pasja šola

nemški bokser · 72107

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #60 : 03 Marec 2016, 18:48:44
dokler ni sedi, prostor, tačka, odpoklic, med drugimi, neznanimi psi, kolesarji, tekači, otroci in prometa-do takrat še ne zna.

Je pa en hakeljc. Recimo, tista društva, ki imajo tečaje zgolj na poligonih-psi se navadijo psov iz skupine, navadijo se delat v tistem okolišu.
Zato je meni najpomembnejše pri psu, tam nekje do 12 meseca, da je poudarek na vzgoji, na obnašanju v mestu, med različnimi ljudmi, vozički, psi, promet in da se razvija igra z vodnikom, ležanje na pijači.

Saj je res, da lahko vse sam delaš v urbanem okolju. Je pa vseeno bolje, če te nekdo opazuje, popravlja in če imaš še vrstnike zraven. Če je tvoj prvi pes, pa sploh.

S šolanjem (razni kinološki športi, poslušnost, sheme za izpit....) s tem pa res lahko počakaš...Niti nujno ne rabiš, je pa fajn, če si najdeš nekaj, kar je vama s psom všeč.

Vpisi so se povečini ravno začeli.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 03 Marec 2016, 22:29:50
Če je tvoj prvi pes bi šla jaz vsekakor - veliko novega in koristnega slišiš.  :) Jaz sem šla z mojim avstralčkom brez pomislekov v šolo, nekaj dni za tem ko sem ga dobila, star je bil kakšen teden več kot tvoj. Grozno je užival, po nekaj minutah je pogruntal, da me mora gledat, če želi dobiti košček hrenovke in potem je bil sposoben po celi 2 uri sedet, hodit in medtem ves čas gledat gor v mene in moje roke. Ko smo prišli domov pa spat  :P
Kar nekaj socializacije je v šoli, sicer tu kjer sem šla jaz ni bilo ne vem kaj, enkrat smo šli sicer na sprehod. Za naslednjega mladička bom najbrž izbrala kakšno drugo društvo pa tudi če bo bolj daleč. Ja, kot je rekla čara, čimveč različnih krajev, situacij, psov, ljudi ...
Pomojem boljše da začneta kar zdaj s šolo kot šele ko bo v puberteti, ker imata do takrat nabranih že nekaj izkušenj s tem kako se dela v skupini z drugimi psi, ker tam pri šestih, sedmih mesecih je moj malo popustil na pozornosti in se mi zdi, da bi ga brez predznanja iz male šole težko motivirala, tako pa nisva imela problemov. Kontrolo pa tako v mali šoli dodelaš  ;) Borderček bo hitro ugotovil za kaj se gre in bosta najbrž še najboljša v skupini (midva sva bila  :D ), pa še užival bo.



AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #62 : 27 Avgust 2016, 21:27:52
Hej!
Mene pa zanima kere pasje šole priporočate, res sem si fulll želela v Bajko, z dovoljenjem staršem, ampak je njihov pogoj jasen: vsi morajo biti 18 brez izjem  :'( Stara sem skoraj 16 in se mi zdi to malo preostro, no oni bodo že najbolje vedeli, osebno pa bi pustila vsaj 15+ z dovoljenjem tudi lahko čisto super vodi psa, celo bolše kot kakšni starejši (smo meli že 4 sredjeazijce) največ sm delala z Aslanom, ki je bil napadalen zaradi nepravilne oziroma sploh ni blo socializacije in pol je biu pa pridn k bubek k smo delal na tem tkoda nevem...ce znate priporocit najnaj solo v okolici ljubljane (a je tut v brezovci kasna dobra?) ce veste za dobre sole  ful vam hvalaa
Lp
AslanTheAlabai

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #63 : 27 Avgust 2016, 21:58:09
Hej!
Mene pa zanima kere pasje šole priporočate, res sem si fulll želela v Bajko, z dovoljenjem staršem, ampak je njihov pogoj jasen: vsi morajo biti 18 brez izjem  :'( Stara sem skoraj 16 in se mi zdi to malo preostro, no oni bodo že najbolje vedeli, osebno pa bi pustila vsaj 15+ z dovoljenjem tudi lahko čisto super vodi psa, celo bolše kot kakšni starejši (smo meli že 4 sredjeazijce) največ sm delala z Aslanom, ki je bil napadalen zaradi nepravilne oziroma sploh ni blo socializacije in pol je biu pa pridn k bubek k smo delal na tem tkoda nevem...ce znate priporocit najnaj solo v okolici ljubljane (a je tut v brezovci kasna dobra?) ce veste za dobre sole  ful vam hvalaa
Lp
AslanTheAlabai

Aja pa še nekaj...Bajka mi je bila tudi všeč, ker imajo tečaje skozi celo leto kar je čist top, sam če mi ne bodo pustili it v šolo, ker še nisem 18 (kar mi ZAGOTOVO) ne bodo, nastane en problem  :(. Namreč druga društva majo zdej se jim končujejo vpisi in pa začnejo od 1.septembra že delat, jaz bi pa mladička starega 8 tednov sredi septembra šele dobila :-\. Kaj to pomeni zame? Da se jim pridružim, kasneje in plačam isto  ??? Ali pa se nemorem več pridružit? Kaj če se prijavim do konca avgusta pa grem ob koncu septembra v šolo? A to se pa absolutno ne bi dalo ??? A ne bi mogla ker bi ostali imeli vsaj 4 ure ali več predznanja?? Prosim vse ki kaj veste o tem, če mi lahko pomagate, nujno potrebujem pomoč :'( Res vas zelo prosim za kak odgovor ker ga nujno potrebujem.
Hvala, ker ne bostr ignorerali  :)

Lp
AslanTheAlabai

P.S.Res vas zelo zelo prosim za pomoč

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


mpritr1

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 28 Julij 2020, 13:11:13
Sem gledal tale prispevek in glede na to, se tudi v LJ dobi pasjo šolo že od cca 100 EUR...

https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/cene-storitev/pasja-sola-cenik-cene-in-preverjene-pasje-sole-ljubljana-celje-maribor/

Kakšne so pa vaše izkušnje?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #65 : 06 Avgust 2020, 14:39:24
Jaz osebno dam še vedno največ na priporočila prijateljev in znancev, cena je na drugem mestu.

Lp, Črt



SpartaMe

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 14 November 2022, 12:59:24
Ne bom povedla kaj vse sem jaz probala  :P vsekakor smo se pa na ta račun enkrat fino na KD nasmejali. mobilna fiskalna blagajna Nekaj jih je spreobrnilo mnenje...nekaj pa še vedno dela po starem, ker jim je še vedno fino, da ne glede na psa oni dosežejo cilj.
Eno fintico iz klikanja bom pa v drugi tem https://radioaktual.si/s/kako-oddati-stanovanje-v-najem-in-pri-tem-zasluziti-980237i. ;)




vodi v Bajko in je rekla da je res super.Tudi psička se lepo obnaša tako da bi ti Bajko priporočila.



SpartaMe

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 16 Avgust 2023, 13:28:22

prenosna blagajna
vodi v Bajko in je rekla da je res super.Tudi psička se lepo obnaša tako da bi ti Bajko priporočila.
prijateljev in znancev, cena je na drugem mestu.