Cesar Milan - resnica ali mit

cici.bobnar · 111006

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #90 : 03 Marec 2013, 21:24:37
Pes ni volk in tudi pri volkovih je šla znanost oz. spoznavanje dalje.

Tule maš strokovnjaka, ki je uvedel uporabo besede alfa.
http://www.youtube.com/watch?v=tNtFgdwTsbU

v glavnem demantira lastno teorijo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #91 : 03 Marec 2013, 21:25:24
je rekel trener, je potrebno pokazat psu kdo je gazda...ko smo mu pokazali da je grizenje absolutno nesprejemljivo smo začeli z PM.

Me pa zanima Simi če imaš otroke? :)

Samo kdo je gazda se ne kaže z uporabo fizične sile.....


Ne nimam jih, vem pa kar nekaj o njih in vedenjskih motnjah :)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 03 Marec 2013, 21:29:41
Aja, za info glede kardela...delala sem pred leti v ZOO. Pri volkovih ni ravno tako. Vsak mladič, ki odraste je potenicalni kandidat za alfa v kardelu, kar pomeni da se trenutni alfa mora dokazovati da je še sposoben voditi kardelo.
Tina...to so divje živali (no divje živeča vrsta v ujetništvu), ki so skupaj prišle po naključju (izbiri človeka)...torej so prisiljeno krdelo. In nimajo kaj dosti veze s tropom volkov (torej naravno ureditvijo). In psi so se razvili iz tropa...to da jih silimo v krdelo...je pa naša stvar. ČE ti psa postaviš v situacijo, da se bo moral dokazovat...se bo. Če pa ti psa postaviš v različico ''družinske ureditve'' je pa druga pesem. Mi imamo temu primerno ''družinsko ureditev'' ter nič težav. Vsak nov pes, ki pride je pač ''posvojenček'' mi pa smo mu ''krušni starši''  :P Ne nimamo težav z identiteto. Tudi psov ne počlovečujemo. Samo razlika je v tem, da psa ne postavljam nikoli na položaj volka in krdela. Mismo družina (in ne krdelo :D saj smo vendar ljudje) in psi se pač ravnajo družini primerno. Oni so prišli v našo ureditev in se res ne mislim spuščat na nivo divjih zveri.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 03 Marec 2013, 21:32:58
Spet prihajamo na " moška dokazovanja " kdo ima daljšega  :o
Tibiq, POZABLJAŠ,

Tudi vsi tvoji sošolci so med njimi. Pa konec koncev imam še vedno dve licenic KZS, torej nisem ravno po župi odplavala.

V uradni kinoligiji štejejo izpit. Res je - in tudi tu imam mnogo več le teh, kot glavnina pisočih tukaj.
V kinologiji kot terminu štejejo stvari, ki niso izpiti. Ker sta bila v uradni prevzgoji že dva ( hudiča, pa samo čisto malo jih je do sedaj prišlo), ki sta imela narejen BBH.
Tina - Briard je napisala, kako je njej pes naredil izpit - ki ga niti pod razno ne bi smel sploh začeti delat, če je ugriznil prej. In takih BBH-jev je kar nekaj, lahko si upam trditi, da kar veliko več, kot uspešno prevzgojenih psov. Obojih tistih ta uradnih in tistih z odgovornimi lastiniki.

Priznam, nisem brala vsega, ker za razliko od glavnine pisočih sama kinologijo udejanjam na terenu. In ta vikend je bil več kot odličen za to. Sem samo preletela vaše stalno in isto vrtenje okoli istih tem in očitkov.
Ne pozabljam.. tudi nisem pozabila kako sta vsaj dva mojih sošolcev iskala svoje pse, ker so jima "ušli" - za nekaj ur, eden pa celo za nekaj dni ??? Prav tako ne, da si mi metala BBH pod nos v skodaj vseh debatah na tem forumu, čeprav se več kot strinjam s tem kar si napisala v zgornjem citatu glede BBH.

