Domač pasji šampon

rooxye · 31495

rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
: 01 November 2012, 20:24:59
Za vse tiste, ki ne zaupamo kupljenim šamponom sem našel recept za domač pasji šampon.
http://thealphadogattitude.blogspot.com/2012/07/homemade-dog-shampoo.html

Pa še prevod:

Sestavine:
~ 1 merica antibakterijskega mila (Ivory, Dial, Johnsons Baby Shampoo)
~ 1 merica jabolcnega ali belega kisa
~ 1/3 merice glicerina
~ cetrtina merice vode

Navodila: V vodo vmešajte vse sestavine(milo, kis, glicerin). Sampon lahko uporabljate po vsem telesu razen po usesih. Pazite tudi, da ne pride v stik z ocmi! Sampon je potrebno zelo dobro izprati.

Zdaj bi pa prosil, ce lahko kateri od strokovnjakov oceni varnost uporabe tega sampona.


http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 01 November 2012, 20:36:27
Ha  ;D kakšne ideje. Za tiste ki ne zaupamo kupljenim šamponom potem pa kot sestavino da industrijsko proizveden šampon. Kakšna bedarija. Johnsonsov otroški šampon ni primeren za pse, jaz raje investiram v kvaliteten pasji šampon   :o

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #2 : 01 November 2012, 20:44:33
Ha  ;D kakšne ideje. Za tiste ki ne zaupamo kupljenim šamponom potem pa kot sestavino da industrijsko proizveden šampon. Kakšna bedarija. Johnsonsov otroški šampon ni primeren za pse, jaz raje investiram v kvaliteten pasji šampon   :o

Mu je cist izpadala dlaka in se mu je pojavila srbecica ob prvem poskusu. Je bil pa sampon nad 20€.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 01 November 2012, 20:46:41
Kakšne pa so sestavine šampona ki si ga uporabila? Si pomislila da je tvoj pes mogoče alergičen na eno ali pa na več izmed njih?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #4 : 01 November 2012, 20:52:47
uporabil*

Bom naslednjic, ko bom v trgovini poiskal najbolj blagega in poiskusil se enkrat.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 01 November 2012, 20:55:57
Kupi kakšnega za mladiče ali pa kakšen Trixie z Aloe vero npr. (v glavnem nežen šampon) in dobro izperi. Možno je da se je srbečica pojavila ker je na koži ostalo nekaj šampona.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 01 November 2012, 21:13:36
Čisto izpadla dlaka?? Kako pa to izgleda?? ???



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 02 November 2012, 09:53:34
Tukaj sem se tudi jaz nasmejala.  ;D
Otroška mila res niso primerna za pasji kožuh-PH!

Če je psu odpadla dlaka ni normalno ali je bil tako prekleto podhranjen ali pa bolan, alergičen. Normalnemu, zdravemu psu pasji šampon (četudi ni TOP kvaliteta) ne pusti posledic.

Takšen pes je zrel za obisk veterinarja in podroben pregled (krvno sliko in alergološki test) v prihodnje pa kopanje s šampon le kot nuja in še to z veterinarskim, mislim, da je plivasept tudi šampon.

Sama sem pristaš-kopanje s šampon po potrebi. Te pa se razlikujejo od psa do psa. V kolikor se ne valja v svinjariji, pa skopaš, če vidiš, da se več praska ali da dlaka ni OK, je postala preveč mastna...Pretirano kopanje pa psom škoduje oz.. njihovi dlaki, koži. Ker z vsakim šamponiranjem spiraš kožno maščobo, ki ima pri psih še kako koristno mesto.

Nežen in dober, hkrati ni preveč drag je tudi Biogroom herbal (cca 1oeur).....Pa ne pozabit, šampon je treba temeljito sprati. Nekatere pa pred uporabo tudi razredčiti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 02 November 2012, 11:31:19
Pure Paws Oves & aloe vera je super za alergike...

Bulldogs... And nothing else...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 02 November 2012, 12:02:01
Mu je cist izpadala dlaka in se mu je pojavila srbecica ob prvem poskusu. Je bil pa sampon nad 20€.

Dosti pasjih šamponov je treba pred uporabo razredčiti z vodo, ker so koncentrati. Nekateri se razredčijo tudi 1:10 v prid vode. Če se ga ne razredči, lahko pride do takšnih reakcij kot opisuješ.



