Najbolša mačja hrana trenutno?

mayorki · 31497

mayorki

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
: 03 December 2012, 19:08:54
Pozdravljeni,

Prosim če mi kdo pove katera mačja hrana je trenutno najboljša v Sloveniji in kje se jo kupi? ???

Hvala in lp :)  ;D



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 03 December 2012, 20:10:26
Mislim da ne obstaja ena hrana, za katero bi lahko rekel, da je najboljša, ker vsaki mački odgovarja drugačna. Zelo kvalitetne so hrane brez žitaric (npr. Acana, Power of Nature, Fish4cats, Orijen...), ampak nekaterim mačkam ne odgovarjajo (moje Acano komaj da so pojedle par vreč, res po par briketov, Orijena pa se niti dotaknila nista). Za nekatere hrane pravijo, da niso kvalitetne, ker vsebujejo žitarice, ampak če mački odgovarjajo ne vidim razloga, da ne bi hranil z njimi (našim daleč najbolj odgovarja Sanabelle, pa še poceni je, tako da ne mislim kupovati dragega Orijena če ga še poskusile ne bodo dokler ne bodo res lačne). Whiskas in podobne pa verjetno veš da so zelo nizke kvalitete. :) Jaz hrano vedno naročam prek spleta, je še najbolj enostavno in hitro. :-[



mayorki

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 December 2012, 14:00:06
Hvala za odgovor :)

Kako pa kaj glede konzervic? Tudi moj mačkon ne je rad Orijena, niti Acane. :(
Problem imam, da je predebel, vendar mu nočem dajati light briketov, ker raje vidm, da jih poje manj, ter da so ti kvalitetni in ga dobro nahranijo. Po light briketih je še vedno lačen, dlaka nesvetleča...
Kaj pa hrana Applaws? Je kdo opazil, da se je maček zredil po tej hrani, kaj pa mokra hrana?

Hvala za vso pomoč :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 04 December 2012, 14:11:22
Tudi moj je predebel, ampak light ne dajem, ker še tako poje malo in mu hrana urinary najbolj odgovarja, vem, da je problem bolj gibanje kot prehrana. Moj se mi zdi da se je po Applawsu res zredil zdaj ko pomislim (v tistem obdobju), ampak verjetno je to povezano s tem, da je bila hrana za mladičke (pa bi mogoče moral imeti takrat že za odrasle), če ne je Orijena in Acane potem ne vem če bo Applaws, raje poskusi z majhnim pakiranjem (mi smo takoj kupili največje in ga kar ni hotelo zmanjkati).
Od konzerv pa jaz dajem Almo Nature, Power of Nature, Animonda (ena vrsta, preberi sestavine ker nekatere niso zelo kvalitetne), Applaws, Sheba - tiste, v kovinski embalaži (jih prodajajo tudi v Meracorju, ki ga imamo zelo blizu in gremo večkrat tja iskat, čeprav verjamem da niso tako kvalitetne kot zgoraj naštete, ampak v Lj. samo po mačje konzerve hodit ali pa vsak teden naročat pa se res ne splača :/), pa še kake verjetno, pa sem zdaj pozabila, poskusim kupovati take, da so res mesne, ne kake Hill's in Royal Canin ki so drage, sestavine pa skoraj kot Whiskas... :o



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 December 2012, 13:35:01
ne kake Hill's in Royal Canin ki so drage, sestavine pa skoraj kot Whiskas... :o
No dobro, tok slabe sestavine niso kot v Whiskasu, sta pa obe znamki precenjeni.

Ma yorki, jaz ti predlagam da še z Applaws probaš, če jim Acana in Orijen ne ustrezata. Jaz osebno sem mojo hujšala s Schesir light, ki je kar solidna, zraven sem pa še Acano primešala. Po mojih izkušnjah mačka po Applaws prej shujša, kot da bi se redila. Edino če je taka, da bi se z vsem basala.

Drugače je še precej kvalitetnih hran, glede na sestavine lahko priporočam še Meowing heads, ki je šla mojim ful v slast. Schesir je sicer tudi ok, jaz trenutno hranim s to. Najboljše je pa da tehtaš hrano (tam ene 30% manj vsaj od tistega kar na vreči piše kot priporočeno), da so količine omejene, pa da povečate telesno aktivnost mačka.

