Lajež sosedovega psa ponoči pod oknom spalnice

bobst · 3163

bobst

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Živijo.  Za vas imam vprašanje kako preprečiti nočni pasji lajež.  Situacija je naslednja. Živimo kot podnajemnik v hiši. Moj sosed ima dva psa, ki se dan in noč prosto sprehajati v in iz hiše, po sosedovega dvorišču in posledično ker nobeno dvorišča nima ograje, še po našem in po naši travi pred hišo. To me ne moti,  ne motijo me niti kakci na travi. Moti pa me naslednje. Ker imata psa prosto pot iz hiše tudi ponoči,  se večkrat dogaja, da se ob raznih urah noči sprehajati po dvorišču in lajata tja v tri krasne pet metrov od okna moje spalnice. S sosedom pa je tako. Traja tudi pol ure da jih kdo pride zapret nazaj v hišo ali pa lajata toliko časa da se ne naveličata.  Pogovor s sosedom ne pomaga... Saj morata tudi ponoči opraviti potrebo. Ali obstaja kakšen učinkovito način, da se ta nočni lajež neha. Kakšen odganjalci psov, ali kaj podobnega? Problem bi rad rešil mirno, brez kreganja s sosedi.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 16 Januar 2013, 07:13:34
če jih ne bo sosed utišal, jih tudi ti ne boš.  :)katera psa pa sta??



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 16 Januar 2013, 10:17:38
V bistvu jima ni treba ponoči opravljat potrebe - ponoči bi morala, tako kot lastniki, spat.
Mogoče poskusi s čim takim pošpricat zvečer, samo ne vem kako deluje - obvezno poročaj  :P
http://www.mimovrste.com/artikel/5250015624/sredstvo-za-odganjanje-psov-in-mack-celaflor-500-ml



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 Januar 2013, 10:56:36
Milo za žajfo al kak že  ;)
Imaš možnost posnet njihov lajež npr. pa jim ga čez kako uro predvajaš (zelo naglas). Sicer lah lajaš tud sam...ampak s zgodi, da bodo oni prej klicali ustanovo kot ti zarad njihove galame.  :P
Enim ni pomoči jih pa morda gane samo tako, da jim praktično dokažeš moteč dejavnik.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 Januar 2013, 23:14:21
če jih ne bo sosed utišal, jih tudi ti ne boš.  :)katera psa pa sta??

Tole je čisto res. Na žalost sam ne boš mogel rešiti tega. Če meni pes sredi noči začne lajat (zelo redko (pes je v hiši)) moram tudi do njega it in pogledat kaj ga moti potem ga pa pošljem na prostor. Če mi po temu ko grem iz sobe spet začne lajat je pa dovolj da ga samo pokličem po imenu pa bo nehal.

Takega soseda si nihče ne želi, vprašanje je tudi koliko sta kaj ta dva psa aktivna med dnevom da lajata vsako noč. Po mojem je še najboljša rešitev čepki za ušesa.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 17 Januar 2013, 06:45:15
Tole je čisto res. Na žalost sam ne boš mogel rešiti tega. Če meni pes sredi noči začne lajat (zelo redko (pes je v hiši)) moram tudi do njega it in pogledat kaj ga moti potem ga pa pošljem na prostor. Če mi po temu ko grem iz sobe spet začne lajat je pa dovolj da ga samo pokličem po imenu pa bo nehal.

Takega soseda si nihče ne želi, vprašanje je tudi koliko sta kaj ta dva psa aktivna med dnevom da lajata vsako noč. Po mojem je še najboljša rešitev čepki za ušesa.

žalostno toda resnično.
tudi pri nas je en kuža, ki rad laja v luno  ;D, sam je obrnjen na drugo stran, tak da slišim ga, ni pa ne vem kok moteče .
moj prejšnji pes je zalajal res samo takrat, ko si mu že stipil na rep :), drugače pa je bil priden kar se tega tiče.
ta tamala pa se mi zdi da bo bolj zadirčna  :D :D, baba kaj češ  :P
smo pa sosedi v dobrih odnosih, tak da ni panike in upam da tako tudi ostane  :)