pasja šola

nemški bokser · 72104

nemški bokser

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
: 11 Januar 2013, 20:01:06
 ali kdo ve kje je najboljša pasja šola?



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 11 Januar 2013, 20:18:33
Boš moral pa malo več podatkov dat - pasje šole so po celi Sloveniji pa dvomim, da boš psa peljal na drug konec Slovenije, če ti bo nekdo rekel, da je najboljša pasja šola 150 km stran od tebe.
Poleg tega pa najboljše pasje šole ni - so šole z različnimi pristopi in tisto, ki jo bom jaz pohvalila, ni nujno tista, ki bi jo lastnik nemškega ovčarja, torej je pomembno tudi katero pasmo psa imaš.
Sicer je bila pa prva lekcija, ki sem se jo naučila v pasji šoli, ki sem jo sama obiskovala ta, da oni ne učijo psov, ampak lastnike in da bo končni učinek odvisen predvsem od nas.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 12 Januar 2013, 13:53:58
Odvisno od tega, kaj misliš s psom početi (samo osnovno vzgojo, kakšen šport, reševanje, lov) in od tega, kakšne metode dela ti ležijo (tebi, ne psu).


nemški bokser

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 14 Januar 2013, 13:46:30
sem iz Domžal, naučila pa bi jo osnovne stvari npr. poleg



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 14 Januar 2013, 15:34:05
KD Domžale, KD Duplica, KD Krim, KD Ilirija


nemški bokser

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 19 Januar 2013, 17:09:55
pravijo da je zelo dobra pasja šola na Brodu ali je to res?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 Januar 2013, 17:58:06
Jaz ti priporočam Bajko..

Once you go boxer, you never go back :)


Monika65

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 19 Januar 2013, 18:54:49
Jaz ti priporočam Bajko..

Jaz tudi.  ;D



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 19 Januar 2013, 19:27:59
Mimogrede, kakor spremljam po facebooku njihovo stran (od Bajke) ravno poleg ne učijo, kar pa je nemški bokser napisal da bi rad. :-\ Ampak drugače pa verjamem da so super, čeprav nimam osebnih izkušenj! :-[ :-[



Monika65

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 19 Januar 2013, 19:29:52
Mimogrede, kakor spremljam po facebooku njihovo stran (od Bajke) ravno poleg ne učijo, kar pa je nemški bokser napisal da bi. :P Ampak drugače pa verjamem da so super...

Učijo poleg. Učijo in naučijo te, kar želiš. Preverjeno.



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #10 : 20 Januar 2013, 11:36:23
Glede na to, da imaš bokserja, bi ti svetovala šolo, kjer imajo tudi kinološke športe in ne samo socializacijo na 1000 in en način. Bokser je energičen kuža, ki bi znal uživati v kateremkoli športu (seveda je odvisno tudi od tebe - kaj tebi ustreza). Predlagam ti KD Krim (Agility, Rally, reševalci), KD Ljubljana (enako + IPO) ali pa Ilirijo, če se želiš posvetiti agility-u (imajo seveda še marsikaj drugega).

Seveda je pomebna tudi socializacija in osnovno šolanje (vsaj mala šola pri Agilitiju), (vsaj BBH za Rally ali IPO).

Pojdi pogledat kako šolajo posamezni inštruktorji (različne metode) - v tečaju moraš se moraš dobro počutit, le tako bo šolanje v veselje tebi in psu.

Na Brodu sta Mateja in Kaja - pasja šola Fajn pes, tudi dobra izbira (obe punci imata veliko izkušenj s šolanjem, doma sta tudi v reševanju).



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 20 Januar 2013, 11:51:16
Učijo poleg. Učijo in naučijo te, kar želiš. Preverjeno.
Aha no super potem, sem zgleda samo dobila napačen vtis! :)



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 20 Januar 2013, 13:13:20
Midva sva hodila v Bajko, več stopenj. Čist fajn, nimam pripomb. In naučijo te vse, kar rabiš za običajno življenje in sobivanje s psom.
Če pa želiš potem nadaljevati oz. se ukvarjati s kakšnim kinološkim športom, pa boš morala najti kaj drugega.



nemški bokser

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 Januar 2013, 15:04:29
hvala za odgovore ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 20 Januar 2013, 15:51:26
Mogoče ne bi bilo odveč iti malo pogledat po naštetih šolah pa da vidiš, kaksen pristop ti odgovarja. Vse naštete šole so v redu, imajo pa zelo različne metode.


