psička renči

markoj · 5039

markoj

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 05 December 2012, 17:27:47
Imamo 5 mesecev staro zlato prinašalko,približno kakšen mesec pa zelo renči in kaže zobe na vse nas,predvsem se to dogaja če ji uspe uzeti kkakšno stvar npr,nogavico,kakšne odpadke iz smeti in podobno.Prosim za pomoč ,ker občutek res ni prijeten je pa tudi napadalna do nas.



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #1 : 05 December 2012, 17:37:01
Jaz sem pri svojem, ko je prvič zarenčal name(ko sem mu jemal kost) vztrajal dokler mu je nisem vzel. To sem tisti teden ponovil še večkrat - vztrajal dokler ni nehal renčati. Zdaj nikoli več ne zarenči name.

Torej, vztrajaj in ko se kuza preda vrnes stvar njemu. Pri nama je pomagalo.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


markoj

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 December 2012, 18:00:48
Ko se ji približam me napade,tako da z roko ne morem in ne upam zraven,ker tudi ugrizne.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 December 2012, 18:50:39
Naša tamala je imela enkrat tako idejo, da bi bila šefica  ??? Res je bila še bolj majhna, cca 3 mesece, samo me je tako pogrelo,da sem jo zgrabila za kožo na vratu,nato pa jo položila na tla, in "tiščala" ob tla,doker se ni nehala repenčit. Nikoli več ni poizkušala.. Moral ji boš tako ali drugače pokazat kdo je šef, drugače ne bo odnehala.

Once you go boxer, you never go back :)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #5 : 05 December 2012, 20:15:06
Ko se ji približam me napade,tako da z roko ne morem in ne upam zraven,ker tudi ugrizne.

Potem pa z nagobcnikom probaj. Sicer pa ce ni ze v rdeci coni(nikakor ni!) bi slo tudi z golimi rokami.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 05 December 2012, 21:43:57
ni še potreben nagobčnik, men se zdi, da boš lahko brez to uredila, so ti pa dali same dobre nasvete, kr upoštevaj



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #7 : 05 December 2012, 21:57:46
Za 5 mesečnega mladiča res ne potrebuješ nagobčnika.

Osebno nagobčnika ne uporabljam pri nobenem psu, ker menim, da se da vse rešiti enostavno brez nagobčnika. Tudi, ko pomagam sorodnikom pri reševanju njihovih težav pri odraslih agresivnih psih ne uporabim nagobčnika(so to psi do 20kg) - enostavno se tepeš, boriš s psom dokler ne popusti. Paziš, da ne začutijo strah ker potem "si gotof" :).

Verjemi, mladič te ne bo poškodoval, če boš le malo previdna.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 05 December 2012, 22:01:51
ja to sem tudi hotela napisat, pa pozabila  :), da pes ne sme občutit tvojega strahu, ker potem bo vedel, da je on "big boss" hehe :D



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 06 December 2012, 00:33:29
Če se bojite ugriza že pri 5 mesečnem mladiču, potem nič ne posegajte v psa na lastno pest, ker boste zelo verjetno zadevo še poslabšali. Namreč, psa lahko "prizemljiš" samo, če se ne bojiš ugriza. Če boste nekaj poskušali in vmes cviknili, bo naslednjič še slabše. In psica je očitno že ugotovila, da se je bojite, glede na to, da se zadeva vleče že en mesec. Nekaj podobnih tem je sicer že na tem forumu, ampak še najbolje bo, da si poiščete strokovno pomoč. Na lastno pest bi se jaz držala samo nasvetov po sistemu "okoli riti v žep" (krdelna pravila, nič ni zastonj, hrana samo iz roke, vaje poslušnosti, vaja spusti...).

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=11381.0
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=11696.0

O kakšnem nagobčniku vi to? Kako bo dal nagobčnik na psa, ki je ukradel nogavico in ga napada, ko se mu hoče približat?  ???



