Mačke pozimi

Hugo.Boss · 2282

Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
: 30 Oktober 2012, 11:54:36
Zunaj skrbiva za dve še en enoletni muci - stari sta malo več kot pol leta. Problem je ta, da sta potepuški, da sta kar prišli in da po vseh prizadevanjih, še nihče ni prišel po njiju - druga, dolga zgodba... Ni šans, da ju vzameva notri, ker imam jaz pač notri dva kunca, ki se sprehajata prosto po hiši in ju ne morem kar zapret v kletko. Mačke so ju pa že napadle, ko je dvakrat ena prišla neopaženo v hišo in je bila kunčica ranjena.

Mucam sva naredila leseno izolirano hišo, ki je narejena z dvojno steno, vmes je pa debela izolacija kot so na hišah... Izolacija je na stenah, strehi, pa mislim,d a je na tleh tudi... sta dva prostora, tako da v drugega ne piha. Ko so bile muce 4, 2 sva oddala, so bile čez noč v hiši. Zdaj pa ti dve sami en upata bit. Namesto tega se stiskata v enem kotu ob hiši, kjer imata tudi pogrnjeno - ko se je začel sneg, sva jima pa tja postavila izolirano plastično škatlo - je izolirana tudi s stirodurjem in pogrnjeno z eno debelo bundo in flisom.

Muce tudi sicer vzamem v hišo, če ju lahko imam pod nadzorom - sam itak nočeta bit notri, ju popade panika in začneta se zaletavat v steklena vrata...

Zato me res zanima, kaj naj s tema mačkama - ali jima je zunaj v izolirani škatli lahko dosti toplo oziroma, če bi enkrat začeli uporabljat hiško, ali je ta dosti topla?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1 : 30 Oktober 2012, 12:00:13
Kaj pa, če v hiško dasta še slamo? Slama je baje super topla za spanje za živali...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 30 Oktober 2012, 12:28:13
Če ju zavetišče ne vzame, se dogovorite vsaj za s/k in nato vrnitev v okolje, drugače boste drugo leto skrbeli še za več njih.



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 30 Oktober 2012, 13:09:14
Slamo imata tudi spodaj, ker imam itak polno tega že za kunce - aja, sam ne v plastični škatli, problem je, ker je že natlačena z bundo in flisom in ne vem kam še to stišat... . Za kastracijo in sterilizacijo sva se že tudi dogovorila in gresta res v kratkem. V bistvu bi ju mogoče tudi obdržala, če ju nihče ne bi imel - hranita se itak pri naju odkar ju je mama pripeljala. Mamo so pa odpeljali, pa sploh ne veva kdo. Sam ju pa res ne moreva imet notri, ne samo zaradi kuncev, dobim vnete oči če sam mačka mim pride... Še na kunčjo dlako sem verjetno, sam mačko pa sam pogledam, pa sem ko zombi...  :o Ok, mal sem si sama kriva, ko jih prijemam.

Zdaj greva - jutri - po eno novo hišo za muce v Avstrijo, ki bo mogoče malo manjša in bo ob hiši, tam ko je zdaj škatla. Če bo treba, jo bova še izolirala. Sem prišla vsaj na svoj račun za Ikeo...  :P

Sva pa oddala ravni najbolj dominantna dva muca, mogoče to ni v redu. Zdaj se ta dva ne znata branit pred vsiljivci. Ampak ko nekdo pride po mačke, je težko odločat... V novem okolju mend atepeta vse kar pride za ograjo, trenutno sta še notri in zunaj pod nadzorom, pa gresta zdaj tudi na kastracijo, tako da to je urejeno.