Osvežilec zraka

ursyka990 · 8518

ursyka990

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 27 Oktober 2012, 19:41:10
Zdravo..
Imam namreč problem s katerim se verjetno sreča tudi kdo drug izmed vas.
Naš Taček (pes) in ostale živali živijo z mano in fantom v bivalnih prostorih (sobi) in je v teh časih problem z njihovim smradom, saj se soba ne more prezračevati ves čas kot spomladi/poleti.
V tem času je tudi veliko dežja, zato naš taček po sprehodu zelo smrdi zaradi mokrote, pa čeprav se ga obriše s brisačami.
A kdo ve za kakšen osvežilec zraka, ki prefiltrira neprijetne vonjave?
Nevem če je ta čistilec pravi za te stvari: http://www.ideo.si/a/cistilec_zraka_z_ionizatorjem_BAP9424_BIONARE. Sem pripravljena dati zanj tudi do 100 €, saj se fant skos jezi name in teži, naj psa rajši dam mami. Jas pa ga ne želim dati, med drugimi pa ga tudi ona noče.
 



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1 : 27 Oktober 2012, 22:36:03
hej

Ta problem se da resiti na vec razlicnih nacinov, ni se potrebno zaradi smradu psu odpovedati.  ::)
Ena izmed moznosti je to, da do smrada zivali sploh ne pride. Kar dosezes z rednim kopanjem in kaksnim deznim plasckom v slabem vremenu. Izredno priporocam plascek v taki verziji. Pokrije celo telo, zunaj je samo glava, rep, tacke, ima odprtino narejeno za samce in samicke, pes je po sprehodu suh, obrises samo dele, ki so izpostavljeni (tudi jaz imam taksnega za svojega zlatega prinasalca - ob hujsih nalivih drugace pride domov povsem moker, umazan, smrdi sicer ne, samo susi se potem celo vecnost in pusca mokre madeze na tleh; odkar imamo plascek teh problemov vec nimamo).
Druga moznost je pa navaden osvezilec zraka - jaz pozimi uporabljam Air Wick Freshmatic (takole zgleda), ima tajmer notri tako da piha ven zrak 5, 15, ali 30 minut (jaz imam nastimano na 30, da dlje zdrzi polnilo - recimo kaksen mesec), polnilo uporabljam pa tole - Mountain breeze - sem sprobala ze druge, ampak ce gor ne pise Odor stop (preprecuje neprijetne vonje) potem vonj samo prikrije za tisti cas ko pihne. Ta, ki pa vonj preprecuje je pa zakon, ker res unici vonjave. Res, same pohvale, uporabljam ga za sobo veliko pribl. 15 kvadratov, ponoci sva s psom zaprta notri, in kadar imam sprej res ni vonja zjutraj. Itak navsezgodaj vseeno vedno prezracim, ampak drugace cez dan recimo ni potrebe.  ;)

Glede osvezilca zraka na linku, ki si ga dala pa ne morem nic rect, ker ne poznam. Samo pomoje skoda dajat celega boga denarja za stvar, ki nisi prepricana, da bo delovala. Ce se da problem na bolj izi (in bolj poceni) nacin resit  :P

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ursyka990

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 Oktober 2012, 06:58:33
Hvala za nasvet. Ta osvežilec mamo, ampak je za v wc :D haha :D treba drugo polnilo kupit :)
Drugače sam pes ne smrdi, smrdi le kadar pride moker v sobo. Plašček ima, ampak je vseeno po spodnjem delu telesa moker, glavo pa rine povsod in pol pri glavi smrdi. Bom kupla rašji tegale ki si mi ga predlagala.
Tuširat ga pri njih ne smem, kar je glupo, ampak taka so pravila  :( treba se držat tega če hočem, da je z mano pri fantu.
In pol bi oni meli psa..Če ima človek psa zunaj, je boljše, da ga sploh nima. Pes je skos sam pa še ponavadi v boxih začnejo hudo smrdet  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 28 Oktober 2012, 07:23:28
Evkaliptusovo eterično olje 100% naravno ali sivka. Ali pa Beaphar bio band ovratnica (še en mal po mentolu diši) ali Gimpet neem ovratnica. Vse te reči tudi bolhe in klope odganjajo. Kaj ti pač bolje diši. Moker pes bo vedno smrdel. Za preostali "suhi vonj" pa nekaj pomaga higiena, nega...ampak natur vonj je pač natur vonj. Fanta pa zamenjaj za nekoga, ki bo imel rad pse, tudi ko so blatni in mokri.  :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 28 Oktober 2012, 08:11:14
Lahko uporabiš tudi suhi šampon za "skopat" psa. Ne razumem sicer zakaj ga ne smeš skopat  ??? ampak ok, to je tudi ena izmed rešitev, ki se je lahko poslužiš.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 28 Oktober 2012, 08:53:05
Tuširat ga pri njih ne smem, kar je glupo, ampak taka so pravila  :( treba se držat tega če hočem, da je z mano pri fantu.

