vzreja - papirji

frendica · 6021

frendica

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 05 September 2012, 21:39:14
Pozdravljeni,

imam nekaj vprašanj za vzreditelje, če mi lahko malo svetujejo.

Odločili smo se za parjenje rodovniškega psa in samice. Med seboj se lahko parita je zadeva že preverjena, vzrejno dovoljenje je tudi opravljeno. Pa me zanima sledeče:

1. Po naskoku vem, da je potrebno v roku treh dneh poslati izpolnjeno prijavo na KZS, tetovirnemu referentu (kateremu pošlješ tistemu, ki si ga sam izbereš ali kako), itd.
Glede tega me zanima ko je treba na vrhu napisati pasmo in višino, dlako, vrsto dlake - pišemo to na splošno, kar je značilno za pasmo ali podatke samca ali samice, torej npr. višina od 25-30cm.?
potem kaj je to, kjer je treba in za samca in za samico napisati PNZ/ISP - številka čipa ali kaj?

2.Kako je potem z vzrejnimi tetovirnimi referenti, po kotitvi jih v roku 3 dneh pokličeš, da pregledajo in kako je potem s papirji, rodovniki, ti jih dostavijo oni? Pa kaj je tudi z drugim pregledom? Cena referenta in rodovnikov?

3.Pa ko jih pelješ k veterinarju na ceplenja, dobiš potni list, čip - ki ga kdaj nalimaš v rodovnik?

4.Pa še cena parjenja, kar se tiče takse me zanima koliko in kdaj plača lastnik plemenjaka in vzreditelj - lastnik psice? Ti to račun sama izstavi KZS?

Vem, da je veliko vprašanj ampak se tega lotevamo prvič in želimo, da je vse tako kot je treba. Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 06 September 2012, 10:26:16
Ponavadi pokličeš vzrejnega referenta pri tvojem kinološkem društvu ali pri pasemskem klubu. On ti tudi odgovori na vsa morebitna vprašanja. Cene storitev imaš objavljene na spletni strani KZS.
Podatke vpisuješ za konkretnega psa in če niso medtem spremenili obrazca, ti ni treba odgovarjati v vse rubrike (velikost vpisuješ samo tam, kjer so v pasmi različne velikosti - pri pudljih recimo, tip dlake se načeloma vpisuje tam, kjer so v pasmi možni različni tipi dlake (dolga, kratka, resasta...) PNZ/ISP vpisuješ opravljene preizkušnje in izpite, če jih nimaš, pač pustiš prazno (načeloma so mišljeni izpiti višjih stopenj in ne A in BBH).
Vzrejnega referenta pokličeš takoj po kotitvi, se zmenita kdaj bo prišel popisat mladiče. Ob njegovem prihodu moraš že imeti izbrana vsa imena za mladiče. napiše obrazec z opisom, spolom in imeni mladičev in to pošlje na KZS, kjer potem napišejo rodovnike in ti jih pošljejo.
Lastnik samice plača skočnino lastniku samca, kdaj se plača in koliko pa je stvar dogovora - načeloma je cena skoka nekako v vrednosti enega mladiča. Treba se je zmeniti, kaj bo, če bo samo en ali dva mladiča in če plačaš takoj ob skoku se je treba tudi zmeniti kaj in kako bo, če bo samica ostala "prazna". Vse to je dobro napisati, da potem ne prihaja do sporov. Prav tako lastnik samice plača vse ostale stroške, ki morebiti nastanejo v zvezi s paritvijo. Lastnik samca mora plačati določen znesek od skočnine KZS, ki mu tudi pošlje račun.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 06 September 2012, 10:39:19
Lanabela,na KZS ne izdajo takoj rodovnikov.Najprej vzrejni referent popiše leglo,nato dobiš iz KZS obrazce o lastništvu čistokrvnega psa.Te obrazce vzameš s seboj k veterinarju( ko so mladiči stari 7 tednov),ko greš cepit in čipirat mladiče,da lahko na njih prilepi številke mikročipov in potrdi.Nato te obrazce pošlješ na KZS in čakaš,da ti pošljejo rodovnike.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 06 September 2012, 11:23:33
A hvala. Kako pa ta novost kaj špila v praksi? Če se je že prej čakalo na rodovnike po par mesecev.....


