DDV na hrano

Talija · 53004

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #90 : 06 Oktober 2012, 14:40:22
glej Lanabela imaš možnost volunterskega dela pomagaj tem družinam kot jim mnogi pljuvat in jamrat je najlažje - iz naslonjača. Ko država ne, je potrebna solidarnost, veliko ljudi se to zaveda in pomaga - vso spoštovanje, Kredibilnosti pa zame nimajo ljudje ki znajo le treskati po tipkovnicah, kazati na mamo državo in se piz.dit le ko jim gre za lastno rit; ste želele da je pes luksuz , zdaj pa dejansko to je

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #91 : 06 Oktober 2012, 14:50:21
Kako pa ti veš, koliko prostovoljnega dela opravim in na katerih področjih? In mimogrede, ali nisem že vsaj dvakrat napisala, da moja rit zaradi dviga DDV ne bo toliko prizadeta, da bi morala jamrat? Ker imam nekaj malega zemlje in če je nujno, lahko pridelam za svoje potrebe. Ves čas govorim o tistih, ki so sedaj na robu, in jih bo dvig ddv pahnil čez. Jih ni malo, in tega bi se moral ti bolj zavedati kot jaz.
In če bom jaz pridelala hrano doma, je ne bom kupovala, ne bo zaslužil ne proizvajalec, ne trgovec in ne država. Če bom tisto, česar ne morem pridelati naročala iz tujine, bo šel moj denar ven, naša blagajna bo ostala  prazna. Če podobno ravna večina ljudi ima država problem....


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 06 Oktober 2012, 14:55:40
CSDji marsičesa ne vidite. Mogoče bi se morali vprašat, zakaj se ljudje ne zatečejo k vam po pomoč. Pa hudiča a niste zato tam, da pomagate reševat stiske ljudi? Pa to ti je isto sranje kot vurs, kjer jim je bistvo zaščita potrošnikov, zaščita živali pa... no ja, če je že narod strašno siten, pol včasih je, no.

Sicer pa kot rečeno že zgoraj, nekdo ki je v stiski pač ni dober pogajalec, zato hvala bogu, če se še sem in tja najde kdo, ki se oglasi namesto njih in za njih. Ni vse ravno jamranje.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #93 : 06 Oktober 2012, 14:56:50
Citiraj
in tega bi se moral ti bolj zavedati kot jaz.

osebno če se bom sam znašel v situaciji da psu ne bom mogel več nuditi vse kar potrebuje -za kar je vedno realna možnost, bom poskrbel da bo lahko kdo drug oz, sem to do mere že ko sem se odločil za psa; stalno trobite o odgovornem nakupa psa- le ko vam to paše

Citiraj
Pa to ti je isto sranje kot vurs,

dokler bo vladalo pri nas obče prepričanje da država lahko zadovolji vsakogar in brezpogojno daje bo temu primerna mentaliteta
Ne rečem marsikje je zakonodaja slaba, kar je predvsem posledica hitrih ukrepov, ki jih je zahteval Bruselj se vsi zavedamo tega, ni pa država odgovor za vse

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #94 : 06 Oktober 2012, 15:01:29
Ne govorim o psih, govorim o ljudeh. Psi so samo kolateralna škoda.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #95 : 06 Oktober 2012, 15:07:37
oh, saj jaz ne bi imel nič proti če bi imeli transferje katere večino ljudstva želi, pa da se mi ne bi rezala plača in regres.., saj nisem neumen, ampak sem dovolj realen da razumem da lahko porabimo le toliko koliko pridelamo, koncept ki ga večina očitno ne dojame. Zame je pač boljša alternativa za to državo rez in ponovna uživitev gospodarstva kot pa bankrot države, ko niti tega kar imamo potem ne bo oz občutno manj

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #96 : 06 Oktober 2012, 15:10:36
Samo so razlicni nacini kako prerazporedis sredstva, ki jih pridelas... lahko das vecino enim, drugim pa manj (zato jim moras rezat place); lahko pa vzames vsem malo...