Zakaj ga pri njih ne smeš tuširat? Jaz mojega vsakič ko začne smrdet oz. dobivat tisti prekomerni pasji vonj dam v kad in skopam. Če se bojijo da bi pes z tacami kaj popraskal oz. uničil kad se lahko kupi podloga pa je. Itak pa nihče ne rabi vedet kaj ti počneš z psom. Skopaš ga lahko tudi ko si sama doma, če pospraviš za seboj itak nihče ne bo nič ugotovil. Ena možnost je še suhi šampon, kot je že Ninci omenila.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 28 Oktober 2012, 08:57:09
Ja vonj mokrega psa pač spada zraven, ni druge. Tudi osvežilec zraka žal ne bo pomagal, da kuža po sprehodu v mokrem ne bi smrdel. S tem sicer osvežiš prostor, kužku pomaga pa samo kopel, ampak tudi potem je moker in ima svoj vonj, dokler se ne posuši, poleg tega ga pa ne moreš kopati z dišečimi šamponi po vsakem sprehodu....

Za osvežitev jaz sicer uporabljam samo Justov Eucasol ali pa navadne male izparilnike za eteričnna olja na svečko .



ursyka990

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 28 Oktober 2012, 10:03:29
Nevem kaj je problem, ker ni omenla, rekla pa je le fantu, prvo da ji ni všeč da se tuki tušira, kasneje pa, da se sploh ne tušira (čeprav ga sploh nisem takrat tuširala, le mokrega sem iz sprehoda prinesla zavitega v brisaco in je ucitno zamenjala).
 Naj omenim še to, da mamo ločeno kopalnico, ampak vseeno. Ni podala nekega razloga zakaj ne. Samo rekla je da ne. Sej ubistvu osvežilec bi tud potrebovala zaradi činčil, ker se vonja po žagovini itd. In sem želela takega, da prefiltrira te vonjave. Bom poskusla s šamponom na suho in osvežilcem za katerga mi je ovcka rekla.
Tak kot sem že rekla sam pes ne smrdi, le po sprehodu...ampak fanta to moti  >:( dobro sej zastopim da bi ga motlo ker smrdi, ampak kak za vraga bo on mel psa (želi si zlatga prinašalca) če pa ga moti smrad po mokremu psu in skos teži pa se dere nad psa, kot da je zmešan...včasih res razmišljam, da bi mogla zamenjat osebo, samo če pa drugače med nama klapa...
Hvala vsem za rešitve! :)



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #8 : 28 Oktober 2012, 12:22:38
Saj vem, da je to pasji forum, pa vseeno en dobronameren nasvet..resno razmisli, kakšne osebe boš zbrala okrog sebe, sploh če ti živali veliko pomenijo..ker bo vedno nekaj; ali bo smrdel, ali bo preglasno lajal, ali se bo slinil, ali bo kakšna dlakica kje, itd. Sploh si ne moreš mislit, v kaj vse se lahko človek vtakne, preden tega ne slišiš z lastnimi ušesi  ::) Ker pa je problem tudi pri fantu, tudi selitev na svoje ne reši ravno problema...Nič ne pomaga, če vse drugo klapa, ko se začnejo vrstit vsakodnevni prepiri glede ene in iste stvari.  ;)

So pa imeli kakšen mesec nazaj na veterini MH v Ljubljani posebne sveče (ne vem ali še imajo), ki naj bi odpravljale vonjave; se splača sprobat.. : KLIK

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #9 : 28 Oktober 2012, 13:39:26
Jaz imam oba psa v stanovanju in po dežju se ju res zavoha, čeprav sta skopana in načeloma suha ne smrdita.
Občasno uporabljam eterično olje pomaranče ali kakšnega drugega agruma in se prostor lepo odišavi. Običajno prižgem preden pridejo obiski, ker baje vseeno je nek blag vonj po psih v stanovanju, ki ga midva ne zavohava.
Psa lahko po sprehodu pofenaš in vonja bo precej manj.
Sedaj ko je kurilna sezona pa lahko daš na radiator narezano pomarančo z nageljnovimi žbicami, lahko tudi cimetove rolice in bo prav prijetno dišalo. Sintetičnih dišav pa ne uporabljam.
V vsakem primeru je pa fino, da se vsaj enkrat na dan naredi prepih in malo prezrači stanovanje za 5-10 min.
Jaz se poslužujem tud peke peciva, sicer ne zaradi vonja psov, ampak takrat tako lepo diši v stanovanju in se mokrega psa ne zavoha.


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #10 : 28 Oktober 2012, 18:13:24
Mogoče bi pomagalo tudi, da ga obrišeš s krpo ki jo vmočiš v razredčen jabolčni kis. Se je meni tudi to kar nekaj let upiralo, ker je jabolčni kis ena izmed stvari, ki jih ne prenesem  ::) ampak resnično pomaga, oziroma se na mojemu psu ne voha popolnoma nič kisa, samo nevtralizira vonjave. Pa kot so ti že svetovali suhi šampon, pa nekajkrat letno ga bo potrebno skopati vseeno. V toplih mesecih ga lahko zunaj, ali pa kdaj notri, ko ni nobenega doma, to naprimer jaz prakticiram, ker tudi pri nas niso navdušeni, da bi se pes tuširal v tuškabini  ::)...pa mogoče nebi škodoval en pogovor s fantom...



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 28 Oktober 2012, 20:52:08
Pa fanta enkrat čisto direktno vprašaj, kakšna razlika misli da bo med tvojim kužkom, ki bi ga zdaj želel dati stran, ali pa psom, ki ga bo/bi on pripeljal k hiši.
Pa prosim napiši nam, kaj bo odgovoril. Me prav zanima  ;D



ursyka990

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 28 Oktober 2012, 22:56:37
Klaudija verjemi, da sem ga že to dostikrat vprašala in ni mel nekega praktičnega odgovora. Mojega psa, za katerega praktično ne rabi skrbet oziroma kadar se mu malo sprdne, se ga naveliča...No sem ga že vprašala, kako bi se te lahka svojega naveličal, kako bi svojega psa tuširal. Glede naveličanja mi ni znal odgovorit, glede tuširanja pa je bil odgovor tak: zunaj bi ga tuširal..pa sem ga vprašala: kje pa? Nimate nekega prostora za to, med drugimi kako bi blo pozimi? odgovor: ja to pa nevem...Pa sem mu rekla da bi mu pes glih tak smrdel, pa mi je prbil, da bi ga te meli zunaj...Ob takih izjavah pa pop!"%im. Namreč ne maram oziroma ne podpiram tega,da psi spijo zunaj na mrzlem. Tu pri sosedovem psu se opazijo posledice ljudi, ki nevejo ravnat s psi. Dobro vseh psov glih ne moreš met v hiši / stanovanju, ampak Beagla (katerega si on želi) pa lahko imaš. No sosedov kuža je star okol 8-10 let in ma revmo. Noben ga ne vozi na sprehod, smrdi, celi bogi, moral bi dobivat protibolečinske, pa jih ne.  >:( Prvič v življenju je šel na sprehod z mano poleti, ko sem ga imela v skrbi med lastnikovo odsotnostjo. Kljub bolečinam je veselo capkal za mano kolikor je mogel. Sicer je offtopic, ampak se razjezim pri takih ljudeh, ki ne pomislijo na dolgotrajne posledice kar se tiče zdravja, nege in skrbi za svojega psa. Sej zdaj sem poskusla za začetek z deodorantom/ parfumom in se že pokrijejo vonjave (žal še nisem mela časa skočit v trgovino ker delam neprestano). Tačija sem danes posušila, tako da sploh ni smrdel. Kopanje na skrivaj pa še bo prišlo v upoštev  >:D Njegove brikete pa pokrivamo na vsake tolko časa z vrečko, saj v nasprotnem primeru ful zaudarjajo. :) Počasi bo boljše :P še enkrat hvala vsem za nasvete! tudi s pomarančo in limono na radiatorjem bom poskusla :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 28 Oktober 2012, 23:17:31
Oprosti ampak... Če vidiš da žival trpi pokličeš VURS in jim rečeš da pridejo po psa. To da pišeš to po forumu ne pomaga nikomur.

Tvoj fant pa zveni kot da ni zrel niti za pazit narisanega psa kaj šele pravega.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


ursyka990

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 28 Oktober 2012, 23:38:51
Kaj pa bo te VURS naredo mi povej prosim? Hrano pes ima, prostor za gibanje oz laufanje ima, če hoče, lahka gre v kočo ležat (ki je sicer premajhna,ampak je tam), protibolečinske tablete devajo mali psici, pa se to ful poredko ki ma iste probleme, z razliko da je ona noter v hiši. Kamor lahka gre ta kuža ležat je v neko kolibo na tla na hladno (brez dekice, ko bi vsaj neki karton mel).
VURS je dobil v obravnavo dosti hujših primerov, ki pa jih niso rešili. tega pa tudi zagotovo ne, ker ima pes vse najnujnejše kar potrebuje ( v njihovih očeh).
Moj fant pa je tak čist nezrel glede na njegove vrstnike in njegovega dosti mlajšega bruderja



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 29 Oktober 2012, 07:59:45
Ja, fantje >:D.
Do nedavnega bi takega fanta z pentljo na glavi poslala nazaj k mami. Pa sem doživela nekaj, kar še danes komaj dojamem. Pri eni hiši so imeli vedno ketnarje, zanemarjene... Po nekaj letih pavze so si ponovno omislili psa. V bistvu sin, cca 20 let star. Skoraj sem že pisala prijavo, ko vidim čudež. Pes redno na sprehodu, je kvalitetne brikete, krtači ga in vozi v šolo. Vse, kar si želiš. Enkrat je izjavil, da ne more verjeti, kako se lahko navežeš na svojega psa. Ta pes je prinesel tako spremembo, ki je resnično ne bi pričakovala.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 29 Oktober 2012, 09:42:16
Ursyka990- Jaz bi na tvojem mestu kot prvo resno razmislila o menjavi fanta- se ne hecam. Ne si enga težaka in nergača  navlečt na glavo za nedolčen čas. Takim picajzlom gre zmeraj kaj v nos. Motl ga bo tud da dojenčki serjejo in se derejo pa še miljon zadev, ki so spremljevalke življenja, če hočeš živet normalno spreoščeno....
Glede psa- če je dolgodlak ga obrij oz postriži na kratko. Kopaj ga ko s eti zdi potrebno (ne gelde kaj o psu v banji misli fant) ampak spet ne prepogosto, samo če se ti zdi da ima res že močnejši vonj , ker s kopanjem odstraniš film z dlake in se še bolj napije vode kadar je vlažno, Kot že rečeno pomaga brisanje psa s krpo namočeno v kis. Dobijo se tudi šamponi in osvežilci za pse (osvežilec pošricaš po psu in pomasiraš).
Po dolgih sprehodih psa zbriši in posuši s fenom, za kratke izhode daj gor dežni plašček. Odsvetujem vsakršne osvežilce prostorov z umetnimi aromami ( tudi zaradi zdravja ljudi). Uporabi kaj naravnega -eterična olja ipd, lahko zkuriš kakšno smrekovo vejico.....zrači če je mraz ali ne ( vsaj trikrat na dan po 10 minut). Bistveno je, da imaš pa pohištvu prevleke (dekice) ki jih lahko pereš, ker največ vonja v zažre v tapecirano pohištvo- jaz operem preveleke vsak teden ali n a2 tedna, če je suho vreme, imam pa čist tanke , ki se posušijo v urci brez sušilca), za tepih uporabi občasno suhi vanish ali pa se odpovej tepihom.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 29 Oktober 2012, 20:04:23
Ej a veš da sem mela takega tipa...no v katerem času je napisan stavek?  ;)
Lej nikol več si ne bom pustila, da mi nekdo žnara čez moje stvari, ki so prišle v moje življenje pred to osebo. Streznala me je pa znanka, ki me je iskreno uprašala: ''A mu 100% zaupaš psa v varstvo pa da nisi v skrbeh kako se bosta razumela?'' Ker sem samo za trenutek pomislila preden sem lahko odgovorila...je bil njen odgovor: ''In ti misliš z njemu met familijo?''.
No danes ''smrdijo'' moje mrcine pa še on je svojo prpelu. In se imamo fino.  :) Pometa tako on kot jaz. Zračimo preden se gre spat, čez dan smo pa itak usi zunaj. Psi imajo plaščke za ven v dež (ker se mi jih ne da toliko brisat). Kopamo po potrebi (nikoli večkrat kot na meseca ali več). In ker se nonstop grupno stiskamo psi itak dobijo vonj po naših parfumčkih, gelih za tuširat, sveže opranih posteljah...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #18 : 29 Oktober 2012, 20:26:52
Jap, mi imamo tudi psa zunaj ampak ko bom enkrat na svojem - no go. Takih, ki imamo radi živali vonj pac ne moti in si ne predstavljam, da bi mi neprestano nekdo tezil.

