Čas hranjenja

*nastja* · 6892

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 28 Marec 2006, 09:51:36
Ali daste zmeraj svojemu pesotu za jest ob istem času. Mi smo se navadili, da mu zjutraj damo zmeraj ob 6h (razen danes), zvečer pa tudi ob šestih. Tako da sva se jaz in Indi začela avtomatsko ob 6h zbujati in če jaz zamudim 5 minutk, me on zbudi. Zvečer pa tudi avtomatsko, Indci in jaz.

Kaj pa vi, a imaste točno določeno uro, kdaj dobi kuža svoj obrok?


Lp, Nastja

+1



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1 : 28 Marec 2006, 11:18:46
zelo na priblizno. Zjutraj preden grem v sluzbo - to je okorog 7.30, popoldan, ko prideva s sprehoda - med 17. in 19. uro, zadnji obrok pa odvisno od drugega, ampak naceloma nekje med 21. in polnocjo.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #2 : 28 Marec 2006, 11:26:08
Ne, jaz dajem samo približno: zajtrk med 8 in 9, večerja med 20h in 23h. Odvisno tudi od letnega časa.

Točnih obrokov pa nima ravno zato, da ne bi kdaj "zagnala panike", če bi slučajno zamudila za 5 min ::) Ker sosed je imel zlatkota, ki je bil navajen na sprehode ob točno določenih urah. In če so slučajno zamudili za 5 min, je pes toliko časa cvilil in lajal, dokler ga niso peljali ven. Tudi ob nedeljah, dežju, snegu....



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 28 Marec 2006, 11:31:22
Okvirno mu dajem za jest ob 6.00 in ob 18.00. Vendar je sedaj zaradi pasje šole in drugih obveznosti vse malo zameštrano, tako da po tanovem dobi prvi obrok med 7.00 in 12.00, drugega pa med 19.00 in 21.00.
Odvisno od dneva, obveznosti...etc.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4 : 28 Marec 2006, 12:32:39
Tudi jaz nočem psičke navadit na urnik, ker pol maš same probleme. Načeloma je zjutraj in zvečer, čeprav 2/3 hrane poje med delom...
Banalen problem se pojavi, če je treba na pot... Psu seveda ne daš hrane pol pa hop v avto za dve uri... Dobi ko pride in če je navajen na tisto točno minutko, ki je 5 min po štartu... ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 28 Marec 2006, 12:47:32
Čao!

Pravijo, da je dobro, če se hrani psa vedno ob isti uri na istem kraju. Ampak pri nas pa to ni tako. Na istem kraju itak dobijo vedno, dobijo pa ob različnih časih, ker so psi pravzaprav od atija in sta dva tudi službena, pa malo gleda, kdaj gre v službo, da nimata službena dva kakše probleme če prej jesta preden se peljeta z avtom. Ker pa vsi 4  seveda dobijo ob isti uri pa je to enkrat zvečer, enkrat zjutraj, enkrat popldne... Ampak to jih ne moti, njim je važno, da jedo! :P

P.s. : jedo pa brikete enkrat dnevno (pa vsak drugačno količino glede na težo in velikost an)

Lp,

Suns.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 28 Marec 2006, 13:03:46
ja sej jz tudi hočem mamici dopovedat da ni treba da pes vedno je na isto uro, ampak se ne da, in že zažene paniko če mu ne dam za jest ob 6h.

Mislim pa da ni nobene razlike.




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7 : 28 Marec 2006, 13:42:47
daj ji primer o vožnji ali ji reci, da si malo prebere te strani  ::)
ker dokler ne pride do situacije, nanjo niti ne pomisliš pa zgodi se tudi da bi rada spala še pol urece več... Sej psa ne bo pobralo od lakote zaradi tega.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 28 Marec 2006, 14:43:48
Mislim, da bi bilo idealno, ce bi psu lahko dajal vsak dan ob isti uri, ker imajo psi radi red.
Ampak ker pac zal ne gre tako...

Grin dobi enkrat dopoldne, odvisno kdaj vstanem :-[ zvecer dobita ponavadi med 7 in 8, razen ce se kdo od ostalih druzinskih clanov ne odloci za pozen sprehod, takrat dobita kasneje.

battito animale


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #9 : 28 Marec 2006, 14:55:53
Rina je zjutraj od 6-7(med vikendom nekje od 7-8),zvečer pa prav tako od 7-8 enkrat.Glede na to kolk je požrešna pri tem nimamo težav in lepo počaka,da ji prinesemo obrok.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #10 : 28 Marec 2006, 16:13:38
Witty tudi nima točno določenega urnika. Zjutraj dobi preden grem v šolo (20 čez 7), med vikendom pa dve ali tri pozneje. Če pa med vikendom kdaj res dolgo zapsim :-[, pa ji potem cel obrok sfutram za nagradice.
Zvečer pa dobi enkrat po 20 uri, ponavadi ob 22.

Je pa ful hecno, ko se pes enkrat navadi na določen red. Aglilty je bil vedno ob istem času in Witty je šla že kar sama pred avto čakat. Potem pa je prišla jesen, pa smo prestavili na eno uro prej, Witty pa je bila čisto zmedena, kam gremo že tako zgodaj. Hihi.

lp, rina

Los je car!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #11 : 28 Marec 2006, 16:43:44
Pri Aski tudi nimam stalnega urnika dajanja hrane, dobiva pa dvakrat na dan in to okoli pol šestih zjutri in okol 18 ure ( + ali - kaka ura,kdaj pa še več razlike je), med vikendom pa tudi malce kasneje zjutraj  dobi;) ;D


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #12 : 03 Januar 2008, 22:55:05
Moj Blyth pa vedno je v tasi 'taverneti'. Do pred enim tednom je to bilo pribl. ob 8h, 14h in 20h.
Zdaj pa je 2x na dan - ob 8h in 19h.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #13 : 03 Januar 2008, 23:19:48
Ja,pri nas smo tudi  zmešani glede dajanja hrane. Za jest dobi Paxxa dvakrat na dan-zjutraj med osmo in enajsto,Gaja pa trikrat,manjše porcije,zaradi trebuščka. Vedno pa naredim tako,da je med prvim in zadnjim obrokom 12 ur. Torej,če dobita ob osmih zjutraj,bosta dobila tudi ob osmih zvečer(+ kaka minutka več). To je edino pravilo ki se ga držim glede urnika hranjenja  :-\
Pri nas se obnese,no. Tko,da ni vedno ob isti uri,na istem mestu,ipd...