Socializacije divje mačke

black beauty · 7651

black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
: 10 November 2012, 12:01:41
Zdravo,

potrebovala bi pomoč. K mojim starim staršem se je zavlekel mlad mucek. Od oka bi rekla, da je star nekje 3-4mesece. Mucek vztrajno bivakira pri hiši že cel mesec, tako, da se je očitno odločil, da bo ostal. Idej kako ga vloviti ste mi dali že v sosednji temi, me pa skrbi nekaj drugega. Namreč zanima me, ali je takšnega muca možno socializirati? Da bi se čez čas pustil prijeti, toliko da bi bilo možno za njega normalno skrbeti (ampule proti bolham, klopom, tablete proti glistam, itd.) Nameravala sem ga vloviti in nastaniti v eni sobi v hiši, pa me zanima ali bom imela kaj uspeha ali ne? Mucek se nas je malo že navadil, saj ne beži več, ima pa varnostno razdaljo, če ga pokličeš, naredi mjav...
Je pa dedeku en dan uspelo ga zapreti v hišo, saj je muc sam prišel v hišo. Ko je zapro vrata (pa ni bilo v prostoru nikogar, saj je on ostal zunaj) je muceka taka panika, da je deda mislo, da bo razbil šipe, saj je na vsak način želel nazaj ven. Zdaj pa ne vem kaj naj naredim. Ga naj ulovim, ali ga naj še vedno hranimo tako kot sedaj in upamo, da nas bo lepega dneva sprejel? Najbolj me je strah, da ne bi imeli morda spomladi kakšnega naraščaja...

Lp
Mateja



BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 13 September 2013, 21:24:55
zdravo, vem da je malo pozno ampak: seveda se da socializirati mucka.. pa naj bo kakršne koli starosti.. če želiš ti lahko pomagam.. udomačila sem že 2 mačke, ki so jih imeli v zavetišču čisto divje in se niso pustili niti prijeti, sedaj so tako scrkljani, da nimam miru xD.. ter še 1-no mačko ki so jo ujeli s pomočjo pasti za mačke, ker drugače ni ščo :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #2 : 13 September 2013, 22:18:40
Jaz imam tudi tole siamko in mi je pomagalo, da sem jo imela v boksu/kletki, tam je dobila za jest, dajala sem ji iz roke pa se me je navadila :) no, recimo. Je na 1/4 socializirana. :D
Ko je prišla pa praskala grizla napadala ko zmešana :) Sedaj še vedno počepne in včasih beži pred mano ampak ni krize... pa v kletki je bila 3 dni :D
Moja tudi naredi mjav ko jo pokličem, pa pogleda me s svojimi modrimi očkami :)

Sem jo pa ujela v zajčjo kletko.... kletko pod okno, v kletko hrano, vrv iz sobe na vratca od kletke in sem čakala... mačka sploh ni dojela, da je kletka zaprta :) najmanj stresen način za ulov mačke ;)



BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 September 2013, 23:31:23
jaz sem jih udomačila tako...
v eni sobi sem jih imela zaprte. tam so imeli na voljo dovolj gibanja, pijačo, mačji wc. hrano so dobili samo takrat ko sem prišla jaz. posodico sem postavila v bližino mene, se usedla na tla in mirovala. tako da so mene povezali z hrano. po nekaj poskusih sem jih med hranjenjem tudi pobožala. veliko časa sem preživela pri njih, npr. delala domačo nalogo, glasno brala in med tem nisem delala hitrih gibov. pustila sem, da so mucki sami prišli do mene in me povohali, pri tem pa nisem segala proti njim. počasi so se me navadili in pustili da sem bližje njih. hrano sem vedno ko sem jo prinesla tudi odnesla ko sem odšla, tako da so morali jesti v moji bližini. naredila sem tudi igračko (na palico sem navezala vrvico) in se z njimi igrala... uspelo mi je po cca. 1-2 tednih.
P.S.: moj način ti vzame kar veliko časa, ampak je uspešen :)
Lp, BlueLucky