Od mokrih dajem večinoma Schesir in Almo nature, zelo podobna tem dvem je tudi Applaws.



mayorki

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 December 2012, 14:23:08
Oo super hvala :)

Sem kupila Aplaws, bomo videli kako gre... dajem mu 100g dnevno, pa je še vedno zelo lačen, ampak bom vztrajala in mu probala še zmanjšati   :-\
Ko je lačen pa same lumparije zganja  >:D  Če pa se hočem igrat, gre pa raje ležat...mačje udobno življenje... :o
Zanima me še kaj menite o tej strani http://www.zoohit.si/shop/macke/suha_macja_hrana (ne vem če bi tole smela objavit, ampak meni je malo sumljivo...ker je toliko hrane na voljo, pa ceneje tudi)
Ima mogoče kdo izkušnje?

Hvala vam pa lep dan  ;D




airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 December 2012, 14:28:45
Nimam sicer konkretno izkušenj s hrano, ampak smo iz zooplusa naročali nekaj opreme, pa tudi veliko drugih naroča in nisem še slišala o kakih težavah, pomoje ni razloga za skrb. :-[



mayorki

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 December 2012, 14:33:54
Hvala  ;D



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #8 : 06 December 2012, 15:41:03
mayorki, če boš naročala iz zoohit-a potem raje naročaj iz tujega ne slovenskega, ker je tale naš veliko dražji!
Poglej na teh in malo primerjaj: zoohit.cz
                                               zoohit.sk
                                               zooplus.de


lp, Urška

Dogs are best friends ever!


Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 06 December 2012, 16:16:18
Kar se tiče Zooplusa ni popolnoma nobenega razloga za skrb, ker je hrana enaka kot se dobi tudi pri nas, vendar seveda občutno ceneje.

Imam pa še eno mogoče malo neumno vprašanje, vendar me zanima kakšna je dejansko razlika med pasjo in mačjo hrano razen tega, da je mačji hrani dodan taurin. Bi bilo hudo narobe npr. mačko hraniti s pasjo hrano in ji dnevno dodajati ustrezno količino taurina?



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 06 December 2012, 18:25:05
Pasji briketi so ful večji od mačjih, mislim da je že to dovolj velika razlika. Kako pa veš koliko taurina dodat?

Pri mokri hrani pa mislim, da ni toliko razlik. No vsaj če kakšne Schesir konzerve gledam, je kakšna puppy čist ok za mačko.



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 06 December 2012, 21:47:29
Niso vsi tako zelo hudo večji, koliko taurina dodati je pa verjetno kje napisano. Sprašujem samo informativno, ker imam mačko, ki je alergična skoraj na vse vrste mesa in še na precej drugih stvari in je malo težje najti brikete, ki bi ji v celoti ustrezali, saj je izbira mačjih briketov precej manjša kot pri pasjih.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #12 : 06 December 2012, 22:35:51
Ja, je precesnja razlika. Razmerje med proteini, mascobami in OH je drugacno (vec beljakovin in mascob v macji hrani), drugacne so kolicine vitaminov in drugih dodatkov. Od tega kar se dobi pri nas (misljeno za Evropo), bi bila teoreticno edina primerna pasja hrana s katero lahko hranis macko, Orijen. Kar je pa potem ze skoraj vseeno, ker izbira okusov ni prav dosti vecja kot pri macji verziji (riba ali piscanec, pasja je se RR razlicica). Ne vem za ZiwiPeak, bi morala primerjati sestavo.