Pa to sploh nima veze - niti ne s tem kakšne dosežke imaš ti - nisem po tem spraševala. Moje vprašanje je bilo kaj hočeš povedat, po eni strani praviš da je pomembno kaj ima nekdo za pokazat v družbi (na ulici, sobivanje pa to), po drugi strani sedaj pišeš o nekih uradnih dosežkih. Enako kot enkrat zagovarjaš uporavo sile pri šolanju, drugič spet ne. Daj odloči se že.

Tudi mi smo danes udejanjali kinologijo na terenu  :P Pa še kaj drugega vmes počeli.  ::)



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #94 : 03 Marec 2013, 21:35:00
Ne pozabljam.. tudi nisem pozabila kako sta vsaj dva mojih sošolcev iskala svoje pse, ker so jima "ušli" - za nekaj ur, eden pa celo za nekaj dni ??? Prav tako ne, da si mi metala BBH pod nos v skodaj vseh debatah na tem forumu, čeprav se več kot strinjam s tem kar si napisala v zgornjem citatu glede BBH.

Pa to sploh nima veze - niti ne s tem kakšne dosežke imaš ti - nisem po tem spraševala. Moje vprašanje je bilo kaj hočeš povedat, po eni strani praviš da je pomembno kaj ima nekdo za pokazat v družbi (na ulici, sobivanje pa to), po drugi strani sedaj pišeš o nekih uradnih dosežkih. Enako kot enkrat zagovarjaš uporavo sile pri šolanju, drugič spet ne. Daj odloči se že.

Tudi mi smo danes udejanjali kinologijo na terenu  :P Pa še kaj drugega vmes počeli.  ::)

Ti se odloči kaj hočeš. Jaz svojo vizijo in poslanstvo kar lepo udejanjam :o

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 03 Marec 2013, 21:35:10
V kinologiji kot terminu štejejo stvari, ki niso izpiti.
Torej šteje tudi to.  :P Kdo je kaj dosegel in ''dokazovanje kdo ima daljšega'' ali eventuelno ''večje''...se pa po navadi greš kar sama z naštevanjem, kaj vse imaš ti in kaj drugi nimajo.
Konec koncev sem jaz še vedno zelo vesela, da na račun tudi tistih, katere sama dajaš v nič, v prevzgojo ne dobiš še več psov. Vedno pozabljaš eno stvar - da obstajao in društva in posamezniki, ki kašnega zafuranega psa poštimajo preden lastnikom naredi tak problem, da na koncu mora do tebe. :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 03 Marec 2013, 21:35:40
Nisem napisala da je cukanje PM.  ;) Meni je briard pisan na kožo, in najverjetneje ga vedno zberem zato, ker sem na njih najbolj navajena. Ravno to, ko si napisala, da pri tebi preusmerjanje pozornosti ni zaleglo....vsak pes je še vedno zgodba zase. Pri moji prvi samici se je dogajalo, da je trgala vse kar je bilo iz blaga. Preusmerjanje pozornosti ni pomagalo, ignoriranje tudi ne...v glavnem stvar smo na koncu poštimali tako, da je vsakič ko je kaj razcefrala morala iti "na kazensko odmaranje" hahahaha. Briardi so recimo takšni, da morajo biti čimveč časa ob ljudeh. To jim je bolj pomembno kot pa sto sprehodov na dan. in tako sem pogruntala sistem, da sem jo vsakič ko je kaj scefrala dala v sobo-jo osamila za cca 20min, in čez čas je nehala cefrati in uničevati stvari.
Lunette-ne vem kaj sem napisala, da zdaj razumeš moje odg. kot da psa dojemam kot volka...??? pred cca 10 leti sem pazila od kolega dva psa-sarlosov volčjak in češki volčjak-samica. približek volku, obnašanje pa v glavnem pasje, samo da sta bila bolj boječa. Tako da vem razliko, verjemi. Ampak še vedno so psi zveri, kakorkoli obrneš. Še tisti ki imate otroke veste, da je veliko njihovih muh zapisanih v človeških genih, naše tendence, ki koreninijo izpred ohoho tisoč let. Recimo butast primer-otrok si v nekem obdobju zelo rad prisvaja igrače, sobo, oblačila...v glavnem non stop poslušamo to je moje to ni tvoje...itd. na psihologiji sem poslušala fenomenalno predavanje, ki zelo dobro razloži zakaj se vsi otroci v nekem obdobju tako obnašajo. in kaj so dognali-to je praktično naš prastara težnja po uveljavitvi skozi prisvanaje imetja-teritorija. pa se bo komu zdelo čudno ali neumno-ampak razložiti potek razvoja pri človeških otrocih zgolj na podlagi ocenjevanja-ta je vzgojen ta pa ne je neumno. in zdaj, ko otroku poskušaš razložit, da si mora igrače delit, je seveda v večini primerov neuspešno. potem se vsak starš loteva problema drugače, ampak slejkoprej ta faza mine...velikokrat sama od sebe.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 03 Marec 2013, 21:37:41
Ti se odloči kaj hočeš. Jaz svojo vizijo in poslanstvo kar lepo udejanjam :o
Brez skrbi. Jaz vem kaj hočem in to tudi počnem (ne samo s tipkanjem za računalnikom).  ;)



