BORDER COLLIE LEGLA

ali10101she · 41100

ali10101she

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 15 Januar 2013, 18:40:49
žIvJo!

nova sem tukaj in prosim če mi odgovorite na vrašanje:

ALI KDO MORDA POZNA KAKŠNO TRENUTNO LEGLO ZA BORDER COLLIE,RADA BI NERODOVNIŠKEGA,AMPAK ŠE VEDNO ČISTOKRVNEGA
AJA PA ŠE TO: KUPILA BI GA MARCA ,HVALA ZA ODGOVORE!! :) :) :) :) :) :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1 : 15 Januar 2013, 19:28:49
Najprej si preberi celotno tole temo: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9109.0
potem se tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1052.0
in na koncu se tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=4098.0, nato poskusi ponovno postavit vprasanje (pa upam da na drugacen nacin).  :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LacenS

  • Gost
Odgovori #2 : 15 Januar 2013, 21:54:04
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=939
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=993
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=937
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=347
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

pa ti članki se mi tudi zdijo ok :)

pa glede na to, da si želiš border colie-ja se pred nakupom res pozanimaj kaj tak pes pravzaprav pomeni-kolikor vem so ena od najzahtevnejših pasem, kar se tiče ukvarjanja z njimi (časovno)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 Januar 2013, 17:24:05
Ne razumem, kako lahko na forumu, kjer je največ debat ravno o nerodovniških (no ne največ, ampak mislim da se tam nabere ogromno prispevkov) vprašaš kaj takega, če si seveda prej prebrala kaj. ::) In velike črke pomenijo dretje ;)
Jaz poznam Seta Del Oro, Elaeth, Spiridom, Flyline, Ovčarska, Shadow of Aire pa še kako od slovenskih rodovniških, drugega pa ti ne priporočam. Počakaj na dobro rodovniško leglo (lahko pogledaš tudi v tujino), ne vem, če bodo ravno marca kateri za oddajo.
In se strinjam, preberi si kaj pomeni imeti borderja, ker so sicer res inteligentni, ampak ne bo ti sam znal trikov, lovil frizbija in zmagoval agilityja če to misliš, ker če se ne boš dovolj (veliko) z njim ukvarjala zna postati zelo težaven, uničevalen. ;)
lp.



ali10101she

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 17 Januar 2013, 18:33:25
ja hm res hvala,ubistvu mi niste v  nevem kaksno pomoč,a je premalo da zahtevam kakšno leglo uprašala sem vas,če kdo kaj ve,ne pa da mi pridigate o TEM,DA NIMAM POJMA KAKŠNI SO BORDERJI,DA VELIKE ČRKE POMENIJO DRETJE(JA PRAVKAR SE DEREM NA VES GLAS!!!),NE.UPARAŠA SM ČE KDO SLUČAJNO POZNA KAKŠNO LEGLO!!!AJE TO TAKO GROZNO ODGOVORITj???



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #5 : 17 Januar 2013, 18:38:22
Glej preberi linke, da dobiš osnovno znanje o tem da čistokrvnih brez rodovnika ni, pa boš lažje potem naprej razmišljala (;



LacenS

  • Gost
Odgovori #6 : 17 Januar 2013, 18:43:21
Upam, da lahko govorim v množini...
Samo smo ti želeli pomagat, da se odgovorno lotiš nakupa psa, da bosta ti in pes na koncu zadovoljna.




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 17 Januar 2013, 19:31:04
..in ne, odgovora o nerodovniskem leglu na tem forumu (niti na katerem drugem) ne bos dobila.  >:D Ko te bo pa zanimalo za rodovnisko leglo se pa javi, za tiste pa vemo.  8)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #8 : 17 Januar 2013, 19:49:39
Čistokrven nerodovniški pes ne obstaja. Lahko je RODOVNIŠKI, v VSAKEM drugem primeru je to mešanec.

Nič ni narobe z mešanci - tapravimi. Za tiste, katerih "vzreditelji" že v štartu priznajo, da ne vedo kdo je oče, da se je pač ponesrečilo...

Druga zgodba so tisti, ki trdijo, da je pes čistokrven a brez rodovnika. Zakaj nima rodovnika, če je čistokrven? Tu je 101 odgovor: psica ima dedno bolezen, zato ni dobila rodovnika, oče je samo podoben pravi pasmi(mešanec), "lastniki" so preprodajalci.... Skratka, če je pes "čistokrven"  a brez rodovnika, to v večini primerov pomeni, da z leglom nekaj ne štima(dedne bolezni, sumljivi posli...). Ker konec koncev - nihče ni toliko neumen, da bi prave čistokrvne pse prodajal brez rodovnika in to POD CENO.
Previdno pri oglasih tipa "ČISTOKRVNI A BREZ RODOVNIKA", ker v 99% nekaj ne štima.

Drugače pa bi bilo lepo, če bi se zadržala in NE uporabljala velikih črk. Ker za moje pojme, kdor je toliko "nekulturen" in mentalno nerazvit, da se ne more pogovarjati z normalnim tonom, NI PRIPRAVLJEN na psa.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 17 Januar 2013, 20:38:06
Jaz te bom pa sam neki uprašala. Kaj boš pa psu dajala proti bolham, s čem bo cepljen in kakšna zdravila bo skozi življenje dobilval če bo eventuelno zbolel? Zgolj zato, ker vidim da o pasmi že toliko veš...ampak nekaj ključnih detajlov pa najbrž ne.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 17 Januar 2013, 22:57:05
Čistokrven nerodovniški pes ne obstaja. Lahko je RODOVNIŠKI, v VSAKEM drugem primeru je to mešanec.
:D :D :D


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #11 : 18 Januar 2013, 06:55:09
 ???

Če nima rodovnika, nima dokazila o svojem poreklu, torej je to mešanec, ker nimamo podatka o njegovih starših. Ali ni?

Jaz tudi lahko rečem da sta moja starša kralj in kraljica, pa mi nihče ne bo verjel, če o tem nimam dokazila(rojstni list...). Malo čudna primerjava ampak tako je.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 18 Januar 2013, 10:04:30
V zavetišču Brežice bo v kratkem iskalo nov dom 8 mešančkov z border collijem:




Citiraj
8 ZAVRŽENIH MLADIČEV IŠČE DOM
 
V zavetišče Brežice je bilo dne 15.1.2013 sprejetih 8 mladičev, mešancev. Stari so 2 meseca, 6 punčk in 2 fantka. Bili so pregledani, razgliščeni, čipirani. Najdeni so bili v Krškem na ribniku, zapakirani v škatlo, zavrženi na hudem mrazu in snegu.

Po 10-dnevni karanteni bodo iskali nove domove.
 
Povpraševanje bo v kratkem možno na:
http://www.veterinarskabolnica.si/zavetisce-za-male-zivali.html
 
Kontakt:
07 496 11 56

Ne razumem zakaj kupovati pri šteparjih nerodovniške pse, če se pa vsaka malo bolj popularna pasma slej, kot prej znajde v zavetiščih pri nas (prav zaradi šteparjev, če smo že na tem).  ::)



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 18 Januar 2013, 10:18:05
točno tko  :D :D
evo moja nerodovniška lepotica-po domače čista mešanka med čivavo in kavalirjem....zakon punca, ki nas je povsem zasvojila  ;D ;D




solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 18 Januar 2013, 10:42:16
"Novi malčki [16.01.2013]
Najdeno leglo (malčkov starosti okrog 2 mes. Mešančki, verjetno husky in n. ovčar. Za oddajo bodo pripravljeni do februarja."


Kje je tu border?



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 18 Januar 2013, 10:49:04
hm pa res, v oglasu piše drugače, sam 5 in 6 kuža pa sta podobna borderju ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #16 : 18 Januar 2013, 10:51:03
solata, meni delujejo psički na Šapini povezavi kar precej borderčki. Precej bolj kot včasih kakšni, ki se na bolhi prodajajo kot borderji.  :-\  Saj mogoče niso (malce sumim, da so haskija dali zaradi modrih oči ::)), ampak nihče ti ne zagotavlja, da tisti nerodovniški niso podobnih prednikov (in ti potem zrastejo v nemške ovčarje).  :-\

O raznih zdravstvenih pregledih, ki so za borderje priporočljivi oziroma obvezni za vzrejo pa niti ne bom pisala (samo ne potem jamrat, da ima vaš pes kakšen CEA, ker ste si čisto sami krivi).  ::)

Kimi, zelo luštna punca.  :-*


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 18 Januar 2013, 10:57:41
ja 5rca, res je lepa, tudi po karakterju  ;D
tudi sama sem razmišljala o borderju, ko sem imela še prejšnjega psa.ko je moja druga psička poginila (zastrupitev), sem hotela, da bi imel družbo, pa sem se potem premislila, ker star pes in nekaj aktivnega ne bi šlo skupaj...tako da sem mu raje privoščila mačka, s katerim sta dve leti super uživala, skupaj spala in se full lepo razumela. no potem pa sem našla tole "babo"  :P :P :P, kmalu po tistem , ko sem dala prejšnjega uspavat  :(



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #18 : 18 Januar 2013, 12:24:26
Meni se tudi zdijo precej borderski.  Cisto mozno da do marca ne bodo se vsi oddani ;)

battito animale


ali10101she

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 18 Januar 2013, 13:52:36
Ja,hmm oprostite mogoče me je pa res malo zaneslo,prosim če mi oprostite..... :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Ampak hvala za vse to res ste se potrudile,hvala..



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 18 Januar 2013, 15:52:39
Kje je tu border?
A kje? Tam, ko je od legla 8 psov 6 črno belih in na las podobnih borderju mogoče. Društva in zavetišča mnogokrat pasme označujejo malo po svoje. Jaz ne vidim niti haskija niti nemškega ovčarja v teh mladičih, so pa nemški ovčar mixi najbolj pogosti pri nas, zato se tudi večino psov označi za ta mix.

Dejstvo je, da ima vsak ki je tako proti rodovniški vzreji, da noče kupiti psa od preverjenega in dobrega vzreditelja, še vedno možnost posvojiti psa podobnega neki pasmi prek zavetišča ali društva, ker kvazi pasemskih psov išče dom skoraj več, kot res pravih mešančkov. V tujini ima pa praktično vsaka pasma svojo rescue organizacijo, ki se ukvarja z iskanjem doma psom točno določene pasme. Za vsakega se kaj najde, samo malo dlje od šteparjev in preprodajalcev na bolhi je treba pogledat.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #21 : 18 Januar 2013, 17:33:00
Jaz grem tele male kužke pogledat, saj so bili najdeni 150m stran od mojega doma, trenutno pa pomagam pri vohljanju osebe, ki je odgovorna za to kruto dejanje.. (da bomo vedeli koga prijavit)
Bom tamalčke poslikala, pa bom kakšno slikico pripela :)

Dogs are best friends ever!


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #22 : 18 Januar 2013, 18:07:11
Tudi meni se zdi da ima pri tistih psičkih Border nekaj vmes.  ???

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 18 Januar 2013, 20:44:26
Jaz grem tele male kužke pogledat, saj so bili najdeni 150m stran od mojega doma, trenutno pa pomagam pri vohljanju osebe, ki je odgovorna za to kruto dejanje.. (da bomo vedeli koga prijavit)
Bom tamalčke poslikala, pa bom kakšno slikico pripela :)

men se pa zdi da jaz tegale kužeka na sliki poznam :P :P-tvojega mislim



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #24 : 18 Januar 2013, 21:45:29
V zavetišču Brežice bo v kratkem iskalo nov dom 8 mešančkov z border collijem...

Pa se video telih mladickov: http://www.24ur.com/novice/slovenija/kruta-zgodba-bo-dobila-srecen-konec.html  ;D

Nekateri imajo celo modre (dvobarvne) oci..  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #25 : 18 Januar 2013, 22:48:23
Nekateri imajo celo modre (dvobarvne) oci.
No evo od tu pa husky mix, pri nas so vsi z modrimi očmi mešani s huskyjem pa čeprav so modre oči značilne za celo paleto pasem, med drugim tudi za borderje. Ko bo iz teh husky/nemški ovčar mixov ven zrasel srednje velik, črno bel, hiperaktiven pes s pašnim nagonom pa nobenemu ne bo nič jasno, hehe  :D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 18 Januar 2013, 23:02:16
Ko bo iz teh husky/nemški ovčar mixov ven zrasel srednje velik, črno bel, hiperaktiven pes s pašnim nagonom pa nobenemu ne bo nič jasno, hehe  :D
:D neki takega imamo mi doma  :P Psico je šel iskat k enim ki so njeno mamo s ceste sneli (z leglom vred). Mati ko ena labi mixa, ata neznan. Označeni pod labixnemc eventuelno njufko, ker je blo par dolgodlakih  ;) Tamaučki eni črni mali zmajeki. Cukri za polupčkat. No naša je danes odrasla srednje velika labi mixa...definitivno z bordersko podlago. Ej ko sem konkretno pogledala slike od Trkmanove in njene Bi...OMG tisti ušesi pa pogledi, svetle očke...Potem pa še vse uganke z njenim nagonom...OMG v drugo  ::) Pa bolj ko gledam borderje bolj našo notri najdem. Tko da do boredrja v dušo pridit niti ni treba it po nerodovniškega.  8)
Glede na to da imam pa že od prej realnega mixa labixnemc...si nista s psico niti mal razen črne barve podobna  :D Ampak ta vaški vet še vedno reče ''a sta iste pasme, a ne'' s tistim poznavalskim pogledom. :o

Tamaučkom pa želim dobre domove...njihovi mamici želim konkretno prišraufane lastnike...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 18 Januar 2013, 23:05:57
???

Če nima rodovnika, nima dokazila o svojem poreklu, torej je to mešanec, ker nimamo podatka o njegovih starših. Ali ni?
Če nima rodovnika oz. dokazila o svojem poreklu, ne moremo vedeti ali je pes čistokrven, ali je mešanec. Zato je definicija, da so nerodovniški psi mešanci smešna, oz. zlobirana s strani rodovniških rejcev.


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #28 : 18 Januar 2013, 23:12:21
men se pa zdi da jaz tegale kužeka na sliki poznam :P :P-tvojega mislim

A res?  ;D Od kot pa? Hailey ji je ime... smo iz Krškega  :)

Dogs are best friends ever!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 18 Januar 2013, 23:20:13
Meni je pa še vedno za dol padit definicija ''čistokrven''  :D :D :D
A ni bolj preprosto povedat da imaš psa neznanega porekla? No bolj iskreno je. Me pa zanima koliko novih kupev bi padlo na foro ''prodam za 300 eur psa podobnega pasmi z neznanim poreklom'' je res bolj priročno naumotvorit izraz ''čistokrven''. Se boljš prodaja. ;) Me ima uprašat ''a je pravkar z dialize prišel'' ???

Lep pozdrav,
Lunette &Co.