brez enega moda

emai2 · 11700

emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
: 16 Oktober 2012, 17:38:30
odločili smo se da bomo kupili avstralskega ovčarja na češkem kjer so se skotili štirje rodovniški psi dva psa nista dobila rodovnika prva je bila punca red 3,ki ni imela pravilnega ugriza drugi pa fantek bluemerle ki nima spuščenega enega moda.jaz bi kupila fantka samo ali moram narediti dve operaciji ali samo kastracijo? ter koliko to stane? seveda so zdaj še zelo majhni 9 tednov naj bi bilo ko ga bi dobila...ali naj počakam z operacijo? :-\           če ima kdo dake izkušnje naj mi napiše prosim!
res nujno!!!!!!!!

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 16 Oktober 2012, 17:43:41
Sicer ne vem, kako imajo z rodovniki urejeno na Češkem, ampak pri devetih tednih, ko ima pes pred sabo toliko razvoja že kar določiti, da ugriz ni pravilen... pa tudi moda se lahko še spustijo... Ne vem, ampak meni se sumljivo sliši, da tako mlada mladiča nimata rodovnika zaradi teh napak, ki se izkažejo dokončne šele pozneje. Na tvojem mestu bi se pozanimala na češki kinološki zvezi, kako je s tem leglom, ali je prijavljeno itd.



emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 16 Oktober 2012, 18:03:56
sicer je to tako na bolhi sem videle ta oglas  ko smo ga kontaktirali nam je povedal da sta psa iz češke ter da je on kinolog in se pozna s to parno in teh dveh psov niso sprejeli v rodovnik...ker imata napako sedaj pa res nevem kaj se dogaja :-\ preko gmaila sem dobila slike psov v priponki pa dajem sliko psa red3 z zobmi kar je razlog da ga niso sprejeli v rodovnik.

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 Oktober 2012, 18:08:03
Čakaj malo, pa saj se ne more po državah določat kdo dobi rodovnik in kdo ne? Ali pač?
Pa ja vsi dobijo rodovnike ali so primerni za nadaljno vzrejo je pa druga stvar...



emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 Oktober 2012, 18:11:03
na bolhi je bil tak oglas:
Avstralski ovčar samček in samička stara 8 tednov,cepljena,čipirana z EU veterinarskim potnim listom.
Primerna za agility ali čuvanje ovac oziroma govedi.Prevzem može pri starosti 9 tednov. ???
 pa še slikica fantka bluemerle

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 16 Oktober 2012, 18:27:02
Tole bo šverc komerc ne glede na to, kakšni so zobje in ali moda so ali niso...  ::)

Videla oglas. Pri temu kinologu ne kupovat. Dajte poiskat leglo z urejenimi papirji in kupite mladiča direktno pri vzreditelju, ne prek posrednikov. Mimogrede, vsi psi v rodovniškem leglu dobijo rodovnike. Če so kakšne hibe, potem mladič s hibo dobi vzrejno prepoved, oziroma ne dobi vzrejnega dovoljenja. Rodovnik ima pa vseeno.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #6 : 16 Oktober 2012, 18:29:00
Jaz odsvetujem nakup na tak način. Saj res, da je cenejše, ampak o teh psih ne veste nič (ne, kdo sta starša, nič o zdravstvenih pregledih, ne, kaj se je z njima dogajalo do zdaj, v glavnem, nič). Poleg tega tudi jaz ne verjamem v zgodbo o tem, da niso dobili rodovnika (čeprav na češko se ne spoznam). Sigurno je sumljivo to, da se psa na tak način pripelje v Slovenijo in tukaj prodaja (tako delujejo preprodajalci za moje pojme). Pa še ta merle mi je malce sumljiv za kakšno gluhost.  :-\  Če gledate ceno pa stroške, ki jih boste imeli s kastracijo, ste s tem denarjem že blizu ceni rodovniškega mladiča z znano preteklostjo...  :-\

Glede na to, da naj bi se prodajalec (jaz sumim, za koga se gre - naj kdo preveri) spoznal na pasmo pa že v opisu naredi napako, ko napiše, da so primerni za čuvanje ovac in goveda. Za čuvanje pa res niso, no...  ::)


emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 Oktober 2012, 19:04:22
vem se zahvaljujem za odgovore :) ! res najlepša hvala  da ste mi pisali ;D
morala si bom poiskati kakšo drugo leglo avstralskih ovčarjov ali pozna kdo kakšno psarno ki ima sedaj mladičke ali pa jih bo imela v prihodnje......napišite če poznate!