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #10 : 02 November 2012, 16:06:09
Čisto izpadla dlaka?? Kako pa to izgleda?? ???

Ne izpadla. Izpadala.... Redcila se je...

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 11 November 2012, 18:35:18
Ne izpadla. Izpadala.... Redcila se je...

oprosti, narobe razumela, ampak napisano je bilo "čist" :P :-[ :P :P :P



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 11 November 2012, 18:37:55
Ne izpadla. Izpadala.... Redcila se je...

oprosti, narobe razumela, ampak napisano je bilo "čist"  :D :P :P :P



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 12 November 2012, 22:30:55
Tukaj sem se tudi jaz nasmejala.  ;D
Otroška mila res niso primerna za pasji kožuh-PH!


 :P :PNo, no! Kaj je zdaj to. Nama pa je sodnica na razstavi rekla naj začnema otroški šampon uporabljati.  ;D ;D ;D ;D ;D

You can have no better friend than a dog.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 13 November 2012, 09:19:55
Uauuu kako razgledana sodnica....Em zakaj pa to. Je manjkalo mehkobe in sijaja dlaki?  ;D svašta.
Sej ne rečem v skrajni sili kak razredčen otroški šampon. Ko nimaš drugega pri roki, pes se ti je pa v svinjariji povaljal.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 13 November 2012, 10:07:29
 ;D
kakor koli če že ne verjameš kvalitetnim šamponom (in njihovi pravilni uporabi)...je še vedno najboljši način za čistočo psa (sploh če res ni ekstremno svilnat in dolgodlak) samo voda in krtača.

Jaz svoje kratkodlake pse (tip dlake labi) kopam (s šamponom) hmm...mogoče 1-2x letno. Jih pa redno ščetkam z žimnato/ščetinasto krtačo in po potrebi obrišem z mokro brisačo. Čez poletje ko se kje v vodo vržejo jih temeljito sperem samo z vodo. Če se kje povaljajo jih ''začinim'' z razredčenim jabolčnim kisom.
Pa so vsi notri, čisti in ne smrdijo niti niso mastni, ker se tista maščoba redno izčesuje hkrati s česanjem dlake.
Pudlo pa tam na ene 2 meseca pred striženjem s šamponom. Je pa res, da ima športno frizuro med nekje 1cm do 4 cm dlake. Ostalo opravi redno krtačenje.
Če jih rabim ''odišavit'' pa jih podrgnem z rokami s katerimi pridem iz zeliščnega vrta (še prej pa kako zelišče bolj intenzivno pomanem po rokah) 8) mam takoj timijanove pa metino sivkine pse  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 13 November 2012, 10:19:39
Jaz mojega kopam 1krat na mesec (ker dobi tisti svoj vonj ki moti ostale okoli mene). Če nimam časa da bi ga skopala uporabim suhi šampon.  :-\

S žimnato krtačo ga pa res še nikoli nisem sčetkala.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 13 November 2012, 11:18:41
Jaz mam eno tako čist navadno od konja (pa je prav iz žime, ne sintetike). In pa eno iz ene frizerske trgovine in je iz mislim, da merjaščevih ščetin. Skratka naravni materiali. A maš dogo, a ne? Jaz bi pri njem uporabljala še jelenovo krpo, tisto, ki je za avte brisat.
Pri nas se vedno po sprehodu poščetkamo. Po potrebi jih najprej zbrišem z rahlo mokro brisačo vendar ne toliko, da bi bili mokri. Jo samo malo omočim, ožamem skoraj do suhega in vse pobrišem s to ''količino'' vode. Pol pa poščetkam. Vse to postorimo v sklopu brisanja tac. Za vse 4 mi vzame tam ene max 10 min dela.
Redna nega v sklopu izčesavanja odmrle podlake pa pride na vrsto tam na 7-14 dni (zavisi od sezone menjave dlake in posameznega psa).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 13 November 2012, 19:39:59
Ne nimam doge. Imam mešančka. Ima zelo kratko dlako, brez poddlake (z lahkoto vidiš kožo), dlaka mu od kastracije naprej izpada konstantno (ni več nekega sezonskega menjavanja te).