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 20 Januar 2013, 17:48:08
Moja prijateljica ima nemško ovčarko(z rodovnikom) in jo vodi v Bajko in je rekla da je res super.Tudi psička se lepo obnaša tako da bi ti Bajko priporočila.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #16 : 21 Januar 2013, 04:33:17
Kaj pa sploh pričakuješ od šolanja in kakšna je psica. Imaš kakšne težave z njo? Koliko časa si pripravljena vložiti v šolanje in ali te pasji športi sploh pritegnejo?


nemški bokser

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 26 Januar 2013, 16:57:42
Psička ne uboga vedno zato bi jo rada naučila poslušnosti.... v glavnem osnovno šolanje



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #18 : 26 Januar 2013, 17:07:50
Je to tvoja prva psička?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #19 : 26 Januar 2013, 18:24:56
Jaz ti priporočam Bajko..
Poleg te že prej naštete so tudi zelo dobre. Bi dodala še KD Ljubljana, KD Barje. KD Švrk samo še zraven :) No to seveda z LJ konca oz bljižne okolice. Vsekakor ŠKD Bajka odlična izbira!!!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 27 Januar 2013, 00:42:23
Za psa spremljevalca definitivno Bajka, mislim, da resne alternative zaenkrat še ni (vsaj ne s tako zelo praktično naravnanim konceptom dela), še posebej, če imata kakšne vedenjske težave.  Imeli se bosta fino, ti in psička. Pišem iz lastnih izkušenj z dvema psoma, enega smo kasneje spremenili tudi v pasjega športnika. Če te pritegnejo pasji športi, potem pa tja, kjer so v teh športih res dobri. Ampak za to se lahko odločita tudi po osnovnem šolanju.
 


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #21 : 27 Januar 2013, 16:01:44
Vsekakor pa če te pasji športi res zanimajo , je fajn, če je že v MŠ nekaj v tej smeri, vsaj vaje oz. triki za koordinacijo in tisto vnemo za igro z vodnikom.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 01 Februar 2013, 19:47:52
Vzgoja, prevzgoja, pasje šole, kliker , pripomočki

Pa ne morem kaj, da ne »dodam« tudi svojega mnenja… Ja, saj so debate kar zanimive, »vroče«, nekatere celo malce hudomušne…

O prevzgoji priznam, nimam pojma… Zakaj? Ker se še nisem srečala s  svojim »težavnim« psom… O »vzgoji«mladega kužka  pa  bom napisala nekaj besed…

Pred tridesetimi leti še slišali nismo za t.im.  pasje šole..   Pa smo ravno tako imeli pse. Več njih.. Tudi lepo vzgojene,« socializirane«, vljudne……Pasja socializacija?  Ta termin nam je bil nepoznan, danes pa se uporablja po dolgem in po čez… Tako učeno zveni…  Že legla reklamiramo… Mladiči bodo cepljeni, čipirani, socializirani…

No, pa k bistvu. Domov pripeljemo pasjega mladička. Pred tem že prebiramo  pasji forum… Nasvete… Hitro v malo pasjo šolo. Zaradi psa, zaradi novopečenega lastnika, vodnika… Do tu še vse lepo in prav. 
In to pod strokovnim vodstvom.. Pa beremo  tisto  o pozitivni motivaciji šolanja…  Pa o nagrajevanju pravilnih reakcij in »všečnega vedenja… Sliši se naravnost  čudovito.

Osebno nimam proti pasjim šolam nič.   Tudi »izkušenj« z njimi do pred nedavnim nisem imela..  Vse je enkrat prvič. In sem  pred kratkim doživela »izkušnjo«, katero bi rada delila z vami..

Enega od naših »tamalih« so  lastniki  ( po mojem »nasvetu« >:() vpisali v malo pasjo šolo… Ne bom »reklamirala« pasje šole, ker to ni bistvo mojega pisanja..

Pa sem jih spremljala.  4x in nič več… Ja, »IZPISALI« smo ga.. Dobro ste prebrali.

In se je začelo nekako tako..Nimate dobre ovratnice gospod.. Ja, tudi povodec ni pravšnji… Aha, pa kliker si morate nabaviti. Ker delamo s klikerjem..   In pokažejo na njihovo trgovino, kjer lahko kupimo zgoraj navedeno.. Ja,  veste, pa še ene takšne priboljške potrebujete..  Ne običajno hrano.. Jih lahko dobite tudi v naši trgovini… Pa ena tako torbica, v kateri bodo shranjeni priboljški, je tudi zaželjena. In ne pozabite, naslednjič   pripeljite  kužka lačnega, da bo na šolanju  bolj »dojemljiv«…

In  tukaj se »zgodba« začne.. Lastniki nabavijo naročeno.. Tudi kliker.  Kliker in priboljški so NUJNI!  Kliker »nauči««  vse…
In so učne ure šolanja potekale  s klikerjem…   Dobra ura klikanja in hranjenja psa iz roke… En klik, en priboljšek…

Skoraj tako kot vrzite posodico za hrano proč! Dnevni obrok si natrosite v žep ali torbico in naj si ga pasji mladič   »prisluži« kot nagrado za pravilne reakcije in všečno vedenje. In doma še »naučeno« nekajkrat ponovite, je bil nasvet ob koncu »šolanja«…

Zelo dober nasvet (beri  raje slab)novim, nadebudnim lastnikom pasjih mladičkov… >:(

 Je to naravno, normalno? Da bodo ljudje »vadili« in klikali ter iz roke hranili psa celi ljubi dan.

Za mladiča v normalnih razmerah (narava) poskrbi njegov trop, njegova mati. K tej skrbi spada tudi zadovoljevanje potrebe po hrani. Psica brez kakršnegakoli pogojevanja poskrbi za svoje mladiče. Popolnoma brez pogojevanja!

 Odnos do hrane je fiziološka potreba vsakega organizma. In zakaj naj bi mladiča  (ali psa) maltretirali za to, da bi dobil tisto kar mu pripada – vsaj narava razmišlja tako.

Definitivno zagovarjam tisti stari pregovor:«Še pes ima rad pri jedi mir«.
Mi pa se gremo neko asociacijo med  klikom in hrano… Da bi bilo vse skupaj še bolj grozljivo, način oglašuje nekdo, ki je (naj bi bil) strokovno usposobljen in podkovan o primernem načinu oskrbe živali,  o zdravem načinu oskrbe, o anomalijah zaradi prehrane, tako na psihičnem kot fizičnem nivoju…

In kaj smo  »dobili  mi po 4 obiskih pasje male šole?

Enega vznemirjenega, nesproščenega, živčnega kužka… Ki  je neprestano gledal pod naše roke in poslušal, kdaj bo slišal tisti zvok,.., nas neprestano gledal  v oči,  se petljal pod nogami….

Pa vsi  dobro vemo, da pes, ki je vznemirjen, ima moteno prebavo, stalno draženje prebavil povzroča težave, zobje so stalno pod udarom…Potem pa imamo neješčega kužka,, drisko… Zaradi posledic »naravne« metode poslušnosti  boste nekateri celo primorani  poiskali pomoč pri veterinarju, ki vam bo v najboljši nameri predpisal  »dietno hrano«, take in drugačne prehranske dodatke,  morebiti celo specialno hrano, čiščenje zobovja, tudi kakšen poseg, če bo potrebno – odlična samopromocija za veterinarske storitve. Je pa »strokovno in naravno«????

Mi smo bili razočarani.  Zaradi »klikerja«.  45 minut klikanja in hranjenja..  In smo se poslovili. Aja, da ne pozabim.. Denar, »šolnino« so nam vrnili… Brez kakršnega koli  prepričevanja in pregovarjanja.

