Šolanje2

Lunette · 28011

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 31 Januar 2013, 20:46:37
S tem se je za hvalit  :o...da inštruktor toliko obvlada svojega psa, da ga mora dat na bodečko  ????
Ja lej ne vem no  :-\ čakam razlago o čudežni ovratnici, ki deluje že samo zaradi namestitve. Če bi prej vedla bi mogoče moja psica dobila po operaciji jo gor. Niti pod razni ni smela potegnat, bog ne daj da bi jo jaz...no sam sma nekako brez težav z verbalnimi in gibalnimi znaki ter pozornostjo name preživeli celo rehabilitacijo. Pa ko mi glasa zmanjka bi mi mogoče tud prav pršla, tako morem pa s prsti potleskat, plosknit z dlanmi al pa pomahat, da pridejo na odpoklic. Če pa tastarejši (že mau naglušen) ne pride mi ga pa tamala gre iskat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #31 : 31 Januar 2013, 20:47:58


Kar se pa ovratnice tiče. Prosim za razlago zakaj je toliko fina da korekcije ni. Kako pa potlej deluje?

Tako kot druga sredstva s katerimi preprečujemo vlečenje ali pa druga nezaželjena vedenja.
Vsako sredstvo je uporabno le v primeru pravilne uporabe. Pod to pa spada tudi pravilna namestitev. Predvsem je vse v fiziki in porazdelitvi sile.

Drugače pa..namesto haltija in ostalih pripomočkov, ki so na trgu, uporabljam, zato da skrbim za razvoj panožnega gospodarstva -  bodečko :o :P :o

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 31 Januar 2013, 20:50:17
Z Ilusion Collarjem vidiš dva psa, ki sta s to ovratnico prišla iz druge šole. Zakaj je ne bi imela še naprej, ne vem. Ne vidim razloga zakaj ne.

@Lunette, sem kar Simi citirala, čeprav bo moj post namenjen tebi.

Ta dva psa Z Illusion collarjem, ki ju Simi omenja sta moja. Kot že veš, imamo doma dva skoraj 11 mesečna bokserčka na višku pubertete  >:( Ker je tako naneslo, da sta oba iz istega lega, sva želela čimprej začeti s šolanjem, da nama ne bosta zrastla čez glavo. Pri 10ih tednih smo začeli z malo šolo. Kljub temu,da sta bila daleč najmlajša sta bila zelo poslušna,in odlično delala na poligonu. Ko pa je prišlo do realnega življenja, se je pa ustavilo. Sprehodi so bili prava muka, ker če nisem mencala popečenih jetrc v rokah, sta vlekla kot vlečna psa, igrati sta se znala pa samo tako,da sta skakala drugim psom v glavo..Kak žur je bil to, si lahko misliš ??? Zakaj sta se igrala tako? Preprosto,ker se ista znala igrati...V šoli smo jih spustili na koncu za 10 minut,in še to ne vedno ter jih samo gledali. V igri jih je bilo prepovedano motiti,ker se morajo sami zmenit.

Mala dva sta rastla, in pri 8ih mesecih nista bila več tako mala, zato sem začela izpostavljati problem vlečenja. Dobila sva to ovratnico, ki te je zmotila na sliki, ker prave zatezne nisem želela. S to pa naj bi preprečili davljenje,ker naj bi držala vrvico vedno na pravem mestu. Nato sva se odločila, da kljub vsemu (po priporočilih) poizkusiva še v Bajki. Ker je bila ovratnica nova, in tako zelo opevana, sem prosila,če jo lahko obdržimo na treningih. Zdaj jo bom ukinila. Psa vlečeta manj (če bi rekla, da ne vlečeta bi lagala, vseeno pa gremo normalno na sprehod), in tudi igrata se že veliko bolje. V Bajko hodimo dobra dva meseca, in lahko rečem,da je napredek viden. Je popolnoma drugačen pristop učenja, kot sva ga bila vajena, tričetrt stvari sva delala narobe, in veliko jih še vedno delava, ampak psa vseeno napredujeta.