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 03 Marec 2013, 21:38:46
... in bili na tem nivoju kjer ste - bili pisci.
In tvoje reference za ocenjevanje nivoja forumašev so?

Se bojim, da vas je malo tu, ki imate kaj pokazat....še normalno vzgojenih lastnik psov ne. >:D
In po čem si dovoliš tako oceno?

Prav nič nikogar ne žalim.
A da ne? Tudi prav. Samo pol maš pa hude težave z egom...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 03 Marec 2013, 21:41:31
Ne Sleepy, ima težave z dominanco... :D :D :D :D :D :D :D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 03 Marec 2013, 21:44:52
Nisem napisala da je cukanje PM.  ;)
No super.. sedaj se razumemo  :)
Ravno to, ko si napisala, da pri tebi preusmerjanje pozornosti ni zaleglo....vsak pes je še vedno zgodba zase. Pri moji prvi samici se je dogajalo, da je trgala vse kar je bilo iz blaga. Preusmerjanje pozornosti ni pomagalo, ignoriranje tudi ne...v glavnem stvar smo na koncu poštimali tako, da je vsakič ko je kaj razcefrala morala iti "na kazensko odmaranje" hahahaha. B
Ja, saj enako sem jaz dosegla pri moji, s tem da to sploh ni bila kazen ampak samo time out in potem ko se je umirila in preklopila pa pozornost.

Itak je pa ena izmed metod PM tudi ta, da ko se s psom nimaš časa ukvarjat, ga imaš pač, če je že tako destruktiven... zaprtega - lahko tudi v boxu v dnevni sobi - vse dokler te težnje same po sebi ne izzvenijo - in seveda ko je čas za ukvarjanje s psom, takrat se ukvarjaš samo z njim in delaš tako, da nima načeloma niti časa pomisliti na neumnosti - pripelje na koncu do tega, da izbira samo željena vedenja.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #101 : 03 Marec 2013, 21:46:55

Konec koncev sem jaz še vedno zelo vesela, da na račun tudi tistih, katere sama dajaš v nič, v prevzgojo ne dobiš še več psov. Vedno pozabljaš eno stvar - da obstajao in društva in posamezniki, ki kašnega zafuranega psa poštimajo preden lastnikom naredi tak problem, da na koncu mora do tebe. :)

Za razliko od vseh vas jaz stalno govorim o eni in isti stvari. Prevzgoji nevarnega psa in ne o prevzgoji na splošno.
S tem sem se ukvarjala uspešno še predno sem postala edina za prevzgojo nevarnega psa, saj sem program napisala na osnovi lastnih izkušenj in spoznanj s temi psi.
Hvala bogu da jih, saj zato so tam.
Za pridne kužke, ki se pridejo v šolo samo družit, ne rabimo toliko KD, kinologon na črno in privatnikov kot jih imamo :o

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 03 Marec 2013, 21:47:13
 :) mi je pa všeč da smo na pasjem forumu. ;D
Torej če temo vrnemo CM...zakaj že so metode izpred 50 let popularne? A niso fosili že davno samo za v vitrino. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #103 : 03 Marec 2013, 21:49:16


če si se našla v mojem pisanju, potem le to res ni daleč od resnice....simpl k pasulj.

Moj ego je premosorazmeren mojim uspehom v kinologiji >:D

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


charlie

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 03 Marec 2013, 21:50:48
Lahko vlečeš za nos nekaj ljudi ves čas in vse ljudi nekaj časa.
Ne moreš pa vleči za nos vseh ljudi ves čas.

ABRAHAM LINCOLN



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 03 Marec 2013, 21:52:58
S tem sem se ukvarjala uspešno še predno sem postala edina za prevzgojo nevarnega psa, saj sem program napisala na osnovi lastnih izkušenj in spoznanj s temi psi.
Torej. Termin ''nevaren pes'' je kaj? Pes ki je že ugriznil, je prijavljen, v postopku in označen na papirju (v evidenci). Je to res, a ne?
Torej ''nevaren pes'' je lahko tudi pes, ki je že ugriznil...ampak ni prijavljen torej ni v postopku in ni označen v registru. Bo tudi držalo, mar ne? Razlika je namreč v tem, da pes nima uradnega papirja to, da je pa v vsakdanjem življenju nevaren pa še vedno ostaja. ;)
In torej ti si še vedno sveto prepričana, da takšnih psov ni ali ne moreš verjet, da se takšni psi lahko uspešno prevzgojijo tudi brez tebe. ???

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 03 Marec 2013, 21:54:15
Za pridne kužke, ki se pridejo v šolo samo družit, ne rabimo toliko KD, kinologon na črno in privatnikov kot jih imamo :o
Tudi če bi se kužki res hodili v šolo samo družit (pa se ne in tudi KDji niso namenjeni izrecno vzgoji) ne vem zakaj ne bi rabili toliko KD in privatnikov - če je potreba je potreba  ::)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #107 : 03 Marec 2013, 21:55:00
Citiraj
In tvoje reference za ocenjevanje nivoja forumašev so?

tisti ki delajo, pokažejo in ne zgolj pisunijo in simi ima pač kaj za pokazat
Mi pač izhajamo bolj kot ne iz lastnih psov ter prebranega, ni potrebno biti užaljeno če se v obraz reče to kar vsi itak že vemo

Citiraj
da je pa v vsakdanjem življenju nevaren pa še vedno ostaj

um eno je kar sama subjektvno misliš da je navarno, drugo pa kaj  zakon definira

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 03 Marec 2013, 21:57:51
Moram povedat trenerju policijskih psov, ki mu sicer ego ne seže tako daleč, da se ne bom nikoli mogla opravičiti mojemu pokojnemu kosmatincu, ker sem ga peljala na resocializacijo napačni osebi.
Vsak priden kuža je lahko potenicalno nevaren pes nekoč in mislim, da ker imamo toliko KD smo lahko samo veseli.Pa še družimo se lahko med sabo in spoznamo super ljudi.  ;)



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #109 : 03 Marec 2013, 21:58:12
Lunette, spet imaš probleme z razumevanjem napisanega.

Se opravičujem, moram končati, kajti čas je še za stvari, ki niso povezane s kinologijo.
Predvsem pa...jalovo početje je tole kar se dogaja tu gor. Se bom raje držala svojega posla kot pa pisala in dopisovala z ljudmi, ki nočejo ali pa niso sposobni razumet prebranega.

Pač, tisti ki sodijo poznajo le dejstva. Tisti, ki so del tega, pa poznajo še vse ostalo.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 03 Marec 2013, 21:58:41
Ni res. Pri nas se uradno s prevzgojo problematičnih, tudi nevarnih psov ukvarja vsaj par priznanih in s primerno izobrazbo strokovnjakov. Imamo pa samo eno šolo, ki izvaja uradni program za nevarne pse, ki je obvezen po drugem ugrizu. Glede na to, da je takih psov na leto ene par, več kot ene šole niti ne rabimo. V tem programu se ne vzgaja ali prevzgaja psov, ki veljajo za izgubljene primere za katere "integracija v družbo" ni več mogoča ampak se nauči lastnike, kako ravnati s temi psi, da za okolico niso nevarni.
To je zgleda ena blazno težko dojemljiva reč, pa je lažje zignorirat pa kakšno mantro ponavljat....

In mimogrede: v inštruktorji v kinoloških društvih se načeloma ukvarjajo z vzgojo in šolanjem psov. Pa s takimi in drugačnimi športi. Torej s preventivo. S problematičnimi psi naj bi se načeloma ukvarjali vedenjski terapevti z ustrezno izobrazbo (ki jo zaenkrat lahko pridobiš samo v tujini).


če si se našla v mojem pisanju, potem le to res ni daleč od resnice....simpl k pasulj.
O ja veš da sem se, zagotovo. (nisi odgovorila na vprašanja)

Moj ego je premosorazmeren mojim uspehom v kinologiji >:D
Samo pri tistih, ki imajo težave s tem in samopodobo. Pri zares uspešnih ega ni opazit. ;)

Ne nimam jih, vem pa kar nekaj o njih in vedenjskih motnjah :)
Odlično. Kaj pa o travmah iz otroštva?




Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 03 Marec 2013, 21:58:48
tisti ki delajo, pokažejo in ne zgolj pisunijo in simi ima pač kaj za pokazat
Mi pač izhajamo bolj kot ne iz lastnih psov ter prebranega, ni potrebno biti užaljeno če se v obraz reče to kar vsi itak že vemo
Hja eni imajo res potrebo po dokazovanju. Big diferent  ;) Niti se mi forum ne zdi sredstvo za samopromocijo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #112 : 03 Marec 2013, 22:01:14
:) mi je pa všeč da smo na pasjem forumu. ;D
Torej če temo vrnemo CM...zakaj že so metode izpred 50 let popularne? A niso fosili že davno samo za v vitrino. ;)

...vintage...  >:D :-X
Malo heca.

Moja hipoteza je taka: Ker je prikazano kot, da gre za hitro in enostavno rešitev, je postala izjemno priljubljena, sploh v današnjem času, ko bi vsi vse takoj in brez truda.
Čeprav, če se dobro opazuje, nekaterim ne rata niti po pol leta dela. Samo to tako na hitro povejo in na neatraktiven način, da se malo zgubi med dogajanjem... Pa koliko psov je ljudem zamenjal in bil lepo pogrižen.  :-\

KDjev pa ni nikoli preveč :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 03 Marec 2013, 22:01:47
tisti ki delajo, pokažejo in ne zgolj pisunijo in simi ima pač kaj za pokazat
Mi pač izhajamo bolj kot ne iz lastnih psov ter prebranega, ni potrebno biti užaljeno če se v obraz reče to kar vsi itak že vemo
Tisti ki delajo ne kažejo nujno vsega vesoljnemu svetu ali temu forumu - eni delamo zase in za svoje pse (kaz sicer tako, da me lahko vidi na treningih in v javnosti kdor me hoče, ampak ne bom pa hodila paradirat na tekme ali se lotevala vzgoje ali prevzgoje tujih psov - in zakaj ne, ne rabim nikomur polagat računov) ;)

In jaz sigurno ne izhajam samo iz lastnega psa - imam oči, imam ušesa, pa vidim kaj se dogaja okoli mene, znam poslušat in slišim ljudi kaj vse so naredili in kakšne primere iz prakse so imeli - nekatere poznam dovolj dobro, da jih tudi vidim kaj delajo v praksi.

Kar se pa tiče vseh, ki se hvalijo z nekimi "dosežki" - dokler zamolčijo vse kar njihovim metodam ne govori v prid, lahko pričakujejo da bo na drugi strani nekdo, ki bo skušal odpret oči tistim, ki bi jih to zanimalo.

Jaz se ne hvalim. Sem krvava pod kožo in ne jaz, ne moj pes nisva popolna. Se pa trudiva narest čimveč. In če me bo kdo skušal prepričat da popolnost obstaja, lahko od mene pričakuje da mu bom pokazala da ne.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 03 Marec 2013, 22:02:45
tisti ki delajo, pokažejo in ne zgolj pisunijo in simi ima pač kaj za pokazat
A bejž. Niti ne pisci ampak kar pisuni. Kako pa veš, da drugi nimajo? Mogoče zato, ker se ne hvalijo kar naprej?

