šepanje naše kužike

[email protected] · 1247

[email protected]

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 21 Januar 2013, 11:04:36
Živijo,
ker sem nova na tem forumu mi ne zamerite kakšne neumnosti  ;D. Doma imamo novoškotsko prinašalko staro devet mesecev, v zadnjih treh dnevih sem opazila da malo šepa ko vstane. Ko se razhodi nič več ne šepa, je  živahna, normalno je in ko smo zunaj na snegu divja in zelo uživa.  Ko se ji pretipala nogico nič ne odreagira, tako da sklepam da jo ne boli tako močno oz. ni nič zlomljenega ali kaj podobnega. Me pa zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z takim problemom. Že vnaprej hvala za odgovore.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1 : 21 Januar 2013, 11:44:26
Pri mladih psih se rado pojavlja vnetje pokostnice, okruski, sicer pa ni za izkljucit tudi kaksnih klopnih bolezni. Preglej malo teme v podforumu Okostje in kremplji, je veliko tem glede sepanja. Vsekakor bi jaz psicko peljala do veterinarja, pa naj potem pove kaj je najboljse narediti (ali testirati za klopne bolezni, ali te poslati h ortopedu).

Ni pa vsako sepanje "nedolzno" in vcasih je najslabse cakat, ce bo samo od sebe izginilo. Recimo moj je trenutno ze 4 mesece "v bolniski" ravno zaradi sepanja, ko smo potem naknadno ugotovili sele pri ortopedu, da ima natrgano tetivo na taci.  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


[email protected]

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 Januar 2013, 13:31:43
Hvala za odgovor. Še danes jo naročim pri veterinarju.