Šolanje2

Lunette · 28027

Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 31 Januar 2013, 22:06:04
To, da se mi da ukvarjat z vami - uporabniki foruma, v tem primeru  - prevzgoje nevarnih psov, vedno enih in istih subjekotv - ni nobena obrambna pozicija, ampak samo ena neskončna potpežljivost in želja po pojasnjevalnost in razjasnitvi zadev.

Branila se bom, ko bodo prevzgoje neuspešne in bodo uporabniki nezadovoljni in se bodo počutili oguljufane .....
Ojej, ojej... mogoče si spregledala, za druge ne morem govorit, ampak jaz osebno pišem o zakonu in programu, čeprav pozornost vztrajno preusmerjaš nase. Zagotovo zelo zanesljiv način, da se ti ni treba ukvarjat z nami, uporabniki foruma. Poznam še eno tako... samo naj ne bi sodelovala na tem forumu.  ;D

Ma ne Lanabela, mislim, da ne bo šlo. Program je v ZZZiv-UPB2 iz l. 2007, Baričevič se je pa zgodil 2010, pravi google.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #61 : 31 Januar 2013, 22:15:57
Jaz pa si še vedno zelo želim (in moje želje so realne in v praksi izvajane...vsakodnevno), da psi ne bodo rabili tako daleč. Pa ne narobe razumet. Ne zato da ne pridejo k tebi. Izven foruma si najbrž ena fejst punca  ;) bi znal bit, da bi se kaj ena od druge lahko naučili. Ampak zato, ker si psi že pred tem zaslužijo sposobnega vodnika.

Drugač pa ...ko enkrat maš psa v programu, ko enkrat ima omejitev do konca življenja zaradi ene napake, ki jo je naredil...je lah še kaj več? No je lahko-evtanazija. No ko VEČ ni, itak, da so zadovoljni.  ;)

Zakon je neumen do konca ker če že bi hotel bit učinkovit, bi moral pes po prvem ugrizu na šolanje in če bi šolanje pozitivno opravil bi se mu sankcije izbrisale.

Kar se tiče pa sposobnega vodnika....tukaj se odločno postavim na stran vodnikov, ker imam čisto preveč vodnikov, ki pridejo prostovoljno in pa tudi!!! v uradni prevzgoji pse z opravljenimi izpiti v uradnih šolah. Torej, če gre vodnik s psom v šolo takoj in če mu v šoli ne znajo pomagati in ga ne napotijo drugam ampak ga družijo v tečaju, ker jim pač pomeni denar....kdo je potem tukaj neodgovoren?
kdo je neodgovorem v primeru 8 mesečnega psa, ki je imel res da takrat že svojih blizu 45 kg in je v tečaju zarenčal. Pa so, namesto, da bi povedali kaj naj naredi ali pa še bolj bogokletno ga nadrli, da tega ne sme, rekli le, da oni pa ne bodo delali s takim psom. Pa je vodnik še vedno hodil v šolo, jih gledal šez ograjo in se trudil po svojih najboljših močeh. A pes se je  - zato, ker mu takrat inštruktor ni rekel, da naj ga nadere in pošlje nekam - začel obračat v ljudi in usekat vsakič, ko mi kaj ni bilo všeč. In je zrastel v psa, ki ima 80 in več kil, in ga nihče ne fizično ne psihično ne zadrži, ker mu pri osmih mesecih v pasji šoli niso povedali, kaj naj naredi. Pa se je lastnik trudil in mučil, pes je pogrizel vso falilijo, vsakič močneje...kdo je krvi in kdo je neodgovorem.
To je le najbolj sveža zgodba, ne bom jih naprešvala, ker se bo 70% odgovornik ljudi resno zamislilo kaj za vraga počnejo v pasjih šolah, če ne pomagajo reševati problemov.
Taki lastniki, ki jih ni malo si zaslužijo v redu psa, ki ga ne bodo zaradi nesposobnosti drugih zavozili! O tem pa nihče ne govori :P

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 31 Januar 2013, 22:18:23
Baričevičevi psi so bili pred sprejetjem zakona, po katerem morajo nevarni psi na prevzgojo v uradno priznan program.
Eh ja, sej res! Napad na Megliča je bil prej - 2006.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 31 Januar 2013, 22:20:44
In zato se vse nove mlade sveže pse obravnava kot potencialne tempirane bombe ???