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #115 : 03 Marec 2013, 22:03:29
Moram povedat trenerju policijskih psov, ki mu sicer ego ne seže tako daleč, da se ne bom nikoli mogla opravičiti mojemu pokojnemu kosmatincu, ker sem ga peljala na resocializacijo napačni osebi.

Z vsem spoštovanjem do inštruktorjev policijskih psov. Z nekaterimi se celo tikamo  ;) A enačit pse za specialno uporabo (policija in vojska) s psi, ki živijo 24/7 v urbanem okolju z civilnimi ljudmi je tako, kot da bi isto delali s 3 meseca starim mladičkom in psom, ki ima za seboj preteklost, ki ni ok.
Metode dela so bile in so še vedno drugačne kot v civilni uporabi, ker je razlika v uporabnosti psa popolnoma druga.

Zdaj pa res....me čakajo nepasje zadeve :D

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #116 : 03 Marec 2013, 22:06:18
ne sedaj z foušijo, zaradi tega smo porabili sedaj dve strani ker ste hotele prikazat da obstajajo tudi druge šole ki se ukvarjajo z navarnimi psi (kdo in kje seveda ni bilo rečeno) predvsem zato ker je simi parkrat šla v navkriž z vašimi idejami šolanja in je de facto edina v tej temi , ki ima nekaj strokovne kredibilnosti;
v Sloveniji je zadolžena zgolj ena šola za prevzgojo navarnih psov, ki jih zakon jasno definira z ugrizom, dajmo odrast in se ne spet sprenavedat

Citiraj
Kako pa veš, da drugi nimajo?

zato, ker v teh temah se udejstvujejo zgolj ene ter iste osebe in po letu ali dveh človek dobi dokaj jasno sliko
TibiQ, Lanabela in ostali pa izključno izhajajo iz svojih psov in pač kar vidijo , slišijo in preberejo na okoli,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 03 Marec 2013, 22:06:47
Sii,kje sem pa napisala, da je treniral mojega psa za specialne namene-vojska, policija... ??? Če v prostem času trenira pse na KD, še ne pomeni da jih trenira na isti način kot policijske. Pa verjemi da ima veliko več kilometrine kot ti..brez zamere.
TibiQ s podpišem...vsak je krvav pod kožo in vsi se učimo vse življenje. in hvala bogu da imamo jajca da to priznamo sami sebi.  ;)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 03 Marec 2013, 22:09:19
Davor brez zamere...marsikdo je prevzgojil nevarne pse brez specializiranih šol in brez striktno za nevarne pse specializiranih ljudi. tako da bi prosila, da že nehate srati s temi kredibilnostmi teh in onih ljudi. tudi drugi imamo pse po 10, 20 let in smo se v tej dobi tudi nekaj naučili, pa čeprav ne mahamo z potrdilom pod nos.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 03 Marec 2013, 22:09:34
Lunette, spet imaš probleme z razumevanjem napisanega.

Pač, tisti ki sodijo poznajo le dejstva. Tisti, ki so del tega, pa poznajo še vse ostalo.
Simi, enako.  :) Torej ko govorimo o ''nevarnih psih''. A ni fino, da eni psa, ki JE nevaren (je ugriznil, pa se ugriz ni prijavil) spravijo na prevzgojo predno ugrizne ''napačnega'' (torej nekoga ki bo prijavil) ???
Tako imajo psi vsaj možnost, da naokrog hodijo brez nagobčnika  ;) Ko so enkrat na prevzgoji pri tebi...jim nagobčnik kljub vsemu ne uide. Hja trapasto pravilo se strinjam. Ampak ker (nam) je enim v interesu, da se trapasto pravilo zaobide in pes lahko brez teh omejitev živi...se pa dogajajo prevzgoje izven uradnega programa za prevzgojo (ker psi k sreči ne pridejo tja- ne zaradi tebe ;)...zaradi trapastega pravila o nagobčniku).  8)
Predvsem pa veliki večini kinologov je v interesu ravno preventiva. Torej pravočasno delo s psom. Predvsem pa na metodah, ki ne temeljijo na spoznanjih srednjega veka.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.