trde/obstojne žvečke:D

Ria · 14161

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
: 26 Oktober 2012, 16:22:36
Malo  imam problemov z iskalnikom,tako da ne vem,če tema o žvečkah že obstaja.  ???

Zanima me, katere so takšne, da jih ima pes za malo dlje časa. Pri nas razen kosti iz kože nič ne traja dlje kot 5-10 minut (bokser, 7 mesecev). Kaj dajete vašim kužkom, in da ne pojejo takoj?

Once you go boxer, you never go back :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1 : 26 Oktober 2012, 16:25:27
Jaz sem zadnjic po nakljucju na zooplus odkrila kravja kopita. Smrdijo FUUUL, ampak trajajo pa tudi tolko ful :) in to pri psu, pri katerem ostale zvecke grejo v par minutah.

http://www.zooplus.com/shop/dogs/dog_treats_chews/beef/beef_hooves/216868

battito animale


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 Oktober 2012, 19:47:47
O super,hvala...iz cesa pa je kopito :-[? Kaj je to kot kost?

Once you go boxer, you never go back :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3 : 26 Oktober 2012, 19:49:24
Rozevina je... kot en zelo zelo debel noht >:D

battito animale


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Oktober 2012, 19:52:57
Saj res :-[  ampak vseeno ...: O fuj  :o  :) bomo pa vsekakor preizkusili...bolj kot smrdi,raje imata ;D

Once you go boxer, you never go back :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #5 : 30 Oktober 2012, 13:11:52
Lilit kako pa zgledajo pri zvecenju? Jih morajo najprej zmehcati (recimo tako kot tiste bele kosti z vozli), ali se lomijo tako kot recimo sapniki in usesa (moj je to dvoje samo zdrobil in pozrl  ::))

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 30 Oktober 2012, 13:15:29
Ne, jih mora zmehcat. So res prav trda.

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 30 Oktober 2012, 13:29:06
Aha, no super, pol znajo tudi pri nas zdrzati malo dlje.. Bomo poskusili, hvala  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 30 Oktober 2012, 13:57:10
Ampak smrdijo pa res res ful, ko se zmehcajo. Suhi vampi so parfum proti temu :P tako da jaz jih dam na balkonu ali hodniku in jih pol poberem, ko se navelicajo.

battito animale


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 30 Oktober 2012, 14:19:42
Potem zdržijo dlje kot dolge bikovke?  ??? :o


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 30 Oktober 2012, 14:31:14
Joj, to pa ne vem :) se jih pa moj prej navelica kot bikovk (celo bikovko je treba pojest v enem kosu ::)) kopita zgleda niso tolko okusna, pa pol znajo trajat 3-4 dni (eno kopito za oba psa).

battito animale


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 05 November 2012, 11:32:15
Jaz sem zadnjic po nakljucju na zooplus odkrila kravja kopita. Smrdijo FUUUL, ampak trajajo pa tudi tolko ful :) in to pri psu, pri katerem ostale zvecke grejo v par minutah.

http://www.zooplus.com/shop/dogs/dog_treats_chews/beef/beef_hooves/216868

Tole imamo že doma,in zaenkrat kaže, da bo trajalo, predno jo bosta prežvečila...bom poročala,koliko časa zdrži pri dveh psih,ki vse takoj zgrizeta  :) Drugače sem pa presenečena, ker ne smrdijo ??? Najbrž sem vajena močnega vonja od želodcev jagenčkov ipd... :P

Once you go boxer, you never go back :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12 : 05 November 2012, 11:39:38
Smrdijo, ko jih prezvecijo in so "mokre". Dokler so suhe je pa uredu. Ali si pa res ze navajena vsega hudega :P

battito animale


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 05 November 2012, 12:36:02
 :o :o :o Vzamem nazaj... sem suhe vohala...OMG, kaj vse ne "pretrpimo", da so zadovoljni ;D ;D

PS:Tole dejansko prekaša vse najbolj smrdeče žvečke,kar sem jih imela priliko "srečat" :)

Once you go boxer, you never go back :)


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 05 November 2012, 13:39:28
Jap poznam to....
Moja prijateljica si je vzdrajno ogledovala svoje podplate na čevljih, ker je bila prepričana, da je stopila na drek. Jah, takšen omamen vonj imajo...
držijo pa res fulllll dolgo.

LPT

htttp://www.sky-lab.si


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 06 November 2012, 21:40:21
Naročeni! V pričakovanju omamnega vonja... :P :o


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 06 November 2012, 21:46:43
No jaz sem jih naročila, ker pri nas uhlji trajajo kake 5, 10 minut in niso ravno zaželjen priboljšek ;) , bikovke podobno, odvisno od dolžine... Naročila, dobila, danes poskusla dat, ko sem šla za kake 3, 4 ure z doma, pridem nazaj, se že pripravljam, da celo stanovanje "diši" po teh kopitih, odprem vrata, grem pogledat, ne duha ne sluha o ničemer, zgleda da je pojedel in se že lotil nekih krp, ki jih je našel na dosegu  ;D je pa seveda še vseeno dlje, kot karkoli drugega, tak da, mi bomo še naročili, dajalo pa takrat, ko nas bolj dolgo ne bo, da ne bomo rabli vohat "parfuma" ::)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 06 November 2012, 21:52:05
SI prepričana, da je pojedel? Ker naša je zakopala med kup cunj...očitno jo je dala malo mehčat :o

Once you go boxer, you never go back :)


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 06 November 2012, 22:18:58
Hahaha :) ja skoraj 100% bom pa za vsak slučaj še pregledala malo okoli.. Pa vonja nič ni blo, to mi je bilo zanimivo  :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 06 November 2012, 22:24:26
Saj potem,ko jih nekaj casa ne zvecita se posusijo,in tudi smrdi ne vec..

