Kakšne so pravice lastnika ukradenega psa?

tejca · 61334

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #90 : 17 September 2012, 15:40:24
Zaradi "principa" pustiš, da je pes 14 dni pri tuji osebi v boh si ga vedi kakšnih razmerah...


bilokakor bilo pes je živ in zdrav, ob koncu dneva je to najbolj pomembno

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #91 : 17 September 2012, 16:06:10
Kakorkoli že obrneš, na pse se splača paziti. Ke če ti uide (in za pobeg je VEDNO kriv tisti, ki za psa skrbi, tudi če ga je pes "nadmudrio" ali pa je nekdo drug pozabil zapreti vrata....) je to skoraj vedno drago: ali plačaš najditelju ali plačaš zavetišču ali pa plačaš veterinarju. ČE imaš to srečo, da ga dobiš nazaj živega.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 17 September 2012, 16:36:29
Super, da je kuža doma.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 15 November 2012, 12:05:15
Verjetno ga je zenska nasla na Hrvaskem, ce ga je takoj peljala do veterinarja kjer so preverili cip so takoj videli kdo je lastnik.

Res? Misliš, da imajo v hrvaških evidencah podatke o slovenskih lastnikih psov?



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 15 November 2012, 12:06:05
meni osebno bi bilo popolnoma vuršt kje je pes, ker je moj in bi šel kjer se je "našel"in bil prekleto hvaležen da v celem kosu- Že vprašanje ali mora po psa sama ponj, zame tule pove dosti

Se strinjam.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 15 November 2012, 12:07:12
Dejstvo je, da prav italijanski državljani zelo radi vzamejo "lepega" psa v avto, žal  :(.

Tole je zrelo za prijavo na policijo. Mislim na tvojo nestrpno izjavo.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #96 : 15 November 2012, 12:23:33
Res? Misliš, da imajo v hrvaških evidencah podatke o slovenskih lastnikih psov?

Baze oz. evidence tega zal ne omogocajo, ker niso povezane. Poslje se poizvedba na ustrezen VURS (ustrezne drzave), ki obvesti lastnika oz. sporoci najditelju (zavetiscu), kdo je lastnik, da ga lahko kontaktira. Ne gre to tako hitro.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 15 November 2012, 12:32:48
Baze oz. evidence tega zal ne omogocajo, ker niso povezane. Poslje se poizvedba na ustrezen VURS (ustrezne drzave), ki obvesti lastnika oz. sporoci najditelju (zavetiscu), kdo je lastnik, da ga lahko kontaktira. Ne gre to tako hitro.

No, saj to pravim.



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 08 Januar 2014, 08:57:30
jaz imam na vesti en tak pripetljaj, bili smo na hrvaškem na otoku Pag in tik pred odhodom sem se igrala na plaži ( že več kot 7 let nazaj) ter zagledala majhnea kužka. Bil je umazan, zavozlan, brez ovratnice, in sem težila mai če ga lahko vzamemo s sabo, seveda sem mislila da je potepuh glede na njegovo stanje v katerem sem ga našla. Babica je prepričala mati da uzamemo psička in smo šli nazaj v Slovenijo, seveda smo ga prešvercali kar ne bi smeli ampak pustimo to. Šli smo na veterino par dni po prihodu ko smo se spet namestili, in tam so odčitali čip. Več kot en mesec sem skušala kontaktirati lastnico, telefon je bil nedosegljiv. Kontaktirala sem veliko uradov vendar je bil čas počitnic in nikogar ni ravno zanimal izgubljen psiček. Zanj sem lepo skrbela, ga hranila, plačala par veterinarskih računov za čiščenje analk, ušes, zdravljenje vnetih oči. Ko sem končno dobila lastnico, se ta še dva tedna ni pojavila. Gospa je stanovala na hrvaškem, v Reki, in je rekla da bo kmalu prišla ponj. Ob prevzemu kužka nihče ni kompliciral, pokazala sem ji račune, denar je povrnila ( samo za veterinarja, hrano in ostalo sem častila jaz), lepo sem se ji opravičila, razložila v kakšni situaciji sem kužka našla in jo opozorila da naj mu das vsaj ovratnico z značko, če ga že spušča da se sam sprehaja, da se situacija ne bi ponovila. Gospa se je zahvalila za skrb, rekla da ni problema tudi če smo ga odpeljali ter da je vesela da je bilo zanj poskrbljeno, to pa je bilo vse. Kužka je odpeljala in tam kjer smo letovali potem še nekaj let smo se redno srečevali na sprehodih, gospa se je zanj pobrigala in ga vozila na vrvici, ni ga več spuščala, kužek pa je bil tudi lepo rejen in čist. :) Tako da mi za to sploh ni žal da sem ga vzela, ker nekdo bi ga vzel in ga sploh ne bi hotel vrniti pa še bogve kako bi skrbel zanj- poleg tega se je lastnica spremenila na bolje :)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?