Pasje borbe

*matei* · 5767

*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
: 26 Marec 2006, 22:18:26
Me zanima zakaj je na tem forumu to tabu tema. ??? Debatiranje na to temo menda ne pomeni da se to podpira, meni se zdijo pasje borbe zelo zanimiva tema, predvsem zgodovinsko...je morda tu se kdo ki je enakega mislenja kot jaz?

lp



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 27 Marec 2006, 01:34:03
Jaz na pasje borbe gledam iz dveh vidikov, pozitivnega in negativnega.

Pozitivnega, ker brez njih ne bi nastalo nekaj meni zelo ljubih pasem in njihov karakter ne bi bil tak, kakršen je, prav tako njihova vzdržjivost, temperament...

Negativnega, ker vse te pasme že imamo in za prizkušanje njihovih lastnosti borbe niso več neobhodno potrebne, saj je kar nekaj pasjih športov, kjer lahko te pasme pokažejo iz kakšnega testa v resnici so. Zato se mi zdijo borbe v današnjem času popolnoma nesprejemljive. Če bi se dogajale le v ozkem, zaprtem krogu finančnih mogotcev, potem jih niti opazili ne bi, kaj šele vedeli za njihov obstoj. "Navadni zemljani" v ta krog itak nimamo dostopa in teh psov na ulicah ne vidite.  Ker pa si že vsak mladec, ki ima kvazi APBT-ja s še bolj vprašljivim poreklom domišlja, da ima doma borca, pa smo tam, kjer smo in imajo določene pasme prizvok bojev tudi danes. Vse za ego pač.


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 25 Marec 2008, 20:04:07



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska

Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 Marec 2008, 20:13:03
Kdorkoli si hoče pogledat kruto realnost kvazi fajterjev v Ameriki, naj si iz interneta potegne Off the Chain, dokumentarec o pit bullih (pasjih bojih) v Ameriki.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska