Hrana za kastrirane pse

roxa · 37470

roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
: 12 Oktober 2012, 13:53:24
Živjo!

Najprej se opravičujem, če ste že imeli temo. Ne najdem je. Če pa ne, potem me pa zanima, kako in s čim hranite kastrirane pse. Zlo vesela bi bila tudi nasveta glede alergikov, moje je na vso perutnino.
Veterinarka mi je priporočala Royal Canine (ampak to je no go, ker imam slabe izkušnje), nato je predlagala Fitnes Trainer (okus svinje). Ima kdo kaj informacij o Hillsu? Trenutno se pes hrani z Acano (ribe). Za slednjo pa je rekla, da je za kastriranca premočna. Pes je bil ta teden kastriran, star je 7 let. Ne bi ga rada hranila s kakšnim šitom.

Hvala in lp



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 12 Oktober 2012, 14:17:09
Zato ker je pes kastriran še ne pomeni da mu moraš nujno zamenjati hrano. Res je da se v nekaterih primerih njihov metabolizem upočasni in potrebujejo manj kalorij ampak mu lahko pač zmanjšaš vnos hrane.

Naš funkcionira dobro na normalni hrani za odrasle pse velikih pasem. Itak je zelo aktiven pes in pokuri tisto kar poje. Kastriran je pa bil ko je bil star 1 leto.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 Oktober 2012, 15:22:41
Jaz ne bi menjavala, bi samo spremljala njegovo težo in pol mogoče zmanjšala ali zamenjala s kašno fit varjanto (mislim, da jo acana tudi ima). Naš je kastriran (sicer je mlad), pa imam bolj problem, da se mi noče zredit, res pa je, da jaz vedno ostajam na tem, da morajo imet dovolj gibanja ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 12 Oktober 2012, 15:36:24
Večina kastratov potrebuje manj kalorično hrano, enostavno je hormonsko ravnovesje drugačno, porušeno in ne porabijo toliko.
Budno pazi kilažo-če bo šlo gor, preklopi na kako lažjo hrano-imaš veliiiiiko izbire. Vzemi tisto, ki psu sestavinsko ustreza, tebi pa finančno. Vsa umetnost.
Pa zna biti, da bo treba skrbno tehtati obroke in odmerjati priboljške.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4 : 12 Oktober 2012, 23:57:53
Moja malo aktivna, sterilizirana, stara psica je bila do pred par mesecev na Acani (fish), prej na Orijenu. Ne glede na majhno aktivnost in hormonski status ni imela nikoli tezav s prekomerno tezo. Se pac prilagodi kolicino ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 13 Oktober 2012, 11:37:46
Moj je kastriran in je na TOTW že lep čas, dobi količino, ki je predpisana za njegovo težo in je čisto fit.

Jaz na vašem mestu nebi menjevala hrane samo za to ker je kastriran, če se bo redil, naj se zmanjša količina in je to to.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #6 : 13 Oktober 2012, 11:57:54
Moj mešanček se je po kastraciji na hrani z velikim deležem OH redil in sem mu morala precej zmanjšati obrok. Nato sva prišla na grainfree variante. Sedaj mu pri njegovih 12 letih dajem obroke, ki ustrezajo njegovi teži (po tabeli) oz. še več pa je še vedno suhec. Od vseh sem najbolj zadovoljna s Canidae in TOTW. Tudi dlaka in prebava sta na teh hranah super. Pes pa je pri njegovi starosti v super kondiciji in verjetno ima tukaj nekaj vloge tudi hrana.
Ponavadi so psi po kastraciji tudi bolj požrešni in tukaj je treba paziti, da se nafehtana količina hrane odšteje obroku. Gibanje je pa tudi zelo pomembno. Če se bo pes redil, bo postajal tudi bolj len. Pri mojem se je +1-2 kg od idelanih 20 precej poznala pri zmanjšanju energije.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 13 Oktober 2012, 12:01:19
ja, prilagoditi količino...ko daješ za 32kg psa, po dozirni tabeli komaj za 15kg psa, pa se ta še vedno uspe zrediti na 34 kg...in to ob dveh enournih sprehodih (tek, igra, hitra hoja, 20-30min v breg), igra s pasjim kolegom, še 3x po 10 min sprehodi oz. jogging.
Pes pa je laaaačen in siten... Greš na light oznako. No, takle sem imela na fitness trainerju pred 2 leti.

Za Bino bi blo fajn, če bi imela par kil manj, ker ima preveč maščobe...ampak čim jo shujšam na zglednih 31-32kg (pa ni važno kakšna je ta light hrana, sva tudi acano preizkusile)...gre vsakič tudi na račun mišic....tako, da sem kar malo obupala, nad tem, da bi moja psica dejansko bila suha in mišičasta. Razmerje maščobe /mišic se menda tudi spremeni po kastraciji...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 13 Oktober 2012, 12:09:19
čara, moj je uspešno dobil mal več mišic po kuhanem/surovem poleg briketov, s tem da pri njem ni bil problem prevelika teža, ampak prenizka.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 13 Oktober 2012, 13:16:04
Zanimivo...moje vse sterilizirane psice jedo povprečno normalno količino (glede na tabele) briket...bilo kire...plus priboljški, je pa res da so skoz skoz skoz zelo zelo zelo aktivne. Jih konstantno vključujem v družinska dela  :D Ko so zaradi vremena manj aktivne pa dobijo morda kak procent manj hrane. Rahlo na meji držim samo eno, ampak odkar je menjala oklje (beri je nihče več ne hrani z mize 8)) tudi s tem ni več prevelik problem (poje dejansko za 1/3 več hrane kot jo je prej pa je bolj suha).
Zanimivo mi pa je da bratec od moje psice isti starši-isti geni pa nekastriran - ko šunka (drugo okolje bivanja ;))
Zdaj avtomatsko zato, ker je kastriran ni ravno za pretiravat. Če opazite da mu je nekaj premočno se mu menja, če ne pa pač ostanete na tem kar je. Eventuelno se malo regulira s količino (do cca 1/4 manj) Predvsem pa se radi zredijo, ker jih končno ne nosijo okoli hormoni in visijo z lastnikom ter posledično nafehtajo večjo količino dodatkov.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #10 : 13 Oktober 2012, 14:15:52
Psi so si različni, prav tako njihova presnova. Jaz imam oba kastrirana in sta postala po kastraciji požrešna, ne zgodi se pa to pri vseh. Po kilah in velikosti je kitajček malo pod zgornjo mejo standarda, ni pa tak suhec, kot je bil prej. Ima nekaj maščobe, medtem ko se mi zdi starejši res mišičast. Gibanja imata oba veliko in sta v formi, tako da ju vzamem na 10 km tek z mano, mali teče ob konju in hodiva na teren. Starejši je imel vedno veliko gibanja, včasih je bil en hiperaktivec (in se je uspel rediti), sedaj je že star in je samo aktiven.
Sem pa s starejšim dala skozi veliko hran, da sem ugotovila, kaj mu ustreza. Prebava, teža in dlaka so bili glavni kriteriji za izbor hrane. In pri njegovi občutljivi prebavi, to ni bilo lahko. Mlajši pes pa je prišel v tak sistem in mu je ustrezal. Po kastraciji pa sem mu obrok malenkost zmanjšala.
Starejšemu po vsaki večji aktivnosti povečam obrok za 50% in vse porabi. Še posebno se to pozna na morju, ker plava po 6 ur na dan in takrat res potrebuje več hrane.
Če psi nimajo dovolj gibanja in preveč hrane, mi je logično, da so debeli. Hudo je, ko psa teraš in "stradaš" in ne shujša.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 13 Oktober 2012, 14:31:08
Jaz sem moji zmanjšala količino hrane odkar je stelirizirana. Prej je jedla ene 500g surove hrane in ene 300g briketov+250g jogurta/skute. Sedaj poje 600g surove hrane in 300g kuhane hrane (to je nekje 100g žit in 200g zelenjave, ki pa je večinoma surova). Če se manj giba dam manj hrane, če pa ima zelo aktiven dan pa vseeno ne povečujem hrane, ker ni potrebe. Prej je bila ful suha, sedaj je pa na zgornji meji idealne teže, ampak gredo kile malo dol. Je pa res, da se ni zredila zaradi stelirizacije ampak zaradi odraščanja (stelirizirana je od 5. mesca).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 13 Oktober 2012, 14:42:38
Naši dve sterilizirani dobita polovico manj od ostalih, vsi priboljški in nagrade morajo biti odšteti, pa sta ob enakem gibanju kot prej težji (ne debeli, ampak lepa linija je šla pa rakom žvižgat u nepovrat.


roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 15 Oktober 2012, 14:29:12
Živjo!

Hvala vsem za nasvet, sem prebrala vse.

Malce se nazaj držim glede Fitnes Trainerja, ker (nekatere vreče in okusi) vsebujejo koruzo. Mislim, da koruza v velikih količinah niti za človeške zobe ni zdrava, kajšele za psa.