Ne vem na kaj je tvoja macka alergicna (razen, ce je to Luna), ce je to perutnina, potem izbira briketov, ki ne vsebujejo piscanca, ampak bazirajo na ribi (ce ta ni problem), niti ni tako majhna in povsem srecno in zadovoljno lahko zivi ob briketirani hrani, ki bazira na ribah, dodatku konzervirane hrane, doma pripravljenih rib in divjacine. Problem imas, ce macka tudi rib ne sme/jih ne mara. V tem primeru ti preostane zgolj hranjenje s konzervirano hrano (PON ima jagnjetino in kunca), doma pripravljena hrana ali kupovanje briketov v tujini (ZDA, Kanada). Od tega kar sem jaz uspela najti v Evropi (lahko, da mi je vseeno kaj uslo) je brez perutnine in z manj ribe se WildCat Ceetah, ki bazira na divjacini. Potem je se Natural Balnace, ki ima brikete z raco ali puranom, ce to ne pedstavlja problema (dostikrat je na perutnino navzkrizna reakcija). Seveda ima uporabne okuse (jagnjetina, divjacina) tudi ZiwiPeak, ampak pri nas teh ni na voljo.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #13 : 07 December 2012, 04:24:53
Opcija za nepiščančje hrane so tudi Princess Nature's Power (200g konzerve) v okusih:
- losos: losos (69%), juha (voda) (29%), rjavi riž (1%), peteršilj (0,45%), taurin (0,15%), cikorija (0,1%),  spirulina (0,1%), juka (0,1%), sončnično olje (0,1%)
- gos in jagnjetina: gos (35%), jagnjetina (34,5%), juha (voda) (29,95%), spirulina (0,5%), rožmarin (0,1%), cikorija (0,15%), taurin (0,15%), biotin (250 mcg), laneno olje (0,1%)
- raca in kunec: raca (34,5%), kunec (24%), juha (voda) (29,2%), rjavi riž (1%), brusnice (1%), taurin (0,1%), biotin (250 mg), sladki janež (0,1%), evkaliptus v prahu (0,1%)


Fendt

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 22 November 2013, 19:00:11
Naše kmečke mačke pa najraje kar Mercatorjeve konzerve jedo. Mogoče se sliši čudno, a je res.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 22 November 2013, 19:51:02
Naše kmečke mačke pa najraje kar Mercatorjeve konzerve jedo. Mogoče se sliši čudno, a je res.
Verjamem da jih imajo rade, to ni cudno. Vsekakor pa taksna hrana zanje sploh ni zdrava in ti setujem, da zamenjas na kaksno bolj kvalitetno (npr. Sanabelle - ni predraga in ponavadi jo imajo macke rade).



Fendt

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 23 November 2013, 11:49:47
Takole bom rekel. Mačke so pri nas druge kure, pojejo pač kar ostane in še konzerve za povrh. Pa da o krajah mesa sploh ne govorimo... Mačka že ve, kaj rabi, dosti bolje kakor človek, vse so zdrave, normalno raščene, nobena ni debela, sej miši je pa vedno dovolj. Pa pri šestih mačka  trenutno (pet mladi je vmes) to sploh ni problem. Kmečke mačke se sploh zelo razlikujejo od hišnih, naše so celo leto zunaj, v bitvu napol divje, vse se namreč ne pustijo prijet, pa so prav lepe in zdrave. Sem pa že poskušal z bolj drago pa še povohat niso hotele.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 23 November 2013, 11:59:41
Fendt, kakšna pa je življenska doba vaših zdravih kmečkih mačk?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Fendt

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 25 November 2013, 16:42:47
Ma so živele nekatere tudi po osem in več let, kar pa me zelo žalosti, je, da jih gre večina v večna lovišča zaradi strupov za podgane, ki jih okoli nas obilno nastavljajo, pa razna povoženja, enkrat je po 14 dneh prišel muc z obstreljeno glavo, mu ni bilo pomoči. Mi je hudo, da se take stvari dogajajo, ampak to je pač cena svobode, in jezen sem predvsem na tiste, ki mačke takole pobijajo. Gredo pa predvsem mladi muci prvo leto, ker si pač iščejo svoje ozemlje, pa se nikoli ne vrnejo. In mi je za vsakim hudo.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 25 November 2013, 17:23:53
 >:( :-X :-X
Zato pa se ima mačke NOTER. Noter ni strupa za podgane, mlade mačke si ne iščejo ozemlja in ''izginejo'', sosedje jih ne pobijajo in avtomobili ne vozijo. In ne boš verjel - mačke niso čisto nič trpinčene, ampak v takšnem življenju čisto uživajo. Ne govorim samo iz teorije - imam doma 2 triletna mačka ki sta bila nazadnje na travi pri 3 mesecih starosti in sta srečnejša kot marsikatera mačka.
In 8 let je za mačko (še posebej če pišeš da redko dočakajo 8 let) precej kratka doba - drugače živijo 15 do 20 let, notranjih velika večina dočaka 15+. In če vidiš, da ne gre, da mačke umirajo pred to starostjo, potem jih jaz ne bi več imela, ne pa da se vedno znova mučijo.
Ne bi si pa tudi dovolila, da se moje mačke tako mučijo - te je že kdaj kdo pretepel? In bi privoščil mački da tako pogine? Jaz že ne. Te je že kdaj zbil avto? Bi privoščil mački da tako umre? Jaz, še posebej po nedavnem bližnjem srečanju z avtomobilom nikakor. Si bil že zastrupljen in bi svoji mački privoščil da umira v mukah zastrupljena? Niti slučajno. Ne razumem, kako se lahko tako zgodi ogromno mačkam in ljudje preprosto posvojijo novo. Zame je to vsekakor prevelika cena za ''svobodo''.
Boge mačke.  :(