@ vsem: Izbira šole je stvar vsakega posameznika. Je veliko šol z različnimi pristopi in različnimi inštruktorji. Stvar osebnih preferenc...Kakor berem, je tu veliko vtikanja v to pasjo šolo, kar je razumljivo,glede na to, da je inštruktorica prisotna, in da se ji da odgovarjati na vse provokacije. Tako je, ker internet prenese vse. Saj je napisala,da ste vsi vabljeni,da pridete in si pogledate, samo noben ni toliko,da bi se tam zares prikazal. Moram reči,da kar redno spremljam forum, in nisem še zasledila kritike nekoga, ki bi dejansko hodil tja. In to je to...na koncu še vedno ostanemo zadovoljni učenci (ja, se mi zdi,da sem bolj jaz učenec v Bajki,kot moj pes >:D), in to je tisto, kar šteje...

Once you go boxer, you never go back :)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #33 : 31 Januar 2013, 20:55:20
Ja lej ne vem no  :-\ čakam razlago o čudežni ovratnici, ki deluje že samo zaradi namestitve. Če bi prej vedla bi mogoče moja psica dobila po operaciji jo gor. Niti pod razni ni smela potegnat, bog ne daj da bi jo jaz...no sam sma nekako brez težav z verbalnimi in gibalnimi znaki ter pozornostjo name preživeli celo rehabilitacijo. Pa ko mi glasa zmanjka bi mi mogoče tud prav pršla, tako morem pa s prsti potleskat, plosknit z dlanmi al pa pomahat, da pridejo na odpoklic. Če pa tastarejši (že mau naglušen) ne pride mi ga pa tamala gre iskat.

Saj ti razlagam...škoda, da kot inštruktor oz, nekdo ki z dušo in srcem dela in poučuje o !vsem jasne pse!, ne pozna vsega in ne ve zakaj kaj tako deluje kot deluje.
en zelo ok članek na to temo je preveden , tudi na tem forumu so /smo že lepili link nanj. Preberi, razmisli in ja škoda, da nisi poznala te ovratnice, ker bi bilo psu veliko lažje.

Škoda pa, da nimaš tako vzgojenega, da če ve, da nisi ok, kar je logično da ve, se si brez glasu - da on tebi sledi in se prilagaja tebi in ti ni treba zganjat ne vem česa, da pride k tebi.
Škoda, ker nisi psa načila, da te čekira in mora hodit drug ponj - no ja ima pa tamala zaposlitev - je pes spremljevalec :)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 31 Januar 2013, 20:56:41
Bajka je edina uradna prevzgojna ''ustanova'' za pse, ki so prišli do registra zaradi ugriza. To jim je zadnja šansa pred uspavanjem.
No, program mora pač potrdit upravni organ, pristojen za veterinarstvo. Lahko je spisan prav posebej za konkretnega psa, izpolnjevat mora predpisane pogoje vključno z navedbo izvajalca šolanja, potrdit ga mora pa komisija. Nekaj takega je bilo v primeru Baričevičevih psov, tako da tisti stavek zgoraj ni ravno povsem točen.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #35 : 31 Januar 2013, 21:00:51
No, program mora pač potrdit upravni organ, pristojen za veterinarstvo. Lahko je spisan prav posebej za konkretnega psa, izpolnjevat mora predpisane pogoje vključno z navedbo izvajalca šolanja, potrdit ga mora pa komisija. Nekaj takega je bilo v primeru Baričevičevih psov, tako da tisti stavek zgoraj ni ravno povsem točen.