Kar se tiče količine, vedno sem mu dajala manj briketov, kot je določeno na težo. Težo sem mu tako vzdrževala vedno isto, nihala je sam v času goje psic, takrat je ponavadi malce shujšal.

Trenutno pa veliko sedi pri posodi s hrano in hladilniku. Občutek imam, da je skos lačen ;D Poje pa vse, celo sojino klobaso in bučo ;D Morala bom res pazit očitno, da se ne zredi.

Imam pa še eno vprašanje. Prodajalka v Mr. Petu je trdila, da riba za mojega psa ni primerna. Baje za starejše od 7 let ni primerna. To sem prvič slišala. Razlagala mi je tudi zakaj (nekaj baje ni uredu na dolg rok), sam točno si nisem zapomnila. A kdo kaj ve o tem? Jaz imam počasi dost teh 50000 nasvetov glede hranjenja. V bistvu sploh ne vem več kaj je dobro. Vem pa, da pes ima rad ribo (to ima najraje, ker z vrečo bizona od Taste of Wild se je mučil). Ima še manj kot polovico kante za pojest, jaz pa ne vem, kaj naj kupim. Ker je povsod perutnina :-\

Zato spet tehtam isto, kot vedno-tole:

1. Taste of Wild (ovca)
2. Taste of Wild (riba)
3. Acana (ribe)

Ali:
4. Hill s (nekaj prilagojenega, čeprav sem gledala in je samo kura-to je pa no go)
5.http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/forza10/diet/245306 (tole)
6.http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/forza10/maintenance/245308 (tole) A kdo pozna te brikete? Kakšni so?

Malce časa za premislit imam. Fora je v tem, da te ti veterinarji čisto zmedejo ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 15 Oktober 2012, 15:06:38
Ali je imel pes dijetno hrano oziroma česa ne sme jesti (ne zato, ker nekdo misli da je zanj slabo, ampak zato, ker mu dejansko škodi?)


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 15 Oktober 2012, 15:12:50
Roxa, zakaj pa ne gresta nazaj na Cibau fish? V Cibau temi si lani pokomentirala, da se vedno znova vračaš nazaj na njih, ker jih kuža obožuje in po njih ni negativnih reakcij... ??? Prav tako ne vsebujejo piščanca, pa tudi koruze ne, če ti je kuža alergičen na ti dve sestavini...
Tudi naš je bil po drugih briketih skozi lačen in je fehtaril za hrano, po Cibau pa je sit in se je celo uspel porediti (kar sicer ni tvoj namen, moj pa je bil :)). Res pa je, da jih veliko poje in mu, kot kaže, nafilajo želodec in dajo občutek sitosti.



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 15 Oktober 2012, 15:26:25
Ali je imel pes dijetno hrano oziroma česa ne sme jesti (ne zato, ker nekdo misli da je zanj slabo, ampak zato, ker mu dejansko škodi?)

Pes je alergik na vso perutnino. Zdravniški testi (krvni) so to pokazali že ko je bil mali.



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 15 Oktober 2012, 15:32:00
Roxa, zakaj pa ne gresta nazaj na Cibau fish? V Cibau temi si lani pokomentirala, da se vedno znova vračaš nazaj na njih, ker jih kuža obožuje in po njih ni negativnih reakcij... ??? Prav tako ne vsebujejo piščanca, pa tudi koruze ne, če ti je kuža alergičen na ti dve sestavini...
Tudi naš je bil po drugih briketih skozi lačen in je fehtaril za hrano, po Cibau pa je sit in se je celo uspel porediti (kar sicer ni tvoj namen, moj pa je bil :)). Res pa je, da jih veliko poje in mu, kot kaže, nafilajo želodec in dajo občutek sitosti.
Res je, tole je jedel dve leti, vmes kaj drugega, ampak vedno sem mu kupila nazaj malo vrečo. Potem pa je začel bruhat in dobil hudo vnetje očesa. In to pri njemu pomeni slab znak. In običajno je povezano z alergijo na perutnino. Potem je še partner  prebral, da sestava ni takšna, kot so nama trdili v trgovini in je notri nedefinirana mast. Zdravnica je ukazala menjat hrano, kjer RES ni ničesar nedefiniranega in sva zamenjala konzerve in brikete. Pol smo šli na Taste of Wild in Acano. Konzerve pa Nature diet (losos, zajec). Zdaj pa menjam, enkrat eno vrečo, drugič drugo. Zdej pa še to ni uredu, ker baje so vse te hrane za kastrirance premočne.

 ???

Kaj pa vem...verjetno bom kr na tem ostala, bomo vidli, kaj bo. Če pravite, da se vaši ne redijo- mogoče se moj tud ne bo.

