BORDER COLLIE LEGLA

ali10101she · 41092

HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 18 Januar 2013, 23:51:12
Meni je pa še vedno za dol padit definicija ''čistokrven''  :D :D :D
A ni bolj preprosto povedat da imaš psa neznanega porekla?
:D :D :D
Meni je pa "za dol padit"definicija, da je pes, ki nima rodovnika ultimativno neznanega porekla  :D :D :D


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 19 Januar 2013, 00:01:08
Ampak definicija ''čistokrven'' še vedno prihaja iz časov ko so verjeli tudi v ''modro kri''  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #32 : 19 Januar 2013, 00:39:13
Jao, a nimamo svoje teme za te pogovore?  ::) ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 19 Januar 2013, 01:04:03
Tile: http://www.bolha.com/zivali/male-zivali/psi/mesanci/psicke-samicke-stare-7-tednov-1284804764.html?aclct=1358532817
so ravno toliko borderji, kot tisti iz Brežic. Zakaj iskanje pasem v vseh mešancih, ki so lahko komot "tavžentrože". To je isto kot bi v vsakem črnem kosmatem bil Njufko.  ::)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #34 : 19 Januar 2013, 02:10:58
Noben ne išče pasem v vseh mešancih, je pa med psi, ki iščejo nov dom OGROMNO kvazi pasemskih psov in križancev med pasmami. Če bi pogledala malo dlje od svojega nosa bi ti to bilo jasno. In pri iskanju novega doma kvazi pasemskim psom ti poznavanje osnovnih karakteristik pasme s katero so mešani (če se le to da dovolj jasno razločiti) zelo pomaga.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 19 Januar 2013, 09:31:20
E pa prav zato, ker tudi te ''tavžentoržce'' si zaslužijo dom. In sori, jaz ''padam'' na črne pse konstrukcije labija (če je še mal prinašalske duše mi še bolj sede). No teh je ogromno za posvojit.

No pa da res ne pademo v debato iz druge teme...za iskalce legel - najprej se odločite kaj želite od psa. Če želite psa prav zaradi karakterne značilnosti (npr. želite pašnega psa ali pa da vam ta pašni nagon pride prav ter ga boste znali usmerjat...) se odločite za Pasemskega psa takega s poreklom (no z rodovnikom). Tu lahko tudi preveriš testiranje staršev/mladičev za pasmo specifične težave, ki se jim lahko elegantno ogneš prav zaradi tega ker sta starša več kot samo ''čistokrvna''.

Če pa iščete črno-belega (ali morda tribarvenga)psa Vizualno podobnega všečni pasmi, vam je vseeno kakšno genetsko ozadje ima in ste pripravljeni ne glede na vse skrbeti za pasjo dušo - možnosti za posvojitev več kot dovolj.

Ravno pri borderjih mi je to še posebej ušeč, ker so vizuleno lahko od kratkodlakih, doglodlakih z ušesi gor, dol, nekje umes...miksov v to smer pa tudi veliko.
Sicer pa so teme o tem že odprte.  ;)

Predvsem je smiselno, da se o sami pasmi pozanimate več od tega, da je lep in pameten (ne eno ne drugo ni brez pomoči/vzgoje). Pravi naslov bo predvsem pasemska tema.  :)
Pa veselo iskanje pravega mladička za vaš dom - z vami bo dolgih/kratkih blizu 15 let.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 19 Januar 2013, 10:50:40
A res?  ;D Od kot pa? Hailey ji je ime... smo iz Krškega  :)

a maš ti še kakega psa??  :D :D



moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #37 : 19 Januar 2013, 14:00:16
No evo od tu pa husky mix, pri nas so vsi z modrimi očmi mešani s huskyjem pa čeprav so modre oči značilne za celo paleto pasem, med drugim tudi za borderje. Ko bo iz teh husky/nemški ovčar mixov ven zrasel srednje velik, črno bel, hiperaktiven pes s pašnim nagonom pa nobenemu ne bo nič jasno, hehe  :D
tako zgleda, ko grem jaz s svojo črnobelo borderko z modrimi očmi, pa srečaš ljudi: "Oo, kako lep husky, pa take lepe učke ima" :D, in pol jim povedat, da to pa ni husky ampak border potem te pa gledajo kakor da si z lune padu ???
tole je pa naš hasky :P