Hvala za nasvet bom poizkusila s krtačo, ki ima naravne ščetine.  :) Pri nas je prva stvar ki jo on naredi ko pridema domov s sprehoda obvezen pregled posode v upanju da bo notri našel kaj.  ::) Vse ostalo pride kasneje.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 14 November 2012, 11:50:18
 :D :D posoda ja. Mi jih imamo pospravljene izven časa hranjenja, ker drugač imamo konstantno inšpekcijo.
Ne vem od kje mi spomin da imaš dogo :) Ok pa mešanček. Zavij v kakšno konjsko štacuno zna pa met tudi kak Muller ali pa DM ono človeško verzijo iz naravnih. Cena nebi smela presegat 10-15 eur.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 14 November 2012, 13:27:12
Kaj takega je ok? Za to piše da je iz konjske žime.  :-[


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 15 November 2012, 08:24:38
jp nekaj takega imam doma.
Druga ki jo pa imam pa je takale
http://www.maredresurafrizure.com/trgovina/izdelek/krtaca_za_lase___d82m
samo da sem najdla nekje malo manj znano ime pa je bila nekaj čez 10eur ;) So pa tele malo bolj trde kocine od žimaste. Mi glede na labi tip dlake bolj ustreza, ker lažje med dlako do kože pridem. Žima je za njih bolj za povrhu. Za ekstrem kratkodlake pse (nekje tip bokser, bull, doga...) bi najbrž ok izpadla tudi samo iz žime.
Vedno gledam samo to da ni zraven raznih onih umetnih kocinic noter. Izgleda kot da so na sredini vsakega tega šopka ene take igice iz plastike ali silikona. Tistih se ognem.
Greš malo na okoli pogledat pa probaš po občutku kako se ti na roki zdi. Konjske dobiš praktično v vsaki bolje založeni kmetijski trgovini. Tele ''frizerske'' pa praktično tudi v raznih DM in Muller. Jaz sem jo namreč zase kupila...pa mi ekrat pade na idejo ''dejmo probat''. No zdj imamo vsak svojo  8)
So pa super duper, ker jih lahko dosti pogosto umiješ z vodo in so pred uporabo vedno čiste. Psu pa praktično redno s čisto čisto krtačo odstranjuješ tisto sprotno umazanijo, katera načeloma začne smrdet v kombinaciji s kožno maščobo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 21 November 2012, 21:23:43
Hvala.  :) Upam da bo našemu tudi malo pomagalo. Ga nerada kopam tako pogosto. Bom poročala.  ;D

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


vitika

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 10 November 2013, 14:31:21
nasa ma alergije pa ji dajemo sampon PHA(pet health association) toti sampon ful pomirja razdrazeno kozo. drugace se pa uporabljamo sampon za belo dlako  ;D :)



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 11 November 2014, 23:54:12
Za vse tiste, ki ne zaupamo kupljenim šamponom sem našel recept za domač pasji šampon.
http://thealphadogattitude.blogspot.com/2012/07/homemade-dog-shampoo.html

Pa še prevod:

Sestavine:
~ 1 merica antibakterijskega mila (Ivory, Dial, Johnsons Baby Shampoo)
~ 1 merica jabolcnega ali belega kisa
~ 1/3 merice glicerina
~ cetrtina merice vode

Navodila: V vodo vmešajte vse sestavine(milo, kis, glicerin). Sampon lahko uporabljate po vsem telesu razen po usesih. Pazite tudi, da ne pride v stik z ocmi! Sampon je potrebno zelo dobro izprati.

Zdaj bi pa prosil, ce lahko kateri od strokovnjakov oceni varnost uporabe tega sampona.


Meni je domači šampon najboljši.
http://www.happy-doggy.si/vse-o-psih/493-naredi-sam/domaca-zdravila-in-pripravki/3750-jabolcni-kis-kot-zdravilo-za-pse.html
http://www.bodieko.si/naravni-pripravki-za-nego-hisnih-ljubljenckov

Kar se tiče Johnsons Baby Shampoo. otroški šamponi s kamilicami pomirjajo kožo
ali same kamilice.


