TPO trojna pelvična osteotomija pri displaziji kolka

rufus · 1796

rufus

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Pozdravljeni,

imam 7 mesece starega labradorca z displazijo kolkov, ki so mu svetovali TPO - trojno pelvično osteotomijo, pa me zanima, če ima kdo kaj izkušenj s tem. Če ima morda kdo psa, ki je to že dal skozi.

Na temi Displazija je operacija omenjena, nihče pa ni napisal, da bi jo poznal.

Meni se kar smili, da bi ga pri tej starosti dali pod nož, je pa res, da že včasih malo šepa na eno nogo.

Vsakega odgovora bom vesela.






m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #1 : 12 November 2012, 21:37:40
Žal nimam nekega pametnega odgovora, želim vam veliko sreče in predvsem dobrega veterinarja.
Bi pa vprašala, če gre za rodovniškega labradorca in iz kje (lahko tudi na zs)? Namreč zadnje čase se mi zdi, da gre praktično vsak drugi pod nož  :-\ možno, da gre zopet za kakšen 'vzorec' težav pri določenih leglih....



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 12 November 2012, 22:09:44
rufus tudi mene zanima - je pes rodovniški in kdo sta starša?



rufus

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 November 2012, 23:15:41
Ja, rodovniški je, leglo je iz Hrvaške. Starša sta imela oba brezhibne kolke. Prav tako prejšnje generacije.

Žal je to že naš drugi kuža, ki nima sreče. Pred njim nam je (letos) pri 6 mesecih umrl rodovniški labradorec zaradi prirojene srčne napake. Iz slovenskega legla.

Pred vsem tem pa smo imeli zdravega čistokrvnega nerodovniškega labradorca, ki je zelo kvalitetno dočakal 17,5 let.


m_tejch, praviš, da gre vsak drugi pod nož.. za kakšne operacije pa to gre?  Ne znam se namreč odločiti, ali naj ga damo zdaj na to 'preventivno operacijo', ki naj bi omilila napredovanje obrabe kolka, ali naj počakamo nekaj let, da vidimo kako hude bodo težave in mu morda takrat vstavijo umetne kolke...