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 06 December 2012, 08:36:52
Oh ja. Psa prizemljit pa to. To lahko samo 1X prvič in zadnjič, popravnih pa NI. In če psica to dela že cel mesec pa še mladič je...no jaz je nikakor nebi metala/tiščala ob tla se z njo bodla za ''vodilni položaj'' pa take...Ker kaj boste pridelali - psa ki naslednjič NE BO zarenčal...bo pa od prilike samo fajn ugriznu. Simpl ko pasulj. Renčanje je sankcionirano ugriz pa je končno dejanje, ki ga pravzaprav želi. Po ugrizu sankcionirat pa ni fore. Pes je že opravil pa tudi, če je zato zbutan.
Pomaga že točna in natančna uvedba pravil, da psa ''prizemljiš'' brez najmanjšega konflikta. Če pa krade nogavice in ostalo...pospravlat je treba  :P In pa seveda da se psa začne učit (ne Prizemljevat ampak Učit!) tudi najbolj ''neuporabnih'' trikcev, veščin, manir...

In seveda se da brez iskanja konfliktov. Pri lastninjenju predmetov/hrane/oseb je najslabša možnost psa provocirat z idejo ''JAZ ti Lahko uzamem pa če si še tak tečn, ker JAZ sem ti gazda''. Psu je dosti bolje dopovedat, da tvoja bližina ni vir konflikta (dokler je sam je ok ko si zraven se pa more z nekom bodit ::)) in da tvoja bližina ne ogroža njegove ''lastnine''. In če on to ''lastnino'' preda vodji (prostovoljno) je zanj to nagrajujoče. Torej ''lastnine'' niso niti približno toliko fajne kot si fajni ti.

V konkretnem primeru nimam pojma kako ste prišli tako daleč, da vam prinašalec ne prinaša ampak si lasti-ni mi v kontekstu njegovih selekcioniranih nagonov. Ker psa, ki ima prinašalsko dušo ni ravno težko naučit, da se stvar predaja lastniku brez, da mu roko zram snameš z zobmi (vsaj v okviru družinskih potreb). Bom še enkrat povdarla - pospravljat izven dosega ''konfliktne'' predmete in pa psa Učit tisto kar bi radi da počne bolje. Z nule začet gradit ''vajo'' ki vam je ne obvlada (predajanje predmetov brez konflikta).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 06 December 2012, 08:41:16
jutro
kako rada preberem nasvete, vsak doda nakaj po svoje in ni hudič, da ne rata  :D ;D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 25 Januar 2013, 14:45:16
Vprašanje je tudi ali psička renči v igri ali agresivno in tudi glede agresivnosti.. je res agresivna ali se lastnikom samo zdi da je agresivna.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 25 Januar 2013, 19:56:51
Jaz sem pri svojem, ko je prvič zarenčal name(ko sem mu jemal kost) vztrajal dokler mu je nisem vzel. To sem tisti teden ponovil še večkrat - vztrajal dokler ni nehal renčati. Zdaj nikoli več ne zarenči name.

Torej, vztrajaj in ko se kuza preda vrnes stvar njemu. Pri nama je pomagalo.

Da bi to pri našem pokojnem dalmatincu...Odnehati ni bilo v njegovi naravi. Je že bilo potrebno uporabiti diplomacijo oz. menjavo za kaj slajšega.  Najenostavnejša reč, kar obstaja in preko tega se da tudi naučiti spuščanja, pokazanja, menjave.

S psom se je treba ukvarjat. Veliko. Pri tako mladem, pa res ni problem porabiti vse hrane kot nagrado za želeno obnašanje, po 5-7 kratkih seans in veliiiko igre (pa začeti kar s cufanjem in učenjem spuščanj-že veeeliiiikoooo napisano, nadaljevati tako, da se igračo postavi ob nas na tla, potem se jo postavi malo dlje od nas-da jo k nam prinese in ko to obvlada, kratko vržemo in ko prinese cufamo, potem pa na tak način izgradiš prinašanje raznih igrač etc...). pri mladičkih in tako mladih psih se res, da vse elegantno in brez konfliktov, če je pes res na polno zaposlen prek trikcev, vaj, igre etc...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!