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #8 : 16 Oktober 2012, 19:10:32
Dodala bi le to...sama sem kupila psa na Češkem, en testis se mu ni spustil, pa ima kljub temu rodovnik. Tako da tudi tam vsi psi v leglu dobijo rodovnik, ne glede na napake.



emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 16 Oktober 2012, 19:23:30
hvala anča ;D

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #10 : 16 Oktober 2012, 19:24:54
Tole so stoposto svercerji, ne kupovat pri takih.. Samcek je mogoce celo dvojni merle in gluh (ima oba usesa bela), red tri psicka ima pa hudo podgrizavost, ki bo z odrascanjem samo se hujsa (bo verjetno potrebno z operacijo odstraniti kaninuse).

Drugace ce ste prepricani v pasmo, ste se pozanimali glede karakterja in zahtev pasme, imate v sosednjih drzavah ogromno vzrediteljev, ki imajo legla, samo malo je treba poguglat.  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 16 Oktober 2012, 19:40:47
saj googlam vendar sem naletela na težavo zato sem tudi druge vprašala za mnenje kajti tudi sama nisem bila prepričana ali so psi čistokrvni ker vedno ko sm ga vprašala za slike matere ter očeta mi je nikoli ni poslal sedaj sem našla nekaj zanimivega kar mi bo gotovo pomagalo najti mojega novega prijatelja in sicer spletna stran: http://www.eurobreeder.com  ;D

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 16 Oktober 2012, 19:47:42
NE KUPI PSA OD TEGA ČLOVEKA!
To je g.Hočevar, vzreduitelj mojega prinašalca, poznam cel kup ljudi, ki so pri njemu kupili psa in se močno nasrali. Tako da... roke stran če si pametna ;)



emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 16 Oktober 2012, 19:52:56
JAAA na gmailu mi piše Tone Hočevar!
kakšno veliko napako bi naredila če bi kupila tega psička!

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 16 Oktober 2012, 19:58:50
Samček ima sumljivo veliko beline, jaz ga ne bi vzela že zaradi tega. Zna bit da so dvojni merle, kar je prepovedana kombinacija iz zdravstvenih razlogov, kar bi pa dejansko lahko bil vzrok da nimajo rodovnika.


emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 16 Oktober 2012, 20:12:17
kaj pa pomeni dvojni merle? kako pa dobiš to dvojno merle barvo?

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #16 : 16 Oktober 2012, 20:29:09
Pariš dva merle psa.


emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 16 Oktober 2012, 20:31:58
kako pa so potem dobili še red3? amli bi bilo možno da nista brat in sestra?

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #18 : 16 Oktober 2012, 20:59:34
kako pa so potem dobili še red3? amli bi bilo možno da nista brat in sestra?

Ker so pri taki paritvi taki procenti (če imam prav v spominu): 25% dvojni merle, 50% normalni merle in 25% nemerle...

Lahko da sta brat in sestra. Ni pa nujno. Razen ljudi, ki so na svet spravili ti dve bitji, tega verjetno noben drug ne more vedeti.  :-\


emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 16 Oktober 2012, 21:10:59
wau!
kakšen dober podatek si ga morem zapomniti ;D

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #20 : 16 Oktober 2012, 21:16:25
Joj... beži od tam  :-\
Teli lažejo, da se kar kadi :(

Kaj pomeni dvojni merl, si boš še najbolje predstavljala če vtipkaš double merle v google in si prebereš in pogledaš slikice. Slepota, gluhost...

Deformacije učk vidiš, gluhost pa ne na prvi pogled... In glede na to, da je laž prisotna že v štartu, se samo stran obrni.