Oprosti, ne razumem tega tvojega zapisa, kaj bi moralo biti potrjeno in kaj ni potreno?
govorim o tem in stavek, da sem EDINA, ki lahko prevzgajam psa, ki je bil z odločbo napoten na prevzgojo je več kot točen in program več kot odobren.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 31 Januar 2013, 21:07:54
Ne rabiš razumet, jaz pravim samo kar piše v zakonu. Ti imaš tak program že potrjen, o tem mislim, da ni dvoma. V kolikor bi lastnik na prevzgojo napotenega psa želel to opravit s kom drugim, bi lahko, moral pa bi mu program in izvajalca potrdit upravni organ pristojen za veterinarstvo.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #37 : 31 Januar 2013, 21:09:00
Baričevičevi psi so bili pred sprejetjem zakona, po katerem morajo nevarni psi na prevzgojo v uradno priznan program. Prav zaradi neverjetne šlamparije, ki so jo zagrešili vsi vpleteni v tisti nesrečni primr imamo zdaj zakon kakršnega pač imamo.

Illusion collar je ena od največjih svinjarij, ki jih lahko natakneš na psa, ampak na svojega psa lahko natakne vsak kar se mu zahoče. Bodečka pa, če se pravilno uporablja dejansko je boljša od zatezne - seveda pa je še boljše, če pri šolanju takih bergel ne potrebuješ.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #38 : 31 Januar 2013, 21:15:38
Ne rabiš razumet, jaz pravim samo kar piše v zakonu. Ti imaš tak program že potrjen, o tem mislim, da ni dvoma. V kolikor bi lastnik na prevzgojo napotenega psa želel to opravit s kom drugim, bi lahko, moral pa bi mu program in izvajalca potrdit upravni organ pristojen za veterinarstvo.

Seveda da ga lahko, vsaka prava oseba ga lahko. Tudi kar nekaj pravih subjektov ga je že pisalo, pa popravljalo....zakaj niso zadostili zahtev...mogoče zato, ker sem postavila zelo visoke standarde :P >:D

Pa da smo si na jasnem...zelo vesela bom, ko bo prišel ša kdo, ki se bo ukvarjal s tem, ker bom potem lahko preusmerila vse tiste, ki jih moraš ure in ure poslušat po telefonu, ko te psujejo, ti grozijo in ne vem kaj še vse, pa sploh niso še prišli v prevzgojo kar na njih.

Torej vsi to lahko počnejo, samo program naj napišejo in odobrit jih ga morajo. Je pa kot kaže keč v tem programu, ker verjamem, da pisat znamo vsi  >:D

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 31 Januar 2013, 21:16:22
Baričevičevi psi so bili pred sprejetjem zakona, po katerem morajo nevarni psi na prevzgojo v uradno priznan program.
Sem šla prav v zakon pogledat. Takle program:
Program mora vsebovati navedbo izvajalca oziroma izvajalcev šolanja in dokazila o njihovih izkušnjah s področja poznavanja vedenja, vzreje oziroma šolanja psov. Strokovno komisijo imenuje generalni direktor upravnega organa, pristojnega za veterinarstvo, in jo sestavljajo strokovnjak s področja poznavanja vedenja, vzreje oziroma šolanja psov, uradni veterinar in veterinar pristojne veterinarske organizacije.

Tole je v zakonu od l. 2007. Nisem sicer ziher, se mi pa zdi, da je bil Baričevič kasneje. Hajdinjaku mislim, da je sodišče potrdilo program prevzgoje.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 31 Januar 2013, 21:18:12
Saj ti razlagam...škoda, da kot inštruktor oz, nekdo ki z dušo in srcem dela in poučuje o !vsem jasne pse!, ne pozna vsega in ne ve zakaj kaj tako deluje kot deluje.
en zelo ok članek na to temo je preveden , tudi na tem forumu so /smo že lepili link nanj. Preberi, razmisli in ja škoda, da nisi poznala te ovratnice, ker bi bilo psu veliko lažje.

