Barking Heads briketi

smukec · 13815

smukec

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
: 28 Oktober 2012, 09:18:46
Mogoče kdo pozna Barking Heads brikete in bi lahko prosim kaj napisal o njih?
Trenutno za enoletno kužiko kupujeva acana brikete, ogledovat pa sva si začela Barking Heads brikete good hair day: http://www.barkingheads.co.uk/product/good-hair-day

Hvala za kakršnekoli informacije.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 28 Oktober 2012, 17:02:26
Jaz samo mačje poznam, ker sem moje zdaj začela s temi hranit, pa so jim zaenkrat všeč.

Je pa na enem sicer bolj mačjem forumu tudi debata o teh briketih: http://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=66&t=5605 Povezavo dajem zato, ker notri pišejo tudi dobavitelji samih briketov pri nas.



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #2 : 03 Junij 2013, 15:42:43
Naš njufko je barking heads little big foot. Star je 9 mesecev, je jih od 2 meseca. In kar moram najbolj pohvaliti je, da je zelo enakomerno rasel. Kar se pri prejšnjem njufku, ki je takrat jedel ameriške brikete ni zgodilo. Ima pa sedaj pri 9 mesecih 56 kg in je bolj suh (rebra se mu komot čutijo).

Imam pa težave s to razpredelnico, naš je vedno lačen, pa ne vem, če od tega ker mu dajem premalo briketov ali pa od tega, da je požrešne sorte. Kako naj vem?

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 06 Junij 2013, 11:51:54
Hmmm to pa veš samo ti. Pretipaš psa in če mu preveč kosti štrlijo, potem mu mičkeno povečaj obrok. Trebuha ne sme imeti, rebra se morajo ošlatat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pjotrca

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 09 December 2014, 09:42:47
če ima še kdo kakšna mnenja za barking heads, bi bila zelo vesela.

predvsem me zanima ti varianti z lososom in piščanec/postrv

hvala vnaprej



JoninAna

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 09 December 2014, 10:48:30
Našemu kavalirčku niso pasale :/.je imel drisko kljub temu, da smo šli postopoma na menjavo hrene. Imeli smo tiste za občutljivo prebavo (piščanec). Vzeli smo jih, ker je sestava zelo dobra. Veliko je mesa...škoda da mu ne odgovrjajo. Drugače pa sestavinsko eni boljših



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 09 December 2014, 10:55:29
Meni se to zdi super hrana, pa za kvaliteto še dokaj sprejemljiva cena (okrog 50 e za 12 kil). Kolikor sem preštudirala brikete, dostopne v naših trgovinah, se mi zdi ta za ceno med boljšimi. Moj pes je zdaj že na drugi vreči okusa Lamb, se mi zdi da jo zelo rad je, tudi ostalo je super - dlaka, kakec.

Pri tej hrani mi je všeč, da so sestavine preproste, dovolj velika količina mesa (okoli 50%), ima pa tudi zadosti podpore za sklepe (glukozamin, hondroitin, MSM), kar je meni zelo pomembno. Vem, da obstaja veliko verzij te hrane, tudi mokra, giant breed, grain-fee, senior, itd.,  ampak pri nas se da dobiti samo tri okuse + puppy. Meni se zdijo vsi trije okusi (pišče, ovca in losos) enakovredno dobri, piščanc je mišljen za lahko prebavo, ovca za dlako in kožo, losos pa za izbirčne kužke, ampak to je bolj od proteina odvisno, ni nekih drugih čarovnij notri. Je bolj odvisno od okusa kaj zberemo in morebitnih alergij psa.

Se pa jaz načeloma pri vseh briketih izogibam piščancu, moj pes nima alergije ali karkoli, ampak meni je piščanec vedno najbolj sumljiv protein v pasji prehrani... samo tko, osebno menje :)

Skratka, super hrana, bi priporočila  :D



JoninAna

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 09 December 2014, 15:47:45
Misliš, da bi bilo smiselno, da mi šeenkrat probamo z drugim okusom?



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 December 2014, 23:28:42
Odvisno v čem je bil problem. Ali je kuža že na splošno občutljiv na piščanca? Kakšne briketi pa mu ustrezajo, oziroma katere je zdaj? Kavalirčki so na splošno bolj občutljive sorte, veliko jih poznam, ki ne smejo jesti piščanca, alergije in podobno. Ker druge sestavine v tej hrani (riž, oves, zelenjava) načeloma niso problematične. Če je to problem, lahko probate z enim od drugih dveh okusov, tam ni nič piščanca...