Zdej pa še neki? a pri nas prodajajo že tole: http://www.tasteofthewildpetfood.com/products/dogs/dry_food/southwest_canyon_canine_formula/



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 15 Oktober 2012, 16:08:30
Uf...Je pa res hudo... :-\ :(
Upam, da čimprej najdete primerno hrano, ki jo bo kuža z veseljem jedel, ne bo imel težav po njej in da bo obdržal linijo. ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 15 Oktober 2012, 19:43:57
helthy paws divjačina in proso (poglej si sestavine, ampak mislim, da nima nič piščančjega, pa še za občutljivce je super), kakšen farrado tudi, s tem, da ima večji % maščobe in če se ti bo začel rediti...poglej si še razne sensitive variante pri različnih hranah (arden grange, bosch, acana.....). Primerjaj sestavine in se odloči, kaj boš sprobala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 15 Oktober 2012, 22:27:47
Farrado in AG imata oba piščančjo maščobo, če ne še kaj zraven (vem še iz časa, ko sem za našega iskala primerni futer). Od Boscha, se mi zdi, je edino Sensitive lamm & rice tisti, ki nima nič piščeta, pri Acani riba, jagnjetina in ranchlands, HP divjačina pa vsebuje raco in račjo maščobo, ki je perutnina, tako da bi mogoče znal biti problem, kunec pa piščančjo maščobo... :-\

Roxy, pa si kaj razmišljala v smeri, da bi ga dala na kuhano ali pa celo surovo?



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 15 Oktober 2012, 22:48:32
hmmm, ste me čist razdražili s tem presnetim futrom, pa sem šla še malo vohljat... ::) Kaj pa Magnusson? ??? Ko so pri nas prišli ven, sem na tujih forumih prebrala veliko pozitivnih mnenj glede njih, sploh kar se tiče preobčutljivosti na nekatere sestavine v hrani. So se psi menda kar znebili alergij in podobne nadloge... 8)
Čara, ti si jih poskusila... pro - contra...? ;)
Tudi Fish4dogs je ena izmed možnosti, glede na to, da ima rad ribe, ali pa N&D riba ali jagnjetina (tu je samo vprašanje visokega % proteinov, če ti jih pes prenaša).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #22 : 16 Oktober 2012, 11:35:38
HP nam je bil super (taki miceni briketi, še čivava jih brez težav poje), Fish4 dogs-super....s tem da moja ni tako zelo občutljiva. Ne prenese pa pire recimo in pa kuhano hrano v večjih količinah (prdi, neznosno smrdljivo).

Zaenkrat nimam pripomb čez Magnusson, vse je kot mora biti, se mi celo zdi, da še na nobeni drugi hrani ni imela konstantno čvrstega iztrebka. Ji pa pri njenih 33kg dajem dnevno 300-350g. Po tabeli bi lahko dajala več, okoli 400. Smo pa šele začeli drugi žakelj. Moja se hitro zredi, tako da ko pokonča tale žakelj, bom vmes za sprembmo in ker bodo krajši dnevi in manj tekanja zunaj, šla na neko bolj lahko hrano, malo tudi za spremembo okusa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #23 : 16 Oktober 2012, 12:24:15
Jaz še nisem slišala, da riba ne bi bila primerna za pse nad 7 let. Meni se najbolje obnese in večinoma izbiram ribje okuse. Sedaj je star 12 let in do lani je bilo po krvnem testu vse bp, letos ga pa še nisem šla delat.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #24 : 16 Oktober 2012, 12:34:15
Riba je za stare povsem ok, včasih je celo zadnja hrana, ki jo pes še lahko je. Mogoče je mišljeno, da ni dobro, če dobi izključno ribo. In če je neka hrana, ki v vsem ostalem ustreza za psa premočna, se jo pač daje v manjših količinah. pes bo sicer večno lačen, a na to je itak obsojena večina kastratov - so lačni tudi ob light variantah.