Škoda pa, da nimaš tako vzgojenega, da če ve, da nisi ok, kar je logično da ve, se si brez glasu - da on tebi sledi in se prilagaja tebi in ti ni treba zganjat ne vem česa, da pride k tebi.
Škoda, ker nisi psa načila, da te čekira in mora hodit drug ponj - no ja ima pa tamala zaposlitev - je pes spremljevalec :)
Škoda, da tudi sama ne bereš :) ne zganjam ne vem česa ampak za odpoklic ko sem brez glasu lahko tleskem, lahko pomaham, lahko počepnem...ni treba vse na enkrat znajo pa na vse. Dovolj je znak, da je konec igre, vohanja ali česar koli in da jih želim takoj ob nogi. Starejši pes pa žal ne sliši dobro pa zna bit tlesk pretih ko on gleda travico. Kar pa ne pomeni, da so oddaljeni in da nimajo namena pridit.  ;) Njihov radius gibanja okoli mene pa je manjši od 10 m. Brez uporabe povodca tudi v situaciji ko sem brez glasu, ker preprosto ne rabijo bit.

Bodečka mi je znana pa kolikor vem je bila potrebna vsaj 1 korekcija z njo, da pes ve čemu se mora ognat. Torej ni to ovratnica BREZ korekcije. RES pa je da je bolje psa enkrat na bodečko kot par let na zatezni.
Ilusion colar - baje preprečuje davljenje...leži pa nekje na ušesnih kanalih. Rabimo anatomijo iz česa je ušesni kanal sestavljen? Seveda potem ne vlečejo  ;) s prsti pritisni na ušesni kanal z enakim sunkom kot ga doživi pes na tej ovratnici med zategom sledenga. Ampak spet se strinjam, da bolje parkrat na ilusion kot nekaj let na zatezni.
Idealno pa je da ne do enega ne do drugega ne prideš :)
Zadovoljni uprabniki so...seveda so...vedno in pri vsem. So pa tudi nezadovoljni. Zna pa bit, da se ne izpostavljajo, ker je jasen odziv. Sicer pa zavijanje v celofan ni več moderno.  :)

Ni bil moj namen koga izpostavljat...ampak pač preverit kam bi znanka šla. Pa sem imela drugačno sliko. Po ogledu slik pa sem pač mogla uprašat a je to redna praksa al so to psi iz prevzgoje. Zato tudi prvo uprašanje ali se dela na vabo, ker ona je ne uporablja. Rabi pa družbo različnih psov in še več situacij. Moji pač ne štejejo ker se že preveč poznajo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 31 Januar 2013, 21:18:22
Seveda da ga lahko, vsaka prava oseba ga lahko.
Samo o tem sem jaz pisala in o ničemer drugem. Ker si zna kdo zmotno predstavljat, da druge možnosti ni sploh. Je. Morajo pa seveda bit izpolnjeni predpisani pogoji.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #42 : 31 Januar 2013, 21:21:22


Illusion collar je ena od največjih svinjarij, ki jih lahko natakneš na psa, ampak na svojega psa lahko natakne vsak kar se mu zahoče. Bodečka pa, če se pravilno uporablja dejansko je boljša od zatezne - seveda pa je še boljše, če pri šolanju takih bergel ne potrebuješ.

In od vseh bergel, kar je tudi halti, kar so tudi ovratnice proti vlečeju, kar so tudi konec koncev oprsnice in vsi pripomočki, jaz uporabljam tega, ker je za lastnika in psa najlažji in najhitreje dojemljiv. Res ne vem kako imajo ljudje čas popravljat napake pol leta in več in reci, da so se 5 mesecev približevali npr. psu v katerega se je zaganjal.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #43 : 31 Januar 2013, 21:27:54
Samo o tem sem jaz pisala in o ničemer drugem. Ker si zna kdo zmotno predstavljat, da druge možnosti ni sploh. Je. Morajo pa seveda bit izpolnjeni predpisani pogoji.

In v vseh teh letih jih nihče, kljub kar nekaj vlogah( tudi kolegov, ki  bodo preko TV-ja v kratkem prevzgajali pse :P) ni izplonil.
Aja, pa da smo si na jasnem, vsako vlogo lahko dopolniš. Torej .....

