Land fleisch

hov-hov · 3986

hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
: 10 Marec 2013, 15:14:15



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #1 : 23 Avgust 2013, 00:44:12
sicer stara tema ampak ok. .... meni je všeč, pes je na teh konzervah, mucka isto in je vse brez problema. dobi pa občasno, 1-2x na teden.
všeč mi je zato, ker točno vidiš kaj je notri, srčki, ledvice, vampi, korenček, grah... pa tudi cenovno kar ugodne so, naj me nekdo popravi če se motim  :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Avgust 2013, 10:30:38
Meni edino ni všeč ker ni meso in ribe ampak so le stranski proizvodi.  :-\



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #3 : 23 Avgust 2013, 13:21:45
sej mucka tudi v ptiču ko ga ujame požre perje, glavo, kremplje.... :) ni pa sladkorja, soli in E-jev :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 Avgust 2013, 22:33:00
Od kdaj pa pojedo čisto celo ptico?  ::) :P Jaz kakor vidim ne nikoli čisto cele ampak vsaj malo razberejo... Je pa to drugače. Ampak kakor jaz vem stranski proizvodi niso samo odrezki in podobno (kar se mi ne zdi napačno, saj ni treba da je samo čisto meso), ampak predvsem kremplji, parklji, oči in podobno s****. In mi ni ravno da bo moja mačka jedla oči, kremplje in parklje in mogoče ravno par procentov mesa.  :-X
(sladkorja, soli in E-jev pa še v marsikateri hrani ni, ni ta edina)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 23 Avgust 2013, 23:04:42
Ne bo čisto držalo. Držim pasjo konzervo pred sabo in piše: ''meso in mesni stranski proizvodi (piščanec vsaj 25%, raca 30%), ribe in ribji stranski proizvodi (losos vsaj 35%)...''
Torej je meso na prvem mestu pa še deleži % niso ravno simbolični  ;) Mačje pa lih nimam nobene doma.
Za kategorijo paštet so več kot odlične pri svoji ceni. Kaj več pa so temu primerno bolj mesnate. A saj že vemo, da samo od meseka še tisti na surovi ne živijo.  :) So stranski proizvodi še kako pomembni.
Mogoče se tebi gravža vse od naštetega (očke, parklji, organi, kostke, možgani...) za mesopapeke pa je to nom nom  :P
Naša mačka načeloma, če že kaj poje, poje vse to razen kožuha/perja nekaj pusti pa čreva. Ostali ''mesni stranski proizvodi'' pa jih lih ne auslezva stran od kosti  :D Ok je bljak, ampak to je mačka  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #6 : 24 Avgust 2013, 00:55:48
pojejo samo drobovino, tiste kosti rajši pustijo pri ptiču. kuščarja je pa naša mala kar celega pohrustala ;) z očmi, kremplji, zobmi vred ;) 



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 24 Avgust 2013, 07:59:28
Pri nas mačka če kaj ulovita in če se odločita da bosta ulov pojedla pojesta vsega(oči,kremplje,kosti...),podobno je pri psu,saj je pojedel že dva voluharja in to cela,ker ve da ne bi smel(mu ne pustim) ju je pogoltnil. ;D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 24 Avgust 2013, 09:07:26
No sej zna bit da ma vsaka svoj sitl. A vse posthumne ostanke od žrtev sem videla v precej pojedeni obliki. Ja pri ptiču ostaja glava, perje in perutničke...ostalo izgine. Pri miših pa prav praviloma ostane samo glava in čreva. Ej a niso tte naše mačke eni skrajni sociopati  ::) Se včasih prav zgrozim nad njihovimi idejami mučenja  :-X Naša je svoje čase hodla na streho pa vrabce samo na tla zabijala ::) Ne da bi mu dala konc ...samo tuupp  ::) Little monsters.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 24 Avgust 2013, 09:24:23
No no ok... Jaz sem nekje brala da stranski proizvodi niso takšni kot se jih npr. daje pri surovem hranjenju (pač ni čisto meso ampak ostanki, organi itd.) ampak so samo kremplji, parklji, oči ni podobno. In meni se ne zdi da mačka potrebuje to in nič mesa. Edino če sem jaz malo narobe razumela:
'meso in mesni stranski proizvodi (piščanec vsaj 25%, raca 30%), ribe in ribji stranski proizvodi (losos vsaj 35%)...''
A to je mišljeno da je piščančjega pravega mesa 25% ali da je stranskih proizvodov od piščanca 25%  ???
Nevem no, tudi če je mačka se meni ne zdi ok hranit samo stranske produkte (če so ostanki od mesa nič narobe, ampak da mačko samo z očmi in parklji npr. hraniš pa nevem če dobi ravno vse kar potrebuje). Če je pa tako da so tisto v oklepaju napisani pravi mesni deleži potem pa seveda nekaj čisto drugega in sem samo jaz vse skupaj narobe razumela.  :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 24 Avgust 2013, 10:22:17
25+30+35=90% od npr. 800g konzerve = 720g...am če zmelješ 720g parkljev, očk, parklji...kosti...ne pride ven tako fina zmes, kjer dejansko vidiš vlaknine od mesa  ;) ali celo cele koščke delov mesa  8)

Ps: Pravkar pa sem utegnila odmočit slovensko nalepko  ::) Na original embalaži piše pa: ''45% fleisch und fleisch nebenzeugnisse (davon 30%ente, 25%huhn), 25% fisch un fischnebenzeugnisse (davon 35%laschfilet)...''
Hja še vedno je to 45%+25%=70%meseka  ;) ostali procenti pa so mesni produktki pa še to je cca 35 fileja. Kar za moje pojme lih ne more bit krepelj pa uč.  :D Pa kolker se zelenjave umes vidi...pa bolj težko da so potem ostanki  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 24 Avgust 2013, 10:35:00
Potem pa sem narobe razumela, če je vse tisto meso potem super.  :) Nisem pa še nikoli kupila te konzerve tako da res nevem kakšna zgleda...  ::)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 24 Avgust 2013, 10:37:32
Tko kot bi v biftek zmešala mal korenčka pa kak dodatek in termično obdelala  :P Ena taka pašteta z nekoliko vlakninastim lookom. Naši jih imajo radi, jaz pa jih rada kupim, ker so za svojo sestavo več kot poceni  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.