Nov pes in novi problemi :) malamut

pissdrunx · 15256

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 10 Januar 2014, 10:55:36
Sama imam polarca ( sicer samojedko, pa vendar) in lahko potrdim, da vse kar so forumaši povedali o polarcih presneto drži.

Potrebna je aktivnost/zaposlitev in to vsakodnevna, kajti drugače si ti psi sami najdejo zaposlitev.
Kot opisano zgoraj je pes v bistvu odličen spremljevalec in družabnik, potrebuje samo nekoga, ki bi se z njim dejansko ukvarjal.

In žal mi je, da si ljudje kupijo  takšno pasmo oz. kakršnega koli psa nasplih ne da se pozanimajo o njegovih potrebah, potrebah pasme. Žal ( oz. na srečo) niso vsi psi enaki.

Malamut potrebuje dovolj zaposlitve tako psihične kot vizične, če ne kot se je že zgodilo  porablja svojo odvečno energijo na nežene načine.

In pes ni igrača, ki jo podtaviš v kot rekoč " jutri se vrnem ponjo" pes potrebuje delo, ukvarjanja, terja trud in voljo vsak dan!

A žal si nekateri ljudje psa ne zaslužijo. Niti ne razumem čemu sploh služi pes pri hiši, če se z njim ne ukvarjaš - vsaj tako kot je treba ne.

Želim si, da bi ta kuža najden dom kar pri vas, saj sem pripričana, da bi se vidva še odlično ujela.

LP


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #31 : 10 Januar 2014, 11:12:47
Tudi jaz sem imela mešanko samojedko, posvojeno v starosti pribl. 3 leta. Čudovit družabnik, prijazna do vseh, doma popolnoma nezahtevna, res krasen pes.
V mestu idealen spremljevalec, vendar poslušnost v naravi 0%, do konca  :-\.



urša636

  • Gost
Odgovori #32 : 10 Januar 2014, 11:36:14
Pri mojem malamutu je bila tako, da ni bil spuščen nič, ker je ob vsaki priložnosti šel za divjadjo :-[ . Sva pa potem našla zaposlitev, v kateri sva uživala oba:vlečno oprsnico in gas na rolerje-in to v klanec. Pozimi pa je vleka sank ali pa dolgi sprehodi po celem snegu. To je bil najlažji način da se je pes zmatral in potešil svoje fizične potrebe po gibanju, pa še njegov vlečni nagon je prišel na plano. Bil pa je užitek-gledati tega psa, kako teče in uživa v vleki. Fajn kuža je bil... :'(



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 10 Januar 2014, 19:04:54
Za malamute ne vem... A za samojede lahko 1000% garantiram, da z OGROMNO dela in volje in tudi znanja je lahko ta pes v odpoklicu 100%  :)

Meni je uspelo pa sem  še najstnica  :)
Tudi v naravi ( v vseh situacijah nasploh) pride na 1. klic,
Na srečo tudi če se prestraši, mi toliko zaupa  :)

In NI res, da npr. samojed ne more biti na človeka pozoren kot kak ovčar. VSE se da.
Moji na kraj pameti ne pride, da bi šla več kot 10 metrov proč od mene ne da bi se vsaj 2x ozrla nazaj  :)
Moja je preprosto srečnejša z menoj in jo dovolj zaposlim tako, da ji vse ostalo niti ni toliko zanimivo.

Za malamute res ne vem a sem skoraj sigurna, da se da vzgojiti vsakega psa. Nekatere z 10x več potrpljenja in težje, druge hitreje.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #34 : 10 Januar 2014, 19:58:12
Samojede se da tako vzgojiti, da so 100% zanesljivi, in to ne samo pri odpoklicu, dela ni nujno več kot pri drugih pasmah. Kar se mene tiče pri samojedih porabim precej manj časa kot sem ga za enako stopnjo dela pri zlatih prinašalcih, tudi ne vem kakšnega posebnega znanja ne rabiš (je pa dobro, da imaš nekaj izkušenj s sodobnimi metodami) rabiš pa ogromno iznajdljivosti in odličen občutek za psa. Pri polarcih je veliko bolj kot pri drugih psih pomembno, da začneš z odpoklicem (pravzaprav s tem, da je pes ko je spuščen pozoren nate in upošteva navodila, odpoklic dobiš potem brez posebnega učenja za povrh) pri zelo mladem mladiči - tako nekje 6 - 7 tednov. Pri odraslem psu se da narediti veliko, a tiste resnične zanseljivosti skoraj nikoli ne moreš dobiti.
Delo z malamuti je težje od dela s samojedi,  že zaradi svoje velikosti in moči, močnejšega lovskega nagona, že po naravi so dominantni do drugih psov (tudi psice) in znajo biti brez dobre  zgodnje (in kasneje še ene v puberteti) socializacije agresivni do drugih psov. Tudi jih je izrazito težko motivirati. Je pa tudi pri malamutu možno doseči zelo dobro vodljivost in tudi zanesljiv odpoklic, a tudi pri njih le redko, če začnemo delati z odraslim psom.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 12 Januar 2014, 15:39:56
Točbo to ja, redka nikakor ne nemogoče...  :)

Moja  osebna izkušnja pri psičkinih 5 letih dosegl skoraj  popoln odpoklic, ki sva ga potem samo še izpopoljevali v 100% popolnega  :)

lp


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 13 Januar 2014, 15:55:06
Pri polarcih je veliko bolj kot pri drugih psih pomembno, da začneš z odpoklicem (pravzaprav s tem, da je pes ko je spuščen pozoren nate in upošteva navodila, odpoklic dobiš potem brez posebnega učenja za povrh) pri zelo mladem mladiči - tako nekje 6 - 7 tednov. Pri odraslem psu se da narediti veliko, a tiste resnične zanseljivosti skoraj nikoli ne moreš dobiti.

Kako tole izgleda v praksi? Ali to počnejo vzreditelji ali lastniki sami (pred zakonom o prepovedani oddaji mladičev pred 8 tednom starosti).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


pissdrunx

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 13 Januar 2014, 16:36:52
Pozdrav, psa bi z največjim veseljem vzel za svojega, ampak na žalost živima s punco v garsonjeri in delava različne urnike...v tem primeru mu je veliko veliko bolje pri mojih.
Zdaj sta se vpisala v šolo, ki jo žačnejo drug mesec, ta teden je pa na vrsti kastracija...auč :D
Kakorkoli, psa obožujeta, eako kot jaz ampak se mi zdi da včasih kar malo obupata...nista navajena tolko delat s psi. Poskusla bota še to, potem bomo pa videli.
Smo pa meli izlet po obali in sva s pesotom celo uro šibala okrog, s tem da me je vlekel na skjetu...zakon!!! Oprtač sem zimprovoziral iz parih rut, šalov pa gas :D

Sva pa imela en neljub dogodek...nek spuščen pes se je zagnal v naju. Kakšno minuto sva stala pri miru, povsem mirno ko se je tisti cuco zaganjal v naju in je naš pes ostal popolnoma miren. Ko ga je pa cuco dejansko napadel se je pa pokazala njegova narava...v trenutku je bil neljubi obiskovalec na hrbtu in v gobcu našega malamuta. V nasljednjem trenutku ga je tudi izpustil in sva šla naprej. Obiskovalec je bil zgleda nepoškodovan.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #38 : 14 Januar 2014, 10:02:43
Skejt gre po asfaltu. Pasje blazinice pa se morajo na to podlago navadit. No, zdaj asfalt res ni vroč ampak previdnost ni odveč. Nekateri psi imajo mehkejše blazinice in se rade ožulijo pri teku na asfaltu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!