Moncy in Sky


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #38 : 19 Januar 2013, 15:23:11
tole je pa naš hasky :P
:o Lepega SH-ja imaš :o :P sej ni edini, sej tudi moja je kdaj SH, kdaj je volk, kdaj pa medved :D :P >:D


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #39 : 19 Januar 2013, 16:11:37
Tale "hasky" je pa eden izmed najlepših psov kar sem jih videl!

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #40 : 19 Januar 2013, 21:42:54
hvala ;D
no, da ne bomo preveč off topic, se pridružujem postu od Lunette, da se je treba najprej odločiti zakaj si želiš določeno pasmo. Jaz sem se za borderja odločila, ker sem želela aktivnega psa, ki si želi sodelovati z mano (čeprav greva zdele skozi puberteto in je učasih kar živce parajoče se pregovarjat kdo je glaven >:( ) pa tudi vizualno so mi zelo všeč ;D.

Moncy in Sky


ursa1234

  • Gost
Odgovori #41 : 10 Marec 2013, 20:14:56
se mi zdi da je blizu postojne psarna v prestranku če se ne motim :)



moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #42 : 11 Marec 2013, 18:53:04
Kako pa se imenuje psarna?

Moncy in Sky


FrancB

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 12 Junij 2013, 21:55:21
HOV, HOV, grrrr
Ovcka, Lunette ipd. žalostno je videti kako odgovarjate  novemu prišleku na forum ali10101she.
Imam občutek, da želite dajati vtis, kot da ste prebrali celotno pasjo literaturo tega sveta.
Na kakšnem "doktorskem" formatu je potem šele vaša kinološka praksa lahko le ugibam?
Žalostno je tudi to, da se skrivate za vzdevki. Žalostno je tudi to, da admin pri posamezni uporabnici Ovcka, Lunette pri njenih 5000 postih ni opazil žaljivk in te takoj odstranil s foruma?
Tisto z dializo je bilo res žaljivo. Pa ovčka vsi tvoji linki! Glej, če bi se pogovarjal v vajinem žaljivem jeziku bi šlo nekako takole:
Ovčki tebi bi dal nekaj linkov z bontoni pisanja po forumih in predvsem o samem namenu le teh. Lunette tebe bi opozoril da so zate še čistokrvni polži v akvariju preveč.

Samo v razmislek obema.

LP Franc



 



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #44 : 12 Junij 2013, 22:05:53
:D :D :D

No comment (uporabite Google translate ce rabite prevod za moj odgovor)..  8)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


[email protected]

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 14 Februar 2016, 19:02:16
Živjo ;D
Zanima me ali poznate kako leglo z borderčki, ki bi bili za odajo junija :P Zelo zelo bi bila hvaležna če boste odgovorili...Hvala za vnaprej :D
                                                                    Lp ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #46 : 15 Februar 2016, 08:48:08
Letos spomladi je napovedanih kar nekaj legel, najboljse, da spremljas na http://www.kinoloska.si/predvidena-legla/

battito animale


[email protected]

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 16 Februar 2016, 14:14:46
Hvala ti Lilit :P (če pa poznate še kaka legla pa prosim napišite)
                                                Lp :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #48 : 17 Februar 2016, 10:04:15
Tujina?

Jaz ti res toplo priporočam, da še predno pridejo mladički, spoznaš pse te vzreje, v različnih okoljih, se pozanimaš o preteklih leglih, sorodnikih in preveriš, če je to tisto, kar si želiš od psa in vzreditelja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


[email protected]

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 17 Februar 2016, 18:22:32
Čara  ??? Zelo zelo dobro poznam to pasmo še bolj kot si misliš  ;) (izkoristiti moraš nkegovo energijo ker drugače jo bo sam izkoristil !!! .....) Leto pa pol se pripravljam na borderja,
kontaktiram z raznimi vzreditelji.... Drugače pa hvala ti :P
                        Lp❤