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #97 : 06 Oktober 2012, 15:22:44
glej Lanabela imaš možnost volunterskega dela pomagaj tem družinam kot jim mnogi pljuvat in jamrat je najlažje - iz naslonjača. Ko država ne, je potrebna solidarnost, veliko ljudi se to zaveda in pomaga - vso spoštovanje, Kredibilnosti pa zame nimajo ljudje ki znajo le treskati po tipkovnicah, kazati na mamo državo in se piz.dit le ko jim gre za lastno rit; ste želele da je pes luksuz , zdaj pa dejansko to je

V celi temi se ne strinjam niti z enim tvojim postom, ampak tale je pa podenj od podna. Sploh, ko se kakšen pametnjakovič, ki pravi, da je konec s socialo in naj se vsak pobriga zase, spravi in očita ljudem, da sedijo križem rok in niso socialni oziroma, da se samo pritožujejo (pa se ne) in ob enem se mu ne sanja kaj vse počnejo.

Sploh pa še zmeraj v ustavi piše, da živimo v socialni državi in tako se mora država tudi obnašat.

Iz izkušenj prevzemanja iz strani domačih firem lahko brez da veliko sfalim, da je 99% bolje, če prevzame tuja firma. Ne pa domači mrhovinarji, ki kupijo firmo samo zato, da v lastne denarnice spravijo čim več denarja in jih en k. briga, če firma propade ali pa je to celo njihov prvi namen - nepremičnine firme...

V glavnem izjava vredna za CSD.

Šparajo pa raje na tistih, katerih glas je šibek in to na tak svinski način - postopoma, da človeš še dojame ne kdaj ga je doletelo. Sramota za našo državo. In se že pozna, da je kar nekaj uspešnih mladih ljudi odšlo in odhaja v tujino.

Cerkvi pa namesto, da bi zmanjšali ugodnosti, glede na to, da so največji veleposestnik v naši državi in za preživetje ne potrebujejo nobene miloščine, raje odpisujejo dolgove s temi gnilimi slabimi bankami. Iz kere greznice so to idejo potegnili mi ni jasno.

Sicer pa se nič ne pritožujem in tudi mene tale dvig DDVja na pasjo hrano ne moti. Jaz sem se (bi lahko temu rekli tako) že pred leti znašla :P Tisti, ki že zdaj kupujejo tako za 10 € iz splošnih trgovin pa verjetno tudi nimajo nič proti.
Verjetno se bo poznalo na tistih dražjih hranah ki so tudi sicer dosti bolj kvalitetna in tam je razlika v procentih še kako očitna in se strinjam, da bodo potencialno še najbolj na slabšem "tamali", ki so večinoma odvisni od prodaje takih hran.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 06 Oktober 2012, 15:30:06
dokler bo vladalo pri nas obče prepričanje da država lahko zadovolji vsakogar in brezpogojno daje bo temu primerna mentaliteta
Ne rečem marsikje je zakonodaja slaba, kar je predvsem posledica hitrih ukrepov, ki jih je zahteval Bruselj se vsi zavedamo tega, ni pa država odgovor za vse