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 September 2012, 11:28:27
Meni so se mladiči skotili 6.4.2012, danes imajo 5 mesecev rodovnikov pa še vedno ni. Ko sem včeraj klicala kdaj bodo, so mi rekli, da imajo full gužvo. >:( >:( >:(


frendica

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 September 2012, 11:31:03
Zdravo hvala obema za odgovore. Sedaj so mi nekatere zadeve malo bolj jasne.

Vendar me še zanima, v mojem klubu skt nimajo napisan na spletni strani nobenega posebnega referenta, zato razmišljam če ga lahko sama izberem glede na to kateri je najbližji - seznam je na KZS.
Videla sem da se plača 20€ + potni stroški. Ampak a se ne govori tudi. da mora referent priti 2x in me zanima, kdaj pa pride drugič in ali tu ponovno plačaš 20€+ potne stroške?

Pa tudi me zanima, kdaj plačaš rodovnike, ker verjetno ti jih ne pošljejo prej? In koliko je cena?

Pa če še kdo ve za cene veterinarja, ker nekje sem zasledila da majo cene navedene, kar po številu mladičev, npr. do pet mladičev 123€ za kombinirano cepljenje - ali kle spada tudi cena čipa, potni list?
Pa ali je treba isto vsoto plačat pri ponovitvi cepljenja pri 12 tednih?

Hvala še enkrat



samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 September 2012, 11:43:05
SKT ima napisanih nekaj referentov v reviji Kinolog, sicer pa ima KZS na svoji spletni strani seznam referentov. Referentu ne plačaš takoj, temveč ta izpolni obrazec Zapisnik o ogledu legla, ga pošlje na KZS in potem ti KZS izstavi račun za delo referenta skupaj s stroški za rodovnike, kar vse plačaš po povzetju, ko rodovnike prejmeš. KZS počaka, da po cepljenju vrneš izpolnjene obrazce o lastništvu, na katerem je po cepljenju nalepljen čip, preskenira čip v rodovnik in potem jih pošlje.

Cena rodovnika (cenik je na strani KZS) je 25 EUR, izvoznega pa 35 EUR oz. če je kaj drugače, je objavljeno.
Referent pride dvakrat, najprej popisat in pregledat leglo, temu sledi drugi ogled, nekje po 7. tednov starosti. To se dogovorita z referentom. Plačilo pa je 20 EUR plus 2 x potni stroški.
Za cene veter. storitev pa se dogovoriš z veterinarjem, nekateri dajo popust na cepljenje celega legla, različno pač.
Se mi zdi, da prvo cepljenje + čip + vpis je 39 EUR, popusti pa so seveda dovisni od veterinarja.



samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 September 2012, 11:44:28
Tequila, naši so se skotili 18.5.2012 in smo prejeli rodovnike konec avgusta.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 06 September 2012, 11:50:50
Lanabela funkcionira toliko dobro kot prej s tetoviranjem  :) Vsaj pri nas ni bilo razlike, pri obeh leglih smo rodovnike dobili pri starosti cca. 3 mesece, s tem da sva res težila.
Je pa največji problem, ker ne znajo copy paste-at in narobe napišejo imena ali mladičev, ali katerega od staršev, ali ime novega lastnika itd. in smo jih morali pri zadnjem leglu kar nekajkrat popravljat :S Če bi že v prvo naredili vse kot se zagre tudi gužve ne bi imeli in bi vsi dobili rodovnike že pri 9ih tednih :P



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 06 September 2012, 12:44:40
Minimalna cena po ceniku Veterinarske zbornice:
-vakcinacija psa CHLP z registracijo-leglo-cena za posameznega mladiča(čip,potni list,vpis v CRP in vakcina)= 33,25 €ur+ 20%DDV( 6,65€ur) = 39,90 €UR.
-vakcinacija psa CHLP-LEGLO-cena za posameznega mladiča(z vakcino)=16,67€ur+20%DDV(3,33€ur)= 20,00€ur




frendica

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 06 September 2012, 12:46:44
Hvala vsem za odgovore  :)