DDV na hrano

Talija · 52539

Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
: 28 September 2012, 21:39:36
Vlada se je zdaj spomnila, da bi bilo dobro udariti tudi po nas, ki imamo pse in ostale hišne ljubljenčke: DDV na hrano za male živali naj bi se dvignil na 20% ! :'(


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #1 : 28 September 2012, 21:47:01
A so dejansko nori?  >:(

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 28 September 2012, 21:47:39
Bomo videli kako bo to šlo skozi. Sicer bi teoretično cene hran ostale lahko enake, pa bi trgovci imeli manj dobička. A pa so ostale surovine in hrana za ljudi 20% ddv? Ker če ni, potem se moramo zediniti in doseči, da do kaj takega ne pride.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 28 September 2012, 21:52:52
Ne vem, to sem prebrala na twitterju-objavila je ena od poslank PS. Sicer pravi, da še ni preverjeno a naj bi se povišal. Ponavadi pa je tam, kjer je dim, tudi ogenj...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 28 September 2012, 21:56:04
verjetno bomo plačevali višjo stopnjo DDV na vse, razen na najbolj osnovno hrano. Ko je Jankovič hotel dvigniti DDV za 1 (en) %, je bil vik in krik prav od teh, ki nam bodo zdaj na vse osnovne potrebščine, ki jih ni mogoče uporabiti za človeško prehrano natolkli  dodatnih 11.5 (enajst in pol)%. Žal ne samo na pasjo hrano.


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 28 September 2012, 22:05:21
Ja, se strinjam, Lanabela-žal, bo res tako.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6 : 29 September 2012, 05:40:19
 >:( >:(


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7 : 29 September 2012, 08:03:25
Bomo videli kako bo to šlo skozi. Sicer bi teoretično cene hran ostale lahko enake, pa bi trgovci imeli manj dobička.

Ti mas pa smisel za humor :D ;)

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 29 September 2012, 10:59:37
Jap, če ga ne bi imela, bi že zdavnaj visela s štrika.  8)

Nočejo tuje denarne pomoči, navadne državljane bi pa izmolzli. Že tako preveč dajemo državi, saj je vse obdavčeno! Eventuelno naj se dvignejo davki bogatim oz. se naj omejijo plače na maximum 5000€, sejnine se naj zmanjšajo na simboličnih 20€, glede na to, da je to častna funkcija, službeni avtomobili pa naj bodo srednji cenovni razred....

In za vraga, ljudje naj nehajo krast lastnim podjetjem, ampak VLAGAT vanje in poskrbeti za delo, delavce, razvoj...Na vodilnih mestih, pa naj bodo le sposobni ljudje, ki znajo razmišljati, prisluhniti in so preudarni ter odločni, nepodkupljivi. Taki, ki so že spravili v faliment firmo ali s.p. ne bi smeli imeti pravice biti še kdaj na vodilnih mestih.

Ampak, kaj takega verjetno ne bi šlo skozi, ker so vodilni obrazi SLO preveč zaverovani vase in se ne zavedajo, da morajo delati v dobro NAS in ZA NAS! IN NE OBRATNO!
Bolj kot spremljam dogajanja v SLO, bolj me boli glava. Kaj delajo s to našo državo, v propad nas peljejo! 

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 29 September 2012, 16:01:50
Čara to je tudi moje mnenje, kako naj bi bilo :-\ ... Polek tega pa država tudi molze podjetja, ki jim gre ok in bi dali delovna mesta, jim otežuje delo in jih kontrolira za vsako figo (resno vsako figo), medtem ko se nekje kradejo milijoni denarja "običajnih" ljudi...



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 29 September 2012, 17:04:41


Nočejo tuje denarne pomoči, navadne državljane bi pa izmolzli.