Sej je blazno simpl. Ti si "v službi" sociale in bi si kot tak moral prizadevat za uresničevanje socialne države preko svojih vzvodov pa seveda spodbujat "pretočnost", torej to, da ljudje sistem zapustijo. Ne moreš bit že apriori opozicija tistim v stiski, če bi jim pa moral pomagat. Zakaj pol plačujemo prispevke za vse mogoče varnosti, če jih pa pol ni oz. smo sami zase? Pa davke - ziher jih ne plačujem zato, da se grejo poslanci turizem na državne stroške. Sorry, ampak v tej informacijski dobi ni nobene potrebe po potovanjih, ker je lahko v tren oka organizirana konferenca z udeleženci iz celega sveta z minimalnimi stroški. Se ti ne zdi, da bi bilo treba najprej to ukinit, že zaradi higiene, predno se ljudi začne metat pod prag revščine? Me prav zanima koliko znesejo stroški letnih potovanj (z Ludo Milo na čelo) in kolikšen je prihranek na račun nižjega cenzusa.
 Vurs mora pa poskrbet v prvi meri za zaščito živali, pa skrbi najprej za ljudi. Adijo pamet!
Država je pač tista, ki zagotavlja pogoje, da lahko ljudje v njej varno živijo in razvijajo svoje podjetniške in druge ideje. Pol je v taki družbi najbrž da fajn živet. Kjer so možnosti za razvoj so pritiski na socialo logično manjši. Oz. uspešna družba je uspešna toliko, kolikor so uspešni njeni posamezniki. In mi smo?
Dej poglej malo ideje unega strica, mislim, da je dobil Nobelovo nagrado, ki daje brezobrestne kredite zainteresiranim posameznikom v tretjem svetu. Zanimiv projekt, se mi zdi, da celo Manzzini sodeluje z manjšim zneskom. Ljudje vedno vrnejo denar + poskrbijo zase + davke plačajo + niso breme države. Po večini ljudje radi sami zase poskrbijo, če imajo možnost.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #99 : 06 Oktober 2012, 15:35:54
Predvsem morajo biti rezi pravični. Paziti je treba, kje se lahko reže in kje se ne sme - če hočeš oživiti gospodarstvo. Če uničiš razvoj (visoko šolstvo in znanost)  in zatolčeš potrošnjo (ljudi prisiliš k pretiranemu varčevanju, samopreskrbi in v sivo ekonomijo) potem oživitve gospodarstva ne bo. Maš primerov kolikor hočeš in kamorkoli pogledaš.
Če se pa spravi reze delat vlada, ki je sicer legalna, ni pa legitimna, ki med ljudmi nima ugleda in ki ji ni moč zaupati, če z rezi namerno prizadene točno določene skupine ljudi, če namerno kuri vsaj 70 let stare stare spore, če na izrednih in nočnih sejah sprejema gore gradiv, ki jih ne poznajo v celoti niti njihovi avtorji in niti približno niso premišljene kaj šele znane njihov posledice....potem se nam ne piše dobro.
Posameznik pa seveda lahko preživi z minimalnimi sredstvi in živeti je moč pod kakršnim koli režimom. Režimi se menjajo, države propadajo, ljudstva pa ostajajo.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #100 : 06 Oktober 2012, 15:45:08
Citiraj
Cerkvi pa namesto,

ah smo zoper pri Cerkvi in naši ljubi Ustavi (kjer piše sicer marsikaj tudi zagotovljena zaposlitev), Grki so vsaj obtožili Merklovo, skratka same old, same old,

Sleepy, ja takšna je definicija države v teoriji , se strinjam  tako bi moralo biti vendar Slovenija ni edina država smo le mizeren del globalne ekonomije ter tako v veliki večini podvrženi bolj kompleksnim razmeram izzven našega vpliva  in del EU ki v tem trenutku financira delovanje te države; ideja popolne socialne države je seveda krasna, vendar je vežana na državni proračun

Spiegel je zapisal da se bomo Slovenci morali -tako ali drugače srečati z realnostjo da država ne more biti odgovor na vse, nekaj kar dvomim da bomo naredili prostovoljno 

Citiraj
Ne moreš bit že apriori opozicija tistim v stiski,

Kar se mene tiče pravtako idealiziram socialno državo - le da je realnost za njo majhna vsaj kakšno si nas večina želi videti; opozicija ? zupsj je stvar zakonodaje ne morem jaz tle biti nobena opozicija,


Sicer pa kot rečeno imate vse možnosti demokratično orodij, ustanovite svojo stranko (PS je bila narejena v tednu, Virantova še manj) pa ukrepajte, nemara boste lahko miljardo in pol dobile kako drugače

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 06 Oktober 2012, 16:29:12
Sleepy, ja takšna je definicija države v teoriji , se strinjam  tako bi moralo biti vendar Slovenija ni edina država smo le mizeren del globalne ekonomije ter tako v veliki večini podvrženi bolj kompleksnim razmeram izzven našega vpliva  in del EU ki v tem trenutku financira delovanje te države; ideja popolne socialne države je seveda krasna, vendar je vežana na državni proračun
No vidiš, sva že dva, pa sem ziher, da ne samo dva. Samo namesto, da bi nardili kaj, da se temu približamo, pasivno gledamo, kako nas nategujejo z vseh strani, pa še verjamo, da druge možnosti ni. No, to v boljšem primeru. V slabšem se še malo razdelimo - ker enoten narod je jeba za vsako vlado. Danes je ćelavi spet študente naganjal na ulice. Prefinjena zloraba za lastne potrebe. Če bi vedela, da je na našem koncu, bi ga šla porinit v morje.

Tole z volitvami pa spet ni tako simpl kot zgleda. V teoriji je, v praksi pa ne. Kaže ravno primer PS. So dobili (pre)Viranta, ki je bil itak trojanski konj, ki je dobil glasove, ki bi jih Jankovič od tistih, ki so volili kontra Janši, pa ne Jankoviča. Kljub vsemu je Majer strateg. Btw., ko smo že pri strankah in šparanju - a v novem proračunu slučajno je ukinitev financiranja strank! Ker če ni, je pa to že počasi kriminal!

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #102 : 06 Oktober 2012, 16:30:44
pa ukrepajte, nemara boste lahko miljardo in pol dobile kako drugače

To mi je vedno najboljsi argument... "pa naredi sam, ce ti kaj ni vsec". Bohvari sprejet kritiko in se mogoce vprasat, ali je upravicena.
Najboljse, da vsak skrbi sam zase in izkljucno zase. Pol drzave niti ne rabimo vec.

(Mazzini ima odlicne kolumne na to temo.)

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #103 : 06 Oktober 2012, 16:35:57
Citiraj
Samo namesto, da bi nardili kaj, da se temu približamo, pasivno gledamo, kako nas nategujejo z vseh strani, pa še verjamo, da druge možnosti ni.

predstavljal si da potem vsak  dan tole poslušaš v službi ali ko greš mimo gostilne kako se bijejo revolucije, nihče pa ne mrdne, da bi zadeve spremenil ali vsaj poskusil svoj način; lej čisto iskreno očino nam še ne gre tako slabo;

in da pri nas imamo predstavniško demokracijo in mandarstvo, ravno zato so tako malo stranke tako pomembne za formiranje vlade (potem pa razni Desusi izsiljujejo) in sta glas ali dva velikega pomena, razlog več da se ljudje bolj politično udejstvujejo namesto da bijejo svoje bitke na forumih ; ne zanikam da je zakonodaja slaba, določeni členi socialne pokajo po vseh šivih, pa da bi se moralo porazdeliti breme brez da se bi dotikal socialno najšibkejših imate pa definitivno prevelika pričakovanja o zmožnosti države in mnogo primerov drugih kjer je situacija slabša kot pri nas

Citiraj
Bohvari sprejet kritiko 

jaz sem "niko in ništa", brez nekega vpliva na zakone in vlado, ni potrebno mene prepičevat, jaz bi vas ziher volil  :-[



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #104 : 06 Oktober 2012, 17:09:33
Sej ne govorim o tebi ;) to se mi zdi je splosna slovenska tendenca.


pa da bi se moralo porazdeliti breme brez da se bi dotikal socialno najšibkejših imate pa definitivno prevelika pričakovanja o zmožnosti države in mnogo primerov drugih kjer je situacija slabša kot pri nas

Se zavedam, da brez zrtev kriza ni resljiva. Ti pa ze kmecka logika govori, da je breme manjse in lazje se ga nosi, ce je porazdeljeno na vec hrbtov; ce pa ga nosijo samo nekateri, se bodo mogoce res zlomili.

battito animale


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 06 Oktober 2012, 17:20:15
Ma saj poslušam, brez skrbi, pa poln kufr imam tudi. Samo da mislim da ni fora v tem, da nam še ni dovolj slabo, ampak bolj v tisti hlapčevska nravi v nas kot v narodu. Smo strašno ponižni in se ne upamo postavit zase, pol se pa v gostilni revolucije odvijajo. Del jih je pa takih, ki so bolj egocentrično naravnani in pač raje poskrbijo zase in svoje bližnje kot da bi se s roblemi družbe ukvarjali. In oboje je voda na mlin tej ultra desni vladi.

