03
To sem se tudi jaz sprasevala, ampak se mi je zdelo kruto, da bi nasipala se soli na rano...
Ampak pogosto slisim oglase za izgubljene manjse pse (civave, maltezane) in mi pri bogu ni jasno, kako ti rata zgubit takega psa? Ajde, recimo da "razumem" da se zgubijo tisti psi, ki jih zvecer spustijo, da sami lutajo naokoli, kaksni lovski psi ali psi, ki rabijo ogromno gibanja, pa ga od lastnikov ne dobijo. Ampak mali psi, ki itak ne rabijo tolko ful gibanja in se bolj ali manj drzijo lastnikov ???

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 03 September 2012, 17:31:07
Po mojih izkušnjah rabi en mali pes glede na to da je npr. 6x manjši (5 vs. 30kg) samo morda za 15 min manj gibanja kot večji pes (ali celo več). Torej ne 6x manj  ;)
Hja problem malih ukradeni/izgubljenih kužatov (in mucatov) je v drugi strani povodca. Ti nič kaj ne pride prav, da se on tebe drži na 20m, če ti ne držiš druge strani povodca na katerem je pes. Pa ograja je ena slaba in zelo pomanjkljiva stran lastništva malega psa. Ali je previsoko ali je prenarazen...
No jaz sem mal ''čudna'', ker imam vedno mladega (in tudi kasneje po potrebi) psa na dopustu na povodcu vedno in povsod. Tudi na terasah. Ravno zaradi tega, ker nikoli nisem ziher v vse njihove ograje. Domačo poznam in vem kako sem jo naredila. Dopustniške ograje so pa do danes še vse pokazale pomankljivosti. Pri malem psu (če ti ne gre imeti povodec na psu in varno pritrjen na drugi strani) so za dopustu super ograjice za mladiče. Samo malo več prtljage, kot samo psa, je treba zram uzet.
Ne zdaj razumet kot napad, ampak me preseneča št. malih pobeglih kužkov brez vrvic (dostikrat tudi brez ovratnic s št.) v primerjavi z večjimi psi, ki večinoma premorejo vsaj eno navadno ovratnico.

Zakaj je tako težko povezat -> pes=povodec ??? Spuščajte in socializirajte jih v varnih okoljih. Gre tudi na slednih povodcih. Žal je tako, da smo v civilizaciji, v prometu, med čudaki, v gneči...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 03 September 2012, 17:40:38
Mene pa zanima, če v tujini lahko odčitajo čip?
No, odčitajo že, ampak a imajo tudi dostop do slovenske baze podatkov, tako da lahko številko povežejo z vsemi podatki?
Nekaj časa nazaj sem namreč slišala, da se je v soseščini našel kuža ki sicer je čipiran, ampak ker je iz tujine ne morejo ugotoviti čigav je. To drži?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #28 : 03 September 2012, 17:47:38
Citiraj
Po mojih izkušnjah rabi en mali pes glede na to da je npr. 6x manjši (5 vs. 30kg) samo morda za 15 min manj gibanja kot večji pes (ali celo več). Torej ne 6x manj 

Ja, sej nisem hotela podcenjevat malckov, ampak ne verjamem, da maltezan "rabi" dnevno 10 km na kolesu ;)
(sicer sem enkrat srecala ene, ki so z avtom sprehajali francoskega buldoga ??? in potem sem enkrat slisala na radiu oglas, da se je izgubil ::))

Sej vecina psov, ce nisi pozoren nanje, se bo izgubila, valda, ampak se mi zdi, da moras bit pri mini psih pa se ultra ne-pozoren, da se ti izgubijo.

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 03 September 2012, 18:04:26
OT Ok ajd ne glih 10 :D moja mala (kvazi pudl) rabi tam ene 6-8km da reče ''za silo''. Če ima manj (običajen mali krog ki ga naredimo je tam blizu 4km) pa nujno ena do dve orenk doze z metalcem žogic. Tu ne šteje da je cel dan aktivna pri vsakodnevnih dejavnostih na kmetiji.  :P

No glih pri ultra malih je problem večji, ker že ko se ti mota okoli nog je minimalen premik pa ga ne čuješ če zvizne. Pa še razne ograje, žive meje, gužva...je problem, ker ga ne vidiš pa še spuza se tam ko si niti ne misliš če imaš psa z vsaj 7kg. Se splazi tam ko ni.  ::) Ko je bla moja mali piščanc je zlezla v take luknje da res ni blo. Sem se že sprašvala če mam psa al mam hrčka  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.