pes in otrok

lotty · 3968

lotty

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
: 03 November 2012, 11:26:12
Zdravo, imam težavico, ki bi jo rada rešila preden postane težava. Ker nisem našla podobnih člankov odpiram novo temo.

Naša paja lepotička je odličen kuža, do mene in mojega moža je enkratna. Vedno naju upošteva in uboga, problem pa je njen odnos do najine šest letne hčerke. Vem da jo ima Lotty na nek način rada, mala pa njo, le da se bojim da jo je pes hčerko vzel za sebi podrejeno. Če jo hčerka poboža zna Lotty tudi zarenčat nanjo in "šavsent", pri tem pa jo vsaj do sedaj še nikoli ni stisnila. Hčer je mirna deklica, ki zna dobro z živalmi in psički ni nikoli ničesar storila. Tudi vanjo ne sili.  :-\
Psička ima tudi čuvajska nagnjenja in ne prenaša najbolje tujcev, s čimer sem se sprijaznila in temu prilagodila, rada bi le nasvet kako naj ravnamo da bi drugače sprejela malo, ker bi rada sožitje v družini, kamor spadata obe in se z možem tudi tako vedeva.
Rada bi kakšen nasvet če ga kdo ima. ???

Psička je stara dobro leto in to se je začelo sedaj ko je odrasla.



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #1 : 03 November 2012, 11:47:10
Naj hčerka začne s psičko izvajat razne trike in jo po vsakem triku nagradi s priboljskom. Mogoce bi bilo dobro tudi, da jo hrani izkljucno hcerka - presodite, ce je varno. Pri nas se je vse izboljsalo, ko je 5-letnik zacel kuzka po vrtu sprehajati na povodcu s pomocjo odrasle osebe in psu nismo pustili, da bi sel pred nejga - vedno za njim.

Po vsakem bozanju naj dobi nagrado, ce ostane mirna...

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


lotty

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 03 November 2012, 12:22:46
Hvala za nasvet, ravno to sem začela delat. Ker Lotty nima nobenih težav s hranjenjem in ni agresivna, jo po novem hrani hčerka, ravno tako jo uči s priboljški in vse posladke ji da ona. Pa še to s povodcem bom provala, upam da se bo vse skupaj obneslo in popravilo, hvala ;D ;D ;D



lotty

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 03 November 2012, 12:23:30
Aja, vse to seveda pod mojim nadzorom :o



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #4 : 03 November 2012, 14:28:41
Drugace pa lahko uporabis se nagobcnik, ce presodis, da je kakorkoli nevarno za hcerko.

Pa najprej naj kaksen teden dni vsak dan na sprehodu z drugo osebo nosi nagobcnik za 10 minut, da ne bo povezal morebitnih slabih obcutkov pri nagobcniku s hcerko.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


lotty

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 03 November 2012, 18:04:35
Nagobčnik tudi imamo, a za sedaj le za k veterinarju (njih ne mara od sterilizacije naprej >:() in za na morje (velika množica tujcev, ona je pač naš čuvaj ???), za doma pa do sedaj še ni bilo kakih hujših incidentov, pazim da Elen sodeluje (ravno smo iz sprehoda,peljala jo je ona, oz.držala povodec), Elen ji je dala večerjo in priboljšek, ker je Lotty lepo hodila na sprehodu, jaz upam da bo to pomagalo, da ji ne bo treba doma nagobčnika nosit  :-[. Jih pa nikoli ne puščam samih, če moram ven gre Lotty počivat v box ( že od začetka je tako navajena), pa tudi Elen skozi ponavljam kdaj jo ne sme tikat........ sem že kot pokvarjena kaseta :-[



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #6 : 03 November 2012, 18:52:45
Mene pa zanima, kaksne pasme je psica? Pa kako jo je kot mladicek sprejemala? Se je igrala z njo, jo je imela rada (psica hci), ali jo ni marala ze od zacetka, pa se jo je bolj izogibala? Ker tako vedenje kar iz lepega mi je nesmiselno. Ok, puberteta in to, samo vseeno, na druzinske clane se naceloma ne odreagira z rencanjem in savsanjem..  :-[ Si sigurna, da ni bilo kaksne prigode, karkoli? Da se je hci na kaksen nacin zamerila psici?

Drugace bo pa treba hcerki dopovedat, da ne sme silit v psa, niti jo bozat, dokler psica sama ne pride na bozanje oz. si bozanje zasluzi s cim. Recimo ce vadita kaksne trikce s hcerko, psica dobi pohvalo, nagrado in bozanje recimo (vse od tamale). Pa pod nobenim pogojem ju ne puscajte same (ampak to vidim, da ze skrbis).