Ni interesa? Mogoče zato, ker potem s svojim imenom in priimkom podpišeš uradno veljavni dokument? In si vsaj moralno, če ne že kako drugače odgovoren za tega psa.


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 31 Januar 2013, 21:28:14
In od vseh bergel, kar je tudi halti, kar so tudi ovratnice proti vlečeju, kar so tudi konec koncev oprsnice in vsi pripomočki, jaz uporabljam tega, ker je za lastnika in psa najlažji in najhitreje dojemljiv. Res ne vem kako imajo ljudje čas popravljat napake pol leta in več in reci, da so se 5 mesecev približevali npr. psu v katerega se je zaganjal.

Hja je treba pa znat, da gre to praktično v enem sprehodu brez fizične korekcije  :P Seveda pa je bodečka zelo simplminded oz lepo povedano ''trotl ziher''. Z nekaj malo truda in domišljije pa gre približevanje drugega psa tudi BREZ uporabe kakršne koli opreme NA psu v nekaj učnih urah. Kolikor pa vidim tudi psi na korekcijskih sredstvih vlečeje še nadaljnih nekaj mesecev in jih v stalini opomin nosijo tudi po več let. Ni fore.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 31 Januar 2013, 21:30:38
In v vseh teh letih jih nihče, kljub kar nekaj vlogah( tudi kolegov, ki  bodo preko TV-ja v kratkem prevzgajali pse :P) ni izplonil.
Aja, pa da smo si na jasnem, vsako vlogo lahko dopolniš. Torej .....

Ni interesa? Mogoče zato, ker potem s svojim imenom in priimkom podpišeš uradno veljavni dokument? In si vsaj moralno, če ne že kako drugače odgovoren za tega psa.
Kakor koli...a ni super, fajn, idealno, popolno...da pes ima šanso preden pride tako daleč ??? In temu primerno se vsi ostali veselimo, ko nekdo rešuje težavo brez prisile takrat ko še gre. Takrat ko psu še daš ''dihat'' in lahko z možgani dojame da ima vodnik prav?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 31 Januar 2013, 21:36:03
In v vseh teh letih jih nihče, kljub kar nekaj vlogah( tudi kolegov, ki  bodo preko TV-ja v kratkem prevzgajali pse :P) ni izplonil.
Aja, pa da smo si na jasnem, vsako vlogo lahko dopolniš. Torej .....

Ni interesa? Mogoče zato, ker potem s svojim imenom in priimkom podpišeš uradno veljavni dokument? In si vsaj moralno, če ne že kako drugače odgovoren za tega psa.
V bistvu me to niti ne zanima. Vsak ima najbrž svoje razloge. Jaz sem povedala, da možnosti so, če bi kdo ta podatek rabil.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #47 : 31 Januar 2013, 21:37:14

Zadovoljni uprabniki so...seveda so...vedno in pri vsem. So pa tudi nezadovoljni. Zna pa bit, da se ne izpostavljajo, ker je jasen odziv. Sicer pa zavijanje v celofan ni več moderno.  :)


Ko ni nikogar nezadovoljnega je nekaj zelo hudo narobe. So, kar nekaj jih je. Takih, ki ne sprejmejo kritike na svoj račun in takih, ki se pač ne strinjajo z vizijo in cilji, ker pač, ko prideš nekam v šolo res ne veš kaj točno hočeš, predvsem pa ne veš koliko svojega doprinosa moraš v to vnesti.
Hvaležna sem za vsakega, ki gre, za vsakega, ki je nezadovoljen, ki gre pogledat še drugam in pride nazaj. Zaradi takih se lahko razvijam, lahko rastem in se spreminjam.
Nisem razvila sekte, nisem nezmotljiva, sem pa vztrajna in prilagodljiva. Predvsem pa direktna in neposredna.

In še glede vabe....ne vabimo psa ampak ga pripeljemo v točno določen položaj. Zato pravim, da ne delamo na vabo. Ker korigiramo vsak odstop od idealne poti in pozicije. Delamo na tem, da ne delamo napak v fazi učenja. V fazi ponavljanja, pa ni hrane, torej ni vabe. Zato v smislu, ki ga večina razume kot delo na vabo jaz ne delam.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #48 : 31 Januar 2013, 21:38:33
V bistvu me to niti ne zanima. Vsak ima najbrž svoje razloge. Jaz sem povedala, da možnosti so, če bi kdo ta podatek rabil.
Ta podatek je tako točen kot ta, da sem jaz edina. In stalno, ko beseda nanese na to, to tudi poudarjam. Vsi imate možnost, zakaj je ne izkoristite, če so/ste tako dobri?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 31 Januar 2013, 21:41:27
lepo je biti edini, samcat...monopol pa to  :P
In pa še enkrat - zavijanje v celofan ni več moderno  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 31 Januar 2013, 21:46:23
Ta podatek je tako točen kot ta, da sem jaz edina. In stalno, ko beseda nanese na to, to tudi poudarjam. Vsi imate možnost, zakaj je ne izkoristite, če so/ste tako dobri?
Po vsem tem pisanju ''jaz edina-dejte če lah'' človek dobi vtis, da je super da čim več psov pride do prevzgoje, do registra. Kot si sama rekla podpiranje panožnega gospodarstva, al kako?
Men je pa super da je ponudba šol tolikšna, da glede na število prijavljenih in neprijavljenih psov v Sloveniji, potrebujemo samo eno šolo z uradnim programom, ki sledi po vpisu v register. Da imajo psi možnosti in jo tudi dobijo da do tja ne rabijo. Pa kljub vsemu ni videt, da jih je toliko, da bi človek lahko živel samo od tistih ''pokvarjenih'' iz drugih šol. Ta podatek me zelo veseli, ker drugače bi se počutila med psi bolj ogroženo kot se (torej nič) .

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 31 Januar 2013, 21:46:57
Ta podatek je tako točen kot ta, da sem jaz edina. In stalno, ko beseda nanese na to, to tudi poudarjam. Vsi imate možnost, zakaj je ne izkoristite, če so/ste tako dobri?

Bo treba razumet, da so nekaj možnosti, ki jih dopušča zakon (in bolj točno kot citirat ne gre), drugo pa želje/cilji/ambicije (vstavi po želji) posameznikov. O teh lahko govori vsak zase, če želi. O izvajalcu prevzgoje pa se bo odločal tisti, ki se bo moral. Tale obrambna pozicija je povsem nepotrebna.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #52 : 31 Januar 2013, 21:48:47
Pa kdo zavija kaj v celofan, če povem celo, da jo ima celo moja lastna psica? In če več kot javno povem, da jo uporabljam tudi v šoli.

Kar se tiče korekcije? Ne, nimamo jo zato, da psa na njej scukaš ali obešaš! imamo jo izključno zato, ker lastnik porabi bistveno manj fizične sile ( oz, nič), da ustavi psa.

Kako naj ne pride do tega, da pes ne vleče, ko že vleče? Se strinjam, najlepše je, da sploh do napak ne pride. Samo tega ni....tut v bajkah in basnih ;)


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 31 Januar 2013, 21:51:23
Seveda v pravljicah tega ni (je še nisem prebrala...a so jo grimmi napisal ???) V real lifu pa je mogoče marsikaj  :) Npr. to da psa niti ni potrebno ustavljat na povodcu, da to dosežeš. Masa vodnik-pes...nična, učinek...a rabiš masterja  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 31 Januar 2013, 21:52:32
Aja...mogoče pa res. Pri plačilu s paypalom pride prav.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 31 Januar 2013, 21:52:41
Bo treba razumet, da so nekaj možnosti, ki jih dopušča zakon (in bolj točno kot citirat ne gre), drugo pa želje/cilji/ambicije (vstavi po želji) posameznikov. O teh lahko govori vsak zase, če želi. O izvajalcu prevzgoje pa se bo odločal tisti, ki se bo moral. Tale obrambna pozicija je povsem nepotrebna.

