"Prevzgoja"

innuendo · 4866

innuendo

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 28 December 2012, 21:53:45
Pozdravljeni.

Naj na kratko opišem svojo zgodbo in problem...

Imam tri leta starega Cavalierja, samčka, ki je z vsakim dnem težje nadzorljiv. Lajanje, cviljenje, izsiljevanje, agresivno vedenje... Vem, da sem za vse to kriv sam, ker ni bilo praktično nobene vzgoje. Zdaj pa se sprašujem, če je še čas, da kaj spremeniva? Našel sem članek, ki me je navdušil - http://www.pasja-sola.si/index.php/pasja-vzgoja/clovesko-pasje-krdelo.

Se vam zdi, da je še čas? Kje začeti?



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 28 December 2012, 21:59:40
Nikoli ni prepozno! Priporočam http://www.alfakan.si/ Rešijo vsako težavo!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 29 December 2012, 12:57:27
Nič ni prepozno, samo lotiti se je treba zadeve. če vam je način na linku všeč, potem je OK. trebase je držati pravil, ki so tam našteta (nič ni zastonj, vsako ugodnost si mora pes zaslužiti, psu namenite pozornost takrat, ko vi hočete, ne ko to od vas zahteva pes, igro začnete in končate vi in ne pes, prvi greste skozi vrata, če pes leži na vaši poti se vam mora umakniti, vi imate dostop do vseh prostorov, pes pa ne, ne sme skakati na pohištvo....
Poleg tega je treba psa zaposliti. Najti mu je treba tako delo, ki ga ima rad (trikci, iskanje skritih predmetov, prinašanje žogic, frisbi....) in tako, ki ga ne mara prav preveč, pa ga mora vseeno opraviti (šolska poslušnost recimo, pri čemer je nujno vztrajati pri natančni izvedbi vaj)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 Januar 2013, 14:26:50
Kje začeti?
Začeti z iskrenim odgovorom na vprašanje ali je psu dnevno zagotovljeno dovolj fizične in možganske rekreacije  ;)



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 Marec 2013, 11:25:50
Jaz bom kar v to temo napisala.

Vem kje je težava, ampak kao prepričati lastnike v to. In sicer, moja tašča ima 10 letnega pudla. Psa je dobila ko je bil star 2 leti. Pes v osmih letih ni šel 10 krat na sprehod. Čepi doma na kavču in poležava s taščo vred. Je posesiven na njo, na vse igrače, na hrano. Renči, laja. Oni pravijo: Je že star, je bogi (baje da na sprehod ne more, ker so mu 15 januarja pucali zobe), nič se ne da narest itd itd.

Vse skupaj nebi spraševala, če me mali p!"%okrilec (oprostite izrazu) danes nebi šavsnil, samo zato ker sem jih šla poklicat za poštarja, njih pa ni bilo doma. In predvsem zato, ker z njimi živimo in imamo doma dojenčka. Kaj jim rečt, kako jih prepričat, da je mogoče čas da ga da v šolo, čeprav ona meni da je prestar za prevzgojo? Kako ga prepričat, da ga je treba peljat tudi na sprehod, in to ker je on mala pasma ne pomeni da ne more dlje od ograje na sprehod? Ker v konkratno današnjem primeru sem kriva jaz, ker nisem videla da so oni šli od doma.?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 06 Marec 2013, 11:34:40
Ultimat. Oprosti, ampak pseto te je šavsnilo brez oreng razloga (nisi ga maltretirala, nisi ga dražila in nisi vlamljala!). Jaz bi zaropotala ali psa stran ali pa s psom vred v šolo in delat. Slabša "rešitev" je, da psa zapirajo v kletko ko jih ni doma, zato da ste ostali na varnem pred njegovimi zobmi!

Nedvomno pa za spremembe-traja čas, še posebno ker je pes toliko let navajen takega življenja.

Ena opcija pa je, da ti razčistiš s psom, da boš ti imela mir pred njim. Predvidevam, da se nisi ustrašila, ampak je dobil zasluženo nazaj v istem momentu?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Marec 2013, 11:52:32
Ultimat. Oprosti, ampak pseto te je šavsnilo brez oreng razloga (nisi ga maltretirala, nisi ga dražila in nisi vlamljala!). Jaz bi zaropotala ali psa stran ali pa s psom vred v šolo in delat. Slabša "rešitev" je, da psa zapirajo v kletko ko jih ni doma, zato da ste ostali na varnem pred njegovimi zobmi!

Nedvomno pa za spremembe-traja čas, še posebno ker je pes toliko let navajen takega življenja.

Ena opcija pa je, da ti razčistiš s psom, da boš ti imela mir pred njim. Predvidevam, da se nisi ustrašila, ampak je dobil zasluženo nazaj v istem momentu?

Jaz se psov ne bojim in je dobil. Ja ultimat sem postavila in so rekli da ga lahko edino uspavajo ker druge rešitve ni. :-/



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 06 Marec 2013, 12:03:42
A ti ga pa ne mores vzet "na prevzgojo"? Recimo, ze to bi verjetno pomagalo ce bi ga jemala sabo na sprehod.. Se jih v to nebi dalo prepricat?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 06 Marec 2013, 12:23:21
A ti ga pa ne mores vzet "na prevzgojo"? Recimo, ze to bi verjetno pomagalo ce bi ga jemala sabo na sprehod.. Se jih v to nebi dalo prepricat?

Jaz sem jim že ponudila da ga peljem na sprehod, od teh 10 ko je bil sem ga jaz 9 peljala, zdaj pa eventuelno tak ne more ker je bil pri veterinarju mesec pa pol nazaj ko so mu pucali zobe. Lej sami izgovori so jih. Bogi pes.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 06 Marec 2013, 13:27:30
Vzgoja tujega psa ni tvoja stvar, niti njegovo sprehajanje. Če se lastnice na da prepričati, se jo pač ne da. Ona je dolžna preprečiti, da bi njen pes počel škodo drugim stanovalcem, kako bo pa to dosegla je pa njena stvar. Lahko zapre psa v boks ali pa drugim prepove vstopat v svoje prostore.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 06 Marec 2013, 14:40:40
Vzgoja tujega psa ni tvoja stvar, niti njegovo sprehajanje. Če se lastnice na da prepričati, se jo pač ne da. Ona je dolžna preprečiti, da bi njen pes počel škodo drugim stanovalcem, kako bo pa to dosegla je pa njena stvar. Lahko zapre psa v boks ali pa drugim prepove vstopat v svoje prostore.

Popolnoma se strinjam. Samo mi vsi živimo v eni hiši  :(



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 06 Marec 2013, 16:15:22
Am...kaj pa da psa pač ''dobiš na svojo stran''. Pač koga briga, če bo mel potem tebe rajš ko taščo  >:D No, ker, če bi jih pes brigal ga reveža nebi pri 10 označili za starostno nesposobnega.
Prevzgoja kot taka se v prvi vrsti začne z lastnikom. Če pač ta ne sodeluje ti ostane samo to, da, ali ti skrbiš zanjga ali pa, da ga pač takrat, ko sta primorana v stike imaš na svoji strani.  ;)
Ni najbolj prav pa vendar - šunke v žep pa mu jo vržeš kar tako po tleh. One klasične vaje za pozornost. Načeloma po nekaj poskusih čepijo zraven foodavtomata  :P V primeru mimohodov ti vsaj ne bo težil z zobmi. 8)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 07 Marec 2013, 22:44:26
Am...kaj pa da psa pač ''dobiš na svojo stran''. Pač koga briga, če bo mel potem tebe rajš ko taščo  >:D No, ker, če bi jih pes brigal ga reveža nebi pri 10 označili za starostno nesposobnega.
Prevzgoja kot taka se v prvi vrsti začne z lastnikom. Če pač ta ne sodeluje ti ostane samo to, da, ali ti skrbiš zanjga ali pa, da ga pač takrat, ko sta primorana v stike imaš na svoji strani.  ;)
Ni najbolj prav pa vendar - šunke v žep pa mu jo vržeš kar tako po tleh. One klasične vaje za pozornost. Načeloma po nekaj poskusih čepijo zraven foodavtomata  :P V primeru mimohodov ti vsaj ne bo težil z zobmi. 8)

Ubistvu se mi iskreno to ne zdi rešitev, ker kot je napisala lanabela je to delo lastnice. Ker jaz imam dovolj dela s svojim psom in trenutno dojenčkom, sploh pa je bilo planirano začasno varstvo pri tašči otroka, in takrat mene ne bo zraven, tudi če je pes na moji strani nebi ravno mogla veliko ukrepati. No po tistem dogodku, se je ideja o varstvu popolnoma opustila, ker jaz takim osebam žal ne bom prepustila otroka. Pa naj se to bere kot šinfanje al pa ne  ;D



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 07 Marec 2013, 22:47:37
Am...kaj pa da psa pač ''dobiš na svojo stran''. Pač koga briga, če bo mel potem tebe rajš ko taščo  >:D No, ker, če bi jih pes brigal ga reveža nebi pri 10 označili za starostno nesposobnega.
Prevzgoja kot taka se v prvi vrsti začne z lastnikom. Če pač ta ne sodeluje ti ostane samo to, da, ali ti skrbiš zanjga ali pa, da ga pač takrat, ko sta primorana v stike imaš na svoji strani.  ;)
Ni najbolj prav pa vendar - šunke v žep pa mu jo vržeš kar tako po tleh. One klasične vaje za pozornost. Načeloma po nekaj poskusih čepijo zraven foodavtomata  :P V primeru mimohodov ti vsaj ne bo težil z zobmi. 8)

Ta označitev za "starega psa" je sploh nesmiselna glede na to da je pes zdrav in ima povprečno starostno dobo 15let in več!