Prav tako me so me »zmotili«  objavljeni nadaljevalni  »programi« in izvajanje le-teh.  Nisem ravno prepričana, da se lahko v« nadaljevalnih« programih  teh »pasjih akademij« dela z različnimi pasmami psov  skupinsko en (isti) program.   Za t.im pse  »delavnih   pasem in  pse, ki se jih po klasifikaciji uvršča med družne pse.  To mi pa ne sede… Žal.   Že v sami osnovi – karakterju- se pasme razlikujejo…


Ampak  zame obstaja razen hrane še en motiv, to pa  je lastnik, vodnik. Na tega pa največkrat  pozabimo. In iščemo »rešitev«  zunaj, namesto, da bi jo poiskali v sebi.
Definitivno prisegam na  lastnika, vodnika kot edini zveličavni motiv za psa v procesu šolanja. In ne na »zunanjega sodelavca«.

Kar se tiče pripomočka za motivacijo – vi,  vodniki oz. lastniki  morate  biti  tisti pravi "pripomoček za motivacijo", žogice, hrana in ostali rekviziti pa zgolj "podaljšek" lastnika, da se pes zabava. Pes  mora »delati« za vodnika, ki psa - če je vajo izvedel pravilno - nagradi s svojim iskrenim veseljem in občudovanjem, dotikom, trepljanjem  , koščkom sira, žogico...


In ker je vse skupaj zavito pod nekakšnim sloganom Radi imamo živali, se sprašujem, ali imamo res radi živali ali samo uživamo v svojih “lutkah”, “avtomatih”, izpolnjevanju svoje potrebe po »brezpogojni poslušnosti« ali pa  uresničenju svojih takšnih in drugačnih  ambicji?

Pes – prijatelj? Kaj je že to? Ali ni to nekaj naravnega? No, pa dajmo našemu psu hrano, naj jo v miru poje, ga pobožajmo, kar tako brez« razloga« (takega pravega – pes mora vedno nekaj storiti, da si zasluži vašo pozornost, vsaj tako danes  pravijo???), peljimo ga na sprehod, ki naj bo samo sprehod, sproščen, igriv, brez obveznosti… Med ostale kužke…

Vsekakor je mogoče, da sem za časom in se je vse spremenilo! Pri meni ne! Kaj hočemo, »stara šola«. Pa sem spet tam! Ali ne pomeni stara šola nekaj zelo negativnega v očeh novodobnih ponudnikov sodobnih metod  treninga, pozitivne motivacije… Ojoj! Bi morala biti zgrožena nad seboj?

V prvi vrsti so naši cucki veseli nas. Dan ima 24 ur. V povprečju 8 ur prespimo, 9 ur smo zdoma, 3 ure »porabimo« za razna opravila…  Kaj nam še ostane od dneva?  Dovolj.  2 uri, da se resnično posvetimo psu…Da nekaj z njim počnemo.. Pa karkoli že z njim počnemo. Oz. psi z nami. In to v obojestransko zadovoljstvo. In to brez pomoči "pasjih akademij"...

Res pa je, da svojim psom od vsega  začetka postavljamo »pravila«, ki jih potrjujemo oz. sankcioniramo v primeru ko so le-ta »kršena« in zato od vsega začetka nimamo »problemov« pri vključevanju psa, naj si bo mladiček ali odrasel pes, v  vsakdanje življenje, v urbano okolje.