Na spodnji povezavi imajo še par mladičkov in so v Sloveniji.
http://www.raaaussie.com/mladicki.html

Seveda, če si se odločila, da bo tvoj vsakdan aktiven ;)


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 16 Oktober 2012, 21:24:44
Z emai2 sva iz istega kraja in sva se že zmenili, da se v petek dobiva, da spozna Ginny in izve še kaj več o nakupu psa in o pasmi :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #22 : 16 Oktober 2012, 21:34:13
Super!  :D :D :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 17 Oktober 2012, 05:47:40
ja komaj čakam! ;D ;D ;D

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #24 : 17 Oktober 2012, 08:44:20
Joj, ta mladicek ima cisto bela usesa... zna bit da je celo gluh :-\

battito animale


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #25 : 17 Oktober 2012, 09:07:34
Mislim, da vem, iz katere češke psarne so ti psi. In čisto možno je, da probajo tadva mladiča "zatajit" (eden očitni dvojni merle, drugi podgrizav), ker se s svojimi psi hvalijo na vse pretege in jih vneto razstavljajo na vsaki pasji procesiji. Popolnoma možno je, da nista iz istega legla. V preteklosti so množično vzrejali in razstavljali šicuje. Bilo je kar nekaj problemov z rodovniki itd. Gospod "kinolog" pa že leta "sodeluje" z njimi. Skratka, mutna posla. :(



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #26 : 17 Oktober 2012, 10:34:43
Z emai2 sva iz istega kraja in sva se že zmenili, da se v petek dobiva, da spozna Ginny in izve še kaj več o nakupu psa in o pasmi :)

Hvalabogu, ker se mi zdi (sploh po napisanem), da ne pozna pasme sploh, ampak so ji vsec samo na prvi pogled..  :-\ In pasmo kot je avstralec se ne kupuje iz danes na jutri (no, saj se nobenega psa naj nebi, ampak za avstralca je potrebno vornk premislit - nekateri recimo razmisljamo ze 5 let, pa se vedno nismo cisto ziher, da bi bili primerni lastniki  :-[)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 17 Oktober 2012, 17:34:30
no ovcka s tem kar si pa ti napisala se pa ne strinjam!avstralski ovčar mi ni samo lepa pasma psa ampak mi tudi karakterno zelo ugaja pri nas doma imamo quarter horse konje in smo zelo aktivna družina rabimo pa samo še psa ki bo z nami 24ur na dan....z očetom sva si ogledala že veliko legel vendar čakam na tistega pravega štirinožnega prijatelja <3 ti pa kar še malo razmisli......

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #28 : 17 Oktober 2012, 18:55:11
Drugace ce imate doma konje in ste aktivni to se ne pomeni, da ste pravi lastnik za avstralskega ovcarja. In glede na to, da si se julija ogledovala legla za hrvaske ovcarje se kaj dosti o avstralcih verjetno nisi naucila - glede na to, da ne ves kaj so dvojni merli in zakaj do tega pride, ter kaksne dedne bolezni lahko spremljajo to "anomalijo". A vsaj ves katere dedne bolezni so mogoce pri avstralcih in na katere teste starsev je treba biti pozoren pri nakupu? Ves kaj so MDR1, CEA, PRA in HSF4?

Katera legla sta si pa ogledala z ocetom? Legla avstralcev imas v mislih?

Drugace ni moj namen odvracati ljudi od pasme, samo hocem povedati, da si je treba o pasmi dovolj stvari prebrati, si razjasniti kaksni psi so to, spoznati vec razlicnih predstavnikov pasme v zivo, spoznati kaksne zahteve imajo, potem pa se spustiti v iskanje primernih legel.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #29 : 17 Oktober 2012, 21:00:23
Roko na srce... Lastniki, ki iščemo leglo na tak način kot je Ovčka opisala, s(m)o v manjšini. Meni je že to, da so se vsaj malo pozanimali o teh dveh mladičih, kar veliko glede na to, da večinoma ljudje najprej kupijo, potem pa ugotovijo, da je s psom kaj narobe in se potem šele jezijo po forumih. Ja, če bi brali in se izobraževali prej, do tega vprašanje niti ne bi prišlo, ampak res malo ljudi se karkoli pozanima, preden kupijo.

Meni se zdijo hrvaški ovčarji celo bolj zahtevni (osebno mnenje, da me ne bo kdo narobe jemal) kot avstralci (čeprav osebno bi dala pod najbolj zahtevno marsikatero drugo pasmo). Včasih se kakšen lastnik, ki nimam pojma o pasmi pa gre v dobro malo šolo in se ukvarja s psom, izkaže celo za boljšega od kakšnega, ki ima vse preštudirano (to, da veš, kaj pomeni CEA, ti pri vzgoji bolj malo pomaga - to ti pri izbiri vzreditelja in potem, če se odločiš za vzrejo)...  ;)

In Ovčka, nehaj razmišljat pa si že nabavi avstralca. :P