Težave s prebavo se lahko pojavijo tudi, če prešaltamo iz ornk slabših briketov na take bolj proteinsko močne, rabi trebušček nekaj časa da se privadi. Veeno pa ne ustrezajo vsi briketi vsem psom.



JoninAna

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 11 December 2014, 08:04:10
Mi smo pred 2 meseci kupili odraslega kavalirja. Prej je bil vedno na royalu (4 leta). Potem smo šli počasi na barking heads-ove, pa je imel drisko. Sedaj pa imamo fitness 3 trainer zajec krompir. Sicer težav več nima, ampak ji ne poje ravno z veseljem :/



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 11 December 2014, 17:32:24
hm, potem najbrž ni piščanec problem, saj je v royalu samo perutnina... fitness trainer je sicer okej za občutljive kužke, ni pa neka zlo kvaliteta. lahko bi probali mogoče s kakšno varianto Arden grange, to je tudi dost uredu, sicer ma malo manj mesa ampak vseeno. Mogoče AG Sensitive z belo ribo..? Škoda ja, da ni šlo :/



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 12 December 2014, 08:31:14
AG sensitive je tudi za našega občutljivca bil super...ampak malo predrag. Za vašega bi bilo to dosti bolj ekonomično...probajte...meni se zdi Arden Grange zelo kvalitetna hrana, imajo pa tudi dokaj bogat asortiman.



pjotrca

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 19 December 2014, 21:28:39
o, fajn. vidim, da se tema nadaljuje. malce sem bila odsotna. no, midva sva jih danes dobila za probat in za zmešat k stari hrani. naročila sem lososa+krompir.
po tem, kar sem prebrala, se mi zdi več kot odlična hrana.

se javim, ko bo minilo nekaj časa... trenutno sva na brit care losos, pa se mi tudi zdi OK, vendar sem se vseeno odločila, da poskusim barking heads  ;D



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 25 December 2014, 22:31:56
Jaz sem zelo zadovoljna z Barking Heads briketi  :) sem pa na njih prišla po neuspelih poskusih z Eukanubo (je psičkina dlaka začela postajati vse bolj rjava) in Hill'sovih SP (katastrofa od briket, je imela kar flekce brez dlaka in čisto razdraženo kožo :( ), zdaj sva pa že več kot pol leta na briketih z jagenčkom od Barking Heads in se ji je stanje popravilo v enem mesecu :D zdaj razmišljam da bi jih sprobala še z lososom :)



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 21 Januar 2015, 15:59:17

Sporočam, da je pasja hrana Barking Heads na voljo tudi v naši spletni trgovinici :)  v poslovalnicah pa je trenutno na voljo le po naročilu.

http://www.aro.si/hrana-za-pse-znamke/browse/593-barking-heads-hrana-za-pse?sef=hc

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


dogasvet2012

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 21 Januar 2015, 21:26:57
Tile briketi se dobijo tudi za velike pasme, povsod kjer gledam pa jih pri nas ni mogoče dobit. kako je s tem pri vas?



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 22 Januar 2015, 22:12:50
Sem zasledila, da naj bi jih dobavitelj že imel v Sloveniji, a do zdaj še niseo prejeli ponudbe za BH za večje pasme. Se bom pozanimala takoj jutri dopoldan in sporočim.

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


dogasvet2012

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 23 Januar 2015, 08:31:44
No, super.....bi pa res prosila za info....hvala :)



Walden

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Finders - keepers!
Odgovori #18 : 23 Januar 2015, 08:36:20
Ali se fusspot dobi tudi v večji vreči kot 2 kg?



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 23 Januar 2015, 09:11:27
Živjo! Res je, Big Foots Bad Hair - jagnje maxi se da dobiti že pri nas :) cena je ista kot pri ostalih.

Walden, za fusspot se bom pa tudi takoj pozanimala.

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


Walden

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Finders - keepers!
Odgovori #20 : 23 Januar 2015, 09:28:10
Hvala.
Naš je namreč čisto preveč požrešen za 2kg vreče  :P



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 23 Januar 2015, 10:19:48
Walden, žal so sporočili, da imajo na zalogi le majhne vrečke :)

LP, Barbara

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


dogasvet2012

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 23 Januar 2015, 10:33:04
Lahko naročim pri vas?



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 23 Januar 2015, 10:48:37
seveda. brez problema. lahko me pokličeš na 04/5120838 ali pa napišeš e-mail s svojimi podatki na [email protected] .  Lahko mi tudi v ZS pustiš telefonsko pa te pokličemo.  LP :)

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


dogasvet2012

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 23 Januar 2015, 11:04:59
Hvala, pustim tel. na zs pa se slišiva



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 23 Januar 2015, 11:05:45

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si