To, da se mi da ukvarjat z vami - uporabniki foruma, v tem primeru  - prevzgoje nevarnih psov, vedno enih in istih subjekotv - ni nobena obrambna pozicija, ampak samo ena neskončna potpežljivost in želja po pojasnjevalnost in razjasnitvi zadev.

Branila se bom, ko bodo prevzgoje neuspešne in bodo uporabniki nezadovoljni in se bodo počutili oguljufane .....

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #56 : 31 Januar 2013, 21:56:16
V real lifu pa je mogoče marsikaj  :) Npr. to da psa niti ni potrebno ustavljat na povodcu, da to dosežeš. Masa vodnik-pes...nična, učinek...a rabiš masterja  :D

Bom kar sama sebe citirala:

Kako naj ne pride do tega, da pes ne vleče, ko že vleče? Se strinjam, najlepše je, da sploh do napak ne pride. Samo tega ni....tut v bajkah in basnih ;)

Torej kako brez korekcije  - poznamo več vrst korekcije!, dosežeš to, da te pes neha vleči, ko že vleče?

V soboto bom imela 15 ali 16 novim mladičkov. Me zanima koliko jih bo prišlo tako, da ne bodo vlekli - poročam. :)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 31 Januar 2013, 21:58:13
Branila se bom, ko bodo prevzgoje neuspešne in bodo uporabniki nezadovoljni in se bodo počutili oguljufane .....
Jaz pa si še vedno zelo želim (in moje želje so realne in v praksi izvajane...vsakodnevno), da psi ne bodo rabili tako daleč. Pa ne narobe razumet. Ne zato da ne pridejo k tebi. Izven foruma si najbrž ena fejst punca  ;) bi znal bit, da bi se kaj ena od druge lahko naučili. Ampak zato, ker si psi že pred tem zaslužijo sposobnega vodnika.

Drugač pa ...ko enkrat maš psa v programu, ko enkrat ima omejitev do konca življenja zaradi ene napake, ki jo je naredil...je lah še kaj več? No je lahko-evtanazija. No ko VEČ ni, itak, da so zadovoljni.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 31 Januar 2013, 22:01:10

Ilusion colar - baje preprečuje davljenje...leži pa nekje na ušesnih kanalih. Rabimo anatomijo iz česa je ušesni kanal sestavljen? Seveda potem ne vlečejo  ;) s prsti pritisni na ušesni kanal z enakim sunkom kot ga doživi pes na tej ovratnici med zategom sledenga. Ampak spet se strinjam, da bolje parkrat na ilusion kot nekaj let na zatezni.
Idealno pa je da ne do enega ne do drugega ne prideš :)
Zadovoljni uprabniki so...seveda so...vedno in pri vsem. So pa tudi nezadovoljni. Zna pa bit, da se ne izpostavljajo, ker je jasen odziv. Sicer pa zavijanje v celofan ni več moderno.  :)

No naš IC je davil..je bil premajhen, napačen, karkoli ne vem...

Kar se pa tiče nezadovoljnih uporabnikov. Če bi dobro prebrala, bi videla,da nisem napisala,da jih ni, ampak, da so kritike na forumu od takih, ki v šoli niso bili, ne pa dejansko od nezadovoljnih učenev šole...Zato mogoče niti nimajo prave teže..sorry ::)

Once you go boxer, you never go back :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 31 Januar 2013, 22:01:30
Tako čisto lepo -brez da na psa kar koli montiraš. Karkoli. Torej na psu je njegova dlaka in nič več. Ajd če ga zebe naj ma plašček.  ;) Par šolskih ur dela pa zna bit, da obvlada osnovo gibanja z vodnikom. Nadgradnje sledijo na običajnem oprsniku brez najmanjše sile. In za to ne rabiš 5 mesecev.

In jaaaaa soseda ima mladičko. In NE vleče. Stara ja nekaj tednov. Vse so naučile v slabem tednu.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.