Šolanje2

Lunette · 28015

pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #90 : 01 Februar 2013, 18:19:33
Se malo narobe razumeva ;) . Prav nič ne zaničujem klikerja ampak drugi zaničujejo vse drugo  ;) . Prav z veseljem ga uporabljam in verjamem, da ne deluje zmeraj, za vse, za vsako delo!!!
Očala na oči pa še enkrat beri! ................. če se ti rosijo ti lahko pa še enkrat napišem!!!
Da bi pa s tabo polemiziral, dokazovl; sem si o vsem že dolgo na jasnem :)

Kako ves, po delu psa seveda (ko ga opazujes, ko dela), na kaksen nacin je bil naucen doloceno vajo?

Vidiš draga barbara vse to pa vejo interaktivni trenerji. Sam se nikoli ne spuščam v višjo matematiko............ali pa fiziko ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #91 : 01 Februar 2013, 19:33:17
Citiraj
Kaj res dobro znajo?
Naklikat psa za vsako delo ali pa prevzgojo?

Znajo pripravit psa s pomočjo kliker metod (lahko tudi brez klikerja), da z največjim veseljem počne vse, kar si želimo: ali "resno" delo, ali zabavne vaje in trikce ali pa dobijo zaželjeno vedenja od problematičnega psa. Znajo zmanjšat strah, napetost, agresijo, povečat samozavest...ni da ni. Nekateri so res mojstri. Jaz se še učim.

Pidog: vem da uporabljaš kliker, je pa vprašanje, na kakšen način ga uporabljaš. Lahko se sicer uporablja tudi samo kot označevalec zaželjenega vedenja, je pa to nekako tako, kot če imaš res dober fotoaparat, uporabljaš ga pa samo na AUTO kot trotel kamero. Sicer dobiš nekaj ven, a le majhen del tistega, kar bi bilo sicer možno.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #92 : 01 Februar 2013, 19:39:25
..........in moraš zmeraj pazit, da ti marsikatera dobra slika v avto načinu ne uteče, ko se igraš z zaslonko in časom ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #93 : 01 Februar 2013, 20:27:40
Citiraj
..in moraš zmeraj pazit, da ti marsikatera dobra slika v avto načinu ne uteče, ko se igraš z zaslonko in časom

Ja, vsekakor v auto načinu hitreje prideš do rezultata, če se igraš z nastavitvami pa ti marsikaj uide, a se nekaj naučiš in  ko enkrat obvladaš, lahko dosežeš povsem drug kvalitetni nivo.

Diva: sicer ne vem v katero šolo točno ste šli, poznam pa ta način dela. Primeren je predvsem za tiste, ki se želijo kasneje ukvarjati s katerim od pasjih športov. Zlasti agility, RO, freestyle...  Tudi je primeren za tiste lastnike, ki imajo vsaj v osnovi nekaj pojma o kliker metodah, jim ta način dela leži in imajo nek cilj, ki ga želijo doseči. Za tiste, ki padejo not povsem nepripravljeni zna bit vsaj od začetka res kaotično. Vedno se je dobro pred vpisom prepričati, po katerih metodah se dela, da ni potem kakšnega neprijetnega presenečenja. Pri tem načinu dela v istem tečaju ni mogoče kombinirati tečajnikov, ki delajo s klikerjem in tistih, ki so brez, ker je program povsem drugačen. Res se na začetku porabi tudi  veliko hrane. Zato se pri majhnih psih večino dnevnega obroka pofutra iz roke.  Kasneje se to zelo zmanjša. Se pa ne klika cel dan, ampak je več zelo kratkih, parnminutnih "seans". Hektičnost, ki jo opisuješ, se včasih pojavi, a kasneje, ko je psu jasno, kdaj se dela in kdaj ne, tudi izgine. Ostane pa zelo velika pripravljenost na sodelovanje in veselje do dela. V bistvu je škoda, da ste obupali po štirih urah, mogoče bi vam postalo všeč, ko bi se začeli kazati prvi pozitivni rezultati.
Bom rekla takole: meni tak način dela ne leži, ker sem prvič prelena in se mi ne da toooliko ukvarjat s psom in drugič zato, ker rabim samostojnega psa, ki zna kaj narediti tudi daleč od mene ne da bi čakal na moja navodila.  Zato malo kombiniram in zgoraj opisanega dela s klikerjem je največ za recimo tretjino dnevnega obroka. Poznam pa precej psov, ki so šolani na ta način in ne opažam da bi bili živčni ali da bi imeli kakšne prehranske motnje.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #94 : 01 Februar 2013, 20:47:42
Tvoje prispodobe lahko zmečkam, polulam in vržem v koš za smeti  ;D ................ kvalitetni nivo ne dosežeš z ročnimi nastavitvami oz. le te so posrednega pomena ;) ............... ampak kot zmeraj, ti z očmi razpoznaš "avto" ali pa popolnoma "ročno" fotografijo. Z Lunetto resno razmislita o mogoče novi TV oddaji "zvezde prerokovanja" samo v pasji smeri ali pa to smer ponudita kot dober marketinški dodatek takšnem in drugačnem šamanstvu .................. novi Maruči :o
Mogoče osebno vprašanje (z neobveznim odgovorom): imaš otroke? živiš z ljubečim partnerjem?

PS
Je pa res da so prispodobe slovele kot višek inteligence .................... ampak za tvoje bi najraje postala samo hrana zverinicam v arenah  8)

Diva: sicer ne vem v katero šolo točno ste šli, poznam pa ta način dela. Primeren je predvsem za tiste, ki se želijo kasneje ukvarjati s katerim od pasjih športov. Zlasti agility, RO, freestyle... 

Prav vse pse, za vsake vrste delo je mogoče naklikat in samo s takšnim delom so rezultati lahko vrhunski 



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 01 Februar 2013, 21:05:50
Pa dajte že nehat primerjat klikerja kot napravico in kot sistem učenja kjer tega ne potrebujete  ::)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #96 : 01 Februar 2013, 21:23:41

-Ter meni najljubša  >:D dajte si korekcijsko sredstvo okoli stegna. Lah čez ene debele kavbojke (imitacija dlake). Pa se cuknite ravno toliko kot cuknete psa v prvo (ne pol ko se že ogne) ali pa ga mirno pripnite na drug konec povodca pa počakajte da vas s svojo maso mal potegne. Zraven ne pozabit, da ko vaša masa (vsaj 60 kg ali več) potegne 25-30kg je ravno obratno kot bo 30 kg potegnilo vas.
Nora? Ja, vedno bila - na živa bitja.  :) Dejte to doma počet. Ni treba okol govort (no tud tle ni treba priznat). Dejte pa probat kaj čuti živo bitje. Saj nismo več v srednjem veku, ko so bili še prepričani da živali ne čutijo.  ;)

Glede norosti nisem čisto prepričan, da samo na živa bitja  :o ,.............se bolj nagibam k splošni norosti ;)

Preizkusi najprej ti halti,...................nadeni si prašičji rilec, kot imitacijo če ne bo šlo drugače ;D ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #97 : 01 Februar 2013, 21:30:57
Citiraj
Jaz včasih ko berem vaše komentarje se res sprašujem, če so se vaši psi že naučili govoriti in pisati. Tak občutek človek dobi ob vsej tej kliker-promociji

Govoriti in pisati ne, so se pa naučili misliti. A ni fascinantno, da ravno z najbolj "mehanično" metodo dobiš psa, ki ne čaka, da ga boš fizično postavil v pravilen položaj ali ga boš vodil okrog z nagrado pred nosom ampak začne sam razmišljat, kako rešit problem. Ko ob spretnem vodniku v nekakšni igrici "vroče/hladno pride do rešitve. Kako težko je včasih preden dobiš tisti prvi korak, pa porabiš neprimerljivo veliko časa za prav majhen napredek (ravno v tem obdobju se lahko pojavi hektičnost, ki jo je opisala Diva, a če psu ne prinese rezultata, jo opusti) - potem se mu pa posveti in gre naprej kot po maslu. Bolj ko je izkušen, lažje rešuje tudi povsem nove probleme. In ko enkrat pogrunta, ne pozabi več. Kar si zapravil časa pri učenju, si ga pridobil pri ponavljanju. Pa ne samo to, na svoj uspeh je ponosen. Meni je pri kliker sistemu ravno to najbolj všeč. In mi niti na kraj pameti ne pade, da bi šla nazaj na klasiko (čeprav nimam nič proti klasičnim metodam dela in jih obvladam).


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 01 Februar 2013, 21:44:13
prav tako kot pri psih kljub delu po kliker sistemu ne uporabljam vedno klikerja in piškotov...mi prav tako uspešno brez koruze uspe petelinčkom kljunček odpreti  :D svaka mi čast 8)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #99 : 01 Februar 2013, 21:50:25
Pa saj ne klikaš kar naprej, ampak na ta način samo učiš nove stvari in če imaš kaj izpiliti pri starih. tisti, ki mora okrog hodit z priboljški v žepu ker ga sicer pes ne šljivi je nekje fejst zamočil. Pa za to metoda ni nič kriva (pravzaprav imajo s tem več težav klasiki, ki delajo na vabo, če je ne umaknejo dovolj zgodaj)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #100 : 01 Februar 2013, 22:16:38
prav tako kot pri psih kljub delu po kliker sistemu ne uporabljam vedno klikerja in piškotov...mi prav tako uspešno brez koruze uspe petelinčkom kljunček odpreti  :D svaka mi čast 8)

Vsa čast na takšnem "šolanju"....... v interaktivnosti.............. ......drugače bi petelinček najprej s kremplem poškodoval trenerja potem pa odpru kljunček in zakikirikal; brez koruze seveda ;)



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #101 : 02 Februar 2013, 14:16:17
Čist frišn video - še vroč :) http://youtu.be/PIEjuu0STf4


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #102 : 02 Februar 2013, 14:21:01
Pravilna uporaba zatezne ovratnice  8)
http://www.youtube.com/watch?v=AvcpEvnB0-M



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 02 Februar 2013, 14:42:58
Nika,

resnično dober video in prezentacija pravilne uporabe zatezne ovratnice. ;D ;D ;D



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #104 : 02 Februar 2013, 14:43:12
 Dobra  8)

lp ž & l & h


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 02 Februar 2013, 14:48:17
pogrešam gumb ''like''  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 02 Februar 2013, 14:50:05
Ampak res!  :D Dobra oba!  ;D

Smile... Tomorrow will be worse. 8)