Uriniranje/markiranje med gonitvijo

TibiQ · 2153

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
: 05 Februar 2013, 12:27:44
Saj nisem vedela ali naj tole vključim pod vzgojo, zdravje ali sem, pa sem se odločila za tole rubriko, ker boste vzreditelji morda še največ vedeli o tem.

Torej psica je vzgojena in praviloma tega ne počne, se pa obvezno med gonitvijo (in samo med gonitvijo) vsaj 1x zgodi da se polula v stanovanju ali na poti ven, po stopnicah. Sem prepričana da so za to krivi hormoni in sedaj tudi že, da kaj dosti nimam za narest (partnerja ima za veliko avtoriteto, pa ni pomagalo ne če jo je on "kregal" - takojšnja reakcija in se ji je videlo, da ve da ga je polomila, ne če sem jo jaz "ignorirala"), razen da jo preventivno peljem lulat cca. pol ure po sprehodu (namreč po sprehodu vedno popije malo več tekočine), me pa vseeno zanima če ima še kdo s tem izkušnje.

Torej psica normalno, tudi med gonitvijo, zdrži po 8+ ur (med delavnikom) sama doma. Pridem domov, greva na dolg sprehod (vsaj uro in pol) in kakšno uro za tem, ko se vrneva s sprehoda, se polula (konkretno - več kot pol litra in ne v kakšen kot ali na rob česa, ampak kar na sredino prostora, brez počepa.. tko da to ni samo markiranje) v stanovanju.

Dejstvo je tudi, da sicer, ko se ne goni, če jo že slučajno tišči v nekem momentu, ko ni čas za sprehod, zna to "povedat" - nakaže (ali s hojo od mene do izhodnih vrat ali z laježem, če ne opazim), med gonitvijo pa ne nakaže nič.

Zadnjič je npr. prišla samo do mene, se ustavila, sem jo počohala, potem pa vidim da ji zadaj teče. Med tem sem sicer opazila tudi, da se zaveda, da lula, samo ni niti počepnila, niti prišla "povedat" da jo tišči,.. - torej tudi ne gre za inkontinenco. Drug primer je npr. da je prišla "povedat", jo hitro peljem dol in ona spusti na polno (pol litra do liter - no, ne vem.. ampak izgleda ogromno) na zadnji stopnici, pred izhodnimi vrati.

No.. potrpeli bomo že, kot pravim me samo zanima ali ima kdo s tem izkušnje oz. kako pogost je ta pojav. Pa mimogrede, to se dogaja sedaj zadnje leto - od petega leta dalje.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 05 Februar 2013, 13:37:48
Če mene vprašaš,HORMONI! Moji dve sta isti.Noben problem držat tudi 12 ur ko se ne gonita,ko imamo pa "izbor miss hawaian tropic" pa ne zdržita niti 1 uro.Tinka bi bila vsake pol ure zunaj,Zaine pa tudi pobožat ne smem,ker je kar luža pod njo.Sem imela včeraj Tinko s seboj v službi.Punca končuje z gonitvijo.V 5 minutah mi je pomarkirala postajo vsaj na šestih koncih.Tibiq,kot zanimivost-Zaina bo jutri stara 5 let,Tinka pa je bila že lansko leto 5.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 Februar 2013, 18:00:40
O, hvala za odgovor. Mi je takoj malo lažje. Če se ne bi nihče oglasil bi me pa verjetno začelo skrbet  :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 Februar 2013, 19:42:18
Sicer pri nas ni tega, ker so sterilizirane. Ampak se pa spomnem še onih prej  ::) non-stop zunaj. In to v enormnih količinah. Če mene uprašaš bi znalo bit malo povezano tudi s tem, da zaradi hormonov ko so vse nabrekle morda mišica ne drži več tako ''tesno''. Itak jim je pa naravno pustit čim več in čim bolj pogosto feromončkov v okolico  >:D
Če je že rahlo predvidljiva pa pač res pol ure po uradnem sprehodu še enkrat lulat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 Februar 2013, 14:59:47
ko so vse nabrekle morda mišica ne drži več tako ''tesno''.
Ja, sem razmišljala tudi o tem, da morda takrat kaj bolj na mehur pritiska.

No.. v bistvu me je najbolj zanimalo če je osamljen primer. Sedaj ko vidim da ni bomo že  :)

Hvala!