OK DOG pasja hrana

asvi · 4833

asvi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 17 December 2012, 20:56:44
Zdravo,

zanima me če ima kdo izkušnje s to hrano. Kupil bi namreč tole: http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=23230
hrana je za mladička.

ANALITSKE SESTAVINE: Vlaga 8,00%, Surove beljakovine 29,00%, Surovo olje in maščobe 14,00%, Surova vlaknina 2,20%, Surovi pepel 6,90%, Kalcij 1,50%, Fosfor 1,10%

Če mislite da je ta zelo slaba, katero drugo priporočate. In da je cenovno ugodna. Trenutno bi kupil to če je ok, kasneje pa trainer ki je malo dražja (zaradi financ).

hvala za odgovore



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 17 December 2012, 21:42:59
Jaz tega ne bi hranila... Razen če bi imela kokoš namesto psa  :P

Bulldogs... And nothing else...


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 December 2012, 21:56:28
Jaz tudi ne če iščeš cenovno ugodno hrano in hkrati vsaj neke srednje kvalitete priporočam Bosch. Najceneje boš prišel skozi če jo naročiš iz tujine http://www.zoohit.sk/shop/psi/granule/bosch/pro_stenata/165533 (lahko naročiš s zooplus.com, zooplus.de, zoohit.cz - vseeno). Mogoče se lahko komu pridružiš pri nakupu pa ti niti poštnine ne bo treba plačat. Nakup je pa čisto varen, stvari so v Sloveniji v 3eh -5ih dneh.

Sestava:

 perutninsko meso (min. 20%), ječmen, koruza, sveže perutninsko meso, riž, svež mesni obrok, živalske maščobe, osušeni pesni rezanci, osušeno meso, ocvirki (osušeni), ribji obrok, laneno seme, kvas (osušen), ribje olje, natrijev klorid, kalijev klorid, školjke v prahu (min 0,1%), prah cikorije.

Analitične sestavine: beljakovine 26,0%, vsebnost maščob 13,0%, vlakna 2,5%, pepel 6,5%, kalcij 1,2%, fosfor 0,9%.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 18 December 2012, 19:13:17
kakšna pa je razlika v ceni če jo naročiš v tujini??
za 3 kg hrano tu v slo plačaš 14 € kar se mi ne zdi drago, ker royal canin je bistveno dražji. to so briketi, ki jih je naša "tamala"



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 18 December 2012, 19:50:13
15 kg vreča stane tukaj skoraj 20 eur več (aler 48 eur).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 18 December 2012, 20:54:15
no to pa je razlika ja   :)



asvi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 25 December 2012, 22:11:45
če gledaš analitične sestavine boscha in pa ok dog, kaj je razlika?

no sm se odločil da ne bom pametoval ker nimam dosti pojma o tem :), da bom dražjo kupoval če pravite da so te tako zanič.

Katero mi bolj priporočate?
Eukanuba, Pro Plan, Acana, Taste of the Wild?

Pa zanima me kako je z Trainer hrano?



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #7 : 26 December 2012, 09:36:34
Glej sestavo, ne analitične sestavine  ;)

OK Dog:

SESTAVA: žito (koruza 36%, riž 4%), meso in živalski stranski proizvodi (od tega piščančje meso 10%), stranski izdelki rastlinskega izvora (od tega kaša pese 1,2%), olje in mast (od tega olje iz koruznih kalčkov 1%), minerali, kvas (pivski kvas 0,4%), različen sladkor (frukto-oligosaharidi 0,02%).

Nikakor ni dobro, da je na prvem mestu žito! To pomeni, da je v briketih več žita, kot mesa. Na prvem mestu mora biti navedeno meso, pa še to res samo meso, brez stranskih proizvodov. To dvoje sta najbolj osnovni stvari, po katerih se je najlažje ravnati.

Od teh naštetih se mi zdita najbolj kvalitetni Acana in Taste Of The Wild (se pozna tudi po ceni), je pa seveda odvisno tudi od tvojega psa, kako mu bodo ustrezali. Nekaterim tudi ne pašejo briketi z zelo visokim % mesa.

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


asvi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 27 December 2012, 21:25:01
kaj pa hrana trainer natural? je sprejemljiva al je za kure :D



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #9 : 10 Januar 2013, 14:04:55
Boljša od Trainerja in cenovno nekje isto sta npr. Arden Grange in Barking Heads, probaj raje kaj takšnega  ;)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha