oprsnica

Lunette · 12379

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
: 11 Oktober 2012, 12:22:56
Kakšne oprsnice uprabljate za vaše mucke? Seveda za tiste, ki jim nudite varne izhode v zunanje okolje  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #1 : 11 Oktober 2012, 16:51:18
Ferplastov jogging oprsnik; tako smo zgledali :



Sva ga pa uporabila ene trikrat za na balkonsko polico (balkon je zastekljen), to je bilo pa tudi vse, ker se je naveličal bit gor po dveh minutah  ::) Pa mislim, da bi ga sedaj še težko pripela na njega, ker je postal bolj 'mogočne' postave  :D čeprav ima spodaj ježka za regulacijo ..Drugače zmuznit se pa ni mogel, čeprav je nazaj vlekel, ko sem ga odpenjala.

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 27 Oktober 2012, 10:54:49
Js sem kupila za mojo bejbo nekaj takega.

http://www.tukano.si/sl/trgovina/macke/oprema-za-zivali/povodec-z-oprsnico/oprsnica-in-povodec-za-muce-komplet

V treh miutah na poskusni šetnji po hiši se ji je uspelo ven zmuznit.  :P



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 27 Oktober 2012, 12:11:04
Mojo Čupo sem včasih peljala malo po stopnišču bloka na oprsnici (žal nevem več katere znamke :-\), ampak zdaj ji je že premajhna... :)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 28 Oktober 2012, 17:00:20
Najbolj varna oprsnica se meni zdi tista jogging tamle zgoraj na sliki. To pa zato ker se jo dobro na mačka zapre, okoli vratu čez še s klipsno in dobro drži. Navadne oprsnice so namreč malo lažje za izmuznit se ven, sploh ker marsikdo preslabo zapne to gor na mačko. To pa zato ker dosti ljudi zapne nekje na širino dlake, namesto da bi bolj na ozko dali - bližje koži.


Jaz imam sicer oboje doma, mačk pa ven ne vozim. Sem pa toliko doma jogging sprobala, da se mi zdi da je boljša.



BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 20 September 2013, 15:35:08
Jaz imam mačke spuščene zunaj in imajo vstop samo v garažo in hlev. me pa zanima vaša odločitev.. zakaj ste se odločili, da boste imeli mačko samo notri.. se vam ne zdi to kruto do mačke?
p.s. samo sprašujem, ker me zanima še mišljenje drugih :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 20 September 2013, 16:13:03
Meni recimo je hudo, ko žival trpi in si v živo predstavljam povoženo še živo muco, kako v jarku ob cesti premočena, premražena in v bolečinah umira. Ogromno je zgodb ubogih muc, najdenih v katastrofanem stanju, od tega da jim kost na živo ven štrli, da jih ličinke jedo, da so že praktično mrtve ko jih najdejo, a še vseeno najdejo moč za prest.. Res so boge no. Sploh če si iz kmetov, veš tudi kako se znebijo komaj rojenih muck, kako nekateri skrbijo za svoje muce in kako ob kaki poškodbi/bolezni rečejo "sej je mačk, se bo že sam zlizal".

Tko, statistično gledano pa 90 % mačk ne doživi tretjega leta.



BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 20 September 2013, 16:20:28
ja na žalost vem da je tako ja.. grr.. take zgodbe me tako ob živce spravijo. drugače pa imamo pri nam vse stelirizirano in kastrirano.. drugače pa ja tudi se zgodi da se mucko povozi, ampak je usaj mucek zunaj. ker mačke so rojene kot zunanje živali.. nevem. zato sprašujem kaj vi mislite. jaz osebno sem mnenja, da so mačke čim več prosto zunaj.. vi?



