Mesojede piranje

Papillonček · 2684

Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
: 21 November 2012, 19:28:53
Jih ima kdo doma? Kje ste jih kupili? Kakšno je ''vzdrževanje''?

moj fant jih je videl v zooticu in takrat si jih je zaželel  :P



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 21 November 2012, 21:09:56
tvoj fant ma pa čudne želje glede domačih živali :o :P :P vprašaj ga, če jih bo hranil z rokami hehe. ;D ;D



wayra

  • Gost
Odgovori #2 : 22 November 2012, 16:12:14
Kolegica jih je imela doma. Bile so zelo plašne in so bežale stran od vseh tujkov v akvariju. stekla jim je brisala kar z roko z viledo, kot ostalim njenim ribicam. Res pa je odvisno s čim jih hraniš, ker baje jih eni futrajo z živimi miškami, takim pa ni varno dajat roke notr :), ona jih je pa hranila s tisto hrano za njih. Kupila jih je pa ravno v Zooticu.



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #3 : 22 November 2012, 17:00:58
@ Kimi - ja imamo že psa, kup mačk, dva zajca... dobrodošla sprememba :P ampak tisti pogled na njegovem obrazu, ko jih je gledal... neprecenljivo :P Je rekel al rottweilerja al pa piranjo heheheh :D

@wayra, poveš malo več? Koliko jih je imela in koliko litrski akvarij je imela? hvala že vnaprej :)



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 November 2012, 08:36:47
hihi, sej ok, sam po pamet  :P



wayra

  • Gost
Odgovori #5 : 25 November 2012, 15:28:26
Imela je tri v 50 litrskem akvariju, ampak so bile še mlade, rekla je da bi rabile najmanj 120 literski saj kar zrastejo, no potem je vse skupaj prodala, celo jaz sem se zanimala, da bi jih imela, pa se mi ni dalo večjega akvarija nabavlat, poleg tega - sam še ribe se mi manjkajo...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 25 November 2012, 17:01:06
Za odrasle piraje bi bil 120l akvarij veliko premajhen - za jato piraj (tri so premalo, biti bi jih moralo kakšnih 6, ker so v manjšem številu zelo plašne in se preveč grizejo med seboj) bi šlo mogoče s 300l minimim. Potrebujejo mehko vodo, zelo močne filtre in redno menjavo vode. Akvarij mora biti urejen ako, da imajo dovolj skrivališč. Korenine, del akvarija mora biti zaraščen. Jedo meso vseh vrst, meso, ki ga ne pojedo je treba odstraniti iz akvarija, ker ne žro mrhovine.

Kdor jim teh pogojev ne more zagotoviti, naj nanje pozabi in si omisli kakšno drugo vrsto, ki jo je lažje vzdrževati.