Bi bil pa moj odziv na prvo rencanje malo drugacen. Vem da ni primerljivo, ampak ko je moj se kot mladic zarencal name, ker sem mu hotela vzet kost, jih je dobil po gobcu. Avtomatsko se mi je sprozila roka, ker rencanje pac nisem mislila tolerirat. Poskusil je samo se enkrat, sledila je se ena klofuta, in je zaleglo, za zmeraj. Pri vas je za to pomoje ze prepozno.  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


lotty

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 03 November 2012, 20:18:41
Elen se jo je na začetku malo bala...... a le kak teden.... dva :-\. Lotty je mešanka s pinčem. Že prej smo imeli psa, ki sta z Elen bila prava klapa....  :DBil je moj ljubček, ko pa je umrl, je mož prinesel Lotty. Ženska kjer jo je uzel, je s psički ravnala zelo dobro, čeprav so mešanci. Lotty smo pa vsi dobro sprejeli. Zdaj ne morem garantirat, da kdaj ni bilo kakega manjšega incidenta, vendar kaj velikega ni bilo, jih res nikoli ne puščam samih- niti za minuto in to že od vsega začetka :-[ :-[.
 Ker imam izkušnje s psi, sem dobila občutek, da gre tukaj za prevlado. Lotty je hudo karakteren pes, težko se podreja- meni se je, možu pa le delno, je sicer izredno crtljiva, a le jaz lahko z njo počnem kar hočem, meni 100% zaupa, to vem, drugemu pa prav popolnoma nikomur, tujcev sloh ne mara, čeprav garantiram da ji ni nikoli nihče storil žalega, a kot pravim, vsak pes ima svoj karakter in jaz to spoštujem, jaz želim od nje samo da sprejme Elen, ker imam obe rada in zadnje kar bi hotela je kaka huda nezgoda, naj še povem, da ji do sedaj še ni hotela žalega, jo le straši, če bi ji kaj hotela bi ji lahko to storila, obe živita pod isto streho. :'( Ko je bila Lotty mladiček sta se dobro ujele, Lotty je bila sicer vedno najbolj moja, a sta bile OK, Elen je s psi že od rojstva in ima dober občutek.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #8 : 03 November 2012, 22:31:04
No, mogoce je res stvar dominance, karakterja, kakorkoli. Sicer iz izkusenj ne morem pisati, ker psa z mocnim karakterjem se nisem imela, ampak lahko nadaljujes s tem kar ze pocnes. Da se hci ukvarja s psico (seveda ob tvoji prisotnosti), vadi naj trikce z njo in jo nagrajuje s hrano, lahko delajo tudi trikce s tackami, recimo tacka, druga tacka, petka, desetka, dotik leve tacke na hcerkino levo nogo, isto desno. Trikci s kakrsnimikoli dotiki so v tem primeru dobrodosli (seveda ce jih psica brez problemov izvaja.. Ce mislis, da lahko pride do konflikta zaradi dotikov pa raje ne). Lahko tudi nagrajujete samo bozanje. Ko se bozate, naj bo hci zraven, pa jo nekaj casa ona boza, nekaj casa ti. Seveda pohvalite sproscenost psice. Ce kadarkoli pokaze kaksno agresivnost (pises, da imas izkusnje s psi, torej bos takoj prepoznala znake, ko se psica zacne cudno obnasat), psico takoj odstrani iz prostora, jo magar zapri nekam na samo za kazen, da se ji dopove, da se tako vedenje ne tolerira. Hkrati so dobre vaje recimo "dol s kavca/postelje", ampak to malo kasneje, ko bo psica zacela hci malo bolj upostevat. Doloceni dominantni psi se kao podrejenemu cloveku na besedo ne bojo umaknili, zato je treba delat na tem. Ampak pac pazljivo, ko bo to pocela hci, da nebi prislo do kaksnega konflikta.

Toliko zaenkrat z moje strani.. Mogoce ima kdo drug kaj vec izkusenj s tega podrocja, pa ti lahko kaj vec napise..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #9 : 03 November 2012, 22:39:33
Tudi pri nas so pri agresiji v kakrsnikoli obliki OSTRI ukrepi. Agresija do ljudi je edina stavar, ki je niti pod razno ne toleriram.

Ko je prvic zarencal, ko sem mu vzel kosti sem mu vzel izpred nosa celo kosilo, ki ga je dobil nazaj zvecer.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


lotty

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 03 November 2012, 23:06:02
Hvala vsem za nasvete :o, delamo na tem da stvar uredimo. ;)