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 25 November 2013, 17:34:42
Fendt. Včasih se mi zdi kot da smo z drugega planeta. Čeravno z isto ruralnega področja. Že pri mojih sosedih opažam, kot da smo na medplanetni razdaliji. So tud nekateri prepričani da:
...da jih gre večina v večna lovišča zaradi strupov za podgane... pa razna povoženja...z obstreljeno glavo....Gredo pa predvsem mladi muci prvo leto, ker si pač iščejo svoje ozemlje...
ampak to je pač cena svobode...
Zanimivo da naša mačka že živi 11 leto...sicer tud na svobodi. Pa še vse ostale prej so očakale krepko večjo starost od te sedaj. Prav tako pri vseh ostalih sosedih, ki so za svoje svobodne muce poskrbeli s sterilizacijo in ustrezno prehrano ter veterinarsko oskrbo po potrebi. Med tem ko samo hiša stran...pa zgodba od tebe. Hecno, a ne? Da v isti vasi mačke živijo kot z dveh različnih planetov.
Ne Fendt, mačke do enega leta ne gredo zarad iskanja teritorija, ampak ker jih potamanijo stari samci (ja pobijejo jih) pa nese jih kuga, pa slab imunski sistem zarad tok ''kvalitetne oskrbe'', pa nese jih motor od avta, ker senik pozimi ni dovolj topel (aja mačke se ne zmorejo segrevat s tresenjem, ampak s premikom na toplo mesto)...skratka pustite, da na krut način umrejo. Pač z takšnim mišljenjem pomagate pri ene vrste umoru iz malomarnosti. Napadla, da sm koga? Ne. Sam lih taprave volje sm, da napišem dejstva o ''zdravih kmečkih mačkah''.
Če bi vaše mačke pri opisani oskrbi (vključujoč prehrano) živele kvalitetno in zdravo bi kaj hitro v osmih/devetih letih pridelali z samo eno mačko nekaj več kot 11 milijonov novih mačk. Četudi, bi vaši mladiči šli v svet v nove teritorije...pa še od vseh vaših sosedov...pa nekje bi se pa poznala millijonska populacija...se vam ne zdi? Boste zdaj rekli, da fajn, da poginejo...naravna selekcija itd...ne mi o naravni selekciji za živalsko vrstno, ki NI naravna (jp...mačka, kmečka mačka NI naravna vrsta, ampak kar lepo hišni ljublenček, ki si ga je človek ustvaril zase).

http://cufa-wi.org/wp-content/uploads/2012/10/33-SAGA-Cat-Population-Pyramid.jpg

Ne o ceni svobode...to je cena nekvalitetne oskrbe in brezbrižnosti ljudi.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Jackie

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 05 December 2014, 11:41:35
Ne bom odpiru nove teme pa bom, kar tukaj napisal.

Veliko sem prebiral razne poste/članke na tem in drugih portalih.. vendar nikjer nisem zasledil.. ali obstaja "pravilo" o kakšni konstantnosti ene in iste prehrane? Imam mačko, ki je stara 2 leti.. Vedno vzamem hrano, ki tehta cca 2kg, ki ta zmanjka zamenjam z drugim proizvajalcem premium hrane ali pa različne produkte istega proizvajalca... Probala je: Almo Nature, Trainer, Hill's, Royal Canin, Animonda, Purizon in Taste of the Wild..

Vedno je pojedla brez problema... pri Animonda - se je pojavlalo tako imenovano "zakopavanje" vendar je brez problema pojedla potem.. Edino razliko, ki sem opazil je da, ima pri različnih proizvajalcih različne wc potrebe.. na primer pri nakaterih gre 2x dnevno kakat pri nakaterih samo enkrat dnevno..

Na dolgi rok ali je slabo da menjaš tako pogosto hrano? Osebno se mi zdi malo togo eno in isto hrano non stop dajati..?