Jaz mislim, da bomo itak zaprosili zanjo. Ampak Janša dela stvari za svoj ego. Se pravi je eno leto nazaj vse dla od sebe, da so Pahorjeve reforme padle, ker so bile kao slabe. Zato da je eno leto kasneje on lahko tisti, ki reče da moramo varčevat, ker drugače ne bo šlo, čeprav že eno leto nazaj ni šlo... Zdaj bo eno leto skušal furat reforme in varčevalno politiko, na drugem - podjetniškem - koncu se kaj veliko ziher ne bo dogajalo, ker ravno brihte niso... in čez eno leto, bo mogoče "priznal" da mu ne gre in bomo zaprosili za pomoč, za katero bi moral zaprositi že sedaj, tko da je vprašanje kakšno bo stanje čez eno leto.

Kar se tiče pa trošenja denarja, pa mislim da bi lahko na vseh občinah, uradih, ministrstvih ukinili reprezentanco, ker toliko kot vodilni na vseh teh koncih popijejo in pojejo pač ni normalno in meni ti stroški niso sprejemljivi. Če si jaz lahko svojo kavo kuham in plačam, bi enako lahko počeli vsi direktorji, ministri, itd. ::)



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #11 : 29 September 2012, 23:44:01
Vlada se je zdaj spomnila, da bi bilo dobro udariti tudi po nas, ki imamo pse in ostale hišne ljubljenčke: DDV na hrano za male živali naj bi se dvignil na 20% ! :'(
Krasno.  >:( Potem bomo pa sploh vsi kupovali le še v tujini...


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 30 September 2012, 10:12:08
Bomo videli kako bo to šlo skozi. Sicer bi teoretično cene hran ostale lahko enake, pa bi trgovci imeli manj dobička. A pa so ostale surovine in hrana za ljudi 20% ddv? Ker če ni, potem se moramo zediniti in doseči, da do kaj takega ne pride.

Ti mas pa smisel za humor :D ;)
:D Izpod prstov si mi vzela.  :D V bistvu žal...
Seveda, da bo šlo skozi, če si je vlada tako zamislila.

verjetno bomo plačevali višjo stopnjo DDV na vse, razen na najbolj osnovno hrano. Ko je Jankovič hotel dvigniti DDV za 1 (en) %, je bil vik in krik prav od teh, ki nam bodo zdaj na vse osnovne potrebščine, ki jih ni mogoče uporabiti za človeško prehrano natolkli  dodatnih 11.5 (enajst in pol)%. Žal ne samo na pasjo hrano.
Ja res ja. Tudi za rušit reforme, ki so zdaj življensko nujne, je bilo treba študente na ulice spravit. Ta vlada je naravnost neverjetna (beri za ne ji verjet...)
Tja nekam gremo, ja, začenši s tiskanimi mediji. Jaz edino mislim, da najbolj osnovna hrana ne bo izjema, pač pa bo zadnja na vrsti za dvig DDV.

Nočejo tuje denarne pomoči, navadne državljane bi pa izmolzli.

Bolj kot spremljam dogajanja v SLO, bolj me boli glava. Kaj delajo s to našo državo, v propad nas peljejo! 
Sej je vprašanje, če jo res rabimo. Zna bit, da rabimo kaj/koga drugega...
Hja navadne državljane se da, nenavadnim je treba pa kakšno uslugo vrnit in kakšno "varščino" plačat. Mnogi tudi preveč vedo, kakšni so pa samo za okras. Tipo nujna oprema, ki jo pač moraš imet. Kot gasilni aparati, recimo. Velika večina (na srečo sicer) ni nikoli uporabljenih, morajo pa bit. Tudi redno pregledovani in servisirani, kar seveda nekaj stane,.
A sploh veš koliko uradov, agencij, oddelkov in kaj vem česa še imamo in kako nemogoče med vsemi je najt koga, ki bi bil pristojen? Je lažje najt iglo v kupu sena... A mi zna kdo razložit zakaj rabimo 90 poslancev, če pa morajo glasovat po strankarski disciplini (al čemu služi, da ne "smeš" dvignit glasovnice al kako je že blo?) Bi jih rabli samo tolko, kolikor je strank v parlamentu s sorazmerno močjo glasa, pa še nepovezanim poslancem bi se ognili. Da o nižjih stroških ne govorimo... Komisij za preiskovanje vsega mogočega zaradi preiskovanja samega (oz. organiziranja predvolilne kampanje undercover) pa pa pri vseh uradih in službah tudi ne rabimo.  Ziher bi bilo dovolj, da ne bi bilo treba dvignit ddv za hrano za živali al pa za ljudi.