In še nekaj. To pa bo večini čitajočih verjetno manj všečno…-
Represivni ukrepi za obvladovanje družbe in temnih plati osebnosti posameznika so čisto legitimni in stari toliko kot civilizacija in ne vem, zakaj bi bili psi deležni samo dobrot, pohval in brezmejne potrpežljivosti svojega razumevajočega lastnika. " Kazen mora biti vzgojna", je rekel že boter Mesec v Zvezdici Zaspanki. In jaz sem 105%-ni  zagovornik tega. Da ne bo pomote: brez  palice,  brez »elektrike«, brez pretepanja, brez  bodičastih ovratnic…

Poenostavljeno iz sociologije: Željeno vedenje posameznika v družbi krepimo z nagrajevanjem dejanj, ki takšno vedenje odražajo, medtem ko nezaželjeno vedenje sankcioniramo. In odkar propagiramo neproblematično sobivanje človeka s psom in njegove nagone omejujemo po naših standardih urbanega okolja, je pač tud pes "posameznik v družbi". Ali morda kdo pozna koga, ki je uspel vzgojiti otroka v odgovornega člana naše družbe samo z neomajno milino, pohvalo in slušnimi efekti, ki ne presegajo sobne jakosti?
No, upam, da smo zdaj na isti valovni dolžini. Vsi rabimo »prepovedi«. Doma, v službi…



Predvsem pa dajte mladičku čas. Tako malo časa so mladički…Saj tudi svojega dvonožnega »mladička« ne preganjate, ga ne nervozirate, mu ne pogojujete  stvari  z drugo stvarjo, mu omogočite shoditi, ko pride njegov čas, mu omogočite verbalno komunikacijo ob »času, ki si ga je sam izbral«.

V primeru, ko pa je od mladička naprej vzgoja pravilna, pa se odnos pes- vodnik samo še krepi in delo (šolanje)  ter sobivanje je v užitek tako vodniku kot psu. Če pa ga boste »počlovečili« in bodo »sankcije" oz. prepovedi prevelik zalogaj za vas,  ja, takrat pa boste iskali pomoč…Ker vas bo pes »prerastel«… Pasje psihologe, razne  inštuktorje, dreserje,  pomoč na forumu…, vse bo dobrodošlo… Kakšen pa bo efekt, to pa ne vem…

Predvsem pa zaupajte sebi in si »ustvarite« psa, ki bo VAM pisan na kožo. Unikat!!! In ne pozabite na dotik. Dotik dela »čudeže«.

P.s.
Ali vse oz. večina pasjih malih šolih za" motivacijski faktor" uporablja kliker? Vesela bom vaših odgovorov..



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 01 Februar 2013, 20:57:01
Ja, vsekakor v auto načinu hitreje prideš do rezultata, če se igraš z nastavitvami pa ti marsikaj uide, a se nekaj naučiš in  ko enkrat obvladaš, lahko dosežeš povsem drug kvalitetni nivo.

Diva: sicer ne vem v katero šolo točno ste šli, poznam pa ta način dela. Primeren je predvsem za tiste, ki se želijo kasneje ukvarjati s katerim od pasjih športov. Zlasti agility, RO, freestyle...  Tudi je primeren za tiste lastnike, ki imajo vsaj v osnovi nekaj pojma o kliker metodah, jim ta način dela leži in imajo nek cilj, ki ga želijo doseči. Za tiste, ki padejo not povsem nepripravljeni zna bit vsaj od začetka res kaotično. Vedno se je dobro pred vpisom prepričati, po katerih metodah se dela, da ni potem kakšnega neprijetnega presenečenja. Pri tem načinu dela v istem tečaju ni mogoče kombinirati tečajnikov, ki delajo s klikerjem in tistih, ki so brez, ker je program povsem drugačen. Res se na začetku porabi tudi  veliko hrane. Zato se pri majhnih psih večino dnevnega obroka pofutra iz roke.  Kasneje se to zelo zmanjša. Se pa ne klika cel dan, ampak je več zelo kratkih, parnminutnih "seans". Hektičnost, ki jo opisuješ, se včasih pojavi, a kasneje, ko je psu jasno, kdaj se dela in kdaj ne, tudi izgine. Ostane pa zelo velika pripravljenost na sodelovanje in veselje do dela. V bistvu je škoda, da ste obupali po štirih urah, mogoče bi vam postalo všeč, ko bi se začeli kazati prvi pozitivni rezultati.
Bom rekla takole: meni tak način dela ne leži, ker sem prvič prelena in se mi ne da toooliko ukvarjat s psom in drugič zato, ker rabim samostojnega psa, ki zna kaj narediti tudi daleč od mene ne da bi čakal na moja navodila.  Zato malo kombiniram in zgoraj opisanega dela s klikerjem je največ za recimo tretjino dnevnega obroka. Poznam pa precej psov, ki so šolani na ta način in ne opažam da bi bili živčni ali da bi imeli kakšne prehranske motnje.