Naša zakonodaja je pa sploh perla. Mamo ustavne pravice, ki niso konkretizirane v zakonih in se jih ne da izvrševat. Nekatere nam krati kar država sama. Zakonodajalec ni dolžan upoštevat mnenj in predlogov pristojnih organov. Interesa po transparentnosti in ureditvi stanja ni. (Logično, tako stanje pušča več maneverskega prostora). Če je kdo že tako vztrajen, kar je itak taka redkost, da je tveganje skoraj zanemarljivo, da je pripravljen 20 let capljat za svojo pravico tudi do evropskih sodišč, se bo že kasneje našlo kakšno drugo luknjo za ga zjebat.
Ljudem moraš vzet voljo in še bolj upanje, da lahko kaj spremenijo, pa jih lahko cuzaš do onemglosti. Naučena nemoč se temu reče.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 06 Oktober 2012, 17:28:24
Btw. a tole slučajno mi financiramo, pa je zato treba DDV na hrano za živali dvignit??? http://www.nsi.si/index.php?id=6455

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #107 : 06 Oktober 2012, 17:54:17
Začeli bi lahko recimo s tem, da nebi kupovali municije za orožje, ki ga sploh nimamo  ::)
Količina denarja uporabljena za nakup, ki so jo navedli je bila večja od denarja, ki bi ga prihranili z zmanjšanjem penzij, če se prav spomnim...  :-X
Pa definitivno bi vsem, ki imajo visoke plače zmanjšali ali ukinli določene bonitete. Sej majo dobre plače in si te dodatke lahko privoščijo sami. Tisti s plačami na minimumu, ki komaj shajajo pa res ni potrebno dodatno obremenjevat. 10 evrov pri slednjih se ne more primerjat z enako količino pri prvih.
Definitivno je treba porazdelit in to ne po enaki cifri ampak enakem razmerju!
Definitivno pa kdor dela in delo opravlja tako kot mora, mora s svojo plačo tudi normalno preživeti in ne životarit pod pragom revščine! To je sramota!

In da se tako zmotijo pri računanju financ... In transparentnost javne porabe je tudi katastrofalna... Šele ko se to reši lahko človek mirne vesti reče kje se lahko prišpara. Ne pa da se ima mini  občine, ki samo plače vlečejo, da ne govorimo o tem koliko raznoraznih služb je, ki služijo same sebi in najslabše, da ti odgovorni ljudje za nastalo situacijo rečejo, da ne vejo kam je izginil denar za katerega so predvidevali da je in javno izjavijo, da je prišlo do napake. Napaka se ne obračunava v miljonih... Ko bi vsaj pri prepisovanju pravilnikov in zakonov EU dejansko prepisali vse in se držali vsaj točno seštevati denar, glede na to, da kaj drugega kot prepisovanja enih ali drugih ni za pričakovat.

Dokler pa se bodo obnašali v skladu s tem : http://www.youtube.com/watch?v=Onoze2AEk00 je zelo verjetno, da bo prej ali slej sledilo to: http://www.youtube.com/watch?v=mrppaQASY_k
 ::) :o :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #108 : 06 Oktober 2012, 17:57:06
 :o jaz pa sem se na tega spomnila ;D http://www.youtube.com/watch?v=cSWviw3mEf0

battito animale


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 06 Oktober 2012, 18:14:22
Ampak res, zima gre. Bo treba kej zakurt, dio di boh!  :D  :D  :D

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #110 : 06 Oktober 2012, 18:34:38
To, da smo brezvoljni hlapci, s katerimi  lahko vsak počne počne kar se mu zahoče ni res. So dokazali naši starši ko so dali vetra švabom in smo dokazali mi, ki smo zrušili en drug sistem. Samo zdajle je taka depresivna situacija - niti vlade se ne spalača vršt, ker ne veš sploh, koga bi volil. Vsi sposobni so ali šli ven ali pa si s politiko nočejo mazati rok. Ti, ki jih imamo zdaj so pa več ali manj vsi za v morje pometat, koalicijski in opozicijski. Več kot tričetrt ljudi je prepričanih, da so bili ob zadnjih volitvah ogoljufani in izigrani. Ko se poruši zaupanje v najosnovnejše demokratične vrednote je hudo. Kje bi še našli državo, v kateri sta tako vodja vlade kot opozicije v kazenskih postopkih? Pri čemer se prvi ne samo norčuje iz sodišča ampak si tudi podredi tožilstvo? Pa da jim med poslanci sedijo ponarejevalci, goljufi in taki, ki so dolžni vsem naokrog? In jih mi mastno plačujemo? Ko ti za banalen prekršek, s katerim ne ogrožaš ne sebe ne drugega poberejo celo plačo, veliki kriminalci pa ostajajo nekaznovani. Čim večjo škodo narediš, večja je verjetnost, da boš ostal nekaznovan. (ti Davor, ki si v fohu, ali so ugotovili, kdo je odgovoren za fiasko ob spremembah socialnih transferjev? So ga (jih) vsaj vrgli iz službe, če mu (jim) že kazni, s katero bi poplačali odškodnino prizadetim, ki so po več mesecev ostali brez sredstev ne morejo nabiti? Ali pa jim vsaj izplačali poštene obresti? Ali pa so izgovori da je kriv računalniški program zadostovali? Čeprav se ni sam napisal? - tako za primer). V taki situaciji niti ne veš, kaj lahko narediš - recimo, da se kakšne revolucije raje ne bi šli. je preveč kaotična. A če se na ljudi dovolj dolgo pritiska in se jih dovolj pojezi, pa da ne najdejo demokratične oziroma zakonite poti, poči. Prej ali slej. Neizogibno. Načrtno netenje sporov in delitev niti ni tako zelo uspelo, kot si nekateri predstavljajo.