Krasno.  >:( Potem bomo pa sploh vsi kupovali le še v tujini...
Eni so zgleda otroštvo preživeli v času hudih pomanjkanj, pa niso imeli igrač in zna bit, da zato ne poznajo domin in domino efekta. Kdo ve s čim so se igrali kot otroci, da sedaj poskuse z ljudmi počnejo. Pa kakšne vzornike so meli. Nacistične mogoče?  >:(

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 30 September 2012, 14:22:24
Z vsemi zgornjimi komentarji se popolnoma strinjam.
Medtem, ko pa se cela Evropa počasi zbuja (mislim na izmolzen narod) pa mi še kar čakamo....na kaj?

Pa še to, na twitterju sem izvedela tudi, da se lahko zgodi, da bi nam obesili tudi davek na posedovanje psov. Ja, kaj pa je cepljenje proti steklini, 2.27 eur je cepivo, vse ostalo so vet storitve in pa 20% DDV.


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 01 Oktober 2012, 08:00:21
Novi davki, ki nam jih pripravljajo in žal, med njimi je tudi povišanje DDV na hrano za male živali:
http://www.delo.si/gospodarstvo/makromonitor/razkrivamo-vlada-pripravlja-se-vec-davcnih-novosti.html

 >:(


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 01 Oktober 2012, 11:09:27
Tisti poznani rek...psi lajajo, karavana gre dalje...še kako drži. Dokler bomo ljudje samo bentili, pisarili in se bunili in bili glasni, do takrat bodo delali malodane kar se jim naprdne.

Ko bo pa nastala samo tišina in bomo VSI šli z lopatami in vilami na ceste in jurišali na odgovorne. Takrat bo sprememba, takrat nas bodo vzeli za res, ker jih bomo mi vzeli v strah. Pa ko ne bo policija, vojska branila njih, ampak stopala z nami, proti njim. Takrat se bo nekaj doseglo. Strahospoštovanje oz. že spoštovanje državljanov SLO je pogoj št. 1, da se dela v našo korist in ne, da se z nami okoristijo!
Dokler pa zajeten % ljudi, sprejema gnojnico po grlu in se ne želijo izpostaviti, ter se jim zdi vse še kar OK in pravijo "bo že". Pa ne vem kako nas bo peščica karkoli dosegla.

Še pomnite gibanje 15o??? Namen je bil dober, rezultatov pa ne, ker je bila prešibka podpora + ljudje niti niso vedeli pravzaprav čemu stremijo tam.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 02 Oktober 2012, 09:13:21
Jp, ta naša pasivnost je grozljiva in dušoubijajoča al kako bi se reklo. Jaz temu v prispodobi rečem, da smo slovenčki en tak trapast narod, da še ko nam bodo gate z riti vlekli, bomo rekli hvala, ker ste mi štunfe pustili....  No, da o tisti tipični slovenclski "če je meni krava crknla, naj sosedu obe" niti ne govorimo.

Jaz sicer nisem za vile pa na ulico oz. mi je to zadnja možnost, ko vse drugo propade, se pa sprašujem, kaj drugega še mamo? Pa kdaj nam bo, če sploh kdaj, dovolj vsega?

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 04 Oktober 2012, 22:09:24
Res je, samo upogibamo hrbte in prenašamo vse udarce-človek ne more verjeti.