Tudi mi smo po parih urah zamenjali šolo, ker ko je psicka videla kliker je šla vsa motivacija po gobe.. se strinjam da ta način mora predvsem ustrezati vodniku, in meni ni.. posledično ne tudi psici.

diva1.. pri nas v kinološkem ne uporabljamo klikerja, delamo na pozitivno motivacijo ampak jaz npr. delam z igračo in tudi inštruktorica bi se več kot 105% z vašo teorijo strinjala, ker spada v "staro šolo". Mi smo se tu našli. Ne nimam vrhunsko vzgojnega psa, sicer je pridna in delovna, če jo zmotiviramo (beri: ni preveč motečih dejavnkov, ki bi zanimali babji firbec), ampak imam prijetnega (zame najboljšega) štirinožnega prijatelja, ki me ja, podre in preliže (jup, jup, zelo nevzgojeno) ko pridem domov.

Jaz včasih ko berem vaše komentarje se res sprašujem, če so se vaši psi že naučili govoriti in pisati. Tak občutek človek dobi ob vsej tej kliker-promociji :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 01 Februar 2013, 21:02:40
Lah rečem samo škoda. Da niste počakali in škoda da ste dobili tak vtis. In pa še enkrat - tudi šole ki ne delajo s klikerjom (napravico ,,kliker''-še zdaleč to ni nujna in edina stvar) delajo vsaj na vabo ali kakršno koli obliko nekega ''keksa'' - a to pa ni filanje za džabe? Samo na ''prosim a lahko'' upam da ne dela noben.  ;) Če pa delajo samo na fizično korekcijo bom pa dala uprašanje enako kot ga dobim jaz ko pokažem kliker - ''a pol bomo mogl pa to skoz s sabo met?''

Kaj komu leži? Kaj je dobro za psa? Bom pa rekla konec koncev sami se odločite. Pa ko smo že v tak norem svetu -probajte na sebi  :P
-Naj vam en klika pa daje spodbudo (pač nagrado v neki obliki-recimo pri ljudeh bo tudi ok če se nasmeješ ali rečeš ''bravo'') npr. da odbijate žogo od tal on pa klika točno moment dotika žoge na tla. Kako hitro se boste začeli zabavat. Vi in oni sodelujoči :) no vsaj smešno vam bo. Torej po koncu 5 minutne seanse se boste vsaj zaradi sproščene hecne dejavnosti počutili dobro. In ko vam bo kdo naslednjič predlagal tako neumnost jo boste ponovili :P
-In potem druga stvar, ki jo konstantno itak doživljamo (ni treba probat :D) da vam nekdo stalno samo teži in ukazuje. Kako se počutite in kako radi ponovite?
-Ter meni najljubša  >:D dajte si korekcijsko sredstvo okoli stegna. Lah čez ene debele kavbojke (imitacija dlake). Pa se cuknite ravno toliko kot cuknete psa v prvo (ne pol ko se že ogne) ali pa ga mirno pripnite na drug konec povodca pa počakajte da vas s svojo maso mal potegne. Zraven ne pozabit, da ko vaša masa (vsaj 60 kg ali več) potegne 25-30kg je ravno obratno kot bo 30 kg potegnilo vas.
Nora? Ja, vedno bila - na živa bitja.  :) Dejte to doma počet. Ni treba okol govort (no tud tle ni treba priznat). Dejte pa probat kaj čuti živo bitje. Saj nismo več v srednjem veku, ko so bili še prepričani da živali ne čutijo.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 04 Februar 2013, 23:55:03
Lahko bi odprli še eno temo za najslabše pasje šole. Ko jaz gledam nazaj šele vidim kako nesposobni inštruktorji so bili v šoli - KD ki sva jo midva obiskala (klasika). Pa ko vidim en par ki je bil v enaki skupini z nama je stanje podobno porazno. Če pes ni imel vedenjskih motenj ko je prišel v tečaj jih je po koncu imel.

Ne vem no. Moj pes je jasno igral dvornega norčka: počel je same bedarije in na splošno bil zelo moteč za ostale pa ni nihče reagiral kot bi moral. Ko je inštruktor demonstiral pravilno uporabo zatezne je iz moje roke vzel povodec pes pa je zarenčal in skočil - in bi tudi ugriznil če bi inštruktorjovi refleksi bili za piko bolj počasni. On pa nič. Samo proč je odšel - res pa je da mu od takrat na pamet ni več prišlo da bi psu še enkrat šel blizu.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


njufkaAisha

  • Gost
Odgovori #26 : 05 Februar 2013, 08:24:25
Diva1
cestitam na komentarju:-)

Lunett
ja jaz sem probal  elektricno ovratnico in je nobenemu psu nebi dala okoli vratu>:)


tak kot sem rekla : cas,volja,vstrajnost in nagrada pa je vseeno ali je to hrana,igra,samo
da odgovarja prvo psu nato vam vodnikom:-)



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 05 Februar 2013, 09:09:21

In ne pozabite, naslednjič   pripeljite  kužka lačnega, da bo na šolanju  bolj »dojemljiv«…

....


P.s.
Ali vse oz. večina pasjih malih šolih za" motivacijski faktor" uporablja kliker? Vesela bom vaših odgovorov..


Mogoče je že bilo objavljeno tukaj, ampak vseeno škodit ne more: http://www.bbc.co.uk/nature/19869425
Ni smiselno, da dela lačen, vendar tudi v obratno smer ni treba pretiravat pred vadbo.  :D
Pri meni vedno dobi del obroka med samim sprehodom, ko vadiva.

Kliker pri nas sicer ni bil motivacija sam po sebi ampak samo označevalec pravilnega vedenja.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 05 Februar 2013, 09:57:45
Lačen ni enako sestradan  ;)
Naši dobijo obroke zjutraj in zvečer. Če tisti dan kaj treniramo pa je npr. čas treniranja nekje popoldan dobijo zjutraj morda za 1/3 manjši obrok. Torej so pred večerjo na treningu rahlo bolj lačni kot običajen dan. Tisto 1/3 od zjutraj in še dodano 1/3 od večerje dobijo na treningu. Ko se pride pa domov se pa da še preosatnek, ki pa ga običajno zamenjam za kaj bolj ''posebnega''. Tako, da so duplo veseli ker se je nekaj učilo. Tako tudi vedo da po dobrem treningu doma pride še ekstra večerja. Pa kdo nebi delal  8)
Ko delam z mladiči - itak bi naj jedli 3-4 na dan. Pa se pač tisti eden komplet obrok pohrani med dnevom za sprotno delo ostali pa so redni iz posodice (seveda delu primerno manjši). Tako pes ni striktno hranjen iz roke, ne pa tudi, da se jim ukine obrok na dan uradnega treninga. Čeprav se v določenih primerih res obnese - posodo stran. Kar pa pomeni da ima pes 3-4x na dan ''seanse'' in še nekaj malega umes, da imaš s čem nagradit kakšen res dober odziv. Kar spet izpade - redni obrok, ki si ga pač ''zasluži''.
Ni treba iz kliker dela izpeljat neralne skrajnosti in temu primerne napačne predstave. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 05 Februar 2013, 10:03:21
Lunett
ja jaz sem probal  elektricno ovratnico in je nobenemu psu nebi dala okoli vratu>:)
Ne bom povedla kaj vse sem jaz probala  :P vsekakor smo se pa na ta račun enkrat fino na KD nasmejali. Nekaj jih je spreobrnilo mnenje...nekaj pa še vedno dela po starem, ker jim je še vedno fino, da ne glede na psa oni dosežejo cilj.
Eno fintico iz klikanja bom pa v drugi temi. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.