Bradavice

Ovcka · 1825

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
: 16 September 2012, 12:37:30
hej

Imam eno vprasanje.. Namrec, ze par let opazujem pri Cosmotu na komolcu taksen izrastek mesa, pa sem sla guglat, in naj bi bila kao bradavica. Samo od zacetka je bila ful majhna, kaksen milimeter velika, sedaj skozi leta je to malo zrastlo, drzi se pa na taki tanki nitki (so prilozene slike, da se vidi o cem govorim). Vetu se nisva sla pokazat (je v planu), sva pa ze govorila o tem in baje take stvari niti niso nevarne, ce se jih odstrani (odscipne ali zaveze z vrvico da same odpadejo) rade nazaj zrastejo. Odstranjeno tkivo se lahko da na analizo, samo ponavadi je vse benigno. Sedaj pa ne vem kaj mi je storiti, namrec se ena se mu je naredila na zadnji taci na skocnem sklepu, ampak je se bolj majhna in ploscata. Je imel ze kdo kdaj podobno zadevo, kako ste sanirali, ali ste pustili? Moram pa se napisati, da psa nic ne moti, nikoli si ne lize ali kaj podobnega..

Evo kako zgleda ta na komolcu:




Pa se na skocnem sklepu




Hvala za predloge in odgovore..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 16 September 2012, 13:06:13
Bradavice je imel Karo. S starostjo sicer. Ena mu je sama odpadla in ni nazaj zrastla, vsaj v tistem enem letu, ki mu je še ostalo ne (verjetno je kam zadrgnil v vejevju). Tisto je imel ob očesu, je pa še enih par imel po telesu.

Moteče mu je bilo edino na riti, pod repom-pa smo mu z nečim mazali, da je imelo hladilni učinek in proti srbečici. Odstranit pa mu nismo dali, ker je bil že v zelo slabi kondiciji in vprašanje kako bi prenesel narkozo. Vet je rekel takrat, da se to pri nekastriranih starejših samcih rado pojavlja, nekaj v zvezi s prostato...Ali pa sem zamešala in je bila prostata omenjana v povezavi s čim drugim, sem bila takrat preveč raztresena in v skrbeh, ker je blo njegovo splošno stanje slabo.  :-[
Te reči so prekrvavljene in jaz kar ščipala ne bi, je boleče.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 16 September 2012, 14:08:07
Bradavica je.
Ob priliki lahko pri veterinarju odzgete (ni treba splosne, da se malo lokalne in nasprica se), lahko pa probas domaco metodo - ce je pecelj zelo tanek (kar izgleda) in jo podvezes s cvirnom. Res se zna ponavljati.
Lahko pa pustis. Nekatere so sitne, ker so skrite med dlako in jih pri cesanju lahko zahakljas, ali pa so na zoprnih mestih in se dostikrat oddrgnejo.
Jaz sem jih Speli par dala stran (vecino smo pozgali, eno sem pa menda celo zavezala) - so bile na zoprnem mestu, na predelu na trebuhu kjer je imela otiscanec in so se ves cas drgnile. Zdaj na stara leta se ji jih je naredilo precej, vecino sem pustila, jih pa redno gledam. Ce bo kaksna spet na takem mestu, da si jo bo drgnila, bo sla stran.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3 : 16 September 2012, 20:11:01
Hvala obema za odgovor!  :)

Pri nas je tako, tista na komolcu je skrita med dlako, se jo sploh ne vidi, jo moras iskat/tipat da jo najdes (je pa direktno gor na otiscancu, ampak se ne drgne pri lezanju). Ta na zadnji taci kjer je dlaka krajsa se pa vidi. Ni pa nobena za psa moteca. Niti jo se nikoli nisem zahakljala s krtaco, ker zmeraj lepo spolzi skozi zobce  :)

No, potem bom verjetno se pustila, ce bojo pa ful zrastle jih bomo pa potem stran dajali. Sicer mi je tale na zadnji taci malenkost bolj sumljiva, ker ima crne "peclje", bom ob priliki se vetu pokazala pa da vidim kaj bo predlagal.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album