Torej, danes, na svetovni dan živali, je vlada sprejela povišanje DDV na hrano za male živali. Sprejemajo zakone pa sploh ne vedo, kakšne bodo posledice in posledice bodo: zaradi tega se lahko zapre več trgovin, posledično bodo zaposleni na cesti. Mi bomo hodili čez mejo po hrano ali bomo zopet začeli kuhati, nekateri bodo šli na cenejšo hrano itd. in tako ne bo čisto nič več v državni blagajni. To, da bo pa še več zavrženih živali pa te brezsrčne vlade itak ne zanima. >:(


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 04 Oktober 2012, 22:22:02
Jaz ne bom več kupovala hrane v Slo. je že zdaj veliko cenejša v tujini kot pa pri nas.  >:(  Kot je talija rekla trpele bodo živali ko jim bodo lastniki kupovali cenejšo hrano ali pa jih zavrgli ker jim bodo predstavljale večji strošek.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #19 : 04 Oktober 2012, 23:48:47
hop cefizelj..ste polne  ko gre za opravičevanje cen rodovnika češ pes je luksuz, je potrebno dnar imet za žvau...sedaj pa bodo obdavčili pasjo hrano kot luksuzno dobrino kar to de facto je pa bi se šle nekatere  revolucijo (ob tem pa nimate pojma kaj tuja denarna pomoč sploh pomeni, imf in evropska banka daje  miljarde kar tako, saj ga lahk tiskajo a ne..kar so izkusili irci in dobili konkretno strožje zahteve ukrepov kot jih naša vlada trenutno izvaja ravno zato da se ognemo temu scenariju,)
Kar se mene tiče bi bilo bolj pametno obdavčiti živalsko vzrejo, bi dobil več,,,ddv ne vpliva kaj dosti, pač pametni bodo naročal v tujini, in če ste vsaj polovico tako brihtne kot ste glasne, se boste organiziral in hrano kupovale skupaj ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 05 Oktober 2012, 07:33:42
Davor, ne mislim se spuščati v neke razprave-kaj pomeni dvig DDV sem napisala zgoraj.
Kar zadeva obdavčenje živalske vzreje, ja, kar naj obdavčijo šteparje. Vestni vzreditelji imamo ogromno stroškov, da vzredimo 1 leglo zdravih in zadovoljnih mladičev.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #21 : 05 Oktober 2012, 10:02:22
Citiraj
Vestni vzreditelji imamo ogromno stroškov, da vzredimo 1 leglo zdravih in zadovoljnih mladičev
prav tako jih imajo dobri podjetniki, pa ne pomeni da so opravičeni plačevanja davka, bom pač manj vzrejanja in legel

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #22 : 05 Oktober 2012, 10:40:36
Ko bodo pocipirali, pocepili vse pse, potem naj se spravijo naprej. Tudi tako se bo dobilo nekaj denarja in prisparalo veliko v zavetiscih (kamor odteka drzavni denar, s katerim se podpira nemarneze).


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 05 Oktober 2012, 11:44:38
Če bi le bilo obdavčenje živalske hrane kot luksus edina klofuta, ki nam jo bodo še pripeljali. Zanimivo pa je, da se še najdejo junaki, ki z veseljem nastavijo še drugo lice. Ostali pa...če (še) nismo ravno pretirano revolucionarno razpoloženi,  bomo nudili vsaj "pasivni upor" - poskrbeli bomo, da se državni tatovi na naš račun ne bodo še bolj debelili. Za razliko od prejšnjih kriz, ko drugega kot samopreskrba (tistih, ki so bili toliko srečni, da so imela navoljo kakšen košček zemlje) in siva ekonomija ni bilo mogoče, zdaj pa je mogoče praktično vse naročiti iz tujine. In dokler bomo v EU, proti temu noben državni tat ne more nič.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 05 Oktober 2012, 12:38:56
kot jih naša vlada trenutno izvaja ravno zato da se ognemo temu scenariju,)

Ampak glej ga zlomka, mošnja za reprezentanco ostaja enaka zaenkrat, prav tako za določene ostale dobrine, ki se tičejo konkretno samo tistih na vodilnih položajih.... zakaj pa tukaj še niso rezov delali? Zakaj pa sploh rabimo na stotine evrov za kave, pa viski, pa piškote in uokvirjanje slik, pa še kakšna banalnost bi se najdla. In če bi to po celi državi na vseh uradih ukinili, me zanima do kakšnega prihranka bi prišlo. Zvedli itak ne bomo, ker tega ziher ne bodo naredili.

Neumno je vse skupaj predvsem zato pomoje, ker zdajšna vlada vse reze in posege v človekovo dostojanstvo opravičuje s tem, da moramo nujno varčevat. Ja itak da moramo, a kaj ko je ta ista vlada dobro leto nazaj porušila takratne predloge za reforme... in namensko vzela eno leto varčevanja. Zakaj? Da nas lahko zdaj še malo bolj potolčejo? Pa to nima veze samo s tem dvigom DDV. Vse tole varčevanje, ki se ga mi gremo je itak na prvo žogo - pač vzet tam kjer je najlažje, ...  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 05 Oktober 2012, 12:51:24
.....in po možnosti ne svojim. Pa da čimveč pade po tistih, ki nimajo (politične) moči in po tistih, ki ti gredo na k....
Varčevalne ukrepe bi veliko lažje  sprejeli, če bi bilo breme pravično porazdeljeno in če se pri tem ne bi (načrtno) uničevalo vsega, kar ni moč pokrasti. pa je hrana za živali tu res še najmanjši problem.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #26 : 05 Oktober 2012, 13:11:26
Citiraj
Zakaj pa sploh rabimo na stotine evrov za kave, pa viski, pa piškote in uokvirjanje slik, pa še kakšna banalnost bi se najdla

dobro, glej če tile stroški zate prinesejo dve miljardi letnega dolga koliko je potrebno da je ta država operativna (beri: so penzije, socialni transferji, plače..) pač sveta preproščina (plače poslancev so znižali in ukinil nadomestila), namen te vlade je dodatno obdavčiti ves luksuz , ker last psa je po vaših lastnih besedah! ne  biti dvolične ker bo sedaj udarilo po žepu tudi vas,  potem pa še bereš da odrasla oseba  blekne :"Nočejo tuje denarne pomoči, navadne državljane bi pa izmolzli". resno ? :D tule sploh ne vem ali gre za naivnost ali enostavno neumnost. Saj evropska banka je le človekoljubna organizacija, vprašajte Grke :D

Citiraj
a kaj ko je ta ista vlada dobro leto nazaj porušila takratne predloge za reforme...
Čistko tako, veš koliko referendumov je izglasovala v parlamentu takratna opozicija ? nobenega, so pa pobirali podpise sindikati, tako pokojninska reforma in pordelog malega dela sta le v imenu enaka imata pa ključne spremembe, recimo malo delo sedaj dejansko vključuje minimalno plačilo in onemogoča izkoriščevanje; ne vse pobrat kar ste slišali na kinoliških piknikih, nekateri dejansko vsebino beremo  ;)

   

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 05 Oktober 2012, 13:25:39
dobro, glej če tile stroški zate prinesejo dve miljardi letnega dolga koliko je potrebno da je ta država operativna (beri: so penzije, socialni transferji, plače..) pač sveta preproščina, namen te vlade je dodatno obdavčiti ves luksuz , ker last psa je po vaših lastnih predstavah! ne  biti dvolične ker bo sedaj udarilo po žepu to vas,  potem pa bereš da odrasla oseba  blekne :"Nočejo tuje denarne pomoči, navadne državljane bi pa izmolzli". resno ? :D tole sploh ne vem ali gre za naivnost ali enostavno neumnost.
Povsod je treba mal vzet ane,ker je nujno in počasi se minus manjša. A ni taka teorija? No, reprezentanca ni nujni strošek! In po eni strani bo javni sektor še en udarec doživel, in tu gledam na tiste ki dobivajo neto plače met 600 in 800 eur, ki bodo sedaj še v večji riti, ki niso spoštovani ne iz strani državljanov ne iz strani nadrejenih, ki hodijo na šiht in ne morejo preživet družine... tem se bo še malo vzelo, po drugi strani bodo pa njihovi šefi še vedno deležni vseh ugodnosti - piškotov, kave, pira na veselici, viskija v pisarni, lepih na novo uokvirjenih slik v pisarni... zakaj se malha za reprezentanco ne zmanjša, zakaj? Ni mi jasno? In glede na vse bedarije, ki se iz tu ven plačajo, mislim da bi se lahko ukinila. Pa to žal ne govorim na pamet, ampak konkretno vem kaj vse se plača pod "stroški reprezentance" in če je državi to dobro, meni žal ni.

Kar se tiče mene konkretno, ki psa sicer nimam, si dražjo hrano za male živali zaenkrat lahko privoščim. Vsaj mislim da.  Ni mi pa vseeno za tiste, ki imajo psa ali mačko, pa so pri sredstvih ful omejeni in jim bo draženje hrane hodilo zelo narobe. Taki ljudje, ki ne naročajo preko spleta in ki nimajo avta, ki gredo po hrano lahko samo k najboljšemu sosedu. Da ne omenjam vseh, ki redno skrbijo za brezdomne živali, a ne dobivajo sredstev od države.

Čistko tako veš koliko referendumov je izglasovala v parlamentu takratna opozicija ? nobenega, so pa pobirali podpise sindikati, tako pokojninska reforma in poredlog malega dela sta le v imenu enaka imata pa ključne spremembe, recimo malo delo sedaj dejansko vključuje minimalno plačilo in onemogoča izkoriščevanje; ne vse preojak kar ste slišali na kinoliških piknikih, nekateri dejansko vsebino beremo  ;)

Hja, na kinološke piknike pač ne hodim.  ;D Dejansko (lol) pač preberem kar preberem, si ustvarim svoje mnenje in ga občasno povem....

kar se tiče malega dela, ki je zajemalo tudi študente... vlada (zdajšna) je dobro zaje*** vse študente in dijake zaradi dviga koncesij, ki vplivajo na urno postavko in posledično na zaslužek. ampak koga pa brigajo študentje in mladi in njihovo preživetje. Vsak je sam zase ane...



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #28 : 05 Oktober 2012, 13:36:31
Citiraj
in tu gledam na tiste ki dobivajo neto plače met 600 in 800 eur, ki bodo sedaj še v večji riti, ki niso spoštovani ne iz strani državljanov ne iz strani nadrejenih

kot v riti  ko je privatni sektor nosil vso breme krize? ne napihovat, delam v JU , za prilično majhno plačo , pa ti javno povem da sem pripravljen na rezanje plače in regresa če le to pomeni da se bo delovna mesta ohranila; se sam jamra in koa vidiš pa na ceste same nove avtomobile in fasade,  plača je takšna kot je zmožnost države kar so nam sporočili že iz EU; če hočeš Švicarsko pejd živet v Švico

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #29 : 05 Oktober 2012, 13:57:40
Ob tolikšno požrtvovalnosti mi od ganjenosti stopijo sovlze v oči.....še par takih, pa bomo rešeni.....(ne glede na to, da so tisti, ki so nam uničili gospodarstvo in pokradli premoženje ostali nekaznovani in mirno spravili denar na varno v tujino, luknjo, ki je ostala za njimi se pa maši z denarjem tistih, ki imajo najmanj. Da o drugem niti ne začnem...)