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #22 : 05 December 2014, 17:12:10
Pomoje ni fajn, da se toliko menjajo tako različni proizvajalci, ker te hrane, ki jih naštevaš, niso iste kvalitete. Trainer in Royal Canin se npr. težko primerjata s Taste Of The Wild in Purizon, saj se že po sestavi vidi, koliko so drugačne. Moj nasvet je, da izbereš eno znamko, (ali če že moraš, dve, ki sta podobne sestave) ki muci najbolj ustreza (tj. da nima po njej prhljaja, mehkega iztrebka, manj iztrebka pomeni večji izkoristek hrane, pa da jo rada jé, itd.) pa potem samo okuse menjaš (riba, piščanec, itd.). Pa kakšen obrok briketov zamenjaj z mokro hrano, bo veliko bolje za njeno zdravje.

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 05 December 2014, 20:00:32
Jaz se pa nikakor ne strinjam, da se vztraja pri eni znamki. Seveda je precejšnja razlika med npr. Acana in Trainer, ampak briket je briket.. Tudi to postopno prehajanje se mi zdi pretiravanje, ker večina mačk/psov nima težav s tem, če pa jih ima, je pa v večini kriv lastnik, ker jih ima na "dieti" - samo briketi in še to ista znamka leto in več skupaj.

Eh, pravila.. vsak ima svoje mnenje, tudi veterinar bi ti najraje prodal en okus Hillsa do konca mačjega življenja - kaj se pa tebi zdi?
Raznovrstnost, pa četudi so to briketi. Vsake toliko ji ponudi malo surovega mesa in kakšno vrečko.. Dvomim, da jo boš s tem razvadil, ker je preveč navajena na briketirano vrsto hrane, ji bo pa pasalo malo spremembe.. boš videl, po dveh dneh se bo te spremembe že naveličala in naprej mlatila izključno brikete, tako je pri nas.

Pri nas se je zakopavalo takrat, ko so imeli briketi preveč intenziven vonj, itak.. samo moja jih v tem primeru ni pojedla sploh.

Različni kakci so normalni.. so tudi pri nas, ker je hrana različna - briketi, kuhano, surovo, pa še kaka konzerva vsake toliko.





Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 05 December 2014, 20:04:29
Drugače pa zanimiv muc :) Običajno niso ravno za spremembe, bolj za rutino.. moje do lanskega leta še toleriral tri vrste briketov, zdaj pa je samo še od RC Pure Feline Vitality in zavrača vse ostalo. Tega se ne more in ne more naveličat, čeprav bi si jaz želela drugače, že zaradi cene (prodajajo samo 1,5 kg pakiranja). Glede zdravja se pa tudi ne sekiram preveč, ker mu nekajkrat na teden dajem še surovo govedino, pa del kuhanega obroka za psa. 



Jackie

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 05 December 2014, 23:21:57
Najprej, da se zahvalim za hitre odgovore..  :)

Od teh znamk, ki je probala ni imela nobenih težav, kar se tiče s prhlajom - to mi je bilo zanimivo.. Bilo je pa res opazno, da naprimer pri RC se je bolje svetila dlaka, kot na primer pri eni drugi znamki (trenutno se ne spomnem katera je že bila  ::) ).. Trenutno ima Taste Of The Wild in sm čisto zadovolen - povrh tega je še brez žitaric - bral da je to dobro za muca..

Enkrat na tedn ji dam malo surovega piščanca... enkrat to poje z užitkom, drugič samo fehta potem pa ne poje prav nič..Drugač se pa strinjam @Lusi, k si napisala.. preveč je navajena na briketno hrano, ker ponavadi iz firbca je zravn v kuhni in na polički opazuje kaj si pripravljamo in na vsake toliko časa malo pomjavka.. in ji dam vse za povohat in ne mara ničesar - v tem smislu da ne poje ničesar (sir, poli salamo, morsko ribo..)

Sicer pa, katero mokro hrano pa priporočate? Jaz ponavadi naročam preko Zootiha..

Aja pa drugače muc izredno veliko pije.. oz. to mu je že tko mal navada.. Pol leta je redno pila iz posode, potem pa je ugotovila magično vodo, ki prihaja iz kopalnice pri tušu  :D .. tko da, kar se tiče vode jo dobi izredno veliko..