Iztok Mlakar


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #111 : 06 Oktober 2012, 19:46:21
Mene pa samo nekaj zanima... Davor, si študiral na FSD, ali na katerem drugem faksu? Čisto iz firbca :)
Bi pa Sleepy popravila pri podatku o štipendijah...
ja, od minimalne plače, ki je manj kot 770 € (bruto).

Cenzus se je po zakonu znižal na 53% do konca tega šolskega leta. S prihodnjim šolskim letom (2013/14) pa bo 64%. Pa ne minimalne plače, ampak po novem zakonu (ZUPJS), ki velja od 1. 1. 2012, povprečne neto plače, ki je bila v letu 2010 966€ in par centov. Vse lepo in prav, ampak se je s sprejetjem novega zakona začelo upoštevati tudi premoženje, ukinilo se je štipendije za nepolnoletne dijake, otroške dodatke za polnoletne dijake in študente (pa štipendije niso toliko večje, da bi se ta primanjkljaj OD pokril), pa tudi sam otroški dodatek ni toliko večji, da bi nadomestil štipendijo za dijake. Če želiš prejemati DSP se ti usedejo na hišo, kar bodo za tabo plačevali tvoji otroci (tukaj sama več ne razumem kako se temu sploh še lahko reče socialna pomoč, če boš tako ali tako moral ta denar nekoč vrniti), z izredno pomočjo nisem sigurna kako je, ampak po vsej verjetnosti se bo tudi to moralo vračati itd. Res pa je, da se bodo tisti, ki so se znašli do sedaj, znašli tudi naprej (takim tako ali tako ne gre kaj preveč slabo)...tisti, ki so pa že prej zelo potrebovali pomoč, se tudi sedaj po vsej verjetnosti ne bodo obrnili na nikogar...
Najbolj bedno od vsega skupaj pa je, da niti ti, ki so pisali ta nov zakon, niso imeli in nimajo pojma o ogromno stvareh, ki bi jih morali vedeti preden je bil zakon sprejet. Delavci na CSDjih še danes kličejo in pišejo na ministrstvo in sprašujejo tiste, ki bi naj o vsem skupaj kaj vedeli, kako si razlagati določen člen v zakonu, pa jim na kakšno stvar že od decembra prejšnjega leta sploh ne znajo odgovoriti. In ker nimajo pojma tisti, ki so zakon napisali, tudi delavci na CSDjih ne morejo odgovoriti na marsikatero vprašanje uporabnikov, ki pridejo po pomoč.

Lanabela, saj je Adi Smolar že nekaj časa nazaj pel: Ne šraufe, je tovarne treba krast!



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 06 Oktober 2012, 20:06:42
Aha, kul, moje info so bile res od lani. Pa bi v bistvu si želela se bolj zmotit...

Delavci na CSDjih še danes kličejo in pišejo na ministrstvo in sprašujejo tiste, ki bi naj o vsem skupaj kaj vedeli, kako si razlagati določen člen v zakonu, pa jim na kakšno stvar že od decembra prejšnjega leta sploh ne znajo odgovoriti.

