shi tzu - kdaj prvo striženje

micika23 · 3792

micika23

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 10 Oktober 2012, 07:47:04
Pozdravljeni,

se opravičujem, če ste že kje razpravljali o tem in nisem našla  :-[

Zanima me kdaj lahko kužka prvič ostrižemo (no, v frizerskem salonu, seveda  :)).

Hvala za odgovor in lep pozdrav



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 10 Oktober 2012, 08:38:26
Pred pol leta starosti vsekakor ne. Je še premalo dlake. Sicer je pa odvisno od posameznega psa, kako gosto in dolgo dlako ima, kako zahtevno za negovanje. Mogoče bi bilo najbolje, da se s psom oglasite pri izbranem (dobrem) pasjem frizerju, da ga najprej vidi in skupaj z njim odločite.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 10 Oktober 2012, 17:58:22
Ne vem, če je to pravilo, ampak opazila sem, da če je bil šicko postrižen pred zamenjavo mladičkaste dlake v odraslo, da se jim je potem dlaka kravžljala, pred tem pa ne. A ima še kdo takšna opažanja? Nimam ravno velikega vzorca glede tega, ampak me zanima, če bi to lahko imelo kakšno zvezo?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 10 Oktober 2012, 18:07:54
Če postrižeš mladičkasto dlako, se bo mogoče res bolj kravžljala, ampak samo, dokler se ne zamenja za odraslo. Sicer je pa kravžljanje odvisno od genetske kvalitete dlake, ne toliko od striženja. Faktor je tudi to, da postrižene šicuje po navadi ne fenamo za vsak drek in pustimo, da se sami posušijo. Dlaka, ki se posuši na zraku, je pa bolj nafrčkana kot sfenirana. ;)