Da je pa težko dobiti neko hrano po kolikor toliko normalni ceni v kateri ni nič od perutnine je pa žal res. sama sem imela veliko srečo, ker se je moji posvojeni psici, ki od začetka ni smela jesti skoraj nič drugega kot ribo prebava v približno enem letu toliko uredila, da sedaj lahko je skoraj vse. Do takrat smo kupovali fish4dogs in kuhali.


roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 19 Oktober 2012, 18:28:20
helthy paws divjačina in proso (poglej si sestavine, ampak mislim, da nima nič piščančjega, pa še za občutljivce je super), kakšen farrado tudi, s tem, da ima večji % maščobe in če se ti bo začel rediti...poglej si še razne sensitive variante pri različnih hranah (arden grange, bosch, acana.....). Primerjaj sestavine in se odloči, kaj boš sprobala.
hvala, bom vsekakor pregledala :)



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 19 Oktober 2012, 18:30:22
Farrado in AG imata oba piščančjo maščobo, če ne še kaj zraven (vem še iz časa, ko sem za našega iskala primerni futer). Od Boscha, se mi zdi, je edino Sensitive lamm & rice tisti, ki nima nič piščeta, pri Acani riba, jagnjetina in ranchlands, HP divjačina pa vsebuje raco in račjo maščobo, ki je perutnina, tako da bi mogoče znal biti problem, kunec pa piščančjo maščobo... :-\

Roxy, pa si kaj razmišljala v smeri, da bi ga dala na kuhano ali pa celo surovo?
kuhano ima rad. večkrat mu skuham (razkuham) riž ali kinojo, vmešam notri pusto govedino ali pa ribji file (panga) in  je. sej, če ne bo šlo drugač, ker izbira z manj beljakovinami in brez perutnine je ZELO slaba, potem bomo pa kr tko.



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 19 Oktober 2012, 18:32:11
hmmm, ste me čist razdražili s tem presnetim futrom, pa sem šla še malo vohljat... ::) Kaj pa Magnusson? ??? Ko so pri nas prišli ven, sem na tujih forumih prebrala veliko pozitivnih mnenj glede njih, sploh kar se tiče preobčutljivosti na nekatere sestavine v hrani. So se psi menda kar znebili alergij in podobne nadloge... 8)
Čara, ti si jih poskusila... pro - contra...? ;)
Tudi Fish4dogs je ena izmed možnosti, glede na to, da ima rad ribe, ali pa N&D riba ali jagnjetina (tu je samo vprašanje visokega % proteinov, če ti jih pes prenaša).

Za Magnusson nisem niti še slišala, bom pa preverila.  Fish4dogs mi je predlagala veterinarka, edino vsebnost proteinov moram primerjat. Predlagala je tisto varianto s 55% ribe.



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 19 Oktober 2012, 18:33:46
Jaz še nisem slišala, da riba ne bi bila primerna za pse nad 7 let. Meni se najbolje obnese in večinoma izbiram ribje okuse. Sedaj je star 12 let in do lani je bilo po krvnem testu vse bp, letos ga pa še nisem šla delat.

Če boš kaj v Mr. Petu, vprašaj za hec prodajalce, boš slišala odgovor.  :(  Sicer pa na mnenje prodajalca ne dam veliko, na mnenje veterinarja pa veliko. Tudi sestrična, ki študira veterino mi je predlagala manj beljakovin, da mu ne obremenim jeter in ledvic.



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 19 Oktober 2012, 18:44:21
Riba je za stare povsem ok, včasih je celo zadnja hrana, ki jo pes še lahko je. Mogoče je mišljeno, da ni dobro, če dobi izključno ribo. In če je neka hrana, ki v vsem ostalem ustreza za psa premočna, se jo pač daje v manjših količinah. pes bo sicer večno lačen, a na to je itak obsojena večina kastratov - so lačni tudi ob light variantah.

Da je pa težko dobiti neko hrano po kolikor toliko normalni ceni v kateri ni nič od perutnine je pa žal res. sama sem imela veliko srečo, ker se je moji posvojeni psici, ki od začetka ni smela jesti skoraj nič drugega kot ribo prebava v približno enem letu toliko uredila, da sedaj lahko je skoraj vse. Do takrat smo kupovali fish4dogs in kuhali.

Prodajalka mi je razlagala zakaj ne itd, sam RES ne znam ponovit, ker sem bla še čisto paff od tega, da sem psa prvič v življenju pustila v kliniki na kakšnem posegu. In sem na pol poslušala. Zanimivo (sem napisala zgoraj, da na mnenje prodajalcev dam bolj malo), ponudila mi je Trainer z ajdo in svinjskimi ocvirki! Od tega bi se še zredil lahko.

Res je. Pes je lačen. Edino tek se mu je spremenil. Zadnjič je dve uri sedel pri hladilniku in nekaj fehtal. Sam pač, tko je. Sreča sam, da tumor ni bil tisti tanevarni in smo rešeni.  :-[

 fish4dogs je trenutno tudi v mojih očeh favorit. Primerjala sem z Taste of the Wild (losos) in je razlika samo v procentu beljakovin. Moram sam še druge dodatke proučit, pol bomo pa vidli.