Takle postopek pa žal lahko standardiziramo. Pristojnih, ki bi znali kaj pojasnit, preprosto ni enostavno najt. Če te znajo preusmerit, se jim moraš še zahvalit, ker so ti vsaj skušali pomagat.

Hja zgleda da smo narodni revolucionarni bonus že ponucali, al ne vem kam se je skril.  :D Se strinjam, da nimaš koga volit, jaz v življenju več ne volim po svoji vesti in načelih ampak samo še proti nekomu. Pa sicer jaz nisem ravno revolucionar, ampak tale diktatura pa naravnost kliče po kakšnem sranju. Na vrhu vlade mamo pa eno gnilo jajce, ki je celo šolano za vojskovanja, al kako bi se temu reklo. Zna bit, da si želi vsa teoretična znanja v prakso spravit. Še enkrat. Se že 20 let ni igral vojne...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #113 : 06 Oktober 2012, 20:09:45
Bi rad popravil kar mu že enkrat ni uspelo mogoče :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 06 Oktober 2012, 20:21:13
 :D :D :D :D :D dej nehi klicat hudiča  :D :D :D

_lily_ tole pa mene zdej čisto iz firbca zanima. Sem na hitro vrgla uč na štipendiranje po ZUJPS, pa je državna štipendija šele korak 4., za otroškim dodatkom, socialno pomočjo, varstvenim dodatkom. A to pomeni, če nimaš vseh prejšnjih treh ne moreš za štipendijo zaprosit al kaj? Pa jih mora met otrok al starš?

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 06 Oktober 2012, 20:29:52

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #116 : 06 Oktober 2012, 20:31:56
_lily_ tole pa mene zdej čisto iz firbca zanima. Sem na hitro vrgla uč na štipendiranje po ZUJPS, pa je državna štipendija šele korak 4., za otroškim dodatkom, socialno pomočjo, varstvenim dodatkom. A to pomeni, če nimaš vseh prejšnjih treh ne moreš za štipendijo zaprosit al kaj? Pa jih mora met otrok al starš?

Vse pravice so po tanovem zakonu na istem obrazcu, zaprosis in izpolnis pac samo tiste, katere hoces. Ni pogoj za stipendijo katera izmed drugih pravic (otroski dodatek, socialna, itd), enako velja za ostale.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #117 : 06 Oktober 2012, 20:47:42
Tako kot je Ovcka napisala :D Otroški dodatek dobi starš za otroka. Če ni upravičen do otroškega dodatka, tudi ni upravičen do socialne pomoči, varstveni dodatek je pa za penzjoniste, če vem prav. Ne vem sicer točnega pointa tega 'vrstnega reda' ampak smatram, da je bolj za informacijo kot pa kaj drugega...naj me popravi tisti, ki mu je to bolj jasno :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #118 : 06 Oktober 2012, 21:01:49
Citiraj
Hja zgleda da smo narodni revolucionarni bonus že ponucali, al ne vem kam se je skril.

za vsako spremembo pride pravi čas - prej se lahko zaletavaš v steno, pa se boš samo polomil. In ko bo prišel pravi čas, bo tudi temle zdajšnjim odpiskalo. tako kot je še vsem pred njimi.
In kakor je že živeti v krizi zoprno, je še vsaka kriza prinesla pozitivne spremembe. Ko se je končala seveda. In tale zdaj ni niti prva niti zadnja.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 06 Oktober 2012, 21:14:01

Najbolj bedno od vsega skupaj pa je, da niti ti, ki so pisali ta nov zakon, niso imeli in nimajo pojma o ogromno stvareh, ki bi jih morali vedeti preden je bil zakon sprejet.

Zdaj sem se spomnila na Vizjaka in njegovo sprenevedanje/delanje norca iz lačnih otrok v šolah. Češ da jih ni, saj reveži dobijo subvencijo... Kar zelena že ob misli na to ratam. Pa potem ne vem, a so ti loleki res izgubili stik z realnim svetom, ker njihov poteka nekako od doma do dragega avtomobila na šiht in nazaj domov.. al' se preprosto neumni ali delajo norca iz ljudi. Pomoje sicer vse troje, vsekakor pa ni sprejemljivo in ok.