Drugace pa psa postrizi na kratko. Obstajajo tudi tako blagi samponi, da jih lahko uporabljas vsak teden. Lahko si omislis tudi pasji parfum.


Nevem pa, zakaj nas nima vonja. Sicer poleti zivi zunaj v pesjaku in ga NIKOLI nihce se ni zavohal, ko ga dajem v hiso, ko sem sam. Tudi roka mi po cohanju nikoli ne "smrdi" kot to opazim pri drugih psih.

Naj povem, da SE NIKOLI ni bil skopan s samponom. Samo, kadar je od blata ga sperem z vodo.


http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 30 Oktober 2012, 12:31:59
Zdaj ko je tak zimski čas, bi tudi jaz tiste sveče sprobala, ki naj bi vonj živali prekrile. Ampak, če bo pes k vama skočil, se bo še vedno vohalo. Pa kaj boš zdaj naredila, ko je vse blatno? Ga ne boš skopala, če ne gre drugače?  :-\

Sicer pač ni moja stvar s kom si ali nisi, ampak če ti že zdaj zaradi psa utrujajo razmisli ali se splača it naprej? Ker pes je velik del tvojega življenja, tako da težko rečt da res vse klapa med vama, če je to tak problem.  :-\  Saj ko si zaljubljen, je težko it, ampak ko si enkrat na boljšem vidiš, da si se dobro odločil. Ker tole s tuširanjem ane, na koncu bo prišlo še do tega, da se že ti preveč tuširaš.  ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 30 Oktober 2012, 13:20:18
Posebno se zakomplicira ko je treba veterinarju (sej veterinar ne bo vedel kaj naredit, sej se bo samo pozdravilo....) ali pa kako dietno hrano, ki je dražja, nakup nove opreme, igrač...Bohnedaj, da se navdušiš nad kakim pasjim športom in začneš 2-3x tedensko trenirati in hodit na tekme? spet denar in čas..Kaj pa če si boš zaželela še kakšnega psa v hiši in ga tuširat v kopalnici....???

Dolgoročno ne bo šlo, če z njegove strani ne bo sprememb.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ursyka990

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 30 Oktober 2012, 15:58:56
vem ja :/ sej po drugi strani pa ga ma ful rad in ga crkla, vozi na sprehod itd itd.  Sicer njemu je tui blo glupo, da se ne sme v tuš kabini tuširat, ampak se mu ne da prerekat z mamo. Bomo že te šampone za na suho uporablali pa nov plašček se bo kupu pa bo vredu.  Enkrat na mesec ga bom pa šla domov skopat :) Ampak za čuda mi zdaj že nekaj časa ne težil glede kakršnega koli vonja. Kaj te vem, kak ga prime (učitno). Verjetno pa res pomaga to kar ste mi svetovali: fen po sprehodu, ima usnenjo ležiče prekrito z rjuho in to zdaj malo bolj na pogosto menjavam (vsaki dan), seveda luftam po 2x na dan in osvezilec :) osvežilec za neprijetne vonjave od airwicka dosti pomaga, ker samo luftanje ni.
Mah tašča komplicira glede tega..sej tak dokler bova študenta, bova tu, potem pa se tak preseliva na svoje. Pol pa nema trte mrte glede tuširanja v kopalnici...Če ne pa se on nebo tuširal, pa me zanima kak dolgo bo zdržal v tistem njegovem smradu :D
Verjetno je na čase taki, ker tašča pritiska zarad nekih drugih problemov in  je na čase verjetno malo čudna O.O



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #22 : 31 Oktober 2012, 08:47:43
Saj ga ni treba kopat 1x na mesec. Boš zavohala, ko bo začel smrdeti oz. bo fant pred tabo in ga boš takrat skopala. To je lahko tudi na 2-3 mesece. Bi bilo pa fino, če se s fantom zmenita, da ga lahko kdaj skopaš, ko tašče ne bo in ga potem še pofenaš, ker bo velikokrat prišlo do tega, da ga boš morala stuširat ali celo skopat (če bo prišel čisto blaten s sprehoda, če se ti povalja v kaj smrdečega). Če boš za psom pomila kopalnico in se potem še stuširala, da diši po človeškem milu, ne bodo posumili. Tudi zaradi fanta je fino, da se navadi, da je to ok. Da ne bo potem, ko bosta na svojem še naprej kompliciral s tuširanjem. Starši očitno niso ljubitelji živali, fant se bo pa že navadil, boš videla. Še vedno pa živita v hiši tašče in morata upoštevati njena pravila.