Elastika za povodec

rooxye · 6237

rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
: 16 Januar 2013, 21:16:00
Trudim se delati na pozitivno motivacijo, brez cukanja, pa me vendar včasih premaga navada in pač scuknem.

Prerezal sem povodec, zdaj pa razmišljam kakšno elastiko bi dal vmes(med oba dela povodca), da bi si fizično onemogočil, cukanje psa. Iščem popolnoma "mehko" elastiko, da bi bilo res POPOLNOMA NEMOGOČE, fizično scuknit psa. Kje bi dobil tako "elastiko" oziroma vzmet, ki pa moa biti zares zelo prožna?

Varnost ni problem, ker bi to elastiko zaobšel s povodcem. Na priloženi sliki je hitra skica.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #1 : 16 Januar 2013, 21:16:46
Pozabil pripeti fotko.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 16 Januar 2013, 21:30:44
Kaj pa že narejen izdelek, da ni treba doma ustvarjat:  Pleten povodec z raztegljivim delom   http://www.canifit.si/manmat/izdelki.html



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #3 : 16 Januar 2013, 21:49:49
Sem že razmišljal o Ruffwearovem vlečnem povodcu, pa se mi zdi elastika "pretrda". Lahko kdo iz prve roke sporoči kakšna je ta elastika?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 16 Januar 2013, 22:12:27
Lahko kupiš navadno elastiko (za hlače) in jo prepleteš, da je širša. Kupiš v trgovini s šiviljskimi pripomočki oz. tudi v navadnih večjih trgovinah jih imajo. Jaz imam en tak homemade povodoc, ki je cel spleten iz take elastike in me prej moti, da se preveč raztegne in je psa praktično nemogoče cukniti ali sploh ustaviti. Ne vem pa kako vzdržljiva bo stvar, če prišiješ na navaden povodec.



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #5 : 16 Januar 2013, 22:15:03
Super! Itak je vedno na slednem, tako da če je kriza ga lahko zadržim.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Januar 2013, 22:17:30
Na voljo so preprosti nastavki, ki so združljivi z vsemi povodci. Ni potrebe po rezanju že obstoječih povodcev.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 16 Januar 2013, 22:52:22
Sem že razmišljal o Ruffwearovem vlečnem povodcu, pa se mi zdi elastika "pretrda". Lahko kdo iz prve roke sporoči kakšna je ta elastika?

Tu elastika ni pretrda, in ne mores psa cuknit, ker "zaspona" sele takrat, ko se popolnoma raztegne. Ti pa za normalne sprehode taksen ne pride v postev, ker je enostavno predolg (neraztegnjen je 2m, raztegnjen skoraj 3,5).

Sicer so ti pa ze drugi dali dobre ideje, mogoce ga res lahko sam naredis. Celega iz elastike (spletes kito recimo), na koncu prisijes karabin in naredis rocko. Mogoce ti pride v postev tudi povodec iz flisa (je ful popularno zadnje case za agility pse, spletejo povodec v kito, pa tudi flis se lepo raztegne, ne sicer tok kot elastika, ampak pomoje dovolj, da ne mores psa vornk cuknit). No, ceprav najboljsa je pa se vseeno samokontrola  ;) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #8 : 16 Januar 2013, 22:54:11
Na samokontroli pa delava. Oba.  :P

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 17 Januar 2013, 06:48:38
Na samokontroli pa delava. Oba.  :P

lepo  :P :P :D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 17 Januar 2013, 09:49:08
Na samokontroli pa delava. Oba.  :P
:D :D ej tule me je pa skor s stola zložlo.
Lepo  :) Ti pa čist verjamem kako težko se je obvladat da ne cukneš. Sploh v začetni fazi prestopa na pozitivo :)

Aja. Predno drugič režeš povodce - uprašaj.  ;) Lahko bi preprosto zašil široko elastiko (taka 3cm je za osnovno senzibilnost povsem dovolj močna) kar na povodec. Točno po tvoji sliki brez da režeš.  ;)  Vzameš 20-30 cm elastike in jo prišiješ pri karabinu in potem še na dolžini povodca pri 50-60cm npr. Ni pa slaba ideja. Za samokontrolo namreč  ;D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 17 Januar 2013, 11:46:11
Meni se povodci z elastiko zdijo skrajno nerodni in neprimerni za karkoli drugega kot za vleko. Prvič zato, ker imaš psa na povodcu zato, da ga lahko kontroliraš v primeru nepredvidljive reakcije -  pri elastiki se raztegne povodec ravno dovolj, da pes doseže tisto česar ne bi smel, stopi na cesto....in drugič zato, ker se bo, če bo zrezan in nazaj sešit v primeru močnega potega raztrgal. Če ne želiš psa cukati, ga raje daj na oprtnico.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 17 Januar 2013, 12:10:59
Sicer vse res. Ampak pri raztegu morda 10-15 cm je praktično isti odmik od vodnika kot pri zatezni predno se čisto zadrgne (računam pri svojih ki rabijo zatezno 55cm, da jo dobijo čez, obseg vratu je malo pod 50 in preden se res zadrgne do ''učinka'' je takoj 10+cm)  ;) Ok res razlika je pri celih raztegljivih.
Sicer pa poznam primer ki je zarad priučenega cukanja psa...zlomil sponko (tisto za nastavljanje velkikosti) na oprsniku  ::) Učinkovit sunek pa je šla hurta, psica pa se boji oprsnikov sedaj, ker ni ravno prijetno da te zategne nekaj čez prsni koš.

Sicer pa če se želiš odvadit cukanja - vztrajat  :) Cuki na klasičnih ovratnicah/oprsnikih zanjo bit enako neprijetni in zoprni kot na zateznih, ker gre za statičen cuk.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 17 Januar 2013, 12:21:08
Ni oprsnica še hujša? Mislim glede vlečenja. V takem primeru bo rooxye še bolj jezen ker ga bo pes cukal še  močneje (pogon na vse 4 tace) on mu bo pa to vrnil.

Jaz popolnoma podpiram uporabo raznih pripomočkov (oprsnice proti vlečenju, naglavne ovratnice) v takšnih primerih. Z psom veliko lažje delaš če si tudi sam umirjen - kar pa je zelo težko če te pes premetava iz ene strani v drugo.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 17 Januar 2013, 12:50:29
Odvisno od oprsnice oz. kje jo pripneš  ;) oprsnica, ki ima obroček tudi spredaj jo lahko z dvojnim povocem pripneš tudi spredaj. Tako pridobiš kontrolo nad vlečenjem in vrtenjem psa. Poleg tega pritisk ustvari silo navzdol in vstran, kar je avtomatska pozicija psa pri miritvenem položaju. Pri ovratnici pa ga dviguješ v ''pozor'', prav tako pri oprsniku pripetem na hrbtu. Če si pogledaš še razlage od Linde Tellington Jones gre pa tudi za balansiranje psa. Da ga kulturno ''postaviš'' na vse 4 tace in potem se s prsnim košem ne napenja naprej v ''vlečno pozicijo''. Tako dobiš tudi hitrejši pravilni ''state of mind'' pri psu.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 17 Januar 2013, 13:19:44
Moj ima tudi oprsnico (in halti - uporabim glede na potrebe), ki se pripne spredaj je pa njen namen ustavljanje vlečenja. Sem razmišljala normalnih oprsnicah ki spredaj nimajo tega.

Če ga pri normalni ovratnici dviguješ v pozor ali potem to velja tudi za halti? Mu s tem še dodatno poslabšaš vedenje?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 17 Januar 2013, 17:07:02
Če bi ga dvigovala gor pol mogoče ja...drugač pa ob pravilni uporabi ne.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #17 : 18 Januar 2013, 21:26:17
Rešila sva tako, da ima zdaj okoli vratu takle šal(http://i01.i.aliimg.com/img/pb/010/345/338/338345010_639.jpg), nanj pa diskretno pripet povodec. Obnese se super! Le da imava midva rumenega in tanjšega.

Težava je edino, če kdo psu ne zaupa dovolj, ker tole se zlahka sname.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #18 : 18 Januar 2013, 21:35:43
Ti mu zaupas dovolj?  :-[ Drugace lahko problem resis s karabinom, ki se pripne na obe strani, das psu vseeno gor ovratnico (se boljse bi bilo oprsnico), pripnes eno stran povodca na sal, tadrugo stran na ovratnico/oprsnico, ter drzis povodec tako, da ce bos potegnil bos potegnil tisti konec, ki je pripet na sal (se pravi krajso razdaljo imas sal/roka kot pa ovratnica/roka), bo pa pes se vedno varno pripet v kaksnih extremnih primerih, ko lahko pride do nesrece..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #19 : 18 Januar 2013, 21:50:43
Nima tega vedno gor. Samo, ko delava v okolju, kjer mu zaupam.

P.S. Super ideja. Bova zdaj to uporabljala v vseh okoljih z razliko, da bo pripet tako, kot si predlagala. Hvala!

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 18 Januar 2013, 22:08:00
Ne vem če niso podobni šali namenjeni za zaščito dlake pri dolgodlakih psih (daš jim gor najprej šal potem pa zatezno). Niso pa namenjeni temu, da bi nadomeščali ovratnico. Pri zelo lepo vodljivih psih sicer lahko uoprabiš karkoli.