Recept za domači šampon:
- 6 velikih žlic jabolčnega kisa
- 2 žlici antibakterijskega mila
- ( OSTALO) skuhaš čaj s kamilicami ( ki ga dobiš v trgovini )





Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #25 : 13 November 2014, 12:25:06
Jaz z Johnson's baby še otroka ne kopam kaj šele psa  ;) čeprav so baje v zadnjih letih recepturo popravili. Mi je pa znano, da se marsikaterega psa kopa s šamponi za ljudi in da marsikateremu psu veliko bolj paše ko ne vem kakšen pasji. Če grem v ekstreme, nekateri pse umivajo tudi s pralnimi praški, na dlako dajejo mehčalce za perilo, šamponom dodajajo varekino itd. - sicer to ni več v dobro psu ampak samo njegovemu izgledu na razstavi.

Najbolj natur stvar, ki sem jo do sedaj našla za pse je Wild Wash, ki je tudi od vseh šamponov kar sem jih preizkusila na beli dlaki najbolj učinkovit. Ampak naravno ni vedno tisto, kar bo psu odgovarjalo - konkretno vsebuje WW en kup eteričnih olj, ki že pri ljudeh znajo povzročat alergije, psi pa niso izjema. Mojim dvema je pač OK, tastarega lahko skopam praktično s čimerkoli pa je ok (čeprav je bila dlaka absolutno najlepša po Double K šamponih), psica pa ima po vseh preostalih šamponih premehko dlako, poleg tega ostane na njej več rumenkaste kot po WW.

Sem oba oprala s čisto popolnoma naravnim trdim milom pa se razen zoprnega nanosa na dolgo in gosto dlako sploh ne pritožujem nad efektom. Tudi naravno tekoče milo sem poskusla pa se peni še manj pa tudi psa nista bla glih najbolj čista (zdaj al sem premalo šamponirala al ša ni dost močen)

Point je, da boš moral poskusit da boš videl kaj tvojemu psu paše. Če bi rad nekaj čisto blagega in hkrati naravnega poskusi zgornji home made recept priredit - namesto da kupiš antibakterijsko milo dobi naravno tekoče milo ali pa naribaj obično trdo milo in dodaj več tekočine.

Al pa mal prirediš izdelavo domačega tekočega praška:
3l vode
1dl kisa
1 naribano malo marsejsko milo (zamenjaš s kakšnim boljšim trdim milom s prostimi maščobami in/ali eteričnimi olji)
1 žlica sode bikarbone (jaz bi za šampon količino sode fejst zmanjšala)

Vodo greješ toliko, da se naribano milo v njej raztopi, dodaš kis in sodo (po želji tudi par kapljic eteričnega olja). Preliješ v plastično embalažo in vsake toliko premešaš, da se ohladi. Ne nalivaj polnih flaš, ampak nekje do 3/4. Če je na koncu prašek pregost lahko redčiš s kisom ali vodo, kar ti pač bolj paše. Ampak tole je res sam ideja po trenutnem navdihu. Prašek za cunje sem že probala pa je blag in za kake ta boljše, nezamazane cunje super, neke moči pa nima. Prilagajala in na psih sprobvala ga (še) nisem ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #26 : 13 November 2014, 14:20:16
Pri mojih se je super obneslo tekoče milo za roke z aloe vero, pomešano z belim (alkoholnim) kisom in vodo.



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #27 : 04 Januar 2015, 11:46:44
SUH PASJI ŠAMPON:
SESTAVINE:
500 g jedilne sode

Najprej preiskusite jedilno sodo na koži med ušesi. Če se ne pojavi alergijska reakcija nadaljujte.
Psu vtrite v dlako sodo čisto do kože. Izognite se ustom, ušesom, smrčku in očem.
Pustite da soda deluje minuto, nato pa jo odstranite s pasjo krtačo.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 05 Januar 2015, 12:22:28
Jabolčni kis je definitvno zakon, razredčen z vodo, za tiste, ki pa ste bolj občutljivi pa še kapljic eteričnega olja (ampak res kaplljica, da ne bo potem premočen vonj). Jaz ga uporabllja za vse, pes pa ima potem tako dlako, kot če bi ga z oljem namazala :)

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)


Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #29 : 05 Januar 2015, 18:29:49
SUH PASJI ŠAMPON:
SESTAVINE:
500 g jedilne sode

Najprej preiskusite jedilno sodo na koži med ušesi. Če se ne pojavi alergijska reakcija nadaljujte.
Psu vtrite v dlako sodo čisto do kože. Izognite se ustom, ušesom, smrčku in očem.
Pustite da soda deluje minuto, nato pa jo odstranite s pasjo krtačo.
vir:Naredimo doma(Delilah Smittle)

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama