Mačkoni > Prehrana mačk

Najbolša mačja hrana trenutno?

(1/6) > >>

mayorki:
Pozdravljeni,

Prosim če mi kdo pove katera mačja hrana je trenutno najboljša v Sloveniji in kje se jo kupi? ???

Hvala in lp :)  ;D

airedale10:
Mislim da ne obstaja ena hrana, za katero bi lahko rekel, da je najboljša, ker vsaki mački odgovarja drugačna. Zelo kvalitetne so hrane brez žitaric (npr. Acana, Power of Nature, Fish4cats, Orijen...), ampak nekaterim mačkam ne odgovarjajo (moje Acano komaj da so pojedle par vreč, res po par briketov, Orijena pa se niti dotaknila nista). Za nekatere hrane pravijo, da niso kvalitetne, ker vsebujejo žitarice, ampak če mački odgovarjajo ne vidim razloga, da ne bi hranil z njimi (našim daleč najbolj odgovarja Sanabelle, pa še poceni je, tako da ne mislim kupovati dragega Orijena če ga še poskusile ne bodo dokler ne bodo res lačne). Whiskas in podobne pa verjetno veš da so zelo nizke kvalitete. :) Jaz hrano vedno naročam prek spleta, je še najbolj enostavno in hitro. :-[

mayorki:
Hvala za odgovor :)

Kako pa kaj glede konzervic? Tudi moj mačkon ne je rad Orijena, niti Acane. :(
Problem imam, da je predebel, vendar mu nočem dajati light briketov, ker raje vidm, da jih poje manj, ter da so ti kvalitetni in ga dobro nahranijo. Po light briketih je še vedno lačen, dlaka nesvetleča...
Kaj pa hrana Applaws? Je kdo opazil, da se je maček zredil po tej hrani, kaj pa mokra hrana?

Hvala za vso pomoč :)

airedale10:
Tudi moj je predebel, ampak light ne dajem, ker še tako poje malo in mu hrana urinary najbolj odgovarja, vem, da je problem bolj gibanje kot prehrana. Moj se mi zdi da se je po Applawsu res zredil zdaj ko pomislim (v tistem obdobju), ampak verjetno je to povezano s tem, da je bila hrana za mladičke (pa bi mogoče moral imeti takrat že za odrasle), če ne je Orijena in Acane potem ne vem če bo Applaws, raje poskusi z majhnim pakiranjem (mi smo takoj kupili največje in ga kar ni hotelo zmanjkati).
Od konzerv pa jaz dajem Almo Nature, Power of Nature, Animonda (ena vrsta, preberi sestavine ker nekatere niso zelo kvalitetne), Applaws, Sheba - tiste, v kovinski embalaži (jih prodajajo tudi v Meracorju, ki ga imamo zelo blizu in gremo večkrat tja iskat, čeprav verjamem da niso tako kvalitetne kot zgoraj naštete, ampak v Lj. samo po mačje konzerve hodit ali pa vsak teden naročat pa se res ne splača :/), pa še kake verjetno, pa sem zdaj pozabila, poskusim kupovati take, da so res mesne, ne kake Hill's in Royal Canin ki so drage, sestavine pa skoraj kot Whiskas... :o

all_:

--- Citat: airedale10 na 04 December 2012, 14:11:22 ---ne kake Hill's in Royal Canin ki so drage, sestavine pa skoraj kot Whiskas... :o

--- Konec Navedka ---
No dobro, tok slabe sestavine niso kot v Whiskasu, sta pa obe znamki precenjeni.

Ma yorki, jaz ti predlagam da še z Applaws probaš, če jim Acana in Orijen ne ustrezata. Jaz osebno sem mojo hujšala s Schesir light, ki je kar solidna, zraven sem pa še Acano primešala. Po mojih izkušnjah mačka po Applaws prej shujša, kot da bi se redila. Edino če je taka, da bi se z vsem basala.

Drugače je še precej kvalitetnih hran, glede na sestavine lahko priporočam še Meowing heads, ki je šla mojim ful v slast. Schesir je sicer tudi ok, jaz trenutno hranim s to. Najboljše je pa da tehtaš hrano (tam ene 30% manj vsaj od tistega kar na vreči piše kot priporočeno), da so količine omejene, pa da povečate telesno aktivnost mačka.

Od mokrih dajem večinoma Schesir in Almo nature, zelo podobna tem dvem je tudi Applaws.

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo