Depresiven pes po kastraciji

Papillonček · 7028

Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
: 03 Februar 2013, 10:36:50
Zdravo,
evo mi smo se kastrirali v petek, je bilo več razlogov.
Me pa zanima sledeče... se je komu zgodilo, da je bil pes po kastraciji depresiven?
V ambulanti je bilo zanj kar stresno, ko so mu nastavljali cevko za anastezijo in narkozo, tekla je kri....
Doma se obrača od mene, me stalno gleda na varnostni razdalji češ, ''kaj si mi naredila'', odvrača hrano, noče se igrat niti s svojo najljubšo igračko.. :((( preveč je miren, nikoli ni bil tak.
ko ga vzamem v naročje se stiska k meni kot da bi hotel jokat :(
veterinar je rekel, da je  to verjetno normalno, lahko da ga malo boli, da je zmeden.... ampak ne vem...  :'(
V družbi z drugimi psi je vesel, skače, laja, ko pa se peljeva v avtu(na sovoznikovem sedežu čez vas) je pa obrnjen stran, gleda skozi okno, če ga pokličem da glavico dol pa me boječe gleda  :-\
Kuham mu domačo hrano, včasih dobi surovo meso, zdrav je, parazitov nima...
če bi mel kdo kak predlog kaj storiti naj piše, počasi se mi zdi da mi bo zameril do konca življenja :(



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #1 : 03 Februar 2013, 10:40:00
Obnašaj se do njega normalno. Vsaj on naj misli, da ti je vseeno. Ker zaskrbljenost, žalost... niso naravne značilnosti vodje tropa. Tvoja čustva se prenašajo nanj.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 03 Februar 2013, 10:49:51
Sicer neumesna, ampak tole ravnokar vidla: http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/73356_425733217502888_91053642_n.jpg  :D :D

Drugace lahko pac da je se od narkoze malo cuden, lahko da se smili sam sebi zaradi operacije. Pac, psi znajo izkoriscat take situacije in se delajo se bolj boge. Kot je ze rooxye rekel, obnasaj se normalno, ce do jutri se vedno ne bo hotel jest pa malo veterinarja poklici in povprasaj (da nebi prislo slucajno do kaksnih komplikacij - pa ceprav je kastracija cisto rutinska).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 03 Februar 2013, 11:59:12
tudi moja je bila zadnjič po sterilizaciji bolj mirna. sicer je jedla,ni pa hotela normalno hoditi, ker jo je tista gazica žulila. ko sem ji dala dol, je blo vse ok.
mogoče je tvoj malo bolj občutljiv  :P, no pri moji se je lepo izteklo, pa čeprav sem mislila da mi bo zamerila, kar tvoj očitno tebi je.. :D



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 03 Februar 2013, 12:08:32
Psi ne zamerijo, temveč se odzivajo na trenutno razpoloženje, dogajanje, občutke. Tako kot so že rekli predhodniki, obnašaj se normalno. Tudi narkoza ni ravno enostavna. Traja nekaj časa, da popustijo vsi učinki. Poleg tega ga verjetno skeli, boli itd.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5 : 03 Februar 2013, 13:39:33
Od petka do danes sta 2 dni ??? valda se ni cisto zdrav...

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 03 Februar 2013, 14:55:32
A lahko dodam podnapise tvojemu opisu? Saj vse ostalo je že povedano.  :)
Doma se obrača od mene, me stalno gleda na varnostni razdalji češ, ''kaj si mi naredila'', odvrača hrano, noče se igrat niti s svojo najljubšo igračko.. :((( preveč je miren, nikoli ni bil tak. -''Dej mi mir. Glava me boli od narkoze in od tega ker me gledate kak sem. Pejd se ti igrat dva dni po operaciji.''
ko ga vzamem v naročje se stiska k meni kot da bi hotel jokat :( -''Oh končno mal sočutja. Se bom stisnu, ker paše mal situacijo izkoristit.  >:D Že dost bogo gledam?....ne ne bom še mal bol bogo pogledal. Lej ko pomaga.  >:DZdj me ne gledajo in mi skačejo okol riti ampak mi dajo mir.''
veterinar je rekel, da je  to verjetno normalno, lahko da ga malo boli, da je zmeden.... ampak ne vem...  :'(
V družbi z drugimi psi je vesel, skače, laja,-''mal adrenalinčka. Lej k noben ne vidi razlike.  8)'' ko pa se peljeva v avtu(na sovoznikovem sedežu čez vas) je pa obrnjen stran, gleda skozi okno, če ga pokličem da glavico dol pa me boječe gleda  :-\-''oooo kak lep sonček, vonjave, peljeva se na igro s kužeki...kaj bi spet rada? A me lah nehaš tak gledat? Že dva dni se usi tak čudn okol mene nosite. Kaj sm pa naradu takiga? A sm jaz za kej kriv? NE me tak gledaaaat. :-\''
Kuham mu domačo hrano, včasih dobi surovo meso, zdrav je, parazitov nima...
če bi mel kdo kak predlog kaj storiti naj piše, počasi se mi zdi da mi bo zameril do konca življenja :(
Mal se hecam. Vidim, da preveč razmišljaš o tem. Najbrž sploh ne ve kaj se mu je zgodil. On samo ve, da je bil nekaj časa drugje in da to niso vsakodnevne dejavnosti.  ;)Ker tak koncept razmišljanja, da ti bo zameril do konca življenja njemu pač ni logičen. A si slučajno res kdo še vedno predstavla da ti bo pes reku: ''Tak! Zdj si mi uzela ves feling! Onemogočla si mi da bom imel svoje otroke! Da nobenga za mano ne bo ustalo! Moja kri ne bo šla naprej. Konec je moje veje. Tu maš! Živel bom mimo tebe nadaljnih 15 let! In pri naslednjem boš 2x premislala o tem. Smrk.''
Nje ga delat da je mali človeček  ;) Obnašaj se normalno v mislih pa imej samo to, da rabi nekaj dni po narkozi, da se mal spravi k seb. Pa da dlaka ki je pobrita na novo raste pa pika. Ter seveda da mogoče par dni nima turbo divjanja zarad šivov. V kakšnem tednu to mine. Če pa danes gledate na njega kak je bogi pa jutri tak ...bo to samo super v svoj prid pokoristil ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 03 Februar 2013, 15:56:03
''Tak! Zdj si mi uzela ves feling! Onemogočla si mi da bom imel svoje otroke! Da nobenga za mano ne bo ustalo! Moja kri ne bo šla naprej. Konec je moje veje. Tu maš! Živel bom mimo tebe nadaljnih 15 let! In pri naslednjem boš 2x premislala o tem. Smrk.''
koristil ;)

tole mi je pa tok všeč  :P :P ;D ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 03 Februar 2013, 16:17:18
Ne. K sreči se psi ne zavedajo, kaj jim delamo. "Depresija" dva dni po operaciji je od anestezije ali bolečin. O spremembah zaradi kastracije same lahko govorimo šele par mesecev po operaciji, ko nivo hormonov pade.


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 03 Februar 2013, 16:29:10
Poleg napisanega :) tale kuža točno ve, kako se počuti lastnik (v tem primeru se počuti krivega in mu je žal pasjih bolečin itd) in pač odraža lastnikove občutke s svojim obnašanjem :)

lp ž & l & h


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #10 : 04 Februar 2013, 07:31:09
hvala vsem za odgovore. je to moj prvi pes in ne vem če je kaj narobe z njim ali ne ...
pri hrani bomo kar vztrajali, bo imel stalno na voljo ker sem med tednom malo manj doma.
@ Lunette hvala za podnapise, si me nasmejala :D



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #11 : 08 Februar 2013, 01:46:53
evo danes smo super, smo že lovili žogice in se zabavali ob lajanju na plafutajočo zastavo :P



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 08 Februar 2013, 20:53:19
no vidiš, to je super  ;D, smao da je tvoja "mrcina " ok