Once you go boxer, you never go back :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #20 : 22 November 2012, 19:21:30
Tudi pri nas smo danes prvic sprobali tole kopito.. No, trajalo je pribl. 40 minut, ampak ga ni do konca pojedel, ker sem mu ga vzela. Zacel ga je jest iz tadebele strani, najprej ful z vnemo, potem ga je zacelo jezit ker ga ni mogel kar na hitro zgrizt in ga je poskusal zlomit (celega v gobec in dejmo stiskat, pa ene parkrat mu je celo uspelo  ???), ko je prisel pa do spice se mu je pa zacelo zatikat za zobe, tako da me je bilo strah, da ali celega poje, ali da se mu zatakne ali kam zapici, ker je bilo povsod tako ostro. Tako da sem mu ga vzela ko ga je bilo se recimo ene 3cm.. Glede vonja ne morem porocati, ker sem trenutno prehlajena, in nisem vonjala nic  :P je pa mami, ko je prisla v sobo rekla, da mi smrdi kot v stali  :D :D Sem potem za ene pol ure odprla okno in je bilo ok..  :P

Je pa to ena taka stvar, da ga nebi upala pustit samega ko grize, ker moj je res psiho, in je zmozen tudi vecje kose pojest, ko enkrat ugotovi, da gre vse skupaj prepocasi..  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 24 November 2012, 11:19:39
Se navadiš na smrad po ''obdelani'' roževini...če je le-ta zunaj  >:D Smo dosti tega učasih imeli ko smo še imeli govedo. Pa so se jim parklji obrezovali in so psi to kradli...in seveda z veseljem privlekli v hišo. Ne da smrdi po gnoju, sploh ne...smrdi po eni čudni crkovini :-X Se pa da učasih tole dobit predvsem v prašičji obliki v klavnicah/razsekovalnicah.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 24 November 2012, 11:50:15
Ok zdaj se pa prav čudno počutim ::) Ravno zdaj jo grize, pa že 2 je pred tem zgrizo, sej ne rečem da ne smrdi, samo meni ni tak hudo, da ne bi blo za vzdržat, imam okno odprto pa je  :D no pa na svoji dekici je, ki ni ravno zraven mene, ampak kake 3m vstran :)



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 24 November 2012, 12:30:17
kake srečnice... naročili in ugotovili.. da naša misli da je igrača...tako da jo je dva dni podila po celi hiši... potem sem jo pa dala malamutki da jo finišira... ker ima dovolj drugih igrač.. :-/ očitno so pri nas kite še vedno zakon.. pa prašičji rilci...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 24 November 2012, 12:39:30
Pri nas tole ni poželo večjega uspeha. Full mu diši in je vesel, ko dobi novo kopito, ampak potem se naveliča, ker predolgo traja, da pride do konca. Kar posledično pomeni, da mu vsakega ostane približno 1/3, ki se je ne bo nikoli več dotaknil - nič ni za večkratno uporabo pri nas. S tistimi velikimi kostmi iz kože je isto, ker je preveč za 1x, zato kupujem malo manjše.
Očitno se mu zdi preveč mučenja za tako malo užitka ::) Ampak so pa obstojne, to pa res.


Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 24 November 2012, 13:28:20
Pri nas smo tudi danes prvič sprobali tole. Traja res full dolgo in sploh ni primerljivo z drugimi žvakami. Moj je bil res full navdušen in moram rečt, da jo je čisto prežvečil pa ob tem nisem zaznala kakšne pretirane smraje. Mislim seveda ima vonj ampak meni ni bilo kaj preveč moteče, očitno sem res navajena že vsega hudega :D No žvake ni pojedel čisto do konca, ker se je prej naveličal, mi je pa takoj za tem bruhal  :-\ Upam, da je samo naključje in bo naslednjič OK.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 24 November 2012, 14:24:59
Pri meni je s tem kopitom podobno kot pri Ovcki. Na koncu ji vedno ostane večji kos, ki ga nikakor ne more zgrizti do konca in kar pogoltne. Seveda potem to tudi izbruha. Zato jih ne kupujem več in še grozno mi smrdijo. Zaenkrat še najdlje trajajo cele bikovke in tiste velike kosti iz kože, ki imajo vozlje na koncih.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 24 November 2012, 20:54:18
No danes sem gledala na uro  ;) rabil je slabe pol urce, da mu je ostal košček 2x1 cm, ki ga je pokončal pred par minutami, v 2 minutah, tako da ene 32minut traja pri nas  :D hihii, je definitivno bolj obstojna kot karkoli drugega :)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 25 November 2012, 12:46:14
A se da to v kaki fizični trgovini kupit?



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 25 November 2012, 13:18:53
Jaz žal še nisem kje zasledila, čeprav vse drugo pa imajo, bi lahko kje tudi tele imeli.