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 31 Januar 2013, 22:23:50
aja mimgrede. Jaz pa poznam primer ki bo mogoče celo priromal do tebe, ker so psa po nasvetu inštruktorja psa dali na bodečko. Jo uporabljajo povsem po navodilih. Psa pa ne obdržijo. Je dobil že ''jeklen'' vrat. Pa sem skor sigurna da ima stric nekaj kg več od psa pa tudi dovoj ega. Sam je že kar problem. :-\

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #65 : 31 Januar 2013, 22:30:00
Ojej, ojej... mogoče si spregledala, za druge ne morem govorit, ampak jaz osebno pišem o zakonu in programu, čeprav pozornost vztrajno preusmerjaš nase. Zagotovo zelo zanesljiv način, da se ti ni treba ukvarjat z nami, uporabniki foruma. Poznam še eno tako... samo naj ne bi sodelovala na tem forumu.  ;D

Ma ne Lanabela, mislim, da ne bo šlo. Program je v ZZZiv-UPB2 iz l. 2007, Baričevič se je pa zgodil 2010, pravi google.

jaz pa pišem zato o sebi, ker zakon izvajam :o

In še malo doslednosti in sistematičnosti;
Napad na megliča se je zgodil 15.3.2006 in to je bil povod za spremembo zakona. Avgusta 2009, mislim da 26, če se oklepam svojega zapisan na svojem blogu, so bili vrnjeni lastniku. 2 februarja 2010, okoli petih popoldne pa so ubili lastnika.
Ne sejati bučk in prirejat podatkov in dejstev, ker res ne rabimo zdrah in napihovanja že 100x prežvečenih debat.
Zakon o zaščliti živali: je bil sprejet oz, objavljen v UR RS 18.5.2007

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #66 : 31 Januar 2013, 22:33:56
aja mimgrede. Jaz pa poznam primer ki bo mogoče celo priromal do tebe, ker so psa po nasvetu inštruktorja psa dali na bodečko. Jo uporabljajo povsem po navodilih. Psa pa ne obdržijo. Je dobil že ''jeklen'' vrat. Pa sem skor sigurna da ima stric nekaj kg več od psa pa tudi dovoj ega. Sam je že kar problem. :-\

o mater, a smo prišli na to, da bomo naštevali iz kje je prišel kakšen pes??? Bi predlagala da usatvite takoj, ker marsikomu tukaj ne bo kaj všeč.
Upam, da se ustavimo pri opisih, kjer ne morejo razbrati kdo je kdo.

Meni še najmanj, ker bom točno lahko za vsakega povedala kaj je bilo in zakaj je do tega prišlo - tisti, ki upoštevajo moja navodila ostanejo pri meni. Sploh če so na bodečki :) Tako da ta rekla kazala je že prišlo na tisto stopnjo, ko bo morala Ninci jutri brisat in čistit temo od tega, pa nihče ne bo imel nič - Predvsem tisti, ki so prišli na forum po informacije. Takšne in drugačne

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #67 : 31 Januar 2013, 22:39:10
In zato se vse nove mlade sveže pse obravnava kot potencialne tempirane bombe ???

iz katerega filma je sedaj to vprašanje?

Še vedno in še enkrat:
Agresivnih psov je zelo malo. Jih je pa ogromno nevzgojenih in razvajenih "cuckov", ki se jim je pozabilo postaviti mejo

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 31 Januar 2013, 22:39:31
Oprosti, se ti globoko opravičujem, res nisem vedela, da si ti zakon... Kljub vsemu vztrajam, da ima tisti, ki je na obvezno šolanje napoten, več možnosti kot le eno.

Doslednost in sistematičnost je ok, v konkretnem primeru pa ne popravlja ničesar. Podatek, da je bil zakon sprejet l. 2007, je točen, citiran odstavek člena je skopiran - torej tudi točen. Povod za spremembo zakona je sicer vseeno kakšen je bil, letnica dogodka z Megličem (2006) je prava, letnica smrti Baričeviča (2010) tudi. Kateri podatki so bili prirejeni?
No zdej pa vemo še kdaj so bili psi vrnjeni. 




Smile... Tomorrow will be worse. 8)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #69 : 31 Januar 2013, 22:46:05
aja mimgrede. Jaz pa poznam primer ki bo mogoče celo priromal do tebe, ker so psa po nasvetu inštruktorja psa dali na bodečko. Jo uporabljajo povsem po navodilih. Psa pa ne obdržijo. Je dobil že ''jeklen'' vrat. Pa sem skor sigurna da ima stric nekaj kg več od psa pa tudi dovoj ega. Sam je že kar problem. :-\

Težko je profijem, še težje pa "navadnemu človeku" dopovedat, da vzgoja in tudi prevzgoja ni upraba fizične sile, ampak uporaba psihične nadmoči. Samo za to, je pa treba najprej sebe spremenit.

Pa zaključim tole naše večerno dopisovanje s tem rekom, nažalost avtorja ne pozam:
Včeraj sem bil pameten in sem spreminjal svet. Danes sem moder in spreminjam sebe.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 31 Januar 2013, 23:20:47
ammm.. mislim da je tale tema fiju fiju šla nekam... je pa dejstvo neki... očitno so metode bajke uspešne (z bodečko ali brez) in očitno tud od nekoga ki dela na kliker... če nebi bilo, nebi bilo rezultatov. Nam kliker ne odgovarja, bodečke nismo dali gor ker ni potrebno...

imam pa eno tini wini pripombico... glede tistega, kako je pes naučen pa star dva meseca ali nekaj takega... me nihče ne prepriča, da puberteta ne bo terjala svojega davka  ;D ;D ;D



njufkaAisha

  • Gost
Odgovori #71 : 01 Februar 2013, 07:15:31
ammm.. mislim da je tale tema fiju fiju šla nekam... je pa dejstvo neki... očitno so metode bajke uspešne (z bodečko ali brez) in očitno tud od nekoga ki dela na kliker... če nebi bilo, nebi bilo rezultatov. Nam kliker ne odgovarja, bodečke nismo dali gor ker ni potrebno...

imam pa eno tini wini pripombico... glede tistega, kako je pes naučen pa star dva meseca ali nekaj takega... me nihče ne prepriča, da puberteta ne bo terjala svojega davka  ;D ;D ;D

ja res je,ta tema je malo ušla iz vajeti,vsak rad zastopa svoje stališče,vsaka pasja šola ima svoj princip dela,niso pa vedno v vaski pasji šoli dobri končni rezultati,verjamem da v pasji šoli BAJKA,delajo vse na tem da pse vzgojijo v dobre,poslušne štirinožne prijatelje,meni osebno pač ni všeč ta "bodečka",še vedno zagovarjam samo neagresivno metodo dela,ljudje smo pač različni,lani sem imela "čast" spoznat delo z elektronsko ovratnico,svojim psom je nikoli ne bi dala okoli vrata,to je mučenje,imam čast službeno in prostovoljno  delat in uživat z molosi,vem pa da če je več različnih psov,tako je več karakterjev,noben pes ne ravna enako v danih okoliščinah,doma je lahko mucka,ko pa sreča drugega psa se pa sprelevi v leva,tako pač je,tud ljudje smo si različni,zato imajo tudi pasje šole svoje metode dela ,za katere mislijo da so najboljše,(tak pač je),vsakega psa se da z voljo in vstrajanjem naučit osnovnih vzgojnih začetkov,zato je potrebno z psom delat že kot z mladičkom in ga čim prej socializirat,ker če prve mesece ko psi najbolj dojemajo ukaze z njim ne delate,potem res nastane težava,v večini primerov se da vsakega psa vzgojit ali prevzgojit,je pa tudi tisti en procent psov ,ki žal nato končajo drugače,saj metode dela več ne pomagajo popravit vedenja pa je to z "bodečko"ali brez.
Zato pa ,da ne pride tdo teh že končnih težav,ko ima vodnik strah pred svojim psom,delajte s psom že kot z mladičkom,....
Puberteta pa pride,pri vseh psih,eni jo dojamejo malo manj eni pa bolj,na vsakem psu pa pusti majhen pečat,še sreča da ne traja dolgo(res se jim v času pubertete malo "sfuzlja")sicer se pa ljudem takrat tudi,treba je pač dat tudi to skozi.

Pa lep začetek dneva vam vsem skupaj želim,pa prosim ne prevečt tolčt po metodah dela določenih pasjih šol,vsaka zastopa svoja stališča,tako pač je.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #72 : 01 Februar 2013, 07:33:56
Sam firbcam, a tole na črnobelem je bodeča ovratnica? https://www.facebook.com/photo.php?fbid=468670463164683&set=a.468670129831383.110657.100000652002311&type=3&theater To so mal posodobili, ker js bodečke še nikolinisem take videla?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 01 Februar 2013, 08:27:23

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 01 Februar 2013, 08:36:36
Jaz bom pa še samo dodala citat ''Najmočnejše vezi so tiste, ki jih ne vidimo.'' Avtor: Mobitel  :P Iz tega si samo brišite idejo o ''satelitu''  ;D

In seveda simi, v marsičem se midve zelo strinjava  :) ''prevzgoja ni upraba fizične sile''. Samo to je pol treba v prakso spravit.

Res upam, da se s temile posti ni kdo počutil napadenega. Zgolj informativno sem mogla zvedet zakaj uporaba določene (vsaj za moje pojme nepotrebne) opreme na nekaterih psih. Veš človek dobi občutek, ko klikne na stran šole, ki se ednina ukvarja z ''odpisanimi'', da jih je precej. Samo mi je bilo čudno, da jih je toliko v skupini. Just ask.

Me pa potlej zanima koliko so v poprečju stari tisti, ki pridejo na prevzgojo (uradno)? Me zanima koliko časa so psi potrebovali, da so prišli tako daleč.  :-\

Oh ja puberteta terja svoj davek. Samo, če so osnove poštimane je davek manjši ali ničen  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


njufkaAisha

  • Gost
Odgovori #75 : 01 Februar 2013, 08:42:32
Tudi jaz se pridružim temu postu.
In še kako res je ta stavek 'prevzgoja ni upraba fizične sile'',samo se ga vsi ne držijo.
Pa to ne leti na simi,da se prav razumemo,to je za vse tiste ki mislijo da bodo z fizično močjo spreobrnili pse,spreobrnit je potrbno njihove lastnike,PSI NISO KRIVI DA SO TAKŠNI,SAMI JIH NAREDIMO TAKŠNE.........



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 01 Februar 2013, 08:48:39
Sam firbcam, a tole na črnobelem je bodeča ovratnica? https://www.facebook.com/photo.php?fbid=468670463164683&set=a.468670129831383.110657.100000652002311&type=3&theater To so mal posodobili, ker js bodečke še nikolinisem take videla?

jup :)



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #77 : 01 Februar 2013, 09:10:20
Sama sem obiskovala tečaj pri Simi pred kakimi osmimi, devetimi leti - in nikoli več se ne bi odločila za tako šolo. Da se razumemo, MENI osebno ni bilo všeč, mnogim je - zato pa tudi obstaja toliko drugačnih šol - da imamo možnost izbire.

Ustavila bi se pri ovratnicah - za različne športe uporabljam različne ovratnice - kot del protokola. Torej, ko dam eno ovratnico gor pes ve, da bo delal določen šport, ko dam drugo - drug šport in podobno. Enako je pri bodečkah, zateznih,... - psi niso neumni, točno vejo kdaj imajo kaj okoli vratu in se temu primerno tudi obnašajo. Zato NIKOLI ne uporabljam nobenih pripomočkov za odpravljanje vlečenja na povodcu - samo sistem drevesa in korakov nazaj. Najbolj zoprna, dolgočasna in dolgotrajna zadeva - ampak tudi najbolj učinkovita - ker delamo na samokontroli psa.

Konflikt s psom se ne rešuje z uporabo bodečke - ampak preko ustvarjanja pravilnega odnosa s psom. Treba je vzpostavit red/disciplino, veliko gibanja in mentalne zaposlitve, s tem postaneta z vodnikom partnerja. Res pa je, da je v to potrebno vložiti precej več časa kot to, da damo psu gor bodečko.

Nisem striktno PROTI uporabi bodečke, ker dejansko resnično naredi manj škode kot zatezna, je pa NIKOLI ne uporabljam, ne pri svojih psih, ne v tečajih.

V zadnjem BBHju sem imela veliko švicarko in vodnico staro 13let - in punca psico obvlada, brez zatezne, bodečke ali česa podobnega.

Strinjam se z Lunette - ''Najmočnejše vezi so tiste, ki jih ne vidimo.'' Še kako zelo drži.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #78 : 01 Februar 2013, 09:39:31
Simi, ti si navaden rednekovec  :o ;D :o ;D ................... bi zapisala srenja interaktivnega šolanja če bi to pisal kdo drug 8)

Koga briga :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #79 : 01 Februar 2013, 13:03:34
Ne Karamela. Kliker sistem je uspešnejši od klasičnega prav za vsakega psa, žal pa ne gre vsem vodnikom. In pri teh vodnikih (ne psih) so klasične metode pač uspešnejše, zato je prav, da imajo možnost izbrati tečaje, ki jim ustrezajo. Težko pa razumem, da lastniki, ki so še kar razgledani, da ne dojamejo, na kakšen način deluje svinjarija, ki se ji reče illusion collar. In jim je žal dati tiste par evrov za drugo ovratnico, če so jih že nategnili in jim prodali pripravo za davljenje psa (ni problem v tem, da leži tik za ušesi in je poteg zelo boleč, ampak v tem, da pride zelo tenka dušljivka na najbolj občutljiv del vratu).

Učenje z vabo je točno to: s hrano (igračo) spraviti psa v željen položaj. Torej na tistih slikah se dela z vabo. Tudi če takoj potem nagrado umakne in se uporablja samo še korekcijo, se še vedno dela na vabo.

In ja. Zakon, ki ga imamo je direktna posledica Baričevičevih psov. Za napad na Megliča (2006) smo bili kaznovani prav vsi vodniki psov (2007). Po smtri Baričeviča (2010), bi nas za nesposobnost odgovornih zagotovo usekali še huje (predlogi so bili naravnost odvratni), če se ne bi izvedelo za vzrok napada.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #80 : 01 Februar 2013, 13:34:32
Ta illusion collar tudi mene posebej moti, si ne morem pomagati :-[
Sploh v povezavi na slednem v igri z drugimi psi ne dojemam smisla, ampak ajd prepuščam možnost da vedo strokovnjaki več povedat o tem, ker nimam izkušenj z njimi ali bodečkam ali agresivnimi psi.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/65824_563905880303827_2039093751_n.jpg

Sem vesela, da ste ga nehali uporabljati, če sem pravilno razbrala.

Lahko samo rečem, da kot popoln laik in začetnik marsikdo nasede "dobornamernim" nasvetom, tudi jaz sem v začetnih tečajih. Sem dobila poln program predstavljen in psu nataknjeno na glavo, zatezne, zanke, bodečke,... pa verjameš in zaupaš, sprobaš, pa začneš s svojo glavo razmišljat pa zavrneš in dobiš pod nos, da si si pa pol sam kriv, če pes vleče.

Pač, šol in načinov šolanja je malo morje, vseeno se mi zdi škoda, če ne gre drugače, kot z bodečko (so mi pa zanimivi razlogi) sploh ob današnji razgledanosti in malim morjem možnosti.

Kot zanimivost: Zatezno že nekaj let (od BBH naprej) uporabljam izključno v terapevtske namene ;D Ko je obiskovancu dana naloga za finomotoriko jo speljati v zanko, da jo lahko natakne psu čez glavo in nazaj dol  :D Sploh ni tako enostavno, kot si mi "zdravi" mislimo  :-*



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #81 : 01 Februar 2013, 13:55:24
Ne Karamela. Kliker sistem je uspešnejši od klasičnega prav za vsakega psa, žal pa ne gre vsem vodnikom.

Po mednarodni definiciji  ???  :o
ali pri višji matematiki  ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #82 : 01 Februar 2013, 14:30:20
Po rezultatih tistih, ki res dobro znajo.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #83 : 01 Februar 2013, 14:59:41
Pes med delom nima kaj cekirat vodnika, kadar mora delo opraviti sam (mora pa biti tudi toliko poslusen, da te poslusa med delom in sledi navodilom - meja med samostojnostjo psa in tem, da te poslusa je tanka... vsi se ucimo, popravljamo...)! To (iscejo potrditev pri vodniku, pretirano pomoc od njega...) delajo le pohabe (ce govorimo o psih, ki kaj delajo in niso le kavc psi - za te je sprejemljivo, saj niso "uporabljani" za kaj vec), ki niso dovolj samozavestne in samostojne in ne vedo, kaj morajo delati! Pes mora dolocene zadeve sam narediti in mu clovek nima kaj veliko pomagati, sicer bi ze sami naredili delo namesto njih!

Je tudi vec vrst odpoklicev in tudi psi vedo, kdaj mislis RESNO, kdaj mislis resno in kdaj sploh ne. Niso butasti.

Jaz sem mislila, da so bodecke in elektrika pri nas prepovedane?
Kaj je illusion collar?


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 01 Februar 2013, 15:05:38

Once you go boxer, you never go back :)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #85 : 01 Februar 2013, 15:13:16
Pes med delom nima kaj cekirat vodnika, kadar mora delo opraviti sam (mora pa biti tudi toliko poslusen, da te poslusa med delom in sledi navodilom - meja med samostojnostjo psa in tem, da te poslusa je tanka... vsi se ucimo, popravljamo...)! To (iscejo potrditev pri vodniku, pretirano pomoc od njega...) delajo le pohabe (ce govorimo o psih, ki kaj delajo in niso le kavc psi - za te je sprejemljivo, saj niso "uporabljani" za kaj vec), ki niso dovolj samozavestne in samostojne in ne vedo, kaj morajo delati! Pes mora dolocene zadeve sam narediti in mu clovek nima kaj veliko pomagati, sicer bi ze sami naredili delo namesto njih!


90% lastnikov psov ima psa za spremljevalca in z njim ne dela drugega kot da hodi z njim na sprehod in ga doma crklja.
Ko boste to začeli jemati kot dejstvo, potem bomo razumeli vsi zakaj po eni strani govorimo o delu in zakaj po drugi o življenju.
In teh 90% ljudi, ki si je kupilo psa zato, da jih bo zbrcal iz stanovanja vsak dan, da jim bo delal družbo doma, da jim bo dajal občutek varnosti, ljubezni.......in te ljudje prihajajo v šole in ti ljudje si žellijo samo to, da dajo mozak na pašo, ko gredo na spreohd in da jim pes nekao sledi.
Tisti, ki imajo pse za delo, tisti že od prvega dne naprej premišljeno delajo z njim.
Tisti, ki tekom prvega leta življena s psom ugotovijo, da obstajajo še pasji športi, se usmerijo v njih in temu primerno spremenijo življenje s svojim psom. Vendar se za njih velikokrat izkaže, da če ne zaposlijo psa v vmesnem času, ko ne izvajajo športa, znajo in imajo težave z njim
Ampak še vedno jih je velika večina tistih, ki ima psa zato, da ne hodi sam na sprehod.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #86 : 01 Februar 2013, 15:20:58
Saj sem napisala, da je za te sprejemljivo, saj so "neuporabni":
ce govorimo o psih, ki kaj delajo in niso le kavc psi - za te je sprejemljivo, saj niso "uporabljani" za kaj vec
Procenta pa res nisem vedela.

Nisem pogledala posnetka do konca, nisem rabila. Se ena stvar, ki je ne bom imela...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #87 : 01 Februar 2013, 16:03:41
Pa se splača pogledat do konca, ker videt psa, ki se vleče za vodnikom kot smrkelj....Komur je to ideal, kar veselo na delo.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #88 : 01 Februar 2013, 17:24:25
Po rezultatih tistih, ki res dobro znajo.

Kaj res dobro znajo?
Naklikat psa za vsako delo ali pa prevzgojo?  ;D :o

PS
Poglej če ti iz pipe še teče topla voda ;)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #89 : 01 Februar 2013, 18:08:54
Pidog: na podlagi katerih referenc/izkusenj/dela s psi, ti tako suvereno trdis svoje, zanicujes trditve drugega... v cem je problem?

Ko ze tako zanicujes kliker, ali ga sploh imas, da ga tako sovrazis? Na podlagi cesa? Kaj ti ni slo? Kje se ti je ustavilo? Pri solanju ali presolanju? Ali si butnil v zid pri socializaciji, vzgoji... Kje ti je kliker naredil tako hudo neresljiv problem?

Kje si nabiral izkusnje/opazoval magari delo psov, ki so bili narejeni na tak ali drugacen nacin, da si tako suveren?
Kako ves, po delu psa seveda (ko ga opazujes, ko dela), na kaksen nacin je bil naucen doloceno vajo?