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #8 : 20 September 2013, 16:45:27
Izključno notranje bivanje ali pa izhodi pod nadzorom (mačjak, mačkotesna ograja ali oprsnica) je edini način, ki ni krut. Ker 1 leto svobode in potem nasilna smrt pač ni najboljše, kar lahko mačka doživi. Življenjska doba mačke je sicer 15-20 let; če kot odgovoren lastnik poskrbimo za njeno varnost (se ti zdi pes na povodcu krut prizor?). Sicer je pa debat na to temo že ogromno, malo pobrskaj...in mačka ni nobena zunanja ali celo divja žival, kot hočejo nekateri prikazat; tako kot pes ni volk. Oba imata mesto ob skrbniku in oba imata veliko bolj kakovostno življenje, če sta varna ne pa ''svobodna''.

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 20 September 2013, 17:05:08
ker mačke so rojene kot zunanje živali.. nevem. zato sprašujem kaj vi mislite. jaz osebno sem mnenja, da so mačke čim več prosto zunaj.. vi?

Psi imajo pesjake, ribe akvarij, ptice kletke, kmečke živali so uhlevljene ali na pašniku za ograjo, edino mačke se nam ne zdijo dovolj vredne, da bi jih imeli na varnem. Tudi jaz sem mnenja, da si vsaka žival zasluži čimveč zunanjega lufta, vendar ne na račun njenega življenja. Če živiš ob prometni cesti, ni fer da za vsako mačko ki ti jo povozi, rečeš "vsaj zunaj je bila". Ne rečem nekje daleč od prometa in nevarnosti, če sicer za njo zgledno skrbiš, vendar večinoma žal ni tako. Ja, večina mačk se zna izogibat avtom, samo a je tista ena, ki tega ne zna, res potrebna?



BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 20 September 2013, 17:31:49
Ja ampak vse zivali, ki si jih nastela, smo ljudje udomacili in jih prisilno pozaprli. Npr. Kaj bi imela riba raji, akvarij ali morje/reko, jezero, kje bi bila krava rajsi v privezu ali na travniku z svojo credo... o tem govorim. Vse zivali smo mi nekako prisilili v ''zapor''.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #11 : 20 September 2013, 18:25:21
Pol pa rečmo tako, da v Zakonu o zaščiti živali piše, da moramo imeti svoje živali pod nadzorom. Se spomniš lani enga kolesarja, ko mu je mačka pod kolo skočila in je zaradi poškodb ob padcu umrl? Že zarad njega bi bilo treba vse mačke počipirat.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #12 : 20 September 2013, 18:52:01
In... so vaše zunanje mačke čipirane? Naš zunanje/notranji (v varnem okolju brez težke mehanizacije in cest) je.

Naša mačka pa, ki živi pri mojih v bloku (ni možnosti varnega izhoda) pa sicer ni, ker ni potrebe. Ko se je pa 1x po nesreči znašla zunaj, je skoraj sama našla pot nazaj in ji ni niti malo do tega, da bi lahko šla ven. Ko je mela kako željo po raziskovanju, se je lahko sprehodila po stopnišču, ampak so bili teli "izhodi" dolgi kakih 5 minut. Se je hitro naveličala. Ima pa zdaj že 22 let in so "sprehodi" v zadnjih petih letih nekako 1x do 2x na leto pa če so vrata na stežaj odprta ali ne... :P
To si ona misli o "svobodi".  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #13 : 27 September 2013, 14:10:52
Spremljam tole temo na drugem forumu
http://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=51&t=7727

Tud to se zgodi, ampak je usaj zunaj bla.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #14 : 27 September 2013, 15:41:55
o Kristus :'( :'( :'( :'(  :'( pa kaj je folku no  :-X :-X :-X :-X :-X

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 27 September 2013, 15:46:24
Hja...mačke se znajdejo, a ne...samo vprašanje kje. Če imajo vsaj en mal sreče v zadnjem stadiju v dobrih rokah. Mnogo se jih pa ne.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 27 September 2013, 19:02:42
Ojoj.  :'( >:( :'( :'(
Glede čipiranja: naša 2 nista. Če bi bilo po moje bi vsekakor bila, ampak žal ne odločam o tem.  :-\ Sta pa samo noter v bloku, če bi slučajno bila zunaj pa bi bilo čipiranje res nujno za moje pojme.